• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Én mindenképpen szűkíteném az összes ágat 16/22-re.

Meg van tömve értelmes biológiai szűrőanyaggal, koszolódik is kicsit a szűrőanyag meg a perlon, máris nem olyan tornádó, Atman szűrőket azért ismerjük mindannyian.;)

Túlszűrt akvárium meg nincsen. :)

Akkor kérdés, ha fotó nincs: a szűrőkosarakat ha megtömöd, mennyire egyszerű összerakni a szűrőt, mennyire könnyen illeszthetőek össze a kosarak? A Tetra szűrőimnél ez a kosárillesztgetés az őrületbe kerget. :(
Csőszűkítést hogyan oldottad meg? Nem nagyon találok erre a méretre (19 -> 16 mm) értelmes gyári megoldást.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Elnézést a noob kérdésért, új vagyok az akvarisztika területén. Claro 1000-es belső szűrőmet cserélném valamilyen külső szűrőre. Az Atman cf-800-ast néztem ki, de úgy olvastam, h azt nem ajánljátok. Kb 30e forintot szánnék rá, milyen típust ajánlanátok? :) köszönöm a segítséget!

A lényeget lehagytam, 112 literes az akvárium, édesvízi, jelenleg 24 neon, 10 zebra dánió, 5 algaevő csíkhal, és hat rili garnéla lakja. Növények vannak bőven. A fény alatt már megjelentek az első algák, hiába az algaevő halak.
 
Sziasztok! Elnézést a noob kérdésért, új vagyok az akvarisztika területén. Claro 1000-es belső szűrőmet cserélném valamilyen külső szűrőre. Az Atman cf-800-ast néztem ki, de úgy olvastam, h azt nem ajánljátok. Kb 30e forintot szánnék rá, milyen típust ajánlanátok? :) köszönöm a segítséget!

A lényeget lehagytam, 112 literes az akvárium, édesvízi, jelenleg 24 neon, 10 zebra dánió, 5 algaevő csíkhal, és hat rili garnéla lakja. Növények vannak bőven. A fény alatt már megjelentek az első algák, hiába az algaevő halak.
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2215-classic-kulso-szuro-szivacstoltettel-duplacsapokkal.html
https://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-ex-700-kulso-szuro-toltettel.html

En a fentieket javasolnam...szüranyagokbol kell mindenkeppen upgrade, de azt szerintem talalsz nagyon jo aron itt a forumon.
Vagy ha ezekböl veszel esetleg hasznaltan, mondjuk 20.000 körül, akkor marad meg jo minösegü szürötöltetre is.:)
 
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2215-classic-kulso-szuro-szivacstoltettel-duplacsapokkal.html
https://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-ex-700-kulso-szuro-toltettel.html

En a fentieket javasolnam...szüranyagokbol kell mindenkeppen upgrade, de azt szerintem talalsz nagyon jo aron itt a forumon.
Vagy ha ezekböl veszel esetleg hasznaltan, mondjuk 20.000 körül, akkor marad meg jo minösegü szürötöltetre is.:)

Köszönöm! Inkább vennék újat, és szánok rá egy kicsivel többet a jó minőségű szűrőanyagokra :)
 
Sziasztok,

Kb 7 éve vásároltam egy Atman cf-600 as szűrőt a 70 l-es akváriumomhoz. pár éve már észre vettem, hogy csökkent a teljesítménye.
Ma lemértem és kb 300 l/h -t tud a gyári érték pedig 740 l/h, tehát 40%-ra esett vissza a teljesítménye.
Eddig nem cseréltem benne semmit. A két rekeszben lévő szűrő anyagok 1.rekesz: 2cm vastag macro szivacs , 2. rekesz: kerámia, kevés mátrix, kevés subrat pro, műanyag labda, perlon vatta (nincs tömve)
Érdekesség még, hogy a 2 hét után is mulm van a szűrő alján és elég koszos a szűrő vize és a szűrőanyagok is (feket, barna színű), de az akiban a víz nagyon szép tiszta.

A fentiektől eltekintve nagyon elégedett vagyok a szűrővel mert rendkívül csendes és soha nem szivárgott, megbízható, viszont szeretném ha ismét jobb lenne a teljesítménye.

Tudnátok segíteni abban, hogy mit cseréljek a szűrőben a teljesítmény javításhoz? A rotor okozhat ilyen problémát?

Előre is köszönöm.
 
Köszönöm a tanácsot, mindenképpen kipróbálom.

Esetleg a fekete trutyikra nincs vmi 5leted?
 
A fejben ahol sose fersz hozza onnan jon a fekete trutyi. Rendesen rakd ossze a szurot ahogyan azt kell es ha kifogyott a trutymo,nem rakodik le uj.
 
Ma lemértem és kb 300 l/h -t tud a gyári érték pedig 740 l/h, tehát 40%-ra esett vissza a teljesítménye.
Azt azért tudni kell, hogy a gyári értéket üres vödörrel adja meg a gyártó, pusztán csak mert így nagyobb szám jön ki ;) ( hasonló szitu mint amikor az akvárium térfogatát is a külső méretei alapján számolják :D) Alap esetben legalább 40%-al kisebb teljesítmény várható töltettel. Lehet idővel gyengül a mágnesessége is a rotornak, de itt olvastam olyant, hogy valaki az Atman után vett egy ugyanolyan teljesítményű Tetra-t, és azt tapasztalta, hogy az ugyanolyan töltettel , erősebb áramlatot csinált mint az Atman. Így nem kizárt, hogy nálad , a 40% nál is többet fog a töltet. De ehhez érdemes volna egyet üres vödörrel is mérni.
Napokban takarítottam én is az enyémet, és még a fej csonkjaiba is betoltam a csőtisztító kefét. A rotorról meg kellett volna egy fotót csinálni. Hiába volt 3 hónapja takarítva, a mulm annyira letapadt a rotor mellett, hogy zéró hézag volt az és a szűrőház között.:eek::eek:
De ez csak azt bizonyítja, hogy rendesen van üzemeltetve az akvárium:D. Volt mikor csapvízzel, és mindefajta kezelés nélkül cseréltem vizet, és akkor fél év eltelte után is alig volt mulm ugyanebben a szűrőben.
 
Sziasztok,

Korábban írtam, hogy felére esett az atman cf600 szűrőm teljesítménye. Azóta kicseréltem a rotort és a tengelyt, valamint kiszedtem a szűrőanyagokat is de semmi sem változott. Továbbra is kb 300 l/h -t tud.

Van valakinek hasonló tapasztalata, mit lenne érdemes még megnézni?

Köszönöm
 
Sziasztok,

Korábban írtam, hogy felére esett az atman cf600 szűrőm teljesítménye. Azóta kicseréltem a rotort és a tengelyt, valamint kiszedtem a szűrőanyagokat is de semmi sem változott. Továbbra is kb 300 l/h -t tud.

Van valakinek hasonló tapasztalata, mit lenne érdemes még megnézni?

Köszönöm


A cf 600-nak van légtelenítő pumpája? Ha igen akkor a nyomó ágban van visszacsapó szelep a pumpánál és az lehet beszorult. A tetrák is tudnak ilyet.
 
Nekem 10 éve megy az Atman szűrőm, sosem volt gondom, félévente takarítom. Talán ha egy szett új rotor került bele eddig összesen :)
 
Nekem egy CF 1200-om van 182 literes akihoz és kivállóan működik. Három havonta kell neki egy alapos takarítás és még mindig ugyanolyan az ereje mint újonan.
kristály tiszta a víz!
 

Attachments

  • IMG_20190314_173338.jpg
    IMG_20190314_173338.jpg
    351.2 KB · Megtekintések: 47
Sziasztok!

Mi a tapasztalat csap vásárlásánál? A csapon kívül mindig adják a fejben lévő kb 45 fokos, menetes idomot is? Pár éve vettem, akkor benne volt a csomagban, de most a neten mindenhol olyan képet látok, hogy a két csap csak önmagában van, viszont nekem most ezekre az idomokra is szükségem lenne.
 
Sziasztok!

Mi a tapasztalat csap vásárlásánál? A csapon kívül mindig adják a fejben lévő kb 45 fokos, menetes idomot is? Pár éve vettem, akkor benne volt a csomagban, de most a neten mindenhol olyan képet látok, hogy a két csap csak önmagában van, viszont nekem most ezekre az idomokra is szükségem lenne.


Elvileg az idomok külön vannak , én mikor vettem csapot akkor nem kaptam ilyen idomot......
 
Back
Oldal tetejére