• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Na megvan a lámpa, dimmelhető 6x54W-os, de holnapig eszem a kefét, a 4 6500K-s cső meg a felfüggesztéshez szükséges cuccok még nincsenek meg, talán holnap délután...
Most tengeri csövek vannak benne, de kipróbáltam, és valami iszonyú brutál minőségű ez a lámpa, jól döntöttem mikor Odyssea helyett kiköhögtem erre a pénzt (használtan is sok volt, de új árának 70%-a nem rossz vétel szerintem, hibátlan, olyan mint az új, és még több mint egy év gari van rá).
Gratulálunk a lámpához! Szuper darab, nem fogsz benne csalódni. Remek vétel volt!
 
Köszi!

Már csak egy opti-white akva kell alá. :D

Szerencsére csak 4 csövet kellett vennem, mert 2 ATI Purple Plus növényest meg tudtam tartani az előző tulaj tengeri setupjából.
 
Nem dob ki semmit rá a kereső, így kérdezek: nektek néha nem rezonál be a plexi lap? Ha megmozgatom utána jó. Ja és a melegtől jön elő, és mintha a reflektorok csinálnák.
 
Nem dob ki semmit rá a kereső, így kérdezek: nektek néha nem rezonál be a plexi lap? Ha megmozgatom utána jó. Ja és a melegtől jön elő, és mintha a reflektorok csinálnák.
Időnként nálunk is csinálja. Nem tudtunk kitalálni mást mi sem, megmozgatjuk kicsit a plexit és utána jó egy darabig.
 
Nem dob ki semmit rá a kereső, így kérdezek: nektek néha nem rezonál be a plexi lap? Ha megmozgatom utána jó. Ja és a melegtől jön elő, és mintha a reflektorok csinálnák.
En annak idején egy vékony karton papírt raktam a plexi és az alumínium lap köze!Woala nincs többe zörgés!
 
Sir,
Köszönöm a tippet, a dimmelős ATI lámpánál is ugyanez a helyzet, mint az egyéb időkapcsolók egy részénél. Meg kellett fordítani a dugvillát az elosztóban és így már nem villog OFF állapotban. (y)
Ez azért röhej, hogy ennyi idő után is probléma az ATI-nál ez a dugvilla dolog.
 
Kedves Fórumtársak!
Valaki el tudná magyarázni,hogy kell programozni az ATI Sunpower lámpát?
A lámpa nem az enyém,rám bízták az akváriumot.Csak úgy nem merek hozzá nyúlni,de ha kapok némi támpontot,
el tudok indulni.
6 csőről kellene 4 csőre programozni.
A csöveket lehet valahogy egyenként kalibrálni?
A YouTube-n van egy video fenn,de angol tudás híján nem egyértelmű.
Annyi azért lejött,hogy a középső a menü gomb.
1:18 nál lehet egyenként kalibrálni a neonokat ?
Előre is kösz

 
Kedves Fórumtársak!
Valaki el tudná magyarázni,hogy kell programozni az ATI Sunpower lámpát?
A lámpa nem az enyém,rám bízták az akváriumot.Csak úgy nem merek hozzá nyúlni,de ha kapok némi támpontot,
el tudok indulni.
6 csőről kellene 4 csőre programozni.
A csöveket lehet valahogy egyenként kalibrálni?
A YouTube-n van egy video fenn,de angol tudás híján nem egyértelmű.
Annyi azért lejött,hogy a középső a menü gomb.
1:18 nál lehet egyenként kalibrálni a neonokat ?
Előre is kösz

Szia.
Én ugyan most látom először, de most hogy bedobtad megnéztem, mert nekem DIY vezérlő-menüm van és kíváncsi voltam az ATI-nál hogyan oldották meg.
Szerintem minden egyértelmű a videón - angol tudás nélkül is. Talán annyi, hogy a CHANNEL = csatorna és SAVE = mentés. Vagyis mikor változtatsz valamit, menteni kell a változásokat. Save? Yes.
A fel/le gombok lépkedés a menüben, vagy ha beállítást végzel, akkor már érték-változtatás fel/le. A jobbra-gomb továbbléptetés stb.
ON/OFF = be/ki, de gondolom ez világos.

Gondolom, az egyik csatorna a 4 cső, a másik csatorna a +2 cső...
Vagyis ha a második csatornának nem állítasz be időpontokat (vagy csupán OFF értéket adsz meg), akkor az nem fog bekapcsolni.
Csövek kalibrálása alatt mit értesz?
 
Szia.
Én ugyan most látom először, de most hogy bedobtad megnéztem, mert nekem DIY vezérlő-menüm van és kíváncsi voltam az ATI-nál hogyan oldották meg.
Szerintem minden egyértelmű a videón - angol tudás nélkül is. Talán annyi, hogy a CHANNEL = csatorna és SAVE = mentés. Vagyis mikor változtatsz valamit, menteni kell a változásokat. Save? Yes.
A fel/le gombok lépkedés a menüben, vagy ha beállítást végzel, akkor már érték-változtatás fel/le. A jobbra-gomb továbbléptetés stb.
ON/OFF = be/ki, de gondolom ez világos.

Gondolom, az egyik csatorna a 4 cső, a másik csatorna a +2 cső...
Vagyis ha a második csatornának nem állítasz be időpontokat (vagy csupán OFF értéket adsz meg), akkor az nem fog bekapcsolni.
Csövek kalibrálása alatt mit értesz?

Köszönöm a választ!Igazából csak megerősítés kellett.
A kalibrálás alatt a csövek programozását értem,bekapcs-kikapcs,alkonyeffektus,stb.
 
Gondolom, az egyik csatorna a 4 cső, a másik csatorna a +2 cső...
Vagyis ha a második csatornának nem állítasz be időpontokat (vagy csupán OFF értéket adsz meg), akkor az nem fog bekapcsolni.

Fel le gombok - navigálás a menüben.
Jobb bal - állítás
középső gomb az elfogadás.
Minden esetben rákérdez a gép, hogy el akarod e menteni a változást igen vagy nem.

Ahogy Jopet írta 4+2 ahogy a lámpa üzemel.
Le kell kapcsolni a csatornát ami a 2 csövet viszi.

A dim programot ki kell venni az adott csatornából. Lehet ha csak simán manuálra rakod akkor másnap újraindul a program szerint. (ebben nem vagyok biztos)
 
A kalibrálás alatt a csövek programozását értem,bekapcs-kikapcs,alkonyeffektus,stb.

Nincs benne effekt.

Amit annak látsz az egy sima dim program

9:00 ON
9:05 50%

Akkor 5 perc alatt felmegy 50%-ra. Ennyi mindössze amit a dimmer tud.
 
Utoljára módosított:
Jaja, nekem pl. úgy van az alkony/napfelkelte, hogy mondjuk 13:00 ON, 13:30 100%, így fél órás napfelkelte van mire 0-ról felmegy 100%-ra a fényerő.
 
Köszi srácok!
Végül is az első csatornát kellett lekapcsolni.Ez viszi a két rózsaszín csövet.
Egy kis algaprobléma adódott a tulajnál,ezért kell vissza venni a fényt egy időre.
 
Sziasztok!
Jelenleg egy 100cmx50cmx50cm-es akváriumunk van (zsúfolásig növénnyel), de a hely ahol van elférne egy 120cm széles is. Feltett szándékom egy dimmelhető ATI világítás beszerzése. Szerintetek lehetséges olyan típust választani, ami a jelenlegi és a jövőben tervezett méretű akváriumhoz is jó lehet? Ha igen, mit javasoltok?

Köszi,
Attila
 
Sziasztok!
Jelenleg egy 100cmx50cmx50cm-es akváriumunk van (zsúfolásig növénnyel), de a hely ahol van elférne egy 120cm széles is. Feltett szándékom egy dimmelhető ATI világítás beszerzése. Szerintetek lehetséges olyan típust választani, ami a jelenlegi és a jövőben tervezett méretű akváriumhoz is jó lehet? Ha igen, mit javasoltok?

Köszi,
Attila
Leginkább azt javasoljuk, hogy vegyél egyet!:D
Ami pedig a gyakorlati részét illeti. Nálunk egy 100x45x45-ös akvárium fölött egy 8x54W-os Ati világított 4 csővel. Az a néhány centi túllógás mindkét oldalon nem volt zavaró. Most csináltattunk egy 120x60x50-es kádat, amit ugyanezzel a lámpával világítunk majd, csak 6 vagy 8 csővel.
Ha teheted, vegyél egy 6 vagy 8 csövest ebből a típusból. Mindkét akira elég lesz kb. örökre.
 
Leginkább azt javasoljuk, hogy vegyél egyet!:D
Ami pedig a gyakorlati részét illeti. Nálunk egy 100x45x45-ös akvárium fölött egy 8x54W-os Ati világított 4 csővel. Az a néhány centi túllógás mindkét oldalon nem volt zavaró. Most csináltattunk egy 120x60x50-es kádat, amit ugyanezzel a lámpával világítunk majd, csak 6 vagy 8 csővel.
Ha teheted, vegyél egy 6 vagy 8 csövest ebből a típusból. Mindkét akira elég lesz kb. örökre.

Köszönöm a tanácsot.
Technikai jellegű kérdésem volna még: Egy dimmelhető, 6x54W-os típusra gondoltam, de úgy látom a GA webshopjában ilyet nem lehet rendelni, pedig én holnap nagyon szívesen rendelnék ilyet...;)
 
Dimmelhető ATI lámpámban lekapcsolás után vibrálnak a fénycsövek. Tapasztalt már valaki ilyet?
 
Délelőtt volt egy áramkimaradás nálunk, délben kapcsolt volna fel a lámpa (ATI Sunpower, dimmelhető), de a lámpa nem világít. Az LCD kijelző világít, de nem rajta állítani semmit. Próbáltam kihúzni-bedugni a hálózatra, de az sem segített. Van valamilyen metódus, ami megoldja a problémát?
 
Back
Oldal tetejére