• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Biztos lehet, de mi lesz akkor, ha valami nekikoccan a szekrényben matatás közben? :)
De ez kb ugyan az, mint az alsópolcos szűrő. Ott is figyelni kell, hogy ne legyen lekoccolva. :)
De akkor legyen 8 milisből. az mindent kibír... :D
 
Sziasztok! A DP-4 tulajoktól kérnék egy kis segítséget. A nyaralás ideje alatt a tápadagoló egyik fejegységén - annak ellenére, hogy volt rajta visszacsapószelep - visszaszivárgott a flakonba az akvárium vize. Csak pár milliliter, de pont elég volt hozzá, hogy megromoljon a növénytáp. Azt próbálom kideríteni, hogy mely tényező miatt történhetett meg?

Itt vannak a képek és az eset leírása:
https://akvakertesz.hu/threads/the-ntold-legend-of-mysterious-ondo.6474/page-8#post-377163
 
Sziasztok! A DP-4 tulajoktól kérnék egy kis segítséget. A nyaralás ideje alatt a tápadagoló egyik fejegységén - annak ellenére, hogy volt rajta visszacsapószelep - visszaszivárgott a flakonba az akvárium vize. Csak pár milliliter, de pont elég volt hozzá, hogy megromoljon a növénytáp. Azt próbálom kideríteni, hogy mely tényező miatt történhetett meg?

Itt vannak a képek és az eset leírása:
https://akvakertesz.hu/threads/the-ntold-legend-of-mysterious-ondo.6474/page-8#post-377163
A visszafolyásgátló és a pumpa feje is tönkrement egyszerre? Gondolom megnézted azóta!?
Én a biztonság kedvéért mindegyik csőre kettő visszafolyásgátlót raktam. Egyet a pumpához, egyet közvetlen oda ahol a szűrő csövéhez csatlakozik. ( nekem nem az aksiba van belevezetve hanem a szűrő csövébe)
 
Nem volt időm szétszedni még, de erős a gyanúm, hogy dupla pech :) A visszafolyásgátlót mivel teszteljem?
 
A JEBAO DP-4-es tápadagolóról van valakinek tapasztalata? Elég jó áron kapható a szerkezet, ráadásul azonnal 4 pumpa van benne, csak azt nem tudom, hogy mennyire "kínai"...
Szia
láttam, hogy már elég régi ez a posztod és érdeklődni szeretnék, hogy van-e valami infód erről a termékről? Én is éppen dózispumpát keresek és nekem is megakadt a szemem rajta. Tehát, ha bármi infód van azt szívesen fogadom:)
Köszi
 
Szia
láttam, hogy már elég régi ez a posztod és érdeklődni szeretnék, hogy van-e valami infód erről a termékről? Én is éppen dózispumpát keresek és nekem is megakadt a szemem rajta. Tehát, ha bármi infód van azt szívesen fogadom:)
Köszi
Nincs semmi infóm róla, realizáltam, hogy a heti (kétheti) tápozáshoz ez már tényleg luxus lenne... :)
 
Szia
láttam, hogy már elég régi ez a posztod és érdeklődni szeretnék, hogy van-e valami infód erről a termékről? Én is éppen dózispumpát keresek és nekem is megakadt a szemem rajta. Tehát, ha bármi infód van azt szívesen fogadom:)
Köszi

Bocsi, hogy beledumálok, nekem ilyen tápadagolóm van, legalábbis az enyém is Jebao 4 csatornás.
Én a szabadságok ideje alatt használom, már egy éve. Eddig rendben működik.
Amivel elégedetlen vagyok az az, hogy amikor kalibráltam, hogy a 100 ml az x fordulat, utána, mikor be lett állítva az adagolandó mennyiség, nálam ahhoz képest kevesebbet adagolt.
De be lehet állítani, tesztelni és ellátja a feladatát.
 
Utoljára módosított:
Bicsi, hogy beledumálok, nekem ilyen tápadagolóm van, legalábbis az enyém is Jebao 4 csatornás.
Én a szabadságok ideje alatt használom, már egy éve. Eddig rendben működik.
Amivel elégedetlen vagyok az az, hogy amikor kalibráltam, hogy a 100 ml az x fordulat, utána, mikor be lett állítva az adagolandó mennyiség, nálam ahhoz képest kevesebbet adagolt.
De be lehet állítani, tesztelni és ellátja a feladatát.
Semmi baj, inkább örülök neki! Tehát egy kis jatszadozás után használható a szerkezet. Még lenne egy buta kérdésem, h-h csak szabadságolások alatt használod? Nem ajánlatos a folyamatos használat?vagy mindig változtatod az adagolt mennyiségeket?
 
Az igazat megvallva, miután tapasztaltam, hogy az első kalibrálás után nem úgy adagolt, kicsit szkeptikus lettem.
De azóta már állítgattam.
Igazából én az akvárium mellett tárolva üzemeltettem, úgy meg nem igazán esztétikus. Nem próbáltam a szekrénybe alulra elhelyezni.
Éjszaka erős kék fénye van, az zavarta a nejemet, így mindig csak a szabik alatt lett beüzemelve.
Illetve a tápozást is többször módosítottam, van/volt, hogy a négy pumpa is kevésnek bizonyult.
 
Utoljára módosított:
Ha a mechanikai oldalt nézem, akkor nyugodtan megveheted szerintem! Ugyanilyen pumpát rendeltem még 2012-ben Kínából mint amit ezekbe is tesznek, (vezérlés DIY) és egy fél év kihagyást leszámítva, a mai napig, naponta adagolnak napi 12 ml tápot, úgy, hogy csak a szilikoncső volt az újraindításkor cserélve, ( beleszáradt a táp) de a minden más eredeti. Az új csővel viszont még jobb lett mert nem 4/2-es, hanem 4/1,5-ös, és a vastagabb fal miatt jobban összenyomható, és így már visszafolyásmentesen megtartja azóta a tápot.
 
Utoljára módosított:
Az igazat megvallva, miután tapasztaltam, hogy az első kalibrálás után nem úgy adagolt, kicsit szkeptikus lettem.
De azóta már állítgattam.
Igazából én az akvárium mellett tárolva üzemeltettem, úgy meg nem igazán esztétikus. Nem próbáltam a szekrénybe alulra elhelyezni.
Éjszaka erős kék fénye van, az zavarta a nejemet, így mindig csak a szabik alatt lett beüzemelve.
Illetve a tápozást is többször módosítottam, van/volt, hogy a négy pumpa is kevésnek bizonyult.
Köszi a választ, igazat megvalva az esztétika wngem nem zavar mivel ugy is szekrénybe lesz rejtve, inkább a dózispumpa pontossága lenne a fontos, meg persze, hogy elég-e a 4 fej...
Már csak azért is izgat a dolog mivel itthon 38000 ft, de ebayen 40000-ért már ATI dp6- ot lehet kapni. Jó igaz ezt a fajtát is megnéztem és ilyen 25 böl megvan... viszont nem szeretnek rossz minöséget amivel csak a baj van...
 
Szia!
Nekem is a Jebao pumpa van. Egy éve üzemel " hiba" nélkül. ( azért néha nem árt újra kalibrálni)
Ráadásul az egyik pumpára kötöttem az elpárolgott víz pótlását is. Napi 400 ml adagol be 4 részletben.
Adnak hozzá egy tartalék fejet is.
Annyi, hogy a 4 - es helyett most már a nagyobbat venném. De igazából erre is rá lehet kötni még egy 4 es pumpát amit ez vezérel.
Köszi a választ, igazat megvalva az esztétika wngem nem zavar mivel ugy is szekrénybe lesz rejtve, inkább a dózispumpa pontossága lenne a fontos, meg persze, hogy elég-e a 4 fej...
Már csak azért is izgat a dolog mivel itthon 38000 ft, de ebayen 40000-ért már ATI dp6- ot lehet kapni. Jó igaz ezt a fajtát is megnéztem és ilyen 25 böl megvan... viszont nem szeretnek rossz minöséget amivel csak a baj van...
 
Köszi a választ, igazat megvalva az esztétika wngem nem zavar mivel ugy is szekrénybe lesz rejtve, inkább a dózispumpa pontossága lenne a fontos, meg persze, hogy elég-e a 4 fej...
Már csak azért is izgat a dolog mivel itthon 38000 ft, de ebayen 40000-ért már ATI dp6- ot lehet kapni. Jó igaz ezt a fajtát is megnéztem és ilyen 25 böl megvan... viszont nem szeretnek rossz minöséget amivel csak a baj van...
Szia, Én Ati dp6-ot használok megvagyok vele elégedve! én a kalibrálást 100-grammos mérleggel mértem. pontossan adagol napi szintem, + 200ml vizutánpotlás is belelök sepecalatt!
 
Szia, Én Ati dp6-ot használok megvagyok vele elégedve! én a kalibrálást 100-grammos mérleggel mértem. pontossan adagol napi szintem, + 200ml vizutánpotlás is belelök sepecalatt!
Szia köszi szépen a válaszod, azt hiszem akkor én is maradok majd az ATI mellett. Az atiban biztos, hogy nem fogok csalodni:)
 
Srácok itt az ideje a tápadagoló csöveinek cseréjére, csak nem emlékszem, hogy sima levegő cső is jó hozzá vagy co2 cső kell? :)
köszi
 
Srácok itt az ideje a tápadagoló csöveinek cseréjére, csak nem emlékszem, hogy sima levegő cső is jó hozzá vagy co2 cső kell? :)
köszi
Szerintem bármilyen cső jó oda, de inkább egy kisebb belső furatú. Nekem az akváriumig is ugyanaz a 4/2-es megy ami a pumpafejben is van. Fővárosban, valamelyik szilikon termékeket forgalmazó cégnél lehet kapni.
 
Back
Oldal tetejére