• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AtWork - 10L nano natural

Az NO3 azért elég magas, a helyedben nekiállnék a sűrűbb/nagyobb vízcseréknek...
Ha a trendet nézem akkor szépen csökken... :)
Az előző heti közel 250-es értékhez képest, mindenképp...:eek:
Egyelőre vízcserét nem szándékozom megejteni, mert láthatóan minden növény jól érzi magát.
3 hét alatt a parvula se indult foszlásnak, pedig attól eléggé tartottam.

Olybá tünik elég az a heti 4dl víz amit pótlok a párolgás miatt.

De alapvetően egyetértek, ha ilyen érték lenne az otthoni akiban, biztos cserélnék, de mivel ez egy kvázi teszt projekt, meglátom meddig húzza. Eddig messze felülteljesíti az elvárásokat.
Max ha nagyon sárgul, vagy sötétedig a víz, akkor cserélem majd a felét.
 
Szia!
Azért még lehetne csökkenteni az nitrát értéket! Megcéloznám kb 20mg/l körülit.;)
Nem kínoznám még a garnikat sem.:)
 
Szia!
Azért még lehetne csökkenteni az nitrát értéket! Megcéloznám kb 20mg/l körülit.;)
Nem kínoznám még a garnikat sem.:)
Egyetértek a felvetéssel, lehet egy héttel még eltolom a garnélák behozatalát, de vizet egyelőre nem szándékozom cserélni.
Jövő héten lesz egy hónapos az aki, akkor szerintem megcsinálom ha még mindig magas lesz az érték.
 
Indítás óta eltelt 1 hónap.
Ma reggel lecseréltem a víz kb 50%-át (4 lityi), mert már kissé sárgás volt, valamint az üvegről lekapargattam a pontalgát. Utóbbiból nem volt sok, inkább csak jelzésértékű.
Növények növögetnek, garnélák élnek.
IMG_20170307_080435.jpg

Vízkövet sajna elfelejtettem levakarni... Ez van.
 
Az a fura ezekben a földes csodákban, hogy nincs eszeveszett növekedés, de mégis minden növény szépen, tápanyaghiány nélkül, lényegében algamentesen a maga tempójában növöget. És ez fél év után is így van, pedig addigra már a gyökérzet is megerősödik, azért egy klasszikus low-techben a stem növények ebben a korban már erőteljesebb növekedésbe kezdenek. Ezt csak én vettem így észre?o_O Vagy nagyon spártai a dunsztosom?:rolleyes:
 
Szerintem nem csak
Az a fura ezekben a földes csodákban, hogy nincs eszeveszett növekedés, de mégis minden növény szépen, tápanyaghiány nélkül, lényegében algamentesen a maga tempójában növöget. És ez fél év után is így van, pedig addigra már a gyökérzet is megerősödik, azért egy klasszikus low-techben a stem növények ebben a korban már erőteljesebb növekedésbe kezdenek. Ezt csak én vettem így észre?o_O Vagy nagyon spártai a dunsztosom?:rolleyes:
Nem csak Te látod így, hanem így is van. Nem látok eszeveszett növekedést én sem, de lassú, határozott növekedést igen.
Minden egy kicsit lelassul ebben a közegben.
Nekem az volt a fura, hogy 1 hónap alatt az alga alig jelent meg. Épp csak az üvegen volt valamennyi.
Míg az otthoni nanót kb 2 hét alatt elborította a barna és zöltpont alga, itt még semmi...

Sőt még a parvula is megmaradt. Nem olvadt el, nem sárgult be. Pusztán csak zöld, ahogy a kezdetek kezdetén.
 
Szerintem nem csak

Nem csak Te látod így, hanem így is van. Nem látok eszeveszett növekedést én sem, de lassú, határozott növekedést igen.
Minden egy kicsit lelassul ebben a közegben.
Nekem az volt a fura, hogy 1 hónap alatt az alga alig jelent meg. Épp csak az üvegen volt valamennyi.
Míg az otthoni nanót kb 2 hét alatt elborította a barna és zöltpont alga, itt még semmi...

Sőt még a parvula is megmaradt. Nem olvadt el, nem sárgult be. Pusztán csak zöld, ahogy a kezdetek kezdetén.
Igen, itt az algamentes, egészséges növényeken van a hangsúly.
 
Vízkövet sajna elfelejtettem levakarni... Ez van.

Ami nálam egyszer történt, az az, hogy két-három hétig igen sűrűn cseréltem elég sok vizet (heti 2x-3x) közvetlenül extra kemény csapvízzel. Amit észrevettem, a leveleken vízkő-szerű kivállás (Ca) képződött. Ezt szvsz érdemes elkerülni. (biogenic decalcification több info-t kidob google-ben...)

Amíg csak az üveg tetején van és a növények nőnek, szerintem minden okés, "csak" esztétikai probléma.

Egyébként ilyen akváriumoknak az előnye, hogy a kis méret és ritka vízcserék miatt könnyű a vízkeménységet letornászni.

A 15 literesemnél 50%-ban keverem a brutál kemény csapvizet boltban kapható lágy vízzel.
 
Utoljára módosított:
Nos, itt is régen jártam már... :)
A kis pico él virul, algának nyoma sincs azóta se.
A növények nagy része szublimált, ami megmaradt, az szépen fejlődik.
A fotón látható vízkövet kéretik nem figyelembe venni, 3 hét betegszabi eredménye... Kollégák nem mertek hozzányúlni az akihoz, nehogy elrontsanak valamit... :)

Garnélák jól érzik magukat, de gondolkodom egy kis vízforgató és fűtő kombó beszerzésén, hogy a garnélák se fázzanak a télen.
Mondjuk az irodában kellemes 21 fok van, de ezt egy picit kevésnek érzem.

Lö pikcsör:
IMG_20171130_142720.jpg
 
Gratulálok, ha jól látom, lassan 1 éve megvan a 10 literes! Szerintem a garnélák is szeretik :).

Felesleges a vízforgató, jobb nem lesz tőle.

Mivel gondolom alig etetsz, hiszen csak pár garnéla van benne, a talajból a táp előbb-utóbb el fog fogyni.
 
Utoljára módosított:
Gratulálok, ha jól látom, lassan 1 éve megvan a 10 literes! Szerintem a garnélák is szeretik :).

Felesleges a vízforgató, jobb nem lesz tőle.

Mivel gondolom alig etetsz, hiszen csak pár garnéla van benne, a talajból a táp előbb-utóbb el fog fogyni.
Néha néha bedobok nekik 1-1 spirulina tablettát, de ennyi.
 
... és fűtő kombó beszerzésén, hogy a garnélák se fázzanak a télen.
Mondjuk az irodában kellemes 21 fok van, de ezt egy picit kevésnek érzem.

RCS-em nekem is van, 20 fok szerintem tökéletes nekik, sosem panaszkodtak és szaporodnak, mint a nyulak. Láttam már RCS sokkal, sokkal hidegebb vízben, rövid távon (hetek) túlélni.

Dizájn fronton nem tervezel update-et? Szép a Crypto benne, és alapvetően a 10 literhez képest a növény mennyisége sem kevés, szűrés és alga visszaszorítás fronton elátja a feladatát.
 
Ma észrevettem az első petés nőstényt. Remélhetőleg minden rendben lesz és a 11 fős létszám növekszik majd.
Ennek örömére kaptak egy negyed spirulina tablettát, pénteken pedig karácsonyra való tekintettel vízcsere is lesz. :D
IMG_20171218_095346.jpg
IMG_20171218_100637.jpg
 
Back
Oldal tetejére