• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Sziasztok!

Sajnos elromlott a sínre szerelhető időzítő (a második is), a nagy keveredésben a világítás két madzagja lett bedugva a hűtés nélkül (8x54w) 5 óra világítás után pukkanást követő égett szag figyelmeztetett a problémára, két cső nem világít.
Bedugtuk a ventilátorok dugvilláját miután a másik kettőt kihúztuk, holnap kiderül hogy a csövek közül adta meg valamelyik magát, vagy az előtétjük :(.
Hiába, hűtés nélkül nem szabad használni ezeket a fényágyúkat!

AmegA
 
Sziasztok. Dimmelhető 4x39-es Ati lámpám van. 2 cső nem kapcsol be a program kezdetén se és alatta se. Ha kihúzom a dugòt és újra bedugom az időt újra beállítva már kapcsolnak. A csövek tehát jók. Ötlet valakinek?
 
Sziasztok. Dimmelhető 4x39-es Ati lámpám van. 2 cső nem kapcsol be a program kezdetén se és alatta se. Ha kihúzom a dugòt és újra bedugom az időt újra beállítva már kapcsolnak. A csövek tehát jók. Ötlet valakinek?
Mérés nélkül lehetelen eldönteni, mi lehet a hiba?
Cseréld fel a jó és a rossz csőpár előtétjének a vezérlését. Ezzel kiszűrheted, hogy a vezérlés vagy az előtét? Mindkettő húzós tétel lesz, bármelyik is a rossz. A vezérlés 30e fött van. Szerintem van rajta egy 250-300%-os haszonkulcs. (y)
Nekem csak szegmens hibám van, de amikor szétszedtem, és láttam, hogy fadarabokkal van kitámasztva a kijelző/vezérlő panel (gyárilag !!!), kissé elvesztettem a lekesedésem a javítás tekintetében.
 
Mérés nélkül lehetelen eldönteni, mi lehet a hiba?
Cseréld fel a jó és a rossz csőpár előtétjének a vezérlését. Ezzel kiszűrheted, hogy a vezérlés vagy az előtét? Mindkettő húzós tétel lesz, bármelyik is a rossz. A vezérlés 30e fött van. Szerintem van rajta egy 250-300%-os haszonkulcs. (y)
Nekem csak szegmens hibám van, de amikor szétszedtem, és láttam, hogy fadarabokkal van kitámasztva a kijelző/vezérlő panel (gyárilag !!!), kissé elvesztettem a lekesedésem a javítás tekintetében.
Hát nézegettem az árakat amik itt a topikban is repkedtek. Mivel le volt dimmelve a lámpa amúgy is 55%-ra így egyszerűen megoldottam a problémát. Feltoltam a működőt 100%- ra aztán kalap-kabát.
 
Ez a dimmelő /vezérlő rész lesz szerintem. Maga a konstrukció nem egy túl komplex, szerintem multiméterrel rá tudsz mérni, hogy van-e vezérlőjel. Vagy direktbe kötöd...
Na annyi még kiderült hogy felkapcsolásnál kapcsol mind a négy de az egyik vibrál majd kis idő múlva ez a pár lekapcsol. Lehet mégis csak cső hiba lesz?
 
Amióta Orpheus felkeltette az érdeklődésünket erről a lámpáról és magunk is meggyőződtünk a teljesítményéről csak ajánlani tudom, mint elérhető árú profi fénnyel rendelkező világítást.
Azóta ügyfélnél is telepítettünk 240-es akvárium fölé, ott is jól vizsgázott.

Emlékeztetőül Orpheus postja a lámpáról (és az én kötekedésem :p )
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=1 ... ower#p3849

illetve egy friss teszt a PFK-ról angolul:
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/c ... php?sid=53

És az én szubjektív értékelésem:

Pozitív:
Nagyon jó fényerő
Keskeny kivitel
Katagóriájában sokkal kellemesebb árazasa van mint a legtöbb lámpatestnek
Minden megterem alatta

Negatív:
Nekem a lemezek összeszerelése volt kicsit fura, persze ez is csak az olcsóbb szériára jellemző, viszont nem olyan dolog ami normális közelségből észrevehető vagy bántó lenne.
Csak függesztve használható

Összességében csak ajánlani tudom. Mostanság jónéhány ilyen lámpát értékesítettünk. Ha valaki szeretné megosztani személyes tapasztalatait ez a topik pont erre jó.
Persze kérdések is jöhetnek megpróbálunk mi is és gondolom azok is segíteni akik ilyen lámpatesteket használnak.
Szia Viktor. Abban tudnál tanácsot adni,hogy a lámpát milyen magasan helyezzem el az aqva felett? Ati sun power.
 
Sziszatok.
Lefényképezné valaki hogy hogyan rögzítette a kábel végét a falba?
Nem tiszta teljesen.
Visszaolvastam leirva se tudom elképzelni sajna, hátha képről jobban megy.
 
Sziszatok.
Lefényképezné valaki hogy hogyan rögzítette a kábel végét a falba?
Nem tiszta teljesen.
Visszaolvastam leirva se tudom elképzelni sajna, hátha képről jobban megy.
Mire is vagy kíváncsi? A függesztésre? (tehát nem a falba, hanem a plafonba és nem a kábelt, hanem a függesztőt) Vagy valamit rosszul értek? :) Ennyire csak nem fogalmazol rosszul, biztos velem van a baj :D
 
Mire is vagy kíváncsi? A függesztésre? (tehát nem a falba, hanem a plafonba és nem a kábelt, hanem a függesztőt) Vagy valamit rosszul értek? :) Ennyire csak nem fogalmazol rosszul, biztos velem van a baj :D
A gyári függesztőt használom csak egy kicsit furán rögzítettem.
78707
Ezt azért nem hagynám így sokáig.
 
Szét kell csavarni (de gondolom ezt tudod, mert te csavartad össze), majd a felső - kalap alakú - elemet kell rögzíteni a plafonra (vagy falra ;) :D ) és utána arra visszacsavarni a kupakot, ami tartja a huzalt.


 
Back
Oldal tetejére