• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

elaca

Kertész szaki
Sziasztok!

A fórumot böngészve mindenki csak az Eheim nagyobb kategóriás szűrőiről ír, és rosszat még nem olvastam róluk! Ebben biztos igazatok is van, én még nem használtam ilyet. Jelenleg ugyan van egy Eheim-em, de az csak belső (hozzá tenném kifogástalanul működk)!
Szóval a kérdés lényege, hogy van-e élet az Eheim-en túl?
Szeretnék komolyabban belefogni a növényezésbe, és nagyon nem szeretném elcseszni a szűrő választást! Most olyan 40l-körül gondolkodom. Eheim 2224-et néztem ki, de ahogy kezdett körvonalazódni minden, egyre inkább elszálltam anyagi oldalról. Azt hiszem itt nem kell részleteznem mennyi egy jobb co2 rendszer, világítás...stb.
Szóval újra kell gondolnom az egészet, és próbálok alternatívákat keresni. Az Atman AT-3335 hasonló paraméterekkel rendelkezik mint az Eheim 2224 és fele annyiba kerül.
A kérdés: Ennyire GERONIMO az Atman, vagy ennyire drága az Eheim? :)
Köszönöm a segítségetekt!
 
Re: ATMAN AT-3335

Szia!

Egyszerű a válasz,

EHEIM:
-minőség: kiváló, megbízható
-garanciafeltétel: 5év :!:
-szervízháttér: gyors, rugalmas,
-alkatrészellátás: teljeskörűen biztosított
-energiafelhasználás: a legnagyobb pumpateljesítmény mellett a legalacsonyabb villamos teljesítmény/ energiatakarékos
-szűrőtőltet: minőségi-nem kell vásárlás után cserélni-nem jelent +költséget, a szűrőkosarak tömítéssel vannak elkülönítve egymástól.
-működés: csendes, szinte hangtalan, egyszerűen beüzemelhető, karbantartása könnyű
Ár- egyszeri nagyobb beruházás, de a legtöbbet nyújtja, hosszútávon a leggazdaságosabb megoldás!


Atman

-minőség: közepes, és kinai
-garanciafeltétel:1 év :!:
-szervízháttér:???
-alkatrészellátás: korlátozott
-energiafelhasználás: adott pumpateljesítményre magasabb villamos teljesítmény/ magasabb energiafelhasználás
-szűrőtöltet: alacsony minőségű, vásárlás után cserélendő, min 7-15ezres többletköltség mérettől függően
-működés: kissé zajos, karbantartása, beüzemelése elfogadható
Ár: alacsony beruházási költség, azonnal jelentkező többletkiadással /töltetcsere/, élettartama alatt magasabb ráfordított többletkiadás
/míg az EHEIM-et 5-évig gariban javítják 1-2 nap alatt, az Atman 1 év után FIZETŐS a javítása és ki tudja hány hétig nincs szűrőd!/

Én ha Eheim-et nem érném fel inkább Tetra-t vennék. Árban cca. azonos az Atmannal de sokkal többet nyújt, és sokan használjuk sikerrel. :!: "Valamiért" az Atman lemaradt.


Remélem tudtam segíteni.

Üdv:w-rig
 
Re: ATMAN AT-3335

Természetesen tudtál! :) Köszönöm szépen a hasznos véleményt!
 
TetraTech+1 :thumbup:
Mondjuk a gyári szűrőtöltetet nála is cserélni kell+költségkiadás :!:
 
svarci2 said:
TetraTech+1 :thumbup:
Mondjuk a gyári szűrőtöltetet nála is cserélni kell+költségkiadás :!:

Ajajajaj! Kinek gyártják az Atmant?? :D
Köszi fiúk!
 
elaca said:
svarci2 said:
TetraTech+1 :thumbup:
Mondjuk a gyári szűrőtöltetet nála is cserélni kell+költségkiadás :!:

Ajajajaj! Kinek gyártják az Atmant?? :D
Köszi fiúk!
Főnököm vett otthonra Atman 3338-at, hiába ajánlgattam neki a Tetratec EX1200-at :) (nekem is ez van). A beállítás kicsit fapados, de szép csendben teszi a dolgát, van egy kicsit kínai érzet ha ránézel, de egyáltalán nem a gagyi kategória. :)
 
Sziasztok!

Hadd szálljak ringbe :)!

2 barátom révén 4, míg saját tapasztalatom alapján további 2 Atman szűrőről írom amit írok most.
3335-ös és 3336-os volt nekem (egy 112L-est szűrtek). Barátaimnak 3336-os és 3338-as darabok teszik a dolgukat.
Én nagyon merem remélni, hogy túl vagyok már azon, hogy bizonyítani akarjam, hogy az a jó ami nekem van! Pár év tapasztalattal a hátam mögött talán már látom, hogy mi jó és rossz egy-egy szűrőben, és az eddigiek alapján azt is mondom, hogy soha semmi nem egyetemleges. Sokminden függ a körülményektől is.

Én 4 év(!) garanciával vettem a szűrőt, nem egy évvel.
Minden alkatrész kapható a szűrőkhöz, az Eheim árainak töredékéért.
Egy gariztatást láttam, egy 3338-as volt a beteg. Haveromé. Szállítás közben rosszul kezelték, így zörgött a fej (rotor elrepedt). A srác neten vette, ott volt olcsó :(, vidékről. Nem oda vitte gariztatni, hanem itt "Pesten" intézte, nem mondom hol, biztos tudjátok. Azonnal cserélték, szó nélkül! Pedig nem ott vette :).
Az Atman szűrő maga nem készül rosszabb anyagokból szerintem (3335 és 3336 esetében legalábbis) mint az Eheim. Kivéve a csövezést :). De ott is csak optikai a különbség.
Kínai, igen, mi nem manapság? Lassan minden. No persze az Eheim 2073-asom fején Made in Germany szerepel :). Nem ez a lényeg szerintem! Kb 20 évvel ezelőtt (lehet 30) Japán volt Kína. És? Most mit gondoltok Japánról? Király? AZ!
A 2 Atman (600lph + 700lph) sokkal halkabb volt együtt, mint most a 2073-as (1050lph). Igen, sokkal halkabb. A 3338-as is halkabb. És szűrte az akit, ha eltömődött tisztítottam, mint most az Eheimet. Az utóbbi barátom sorban cseréli le az Eheimjeit, mert tényleg halkabb az Atman.
Nem feltétlenül helyeslem ezt, mert azért pl. a hangja sokmindentől függ ám! Az Atmanok tényleg annyit nyomtak? Mennyire esett vissza a flow 1, vagy 2 hét múlva? Nagyon! Eheim-en nem igen veszem észre, ha tisztítom döbbenet mit szedek ki belőle, de ez csak tolja a vizet mint a GERONIMO. Ez nagy előnye a "kis" prof3-asnak. Sóval ezzel azt akarom mondani, hogy lehet a 2 Atman névleg 1300lph, de ki tudja mennyi? Én erősebb áramlást látok most, mint amikor a 2 Atman ment. Lehet ezért halkabb! Csodák nincsenek. Alapvetően nem sokban különbözik a rotorok meghajtása, kialakítása. Kerámiatengelyesek, gumibakokon.

De miért vettem majd 40k+-ért Eheim szűrőt ha volt két csodás fantasztikus Atmanom?
Csak. :D Még nem volt Eheimem, már van.

Az akváriumból kikerült a csőrengeteg és rend költözött köré. A 2 Atman nem szűrte olyan hatékonyan az akvát mint ez az egy Eheim. Hangosabb, mormol itt nekem éccaka, bár fel sem tűnik a 300-as Tetra légpumpa mellett, amit a napokban sóztak rám ;), de ezt hagyjuk. Ráadásul félhetek attól is, hogy olyan szuper tisztító ambíciókkal bír a 2073-asom, hogy reggelre a padlómat is "tisztíccsa".

De azt mondom ma is ugyan úgy megvenném az Eheim-et lecserélve a 2 Atmant mint akkor. Mert fontos a kompromisszummentesen hatékony szűrés, a letisztult "akvárium szentély" dizájn a lakomban.

Ha engem kérdezel, nagyjából így összegezném:

Atman - olcsó, megfelelő eszköz. Igenis megbízható, de sok gondoskodást igényel, és precíz összeszerelés hiányában itt-ott sorjás, szorulnak alkatrészek, de működik. Szóval ne legyenek előítéleteitek, ezek is működnek!
Akkor vegyél Atmant, ha nincs pénzed Tetrára :D!
Tetrába most nem mennék bele, de azt is nagyon jó szűrőnek tartom!
Eheim - Itt most csak (CSAK) a Prof.3-asokról beszélek. Nekem az Eheimek közül ez a széria hozta el a fordulatot, ennek a kialakítása bírt rá arra, hogy ezt válasszam. Nagyon praktikus, nagyon szépen, finoman működik, igazi öröm vele az élet. Azokkal a szűrőanyagokkal amit használok ez szerintem verhetetlen ma a piacon. Tudom, hogy nincs jobb ennél, így mentálisan a szűrésről már leálltam, azon nem fárasztom magam tovább, nyugvó pontra kerültem, ez már a ZEN :)! Nagy előny ez, hidd el! Ha baj van tudom, hogy a hiba máshol keresendő. Pont.
(Ez bebizonyosodott a napokban, mikor is a GA-ban mérettem COD-ot. Alaposan túltelepített akváriumban 4-es értéket kaptam, Takashi Amano is ilyeneket mér :D)

Mintegy utóiratként azért a Tetra mellett pár szó. Nem ismerem a szűrőt, de tudok valamit ma már, amit Atman idejében nem tudtam, és amiért ma tuti nem vennék Atmant. Tetrát ma olyanoktól vehetsz kis hazánkban, akikben tényleg megbízhatsz. Segítenek ha bajod van, nem hagynak cserben. Bármilyen jó is legyen az Atman szervize, nem ér fel ezzel. Az a pár ezres plusz simán megér ennyit.
 
katonajanos said:
Sziasztok!

Hadd szálljak ringbe :)!

2 barátom révén 4, míg saját tapasztalatom alapján további 2 Atman szűrőről írom amit írok most.
3335-ös és 3336-os volt nekem (egy 112L-est szűrtek). Barátaimnak 3336-os és 3338-as darabok teszik a dolgukat.
Én nagyon merem remélni, hogy túl vagyok már azon, hogy bizonyítani akarjam, hogy az a jó ami nekem van! Pár év tapasztalattal a hátam mögött talán már látom, hogy mi jó és rossz egy-egy szűrőben, és az eddigiek alapján azt is mondom, hogy soha semmi nem egyetemleges. Sokminden függ a körülményektől is.

Én 4 év(!) garanciával vettem a szűrőt, nem egy évvel.
Minden alkatrész kapható a szűrőkhöz, az Eheim árainak töredékéért.
Egy gariztatást láttam, egy 3338-as volt a beteg. Haveromé. Szállítás közben rosszul kezelték, így zörgött a fej (rotor elrepedt). A srác neten vette, ott volt olcsó :(, vidékről. Nem oda vitte gariztatni, hanem itt "Pesten" intézte, nem mondom hol, biztos tudjátok. Azonnal cserélték, szó nélkül! Pedig nem ott vette :).
Az Atman szűrő maga nem készül rosszabb anyagokból szerintem (3335 és 3336 esetében legalábbis) mint az Eheim. Kivéve a csövezést :). De ott is csak optikai a különbség.
Kínai, igen, mi nem manapság? Lassan minden. No persze az Eheim 2073-asom fején Made in Germany szerepel :). Nem ez a lényeg szerintem! Kb 20 évvel ezelőtt (lehet 30) Japán volt Kína. És? Most mit gondoltok Japánról? Király? AZ!
A 2 Atman (600lph + 700lph) sokkal halkabb volt együtt, mint most a 2073-as (1050lph). Igen, sokkal halkabb. A 3338-as is halkabb. És szűrte az akit, ha eltömődött tisztítottam, mint most az Eheimet. Az utóbbi barátom sorban cseréli le az Eheimjeit, mert tényleg halkabb az Atman.
Nem feltétlenül helyeslem ezt, mert azért pl. a hangja sokmindentől függ ám! Az Atmanok tényleg annyit nyomtak? Mennyire esett vissza a flow 1, vagy 2 hét múlva? Nagyon! Eheim-en nem igen veszem észre, ha tisztítom döbbenet mit szedek ki belőle, de ez csak tolja a vizet mint a GERONIMO. Ez nagy előnye a "kis" prof3-asnak. Sóval ezzel azt akarom mondani, hogy lehet a 2 Atman névleg 1300lph, de ki tudja mennyi? Én erősebb áramlást látok most, mint amikor a 2 Atman ment. Lehet ezért halkabb! Csodák nincsenek. Alapvetően nem sokban különbözik a rotorok meghajtása, kialakítása. Kerámiatengelyesek, gumibakokon.

De miért vettem majd 40k+-ért Eheim szűrőt ha volt két csodás fantasztikus Atmanom?
Csak. :D Még nem volt Eheimem, már van.

Az akváriumból kikerült a csőrengeteg és rend költözött köré. A 2 Atman nem szűrte olyan hatékonyan az akvát mint ez az egy Eheim. Hangosabb, mormol itt nekem éccaka, bár fel sem tűnik a 300-as Tetra légpumpa mellett, amit a napokban sóztak rám ;), de ezt hagyjuk. Ráadásul félhetek attól is, hogy olyan szuper tisztító ambíciókkal bír a 2073-asom, hogy reggelre a padlómat is "tisztíccsa".

De azt mondom ma is ugyan úgy megvenném az Eheim-et lecserélve a 2 Atmant mint akkor. Mert fontos a kompromisszummentesen hatékony szűrés, a letisztult "akvárium szentély" dizájn a lakomban.

Ha engem kérdezel, nagyjából így összegezném:

Atman - olcsó, megfelelő eszköz. Igenis megbízható, de sok gondoskodást igényel, és precíz összeszerelés hiányában itt-ott sorjás, szorulnak alkatrészek, de működik. Szóval ne legyenek előítéleteitek, ezek is működnek!
Akkor vegyél Atmant, ha nincs pénzed Tetrára :D!
Tetrába most nem mennék bele, de azt is nagyon jó szűrőnek tartom!
Eheim - Itt most csak (CSAK) a Prof.3-asokról beszélek. Nekem az Eheimek közül ez a széria hozta el a fordulatot, ennek a kialakítása bírt rá arra, hogy ezt válasszam. Nagyon praktikus, nagyon szépen, finoman működik, igazi öröm vele az élet. Azokkal a szűrőanyagokkal amit használok ez szerintem verhetetlen ma a piacon. Tudom, hogy nincs jobb ennél, így mentálisan a szűrésről már leálltam, azon nem fárasztom magam tovább, nyugvó pontra kerültem, ez már a ZEN :)! Nagy előny ez, hidd el! Ha baj van tudom, hogy a hiba máshol keresendő. Pont.
(Ez bebizonyosodott a napokban, mikor is a GA-ban mérettem COD-ot. Alaposan túltelepített akváriumban 4-es értéket kaptam, Takashi Amano is ilyeneket mér :D)

Mintegy utóiratként azért a Tetra mellett pár szó. Nem ismerem a szűrőt, de tudok valamit ma már, amit Atman idejében nem tudtam, és amiért ma tuti nem vennék Atmant. Tetrát ma olyanoktól vehetsz kis hazánkban, akikben tényleg megbízhatsz. Segítenek ha bajod van, nem hagynak cserben. Bármilyen jó is legyen az Atman szervize, nem ér fel ezzel. Az a pár ezres plusz simán megér ennyit.

Köszi János hogy szántál időt és energiát erre a kimerítő válaszra! Az ilyen tapasztalatokból tanul az ember fia, aki még nem használt külső szűrőt! :D Örülök hogy végre valaki nem azt írta, hogy az atman GERONIMO.
 
Kimerítő az biztos :)! Több helyesírási hiba van benne mint égen a csillag.
Az Atman nem GERONIMO, csak a helyén kell kezelni. Nem feljebb de lejjebb sem!
 
Ez most nekem is hasznos információ. Én sem tudom eldönteni, hogy mit vegyek. természetesen Eheimet szeretnék, de kicsit húzósabb az ára a másik kettőnél. Viszont azt tudtam, hogy a tetrában töltetcserével kéne hogy indulnia a rendszernek, de ezt az atmanról eddig nem hallottam. Most már ezt is tudom köszi :)
A két olcsóbb fajta szűrő előbb lenne meg, de úgy látom, még kicsit gyűjtögetnem kell és inkább Eheim. Nem utolsó sorban a GA-ban nincs Atman, ez elég indok nekem.
 
BBálint said:
Ez most nekem is hasznos információ. Én sem tudom eldönteni, hogy mit vegyek. természetesen Eheimet szeretnék, de kicsit húzósabb az ára a másik kettőnél. Viszont azt tudtam, hogy a tetrában töltetcserével kéne hogy indulnia a rendszernek, de ezt az atmanról eddig nem hallottam. Most már ezt is tudom köszi :)
A két olcsóbb fajta szűrő előbb lenne meg, de úgy látom, még kicsit gyűjtögetnem kell és inkább Eheim. Nem utolsó sorban a GA-ban nincs Atman, ez elég indok nekem.

Szia!
Kicsit pontosítanék!
Én még nem láttam Atmant boltban rendes médiával árulni. Amivel én kaptam (én állat töltettel vettem... balga ifjonc koromban ... ~2 éve :D) tulajdonképpen a szivacson és a perlonon kívül minden használhatatlan volt, legalábbis mint szűrőanyag. A lávakövet talajemelőnek használom azért :).
Ellenben a Tetrákban (melyiket veszed attól függ) azért találsz hasznos anyagokat.
1200-es esetében kapsz hozzá 2 adag aktívszenet, perlont és 3 durvább szivacsot, amiből ha nem használsz 3-at, elteheted tartalékba. Csak a kerámiagyűrű és a biolabda felejtős, szóval azért ez sokkal jobb mint az Atmanoknál!
Ha azt vesszük, az aktívszenek pont kitartanak egy akva indítás erejéig (egyszerre egyet használva), aztán már nem is kell feltétlenül több soha.

Szóval szerintem a Tetra oldalán a mérleg nyelve :).
 
Sziasztok!

Én is évekig használtam Atman szűrőt, csak az enyém még Evolution 2212-es néven futott,( előtte meg Aquatec Astro) aztán azóta váltott párszor nevet. Fél évesen vettük, persze lávakővel, mindig is gond volt az alga. Most már tudom, hogy le kellett volna cserélni a szűrőanyagokat. Kezdetben nálam mindig a szivárgás volt a gond, míg meg nem lett a hiba forrása. Folyamatosan a csapok csatlakozásánál szivárgott, meg kellett húzni mint állat, akkor néha nem. Aztán jobban szemügyre véve kiderült, hogy sorjás volt az a rész ahová az O gyűrű megy, és ez volt a gond, lesorjázva, megszűnt a szivárgás. Ezen kívül kellett rotort is cserélni, mert megrepedt az oldala, emiatt volt hangos, én meg mindig csodálkoztam a fórumokon, hogy dicsérik a halkságát, nos utána tényleg jóval csendesebb lett. Ezen kívül semmi gond nem volt vele. Pár hete már nekem is Eheim prof 3-asom van,2080-as, de elsődlegesen azért mert a 240-esemhez kell ekkora, bár szerintem kicsit túl van árazva, és az EVO-hoz képest baromi hangos, van rajta kézi pumpa de sokat nem ér, a két szívócső miatt nem bírta átszívni a szívópipa holtpontján a vizet . Sokat agyaltam, hogy vegyek még egy Atmant (vagy klónjaiból egyet amit már 20-ért kapni használtam) igazából még most sem vagyok biztos benne, hogy jó választás volt-e az Eheim-et választani majdnem 5x-es áron. Pár hónap múlva biztos kiderül.
 
Victor said:
Sziasztok!

Én is évekig használtam Atman szűrőt, csak az enyém még Evolution 2212-es néven futott,( előtte meg Aquatec Astro) aztán azóta váltott párszor nevet. Fél évesen vettük, persze lávakővel, mindig is gond volt az alga. Most már tudom, hogy le kellett volna cserélni a szűrőanyagokat. Kezdetben nálam mindig a szivárgás volt a gond, míg meg nem lett a hiba forrása. Folyamatosan a csapok csatlakozásánál szivárgott, meg kellett húzni mint állat, akkor néha nem. Aztán jobban szemügyre véve kiderült, hogy sorjás volt az a rész ahová az O gyűrű megy, és ez volt a gond, lesorjázva, megszűnt a szivárgás. Ezen kívül kellett rotort is cserélni, mert megrepedt az oldala, emiatt volt hangos, én meg mindig csodálkoztam a fórumokon, hogy dicsérik a halkságát, nos utána tényleg jóval csendesebb lett. Ezen kívül semmi gond nem volt vele. Pár hete már nekem is Eheim prof 3-asom van,2080-as, de elsődlegesen azért mert a 240-esemhez kell ekkora, bár szerintem kicsit túl van árazva, és az EVO-hoz képest baromi hangos, van rajta kézi pumpa de sokat nem ér, a két szívócső miatt nem bírta átszívni a szívópipa holtpontján a vizet . Sokat agyaltam, hogy vegyek még egy Atmant (vagy klónjaiból egyet amit már 20-ért kapni használtam) igazából még most sem vagyok biztos benne, hogy jó választás volt-e az Eheim-et választani majdnem 5x-es áron. Pár hónap múlva biztos kiderül.

Na ez egy érdekes vélemény! Köszönöm szépen! Amikor már azt gondolná az ember, hogy ok, megvan, döntöttem, egy újabb vélemény, ami megint elbizonytalanít! Miért nem egy fajta szűrőn gyártanak!!!??? :))
Köszönöm a szegítséget!
 
Az Eheim 2080 1700 l/h és 25 liter a vödör. Oda komoly kraft kell, hogy működjön, sajna ennek már van némi hangja. Cserébe azt tudja, amit semmi más. A benne lévő biológiai szűrőanyag ára több, mint az egész Evo ára, szal más súlycsoportban versenyez. Max. a Tetra EX 2400 vagy a Fluval FX5 jöhet vele szemben szóba, de az egyiket már nem is árulják, a másik meg jóval hangosabb nála.
 
Nigro said:
A benne lévő biológiai szűrőanyag ára több, mint az egész Evo ára.

Mondjuk ez azért nem teljesen igaz, a szűrőanyagszett nálatok 23500Ft, Atman, Evo stb klónjai meg töltettől függően 29-34 ezer forintig, legalábbis egy bizonyos helyen. Igaz én a használt árát írtam, ennyiért árultak egy 3338-ast az akvaristán, . Természetesen több dolgot is figyelembe vettem a döntésnél, ha jól néztem az EVO-m rekeszméreteit, akkor a szűrőanyag is több az Eheimben mint két EVO-ban, és ez mellett kevesebb a fogyasztás, ami csak 25 watt, mert ez már egy új fejlesztés. Viszont adhattak volna hozzá több csőidomot, mert elég szerencsétlen az akváriumom, a csúsztatható üvegtető miatt, Ilyen szempontból az Atman-nál a pont.
Amit kihagytam még az Atman-EVO hibáinak sorolásából, és talán egy kicsit zavaró, hogy elég gyenge a fej tömítettsége szerintem, ha megmozgatja az ember, hogy kicsit rásegítsen a légtelenítésre, akkor egyből falsot szív, és ha kicsit jobban meg ráztod, akkor belöki az ülepítőrész tartalmát az akváriumba,mert a kosarak mellett is el tud szökni a szűretlen víz. Ezután a kis akció után került is a legalsóra, egy ablaktömítésre gyártott öntapadós gumiprofil.
Személyes véleményem, de valószínűleg alaptalan, hogy ez a szűrő annyiszor váltott nevet és gondolom tulajt így én azt sem zárom, ki, hogy idővel eltűnhet akkor meg ott marad az ember alkatrészek nélkül, ez volt a legnyomósabb dolog ami miatt az Eheim felé dőlt a mérleg.
Hasonló a szitu a konyhagépeimmel, Beko, hiába a hosszabbított garancia, ha megszűnt a magyarországi márkakereskedő. A gázfőzőlap beüzemelését nem is tudtam garanciálisan elvégeztetni.
 
Az Evo és az Atman között azért van sok különbség, még ha egy tőről fakadnak is! Az Atmannál az Evo-s hibák már nagyon ritkák. Én is szereztem tartalék csapot anno az Atmanjaimhoz, hogy majd folyni fog. Orrba-szájba szétszedegettem szinte 2hetente (mint említettem sok gondoskodást igényel, mert hamar elmegy a flow) és soha nem volt velük gondom. A fejtömítéssel sem,és iszapot sem köpött vissza. Viszont szerintem tényleg hajlamos volt a bypass-ra, ami nem derült ki könnyen. Ezért is takarítottam ahogy láttam a flow csökkenést. Macerás volt, na. 2073-nál legalább ez nincs.

Különben Elaca, mi az ami elbizonytalanított?
 
Back
Oldal tetejére