• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Elvileg az idomok külön vannak , én mikor vettem csapot akkor nem kaptam ilyen idomot......
Köszi! Én kb 2-3 éve vettem a fehérvári Tűzhalban, ott akkor csonkokkal együtt adták. Atman előszűrőmet szeretném átalakítani vele, mert számomra érthetetlen módon azt 12/16-os csőcsonkokkal gyártották, és bővítőidom van hozzá 16/22-re. Nem vágom a logikát, hogy miért nem fordítva tervezték, mert így meg folytja a szűrőt
 

Attachments

  • atman-at-3335-at-3336-dis-filtreler-icin-c977.jpg
    atman-at-3335-at-3336-dis-filtreler-icin-c977.jpg
    113.4 KB · Megtekintések: 11
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek egy Atman külső szűrőnek mennyi az élettartalma.
Nálam kb. 2008 óta, folyamatos üzemben van egy 600l/h-ás és egy 1200l/h-ás Atman külső szűrő. Ez 12 év, 0-24 h.
Fél évente vagy 3-4 havonta szoktam takarítani. Maximum a csapok hollander gumi tömítéseit szoktam cserélni.
A műanyag házon, csatlakozókon, füleken, stb. nem látom az öregedés-elfáradás jeleit.

Mik a tapasztalatok? Vagy más márkánál mennyi ideig üzemelhet egy ilyen külső szűrő?
 
Ez a szűrő ugye elég sok néven futott ,nekem egy még Evolution 2212-es van. Ez valamikor 2006-ban vettük használtan, és talán 2-3 év kihagyással működik azóta. Harmadik rotor , egy csapszett és egy fejtömítés amit elfogyasztott.
 
Nálam kb. 2008 óta, folyamatos üzemben van egy 600l/h-ás és egy 1200l/h-ás Atman külső szűrő. Ez 12 év, 0-24 h.
Ez kerekítve 110.000 üzemóra.
Nem tudom, hogy mennyi lehet még bennük.
Vajon mikor kell széttörni a malacperselyt?
:X3:
 
Sziasztok,
84 Literes akváriumhoz szeretnék külső szűrőt venni. Az Atman CF 800-as típusú szűrőjét néztem ki. Remélem nem nagy a szűrő egy ekkora növényes akváriumba... Aki használt mar ilyen szűrőt annak mik a tapasztalatai vele? Esetleg ebben az árkategóriában még vannak Tetra szűrők is de ezt a márkát nem annyira ismerem. A hozza tartozó cső átmérőjének 12mm -nek kellene lenni, mert ilyen lily pipe-om van és ha nem fontos akkor nem vennék belőle újat.
Ha esetleg tudtok ajánlani hasonló kvalitású (minőségben/árban/teljesítményben) szűrőket azt megköszönném :)
 
Jó az Atman Cf800, de vazelinnel a fej tömítőgyűrűjét kenni kell, ha szétszeded, A csövezését kell gyakrabban takarítani, mert az hamarabb koszolódik és csökken a flow. A légtelenítő gombot ne nyomkodd, mert egy idő után ereszteni fog, jobb, ha gravitációsan légteleníted ki. Szívószár benne a vízben és a kinyomó szár végét a földön lévő vödörbe tartod! Így légteleníteni tudod, nem hangos, legalább is engemet nem zavart sosem. A leszorító klippekre figyelj, mert eltörhet.
 
Jó az Atman Cf800, de vazelinnel a fej tömítőgyűrűjét kenni kell, ha szétszeded, A csövezését kell gyakrabban takarítani, mert az hamarabb koszolódik és csökken a flow. A légtelenítő gombot ne nyomkodd, mert egy idő után ereszteni fog, jobb, ha gravitációsan légteleníted ki. Szívószár benne a vízben és a kinyomó szár végét a földön lévő vödörbe tartod! Így légteleníteni tudod, nem hangos, legalább is engemet nem zavart sosem. A leszorító klippekre figyelj, mert eltörhet.
Köszönöm!
 
Sziasztok!

Most indítottam újra az akváriumomat, 116les és szeretném a belső szűrőmet, egy külsőre cserélni, az atman cf széria az ár-érték arányuk miatt keltették fel a figyelmemet, amit néztem az a cf-1000 és cf-1200, de mivel atman szűrőm még nem volt így nem tudom merjem e ezt válásztani?

Segítségétet előre is köszönöm!
 
Tesztet tudtok valahol, hogy pl a cf800 mennyi vizet nyom a gyári kiíráshoz képest?Sajnos nekem csak 22 cm széles szűrő fér be a szekrénybe és az csak a 800-as.Az akvárium meg 125 liter.
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy kb 10 éves Atman cf600-as szűrőm, ami eddig jól működött. A gyári 740l/óra teljesítményt fénykorában sem tudta, inkább 300-400 l/órát adott de nekem a 60l -es akváriumhoz tökéletes volt.

Ma vettem észre, hogy inkább csak csordogál a kifolyó ágon, míg korábban szépen sugárban nyomta a vizet az esőztetőből. Kitisztítottam mindent, kicseréltem a tartalék rotort de semmi sem változott (töltet nélkül is próbáltam), továbbra is nagyon gyenge a teljesítménye.

Esetleg találkozott már valaki hasonlóval, hol lehet a probléma?

Köszönöm
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy kb 10 éves Atman cf600-as szűrőm, ami eddig jól működött. A gyári 740l/óra teljesítményt fénykorában sem tudta, inkább 300-400 l/órát adott de nekem a 60l -es akváriumhoz tökéletes volt.

Ma vettem észre, hogy inkább csak csordogál a kifolyó ágon, míg korábban szépen sugárban nyomta a vizet az esőztetőből. Kitisztítottam mindent, kicseréltem a tartalék rotort de semmi sem változott (töltet nélkül is próbáltam), továbbra is nagyon gyenge a teljesítménye.

Esetleg találkozott már valaki hasonlóval, hol lehet a probléma?

Köszönöm
Szia.
Csekkold a rotort, tengelyt, es a rotorban a tengelyt. Fejben a viz jaratokat. Utana ures szurovel fiokok nelkul tegyel egy probat.
 
Sziasztok,

Henrik köszi a tanácsokat.

Azért leírom mi oldotta meg a problémát, hátha segít másnak is a jövőben.

Korábban írtam, hogy szétszedtem a szűrőt és kitakarítottam a szivacsokat és átmostam a kerámiát illetve a mátrixot, cseréltem rotort, de ezek nem segítettek. Ezt követően leszereltem a csöveket és a tartozékokat és egy drót segítségével átnyomta egy csőkefét a műanyag csöveken amik egyébként gyárilag sötétek és amit abba találtam.... csoda hogy egyáltalán átment rajta a víz. Fél liter sötét, iszap szerű trutyit toltam és mostam ki a 2x1 m csövekből.

A takarítás után jobban nyomja mint új korában :)
 
Nekem volt atman 3335. Hibátlan, megbízható, hangtalan, csak hát kicsike :) van egy atman 3338 is, az is jó, csak kicsit nyilván hangosabb a maga 35 wattjával :)
 
Az Atman 3338 és a CF 1200 csak a fejben különbözik, de a CF is kompatibilis az 3338 vödréhez és csapjaihoz?
 
Back
Oldal tetejére