• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Atman Powerhead

Lullus

Főkertész
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Atman powerhead fejekkel? Mennyire hangosak? (powerheadre szerelt szivacs szűrőt szeretnék az akimba a garnélák miatt) Lehet mellettük aludni?

Köszi
Lullus
 
Nekem AT-200 volt 10 percig az 54 literesbe!Elég zajos volt,szivacs batár nagy(ez az egy a pozitív tulajdonsága),nekem nem jött be!Van egy aquael fan minim,na az halkan duruzsol ,inkább ezt a márkát ajánlom az aki méretéhez igazítva,egy szép nagy szivaccsal!
Ha több a keret akkor eheim!
100_8559.JPG
 
Köszi, az AquaEleken én is gondolkoztam, csak félek túl kicsi a szivacsuk ahhoz, hogy elégséges biológiai szűrést nyútsanak... (javíts ki, ha hülyeséget mondtam)
Másik alternatíva a tetratec ex 600-as, de egy Aqua-hoz képest 3x annyiba kerül, és foggalmam sincs arról, hogy mekkora zajt csinál...
Egy Eheimet meg sajnos nem engedhetek meg magamnak...
 
Lullus said:
Köszi, az AquaEleken én is gondolkoztam, csak félek túl kicsi a szivacsuk ahhoz, hogy elégséges biológiai szűrést nyútsanak... (javíts ki, ha hülyeséget mondtam)
Másik alternatíva a tetratec ex 600-as, de egy Aqua-hoz képest 3x annyiba kerül, és foggalmam sincs arról, hogy mekkora zajt csinál...
Egy Eheimet meg sajnos nem engedhetek meg magamnak...


Szia!

Az alternatíváid közül messze a legjobb választás a Tetra EX 600,minden szempontból veri a belső szűrőket , a hangja miatt ne aggódj, csendes jószág. És ha már egyszer beruházol, még ha kompromisszumot is kell kötnöd márka szempontjából , meg fog térülni a külső szűrő!
 
Egyéb okokból tegnap gyorsan vettem egy 203-ast, hogy ne induljon be az akváriumban az algásodás. Rádugtam egy 10*10*19-es kék tömbszivacsra, és most fizikai szűrőként forog az akváriumban. A tapasztalat az, hogy szerintem hangos. Az akvárium a hálószobában van, az első éjszakára le is lett kapcsolva.

Emiatt két kérdésem merült fel
1) Ha DIY külső szűrőnek beépítem egy hordóba-vödörbe, akkor is ekkora lesz a hangja, vagy a légmentes zárás sokat levesz belőle? Főleg morgó-doromboló hangja van, ami fura módon nem egyformán hallatszik a lakásban mindenhol. Pl nyitott ajtók esetén kettő helyiséggel odébb (!!!) a konyhában iszonyatos rezonancia hallatszik, azt hittem, a hűtő haldoklik. Aztán kihúztam az Atmant :?
2) Ha marad ebben a felállásban, akkor okoz az gondot, ha a fénnyel együtt ez a fizikai szűrő lekapcsol, ezáltal erőteljesen leesik az áramlás az akváriumban éjszakára?
 
UP!
Az Atman AT-203-ról és 202-ről mik a tapasztalatok? Kétszer örültél neki: egyszer amikor megvetted, aztán meg amikor gyorsan lecserélted?
Nem csekély mértékben engem is az érdekel, hogy hangosak-e? Fémtengelyes, jól tudom? Hamar kopik a tengely, a rotor?
 
Back
Oldal tetejére