• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

vplaca

Tapasztalt kertész
És be tudod nyomni a reteszt, meghúzott csavar mellett?
Be. Simán, de csak akkor, ha nincs feszítve a fentről jövő bowden.. Azaz kicsit megemelem a lámpát, ezzel tehermentesítve a bowdent.

De ha már a képen megnézed a sajátod, ott is látszik, hogy a fentről jövő bowdennek külön megvezetése van, semmi köze a csavarhoz. A csavart addig tudod behajtani, míg az átmenő bowden engedi.. Ha kiszeded a csavart, meglátod milyen rövid..

Jopet

Legenda
Akkor nektek utángyártott, hamis kínai lámpátok van:D:D:D:D:D:D:D:D
Hogy jön ide a lámpa? :) Én pl a függesztőt külön vettem, mert előtte másik lámpát függesztettem vele. És mikor megvettem az ATI-t, már nem cseréltem ki a függesztőt. De amúgy ugyanígy néz ki, mint amit belinkeltél, csak nincs benne csavar, lehet hogy valóban kínai. Bár szerintem az ATI-é is :)

eMZé

Legenda
Be. Simán, de csak akkor, ha nincs feszítve a fentről jövő bowden.. Azaz kicsit megemelem a lámpát, ezzel tehermentesítve a bowdent.

De ha már a képen megnézed a sajátod, ott is látszik, hogy a fentről jövő bowdennek külön megvezetése van, semmi köze a csavarhoz. A csavart addig tudod behajtani, míg az átmenő bowden engedi.. Ha kiszeded a csavart, meglátod milyen rövid..
Megnéztem, az enyém is benyomható, ha tehermentesítve van. De ennek a szerkezetnek pont az a lényege, hogy a lámpa súlya folyamatosan zárva tartja. Ha belül széttörne, akkor sem engedne el, mert a súly odaszorítja az éket (ez valószínűleg egy lemezrugó), így az nem tud mozdulni. Persze, ha akkor piszkálnád, lezuhanna. De erre nagyon kicsi az esély.

vplaca

Tapasztalt kertész
Megnéztem, az enyém is benyomható, ha tehermentesítve van. De ennek a szerkezetnek pont az a lényege, hogy a lámpa súlya folyamatosan zárva tartja. Ha belül széttörne, akkor sem engedne el, mert a súly odaszorítja az éket (ez valószínűleg egy lemezrugó), így az nem tud mozdulni. Persze, ha akkor piszkálnád, lezuhanna. De erre nagyon kicsi az esély.
Én is így gondolom, minél jobban terhelve van, annál jobban szorít. Szóval akkor teszek még nehezéket a lámpára, biztos ami biztos :D

Oldal tetejére