• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Ha vizesen lett eltéve a szűrőanyag benne, akkor be is rohadhat nem? De gondolom, olyankor is elég egy csapvizes átmosás.
Inkább egy jó forróvizes beáztatás. Én pont most takarítom a szűrőmet, mert voltam olyan felelőtlen, és pár hétre úgy tettem el , hogy állt benne a víz. Ez idő alatt, ami volt a szűrőben lerakódás, bacikultúra, és normál esetben barna szokott lenni, az most korom fekete volt.
 
Inkább egy jó forróvizes beáztatás. Én pont most takarítom a szűrőmet, mert voltam olyan felelőtlen, és pár hétre úgy tettem el , hogy állt benne a víz. Ez idő alatt, ami volt a szűrőben lerakódás, bacikultúra, és normál esetben barna szokott lenni, az most korom fekete volt.
Most, hogy mondod, én kiegészíteném egy felhígított, 20%-os ecetes kúrával.
 
Köszönöm az eddigi tanácsokat,vizesen lett eltéve,de a víz tiszta maradt,büdös sem volt,de azért majd forró vízzel leöblítem.
 
Sziasztok!

Lehet kicsit off, elnézést, de nem találtam megfelelő topikot. Technikai jellegű kérdésem lenne. Van egy Atman 102-es víz pumpám, amit víz cserére szántam, azonban pont alacsony az emelési magassága. Egy 5 centivel több lenne már megfelelne... (így is nehezen megoldható hogy megfelelő magasságban legyen a lavor) Azt szeretném kérdezni, hogy adtak hozzá több műanyag csatlakozót, jelenleg a 12/16-os csővel próbáltam ki, szóval egy 9/12-essel nagyobb emelési magasságra lenne képes? Akkor végül is kevesebb a víztömeg a kisebb átmérő miatt amit emelnie kell. Szerintetek?
 
Sziasztok!

Lehet kicsit off, elnézést, de nem találtam megfelelő topikot. Technikai jellegű kérdésem lenne. Van egy Atman 102-es víz pumpám, amit víz cserére szántam, azonban pont alacsony az emelési magassága. Egy 5 centivel több lenne már megfelelne... (így is nehezen megoldható hogy megfelelő magasságban legyen a lavor) Azt szeretném kérdezni, hogy adtak hozzá több műanyag csatlakozót, jelenleg a 12/16-os csővel próbáltam ki, szóval egy 9/12-essel nagyobb emelési magasságra lenne képes? Akkor végül is kevesebb a víztömeg a kisebb átmérő miatt amit emelnie kell. Szerintetek?
Egy próbát mindenképp megér.
 
Sziasztok!
Újoncként lehet, hogy pofátlanság, de segítséget szeretnék kérni.
Van egy Atman cf 800-as külső szűrőm. Koráról és eddigi karbantartásáról sajnos semmit sem tudok. Miután akváriumostól kaptam mindent, így kitakarítottam az egész szűrőt.
Összeszerelés és beüzemelés után tökéletesen működött kb. 2 napig. 2 nap után az áramlás csökkenni kezdett épp, hogy csak csordogál a víz. Az állító szelepet is levettem ami a levegő mennyiségét szabályozza, de az sem segített. ( légtelenítés sem) Beugrottam a közeli kisállat kereskedésbe, ahol a rotorra gyanakodtak, hogy kikopott. Hazajövet rögtön szétszedés, rotor ellenőrzés, de azzal sincs semmi. Esetleg volt már valakinek hasonló problémája? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
 
Sziasztok!
Újoncként lehet, hogy pofátlanság, de segítséget szeretnék kérni.
Van egy Atman cf 800-as külső szűrőm. Koráról és eddigi karbantartásáról sajnos semmit sem tudok. Miután akváriumostól kaptam mindent, így kitakarítottam az egész szűrőt.
Összeszerelés és beüzemelés után tökéletesen működött kb. 2 napig. 2 nap után az áramlás csökkenni kezdett épp, hogy csak csordogál a víz. Az állító szelepet is levettem ami a levegő mennyiségét szabályozza, de az sem segített. ( légtelenítés sem) Beugrottam a közeli kisállat kereskedésbe, ahol a rotorra gyanakodtak, hogy kikopott. Hazajövet rögtön szétszedés, rotor ellenőrzés, de azzal sincs semmi. Esetleg volt már valakinek hasonló problémája? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Talán a szűrőanyag felcuppant a rotor szájához és az fogta le. Amikor meg szétszedted, akkor ugye nem volt szívóhatás, így nem vetted észre.
 
A cső nincsen megtörve sehol? A szívókosárban sincs semmi beszorulva?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Üdv.
Nem találtam megfelelő topicot,ezért ide írom.
A kérdésem: működhet-e egy ilyen szűrő-Atman cf800- a szűrő tálcák nélkül?
Újabban nagyon nehezen tudom a tálcákat egymásra illeszteni,mintha eldeformálódtak volna.
Valami ötlet?
 
Üdv.
Nem találtam megfelelő topicot,ezért ide írom.
A kérdésem: működhet-e egy ilyen szűrő-Atman cf800- a szűrő tálcák nélkül?
Újabban nagyon nehezen tudom a tálcákat egymásra illeszteni,mintha eldeformálódtak volna.
Valami ötlet?
Fura felvetés. Hogy képzeled, pontosan?
 
Ha alulra teszel egy távtartót egy csövet ami levezeti a vizet, és felül megtartod a rácsot lehet müxik. Vagy a legalsó tálcát megtartod és azon keresztül vezeted le a csövet.Alul egy durva meg egy finom szivacs aztán megtömöd szűrőanyaggalfelül egy finom szivacs perlon és a gyári rács
 
Back
Oldal tetejére