• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

És be tudod nyomni a reteszt, meghúzott csavar mellett?
Be. Simán, de csak akkor, ha nincs feszítve a fentről jövő bowden.. Azaz kicsit megemelem a lámpát, ezzel tehermentesítve a bowdent.

De ha már a képen megnézed a sajátod, ott is látszik, hogy a fentről jövő bowdennek külön megvezetése van, semmi köze a csavarhoz. A csavart addig tudod behajtani, míg az átmenő bowden engedi.. Ha kiszeded a csavart, meglátod milyen rövid..
 
Akkor nektek utángyártott, hamis kínai lámpátok van:D:D:D:D:D:D:D:D

Hogy jön ide a lámpa? :) Én pl a függesztőt külön vettem, mert előtte másik lámpát függesztettem vele. És mikor megvettem az ATI-t, már nem cseréltem ki a függesztőt. De amúgy ugyanígy néz ki, mint amit belinkeltél, csak nincs benne csavar, lehet hogy valóban kínai. Bár szerintem az ATI-é is :)
 
Be. Simán, de csak akkor, ha nincs feszítve a fentről jövő bowden.. Azaz kicsit megemelem a lámpát, ezzel tehermentesítve a bowdent.

De ha már a képen megnézed a sajátod, ott is látszik, hogy a fentről jövő bowdennek külön megvezetése van, semmi köze a csavarhoz. A csavart addig tudod behajtani, míg az átmenő bowden engedi.. Ha kiszeded a csavart, meglátod milyen rövid..
Megnéztem, az enyém is benyomható, ha tehermentesítve van. De ennek a szerkezetnek pont az a lényege, hogy a lámpa súlya folyamatosan zárva tartja. Ha belül széttörne, akkor sem engedne el, mert a súly odaszorítja az éket (ez valószínűleg egy lemezrugó), így az nem tud mozdulni. Persze, ha akkor piszkálnád, lezuhanna. De erre nagyon kicsi az esély.
 
Megnéztem, az enyém is benyomható, ha tehermentesítve van. De ennek a szerkezetnek pont az a lényege, hogy a lámpa súlya folyamatosan zárva tartja. Ha belül széttörne, akkor sem engedne el, mert a súly odaszorítja az éket (ez valószínűleg egy lemezrugó), így az nem tud mozdulni. Persze, ha akkor piszkálnád, lezuhanna. De erre nagyon kicsi az esély.
Én is így gondolom, minél jobban terhelve van, annál jobban szorít. Szóval akkor teszek még nehezéket a lámpára, biztos ami biztos :D
 
Nagyon kíváncsi vagyok , az eddigi használók tapasztalataira... venni szeretnék egy dimmelhető 8×80 wattosat az 1200 literes akváriumom felé, később tengerire váltok és ez egy nagyon jó megoldásnak tűnik, csak nemtudom ki hogyan van megelégedve vele .. olvastam olyat is , hogy dimmelhető felesleges mert tönkre teszi a t5 csöveket hamar igaz lehet ez ?
Az akváriumom 180 x75 alapterületű és 90 cm magas ( sajnos a magasság nem ideális de ez van majd ha váltok tengerire akkor lesz 65 - 70 cm magas ugyanezzel az alappal.. vagy ha van más ötlet ilyen árban akkor szívesen veszem .. esetleg a led mára jobb lett ? Én led refiket használok most diy megoldással de nem a legjobb
 
Nagyon kíváncsi vagyok , az eddigi használók tapasztalataira..
Szerintem ilyen teljesítmény mellett maradj a fénycső mellett.. Nekem lassan 1 éve megy az ATI 80%-on, nem vettem észre, hogy bármi gond lenne a csövekkel, de évente úgyis cserélem őket.. Bár ha minden oké az akváriummal, akkor lehet hagyom tovább.
 
Szerintem ilyen teljesítmény mellett maradj a fénycső mellett.. Nekem lassan 1 éve megy az ATI 80%-on, nem vettem észre, hogy bármi gond lenne a csövekkel, de évente úgyis cserélem őket.. Bár ha minden oké az akváriummal, akkor lehet hagyom tovább.

Nagyon jó áron hozzá jutottam egy dimmelhető ( boltból tehát új) ati sunpower 8×80 as lámpához ma mivel 100 000 forinttal olcsóbb volt a hazai boltokhoz képest meg is rendeltem nem akartam kihagyni .. remélem nem bánom meg 😅
 
Nagyon jó áron hozzá jutottam egy dimmelhető ( boltból tehát új) ati sunpower 8×80 as lámpához ma mivel 100 000 forinttal olcsóbb volt a hazai boltokhoz képest meg is rendeltem nem akartam kihagyni .. remélem nem bánom meg 😅
Nem fogod megbánni, nagyon jó lámpa. Bár ezt a 90-es vízoszlopot ez sem világítja át.
 
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy ATI Sun Power lámpának melyik oldalán van bekötve a táp és milyen hosszú a tápkábel?
 
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy ATI Sun Power lámpának melyik oldalán van bekötve a táp és milyen hosszú a tápkábel?
Nekem a 4x39Wos dimmelős van, jobb oldalon felül megy be a vezeték. A vezeték hossza 2 méter felett van, sacc 2,2m lehet. (kb mértem mérőszalaggal)
 
Nekem a 4x39Wos dimmelős van, jobb oldalon felül megy be a vezeték. A vezeték hossza 2 méter felett van, sacc 2,2m lehet. (kb mértem mérőszalaggal)
Köszi az infót. Én is egy ekkora lámpát néztem ki, csak a kábel elvezetésén gondolkoztam. Fentről volna célszerű lehozni a villanyt, de az nálam kissé körülményes így ki kell találnom valami esztétikus megoldást, hogyan vigyem lefele a kábelt, hogy ne zavarjon nagyon be a képbe.
 
Ati dimm 4x39 watt.
Gondolom dimm komputernek annyi. Egy ideje már 2 csövet nem kapcsol rendesen csak pár % ig. Most semmit se csinál.

IMG_20200821_145353.jpg
 
Back
Oldal tetejére