• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Akkor mi a pontos probléma?

Venti megy, de a felkiáltójel nem tűnik el. Ennyi?

Milyen meleg van a szobában? Simán lehet, hogy túl meleg van nálatok, mint nálam most....

Na akkor leírom, hogy pontosan mi volt. Tegnap beleraktam a csöveket leszedtem a fóliákat és felfüggesztettem. Ezután mikor bedugtam akkor már láttam rajta a kis felkiáltójelet úgy hogy még nem is ment a lámpa. Utána el akartam kezdeni a csövek bejáratását, úgy pontosan, ahogy az ATI megadta csak máskor kezdődött és máskor lett vége. 16:00 on , 16:01 100% , 22:00 100% 22:01 OFF . Beállítottam el is indult. Pár perc múlva ránéztem nem ment a venti, na mondom majd bekapcsol. Vártam-vártam egyszer csak látom, hogy 62 fokosak a csövek. Na akkor bumm kikapcsoltam, mert még mindig nem ment a venti. Próbálgattam manualban a fan speedet 100%-ra állítani de semmit nem reagált.
Ezután leszedtem a lámpát, benéztem kis lámpával, hogy nem fogja-e meg valami a lapátot és azért nem pörög. Nem volt semmi rendellenesség. Ekkor visszaraktam. Nyomtam egy factory resetet és akkor már működött a venti az új beállításokkal, de valami bazi hangos a fülemnek. Tehát nem tudom, hogy mihez viszonyítsam, de kb olyan hangja lehet mint egy atman szűrőnek. Ilyen kicsit kerregős hang meg ugye hallom a levegő hangját, de azt úgy is fogom.
A kis felkiáltójel az mindig világít és sosem tűnik el. Mindegy hogy megy e a fénycső vagy sem. A képet ma reggel csináltam és csak tegnap este kapcsoltam be utoljára a lámpát.

A szobában 20-22 fok van ennél már kell neki mutatni? de max 25 lehetett (valószínű, hogy ennél hidegebb van jóval)
 
Na akkor leírom, hogy pontosan mi volt. Tegnap beleraktam a csöveket leszedtem a fóliákat és felfüggesztettem. Ezután mikor bedugtam akkor már láttam rajta a kis felkiáltójelet úgy hogy még nem is ment a lámpa. Utána el akartam kezdeni a csövek bejáratását, úgy pontosan, ahogy az ATI megadta csak máskor kezdődött és máskor lett vége. 16:00 on , 16:01 100% , 22:00 100% 22:01 OFF . Beállítottam el is indult. Pár perc múlva ránéztem nem ment a venti, na mondom majd bekapcsol. Vártam-vártam egyszer csak látom, hogy 62 fokosak a csövek. Na akkor bumm kikapcsoltam, mert még mindig nem ment a venti. Próbálgattam manualban a fan speedet 100%-ra állítani de semmit nem reagált.
Ezután leszedtem a lámpát, benéztem kis lámpával, hogy nem fogja-e meg valami a lapátot és azért nem pörög. Nem volt semmi rendellenesség. Ekkor visszaraktam. Nyomtam egy factory resetet és akkor már működött a venti az új beállításokkal, de valami bazi hangos a fülemnek. Tehát nem tudom, hogy mihez viszonyítsam, de kb olyan hangja lehet mint egy atman szűrőnek. Ilyen kicsit kerregős hang meg ugye hallom a levegő hangját, de azt úgy is fogom.
A kis felkiáltójel az mindig világít és sosem tűnik el. Mindegy hogy megy e a fénycső vagy sem. A képet ma reggel csináltam és csak tegnap este kapcsoltam be utoljára a lámpát.

A szobában 20-22 fok van ennél már kell neki mutatni? de max 25 lehetett (valószínű, hogy ennél hidegebb van jóval)

Ha magas a szoba hőmérséklet a lámpád is sokkal magasabb hőmérsékleten fog működni.
A venti azért hangos, mert a felkiáltójel jelzi, hogy túl meleg van a lámpatestben. Ezért a ventik maxon mennek és minél gyorsabban (magasabb volt számon megy a venti) annál hangosabb.

Ez kb az aktív hűtés. Ha nem ilyen lenne csak melegedne, melegedne a végén meg eldurranna az elektronikus balaszt.

20-22 celsiusfokon nem lehet gáz. De 25 fokos szoba elég meleg. Azért a hibajelenség miatt kikérjük a véleményét a gyártónak is.
 
Ha magas a szoba hőmérséklet a lámpád is sokkal magasabb hőmérsékleten fog működni.
A venti azért hangos, mert a felkiáltójel jelzi, hogy túl meleg van a lámpatestben. Ezért a ventik maxon mennek és minél gyorsabban (magasabb volt számon megy a venti) annál hangosabb.

Ez kb az aktív hűtés. Ha nem ilyen lenne csak melegedne, melegedne a végén meg eldurranna az elektronikus balaszt.

20-22 celsiusfokon nem lehet gáz. De 25 fokos szoba elég meleg. Azért a hibajelenség miatt kikérjük a véleményét a gyártónak is.
Viszont, ha 1%-on megy a venti akkor is durván kerreg. Tehát ha nem kerregne akkor nem lenne bajom
 
Aki ATI tulaj, annak hasznos info:

to get into the hidden menue of the TMS at the Sunpower, you have to push the following buttons quickly:

Up, Left, Down, Right, Up, Right, Down, Left, Middle

Now you are in a hidden menue (It will switch back after 5 seconds without pushing a button)
The 1st value is FanMan, that's just for us to switch the fans to the manual menue at the normal menue on or off.
The 2nd value is FanKonst - This is a a value for the start up of the fan.
It should be between 2-40 - no change needed.
FanMin should be 5V
FanMax should be 8V

SollTemp is depending on the size of the unit:


4/6/8 X24W 39°

4/6 X39W 39°

8 X39W 42°

4/6 X54W 42°

8 X54W 44°

4 X80W 42°

6 X80W 44°

8 X80W 47°


Mit freundlichen Grüßen / With best regards

Tehát

Fel, Balra, Le, Jobbra, Fel, Jobbra, Le, Balra, Közép

Így lehet belépni a szervíz üzemmódba.

Figyelem! Csak saját felelősségre! Nem ám össze-vissza mindent elállítgatni :)
 
Azt nézd meg, hogy az ATI logo nem ér-e a ventihez. Volt már ilyen a történelemben, csak azért kérdem.
azt úgy emlékszem, hogy nem. megnéztem. most nem vagyok fent pesten de holnap reggel megyek. viszont tegnap este felvettem hangra a ventit.
Dropbox - Új felvétel 2.m4a

először 100%-on megy utána leállítom és 0-100 ig nyomom folyamatosan

@Nigro @viktorlantos ez így nincsen rendben ugye?
 
Utoljára módosított:
Valaki légyszi szoljon valamt :D mert itt vannak a növények vödörben . Holnap ültetném mert már nem birják, de ha nem lesz jó akkor nem tudom mit csináljak :)
 
Nem lehet amúgy, hogy nem a venti a zajos, hanem ugyanúgy berezonál az egész armatúra, mint ahogy néha néhányunknál? Ebben a topikban volt róla szó 1-2 hónapja, ha jól rémlik...
 
Sziasztok! Melyik ATI lámpát lehet GHL Profliux II vezérlővel dimmelni? Köszi válaszotok.
 
Ki kellene cserélni benne az elektronikát, s akkor meg lehetne hajtani az 1-10V porton...

Jaja, mint a Giesemannál, de azt gondoltam, hogy saját magát tudja dimmelni, akkor kívülről is lehet. Ezek szerint nem.
 
Jaja, mint a Giesemannál, de azt gondoltam, hogy saját magát tudja dimmelni, akkor kívülről is lehet. Ezek szerint nem.

Nem úgy tűnik sajnos. Pedig nem lenne rossz.
Viszont a gyári dimmelést használva lehetne mellé tenni egy Mitras Simu-Stick-et (persze ProfiLux-ról csak ezt lehetne továbbra is vezérelni). Ezzel még meg lehet kicsit bolondítani a naplementét / felkeltét, illetve lehetne akár vihart és holdfázist szimulálni.
Igaz, ez is kell hozzá: Mitras-Simu-Driver.

Nem tudom, mekkora lenne erre a kereslet, de én betennék egyet az Ati mellé, ha lenne GA-ban...
 
Aki ATI tulaj, annak hasznos info:



Tehát

Fel, Balra, Le, Jobbra, Fel, Jobbra, Le, Balra, Közép

Így lehet belépni a szervíz üzemmódba.

Figyelem! Csak saját felelősségre! Nem ám össze-vissza mindent elállítgatni :)

Ma bent volt @premierpark és gondoltam meglegyen az utókornak leírom a tanulságot.
A lámpa ha minden igaz már otthon működik nála gond nélkül.

Mi volt a probléma?
A dim computer gyári progamjában 2 celsius fokra volt állítva a tiltás limit.
Ez azt eredményezte, hogy amint bekapcsolt a lámpa és a hőmérséklet szenzor átadta az infót a TMS-nek az letiltotta a lámpát és dobta a felkiáltójelet.
A ventiket maxiumra kapcsolta, hogy a 2 celsius fok feletti őrült hőt ki tudja pumpálni a házból. Ettől volt zajos a venti, mert max feszültségen ment.
Természetesen a probléma nem szűnt meg, mert lehetetlen volt 2 fokra hűteni a lámpát. De legalább a fénycsöveket is fél fényen tolta....

A boltban a szervíz programba belépve láttuk hogy 2 celsiusfokon van a limit. Feltoltuk 49-re.
Bekapcs és láss csodát elmúlt mindhárom hibajelenség. A felkiáltójel megszűnt. Venti beállt normál fordulatra. Így nem volt zajos. És a fénycsövek is 100%-on mentek.
A lámpa a bekapcs után néhány perccel is csak 29 fokos volt.

Ha valakinek hasonló problémája van mindenképp ellenőrizze a gyári beállítást. Lehet túl alacsonyan van a védelem:
SollTemp
 
Ma bent volt @premierpark és gondoltam meglegyen az utókornak leírom a tanulságot.
A lámpa ha minden igaz már otthon működik nála gond nélkül.

Mi volt a probléma?
A dim computer gyári progamjában 2 celsius fokra volt állítva a tiltás limit.
Ez azt eredményezte, hogy amint bekapcsolt a lámpa és a hőmérséklet szenzor átadta az infót a TMS-nek az letiltotta a lámpát és dobta a felkiáltójelet.
A ventiket maxiumra kapcsolta, hogy a 2 celsius fok feletti őrült hőt ki tudja pumpálni a házból. Ettől volt zajos a venti, mert max feszültségen ment.
Természetesen a probléma nem szűnt meg, mert lehetetlen volt 2 fokra hűteni a lámpát. De legalább a fénycsöveket is fél fényen tolta....

A boltban a szervíz programba belépve láttuk hogy 2 celsiusfokon van a limit. Feltoltuk 49-re.
Bekapcs és láss csodát elmúlt mindhárom hibajelenség. A felkiáltójel megszűnt. Venti beállt normál fordulatra. Így nem volt zajos. És a fénycsövek is 100%-on mentek.
A lámpa a bekapcs után néhány perccel is csak 29 fokos volt.

Ha valakinek hasonló problémája van mindenképp ellenőrizze a gyári beállítást. Lehet túl alacsonyan van a védelem:
SollTemp

Na itt vagyok én is. Már be akartam írni, de Viktor megelőzött. felraktam a lámpát és minden rendben megy eddig. nem is hangos már annyira és 40 fok körüli értékeket mutat a lámpa úgy, hogy most a szobába 23 fok van. Ami úgy gondolom, hogy jó érték.
Annyit viszont hozzátennék, hogy a ventit valószínűleg ki fogom cserélni egy noctua ventire és akkor kb dupla ennyi légszállítás lesz fele ekkora hanggal(az Lámpa adatai alapján, netről néztem). Ha meglesz és lesz tapasztalatom akkor be fogom írni, hátha másnak is jól jön :)
6cm-es a venti benne ha jól láttam. Valaki meg tud ebben erősíteni? :)

@viktorlantos @Nigro nagyon szépen köszönöm a segítséget és a türelmet :)
 
Back
Oldal tetejére