• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

ha még ezt is megvenném, árban már nem sokka lennék a komplett rendszer alatt és akkor meg már kár bohóckodni
 
épp most olvasom a DIY fórumot, ott csináltak hasonló gépezetet

kmisi a te vezérlőd mennyire adagolta pontosan a löttyöket?
 
Köszönöm a választ meleagris!

Mi a véleményetek? Inkább vegyek egy Jebao DP-3 auto vezérelt pumpát amit fent is linkeltem
vagy vegyek 3 mini önálló auto pumpát és időzítőről műnködtessem. Ez negyed annyiba kerülne mint az előző verzió.
napi 2-3 ml GA táp és easy carbo adagolásra szeretném használni. Sajnos mindig elfelejtem az adagolást és egyébként sem otthon van a tank így nem is tudom minden nap elvégezni, ezért is lenne szükség az auto tápozásra.
köszönöm előre is a javaslatokat és tanácsokat

View attachment 20952
Azt hiszem, hogy az elsők közt, durván 4 éve vettem ilyen pumpát Kínából, és azt leszámítva, hogy a saját butaságomból, egy pár hónapos szünet ideje alatt hagytam beleszáradni a tápot a csőbe, más gondom nem volt vele. Most is tökéletesen, és pontosan adagol . Csak ajánlani tudom!
https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-elektromos-vezerlo-kicsit-maskepp.587/page-8#post-287310
 
ha még ezt is megvenném, árban már nem sokka lennék a komplett rendszer alatt és akkor meg már kár bohóckodni
Amennyiben esetleg érdekelnek az elektronikai vezérlések, akkor a pompa mellé pár ezer forintból össze lehet rakni egy kis arduinós időkapcsolót. Serintem egy fix beállításhoz felesleges mindenféle flanc , LCD kijelző, nyomógombok. Kell egy arduino mini(1000Ft), egy óra(300Ft) és egy 4-es relé panel (700ft), meg persze valamilyen 12 voltos táp, meg esetleg egy DC-DC feszültségszabályzó az 5 volthoz ez még 500Ft. Szóval kínai beszerzésből, táp nélkül, 2500 forintból kijön az időkapcsoló is mindhárom pumpához
 
Marine magic 3 fejes adagolót használtam, REV 25300 tip. digitális időzítővel.
30-as kockába adagolta a tápokat és a carbot.
Az adagoló pumpáinak fordulatszámát egész alacsonyra lehetett álítani. A két eszköz kombinációja elfogadhatóan működött.
Havonta egyszer rámértem a folyadékok mennyiségére, ha kellett állítottam a pumpákon.
 
Helló!

Én úgy gondolom ez a dózispumpa egy rendszer része és van egy fő vezérlő egység amire lehet csatlakoztatni dolgokat(pl dózispumpa, aljaztok stb)

Üdv Laci
Ezen van 4 pumpa de 8 csatornát vezérel. Akkor lehetne még kötni hozzá és azt szolgálja összekötni, hogy azokat is vezérelje. Jól gondolom?
 
Egyik tápanyagot se lehet összekeverni?
Pl ADA kiegészítő tápanyagot a Tropica tápanyaggal?
Vagy még foszfátot szoktam adagolni és az valamelyikkel!
 
Valaki csináltatott már ilyet itthon, vagy van olcsó beszerzési forrása, esetleg alternatíva rá? (IKEA)
-font-b-Acrylic-b-font-Dosing-pump-scale-liquid-storage-container-bucket-3-rooms-4.jpg
 
Kínai íbéjen nincs?

RE: bocs nézem van, de irgalmatlan drága. :(
 
Utoljára módosított:
ez most komolyan egy akrill doboz, nyitható tetővel meg csövekkel?
ha tudtok hozzá méreteket, megcsinálható
A mérce beosztást szépen gravírozni kéne ra :)
 
ez most komolyan egy akrill doboz, nyitható tetővel meg csövekkel?
ha tudtok hozzá méreteket, megcsinálható
A mérce beosztást szépen gravírozni kéne ra :)

Komolyan ennyi, ezért nem értem miért 15000.- egy ilyen.
 
Azért ezzel van meló
szépen, pontosan levágni tuti géppel, aztán polírozni az éleket, gravírozás összeragasztás.

10 éve dolgoztam dekor cégnél ott voltak ilyen plexi megrendelések, sorsoló urna stb., ennyiből talán haszon nélkül kihoztuk volna :)

persze tömeggyártásban más a helyzet...
 
Valaki csináltatott már ilyet itthon, vagy van olcsó beszerzési forrása, esetleg alternatíva rá? (IKEA)
View attachment 26036
Ezt nem lehetne megcsinálni pl 3mm-es üvegből?
A méretet könnyű kiszámolni, könnyen tisztítható, stb. A skálát meg bele lehetne marni.
Szerintem max 5e forint lenne mindenestül.
Vagy hülyeséget gondolok?

szerk: méretei: 308*108*165mm
 
Ezt nem lehetne megcsinálni pl 3mm-es üvegből?
A méretet könnyű kiszámolni, könnyen tisztítható, stb. A skálát meg bele lehetne marni.
Szerintem max 5e forint lenne mindenestül.
Vagy hülyeséget gondolok?

szerk: méretei: 308*108*165mm
Biztos lehet, de mi lesz akkor, ha valami nekikoccan a szekrényben matatás közben? :)
 
Back
Oldal tetejére