• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e olyan köztetek aki függesztve használja a lámpát, és ha igen leírná hogyan rögzítette a mennyezetre??
Köszike! :D
 
A lámpához jár 2 db, rozsdamentes acél rejtettt csavarozásó "pöcök" :lol: ezeket feltudod furni a mennyezetbe ( csavar+tipli ) utána azt össze csavarozod úgy, hogy benne van a lámpa fügesztőzsinorja ( rozsdamentes kuplungbovden :lol: ) és már csak a lámpa alá kell tolni az akváriumot az alá meg a szekrényt és kész.
Vissza olvasva kicsit bonyolult, de ha megnézed nagyon ötletes, úgyanaz a megoldása mint a rejtett csavarozású fürdőszobai fogasoknak.
Persze előtte azért tájékozodj mi a mennyezet anyaga. Nálam mono vasbeton ebbe természtetesen nem lehetett felfurni, de ha van gipszkarton álmennyezet, akkor nyert ügyed van.
 
pfg said:
A lámpához jár 2 db, rozsdamentes acél rejtettt csavarozásó "pöcök" :lol: ezeket feltudod furni a mennyezetbe ( csavar+tipli ) utána azt össze csavarozod úgy, hogy benne van a lámpa fügesztőzsinorja ( rozsdamentes kuplungbovden :lol: ) és már csak a lámpa alá kell tolni az akváriumot az alá meg a szekrényt és kész.
Vissza olvasva kicsit bonyolult, de ha megnézed nagyon ötletes, úgyanaz a megoldása mint a rejtett csavarozású fürdőszobai fogasoknak.
Persze előtte azért tájékozodj mi a mennyezet anyaga. Nálam mono vasbeton ebbe természtetesen nem lehetett felfurni, de ha van gipszkarton álmennyezet, akkor nyert ügyed van.

Köszi a választ!
Sajnos itthon nem tudtam helyet szorítani az aksinak így barátnőmnél van és ott vályog falak vannak, szerinted ez esetben is nyerő lehet a tipli és csavar együttes!???
 
Ha a fal vályog, akkor nagy valószínűséggel fafödémbe tudsz rögzíteni, hacsak időközben nem csináltak álmennyezetet.
Ha van álmennyezet, akkor ki kell puhatolni, hogy hol mennek a bordák, amire a lemezt rögzítették és ehhez kell rögzítened a lámpatartót.
A bordákat egy egyszerű kis műszerrel ki lehet fürkészni, barkácsboltban kapható. Megmutatja még a vezetékeket is a falban, mennyezetben.
A födémnél célszerű a födémgerendába belefúrni, de oda nem kell a tipli, hanem egy erősebb (80-100-as) facsavar, vagy csavarozható rögzítőkampó.
Fém- fa- és vezetékkereső:
show_image_in_imgtag.php

0-77-730.jpg

Rögzítőkampó (csillárkampó):
images

Ha mégis gipszkartonba kell csavaroznod, akkor ilyen tiplit vegyél:
images

vagy ilyet:
images

Jó szerelést! ;)
 
Tökéletes, vályog mennyezet ( vikli ) az általában 35-40 cm széleségben van födémtartó gerendákkel rögzítve. Ezekbe a gerendákba sima facsavar belemegy, és nem kell csillárkapó!!! mint írtam rejtett csavarozású!!! Tehát sima facsavar a megkeresett gerendába. Ha van gipszkarton álmenyezet a vályog alatt akkor az azt rögzitő párnafák megtartják a lámpát, bár nem tudom mekkora a világítás. Én nem merném szima karton tiplibe rögzíteni, mindenképpen a párnafáknál vékony furóval előfurnám utána hosszú facsvarral rögzitenék, minnél hosszabbal, fő a biztonság. A vikliben ne csavarozz az 100 % hogy le fog szakadni.
Amúgy szép az a tőves a kezedben :lol:
 
pfg said:
Amúgy szép az a tőves a kezedben :lol:

Hehe! :D
Köszi srácok!
Jó, hogy vannak közöttünk ilyen barkácsolós szakik, így legalább nem csak az akvarisztikából ragad rám valami!!
 
Hali,

Az ATI Sun Power T5 - 4x24W -os lámpához milyen akvárium való?
Úgy értem, hogy milyen mélységű, hosszúságú és szélességű akvárium illik amiben bátran lehet nevelni minden féle növényt.
 
Szevasztok !Lenne 1 kérdésem:mennyire normális dolog ,hogy lekapcsolás után villognak a fénycsövek ?(ATi Powermodule dimmelhatő 4X39 W)
 
Szevasztok !Lenne 1 kérdésem:mennyire normális dolog ,hogy lekapcsolás után villognak a fénycsövek ?(ATi Powermodule dimmelhatő 4X39 W)
Nem normális, de nem a lámpád rossz, hanem az időkapcsolód "átereszt".
A időkapcsolót fordítsd meg a konnektorban 180 fokkal.
 
Kösz eMZé,de nem tudom megfordítani,mert a lámpába van beépítve a kapcsoló-vezérlés !?Max. a dugvillát tudom megfordítani,ha az segít.Ha nem akkor megy vissza a lámpa Green Aqua-nak !?(még bőven garanciális)
 
Kösz eMZé,de nem tudom megfordítani,mert a lámpába van beépítve a kapcsoló-vezérlés !?Max. a dugvillát tudom megfordítani,ha az segít.Ha nem akkor megy vissza a lámpa Green Aqua-nak !?(még bőven garanciális)
Tényleg, a tied annyiban különbözik az enyémtől, hogy benne van a vezérlés.
Akkor valóban nincs más lehetőség mint megfordítani a dugvillát a konnektorban.
 
Sziasztok,

Kérlek segítsetek a lentiekben:
Adott egy 80*40*45 (magas) akvárium, ez bruttó 144 liter. Mivel a szélesség nem szabványos, ezért az alábbi alternatívákat látom most világításra:
1.) ATI SunPower 60 cm hosszú, 20 cm széles 4x24W => 96W (0,67 W/l) -- gyep parvula lenne, ezzel a fényerővel is jól nőne?
2.) ATI SunPower 60 cm hosszú, 20 cm széles 6x24W => 144W (1 W/l)
3.) ATI SunPower 90 cm, hosszú 20 cm széles 4*39W => 156W (1.08 W/l)
4.) Vertex Illumix I Dolce Bianco 90 cm széles. Mivel ez ledes, nem tudom, milyen fényereje van, mennyire jól használható darab. ???
....A Quad-hoz nem nagyon van bátorságom, félek egyszer felgyújtaná a lakást. o_O

A fentiekből a 2. tűnik a legracionálisabbnak.
Az 1. is lehet jó akár.
A 4., ledes megoldás lehet még érdekes, ha megfelelő a fény/fényerő, mert gazdaságos az üzemeltetése fogyasztás szempontból és csőcsere sincs.
 
6 csövest semmiképp nem javasolnék neked. Ez még a harcedzett kertészeket is próbára teszi egy ilyen méretű akváriumnál. Azt is mondhatnám, hogy lehetetlen küldetés....

Eleve az ATI lámpák piszok erősek. A 4 csöves is ledurrantja a legtöbb lámpát. Jó ha azt be tudod majd hangolni az akváriumodhoz.
A 6 csövest múltkor egy 75-80cm magas akihoz használtuk, ami 60 mély volt. Ott jó szolgálatott tett. De egy ilyen méretnél ami neked van a 2 extra cső valószínűleg sosem menne.

A LED-ből 2 kellene kb erre a méretre. Így árban mindenképp drágább lenne a végén.

Szóval én az elsőre szavazok. De a parvula a 2 vertex vagy a 60-as 4 csöves ATI esetén is szép lenne.
 
A LED-ből 2 kellene kb erre a méretre. Így árban mindenképp drágább lenne a végén.

Szóval én az elsőre szavazok. De a parvula a 2 vertex vagy a 60-as 4 csöves ATI esetén is szép lenne.

Köszi a választ.
Az eredetil koncepció az 1. volt, csak paráztam, nehogy kevés legyen.
Maradok a 60cm-es ATI elgondolásnál.
A 2db Vertex baromi drága lenne.
 
A dimmelheto ATI lampaknak az LCD-kijelzöje allandoan vilagit keken, vagy le lehet venni a fenyet?
 
Back
Oldal tetejére