• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Sziasztok,
Tanácsot, tapasztalatokat kérnék. 540L, high tech növényes akvámat 2db Atman 3338S szűri. Ez nyilván nem túl veretes, de egyébként működik a dolog, szép az akva. Ennek ellenére gondolkodom rajta, hogy a rendszer előnyére válna, ha ráerősítenék a szűrésre.
Kérdés: 2db Atman CF3200 szűrő mennyivel jelentene előrelépést a jelenlegiekhez képest?
Ha Atman helyett 2db,lehetőleg külső fűtős, előszűrős (akár használt) Eheim-ben gondolkodnék, ti melyik típust ajánlanátok?
Eheimben is megtalalod a szamitasod, de ha az ara nem boldogit ket tetra is elvegzi azt a munkat. 42 wattal, 64 helyett. Az orankenti atfolyas nem tul sok, de a minosegi szuroanyag mennyisege elegendo ami bele fer. Eheimbol talan csak amit Etele linkelt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Vödörméretben nem sok ellenfele van a CF-3200-nak. Talán csak ez:
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2260-classic-kulso-szuro.html
Meg az Eheim 2080 a maga 25 literes vödrével amennyiben amennyiben lényeg, hogy előszűrős meg fűtős legyen. ;) Viszont ha nem kell az előszűrő és télen stabil hőmérséklet van abban a helyiségben ahol az akvárium található, illetve megoldható, hogy nem a jéghideg csapvízzel legyen a vízcsere, akkor fűtő(s) sem kell. Ez esetben én is inkább a 2260-as javaslom (mondom úgy, hogy nekem egy 2080-as van :unsure: ) Nálam stabil 23 fok van, a cserevizem pedig 16 fokos. 243-as akváriumom heti feles vízcseréje után a mostani 24 fokos vizet (nyitott de fűt a lámpa is gondolom), lenyomja 20-21 fokra. Ki is vettem a a külső fűtőmet mert csak fojtotta a szűrőt.
Most volt is fenn egy 1500XL a facebook akvarista adok-veszek csoportjában 45-ért, annyi hibával, hogy kell a pumpájába egy új rotor .
 

Attachments

  • 1500xl.jpg
    1500xl.jpg
    85.4 KB · Megtekintések: 11
Az Eheim 2080-ban van fűtő? Asszem a GA oldalán ennél a típusnál én nem láttam...
Meg amúgy 3 cső van hozzá, az nekem nem ok. Mindenképp 2db, hagyományos csövezésű külsőt keresek. Gondolkodtam 2db OASE Biomaster 600-on is, de nem vagyok meggyőzve, hogy azokkal a szűrésem előrébb lépne a jelenlegi 2db Atman 3338S-nél.
Az elsődleges szempont a hatékonyabb szűrés, jobb áramlás, a második a beépített előszűrő + fűtő lenne.
A kérdés, hogg az Atman CF 3200, mennyivel ütne nagyobbat, mint a mostaniak...
 
Az Eheim 2080-ban van fűtő? Asszem a GA oldalán enhtml
a típusnál én nem láttam...
Meg amúgy 3 cső van hozzá, az nekem nem ok. Mindenképp 2db, hagyományos csövezésű külsőt keresek. Gondolkodtam 2db OASE Biomaster 600-on is, de nem vagyok meggyőzve, hogy azokkal a szűrésem előrébb lépne a jelenlegi 2db Atman 3338S-nél.
Az elsődleges szempont a hatékonyabb szűrés, jobb áramlás, a második a beépített előszűrő + fűtő lenne.
A kérdés, hogg az Atman CF 3200, mennyivel ütne nagyobbat, mint a mostaniak...
Van abban is fűtős, csak az 2180 néven fut.
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-professionel-3-1200xlt-2180-futos-kulso-szuro-toltet-nelkul.html
Ha jól tudom, akkor az egyik szívóágat le lehet zárni egy csappal, ha sokallod a kettőt.
Ha jól látom, akkor neked lényeges, hogy legyen előszűrő rekesz is, ez viszont Eheimnél csak a Prof3-Prof4 szériában van.
2080-2180 sem egy halk típus már, viszont arra jöttem rá, hogy nem jó ha a nyomó ágat telepakoljuk mindennel, pl UV szűrővel, vagy fűtővel mert ekkor kicsit erőlködik és nem megy olyan egyenletesen. Lényegesen csendesebb mióta ezeket leszedtem a nyomóágról.
 
Utoljára módosított:
Számolgatok-számolgatok...
Találtam 16/22 csövezésű előszűrőt, a mostaniak helyett, amikhez még szűkítő kellett.
Az Atman CF3200 teljesítménye pedig a leírások alapján elég meggyőző... ebből kettő szerintem előrelépés lenne.
Árban ez tűnik a legjobb választásnak, cserébe maradnak a csövek, az előszűrő és a külső fűtő...
Persze, az Eheim 2180 lenne a szívem csücske...de abból 2db... húzós kicsit...
Mit gondoltok?
 
Nem.
Vagyis nem ezért, hanem mert az atman alapból kevésbé hozza a gyári értéket, pláne ha tömörödik-koszolódik a szűrőanyag. Egyébként kínai oldalakon erre a szűrőre 2200l/h-t írnak.
 
Az 4400 l/h lenne, 540 l-re... nem olyan rossz az...
Az Eheim2180 vízhozama sem nagyobb elvileg, nem? Persze az lenne a legtutibb megoldás, főleg ha a GA-ban lenne részletfizetési lehetőség... ;)
De viccet félretéve, nem tudom, mi legyen...
Hajlok az Atman felé...
 
Az 4400 l/h lenne, 540 l-re... nem olyan rossz az...
Az Eheim2180 vízhozama sem nagyobb elvileg, nem? Persze az lenne a legtutibb megoldás, főleg ha a GA-ban lenne részletfizetési lehetőség... ;)
De viccet félretéve, nem tudom, mi legyen...
Hajlok az Atman felé...

Szűrőakvárium szóba jöhet?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Számolgatok-számolgatok...
Találtam 16/22 csövezésű előszűrőt, a mostaniak helyett, amikhez még szűkítő kellett.
Az Atman CF3200 teljesítménye pedig a leírások alapján elég meggyőző... ebből kettő szerintem előrelépés lenne.
Árban ez tűnik a legjobb választásnak, cserébe maradnak a csövek, az előszűrő és a külső fűtő...
Persze, az Eheim 2180 lenne a szívem csücske...de abból 2db... húzós kicsit...
Mit gondoltok?

Szia! Melyik előszűrőt nézted ki? Az Eheim-félét, vagy valami nagyobbat?
 
Nos, megvannak a 3200-as Atmanok. Előszűrő kihagyva, a vastag, 19/27-es csövön megy direktbe a szűrő felé a víz, kifele pedig szűkítve van 16/22-re, és egy inline difi után, üveg lilyken keresztül megy vissza az akvába. Az eredmény: brutális flow. Az 1,8m hosszú akvát minden gond nélkül végig viszi. Szűrőnként kb 13l szűrőanyag van beüzemelve, + Seachem Purigen.
Vicces módon, most kicsit tartok a túl erős áramlástól! :D
De remélem, kis koszolódás után visszább esik majd a flow.
 
Nem csináltál fotókat véletlenül a "belsejéről"? :)

Igazából két ilyen szűrő a jelenlegi Tetra1200-ak helyett nekem is előrelépés lenne, kérdés, hogy van-e értelme lecserélni a Tetrákat 300 literre...
 
Nem, fotók nincsenek.
Viszont, 300 literre szerintem egy is sok lenne, a flow miatt. Kettő meg aztán főleg. Nálam iskérdés, mi lesz hosszú távon... Iszonyat ereje van, de csak a saját csöveivel. Összeraktam mindkét ágon szűkítve is, de úgy messze nem ilyen erős.
 
Back
Oldal tetejére