• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Sziasztok!Az Ati világításom egy része megadta magát. 6x36w, de csak 4 cső ég.
Tudja valaki, hogy mi ment ki benne?Trafó?
119461365_320012365940022_4079727706666500908_n.jpg
119449733_716047058982864_5917774546248325139_n.jpg
 
Sziasztok!

El szeretném adni az ATI SunPower 4*24 W-os dimmelhet lámpámat. 80 ezer forintért hirdetem, de még jelentkező sem volt. Ennyire sok ez az összeg egy ilyen szuper lámpáért?
 
Sziasztok,

Tudja valaki esetleg, hogy Sunpower 4x54w dimm. lámpánál a "belső" ventilátor menüben mik a gyári beállítások? Nemrég elállítottam, utána random elkezdett dimmelni magától. Másra már nem tudok gondolni.
Ami érdekes, hogy hétvégén, amikor itthon vagyok tökéletesen fut a program...

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Tudja valaki esetleg, hogy Sunpower 4x54w dimm. lámpánál a "belső" ventilátor menüben mik a gyári beállítások? Nemrég elállítottam, utána random elkezdett dimmelni magától. Másra már nem tudok gondolni.

Meleg van emiatt dimmel le a lámpád. A heti időjárás miatt teljesen normális jelenség. Kivétel ha állandó klíma megy a lakásban.

Ha jól rémlik valamelyik delta hőmérséklet értéket kell feljebb pöckölni 40 fokról ha ki akarod tolni a védelmet. De ha nagyon elállítod a trafót kinyírhatja a meleg.
 
Meleg van emiatt dimmel le a lámpád. A heti időjárás miatt teljesen normális jelenség. Kivétel ha állandó klíma megy a lakásban.

Ha jól rémlik valamelyik delta hőmérséklet értéket kell feljebb pöckölni 40 fokról ha ki akarod tolni a védelmet. De ha nagyon elállítod a trafót kinyírhatja a meleg.
Köszi Viktor. Végül a hőmérsékletet 37-ről vissza állítottam 40 fokra, meglátom így mit mutat.
Azt nem is gondoltam, hogy az időjárás miatt lehet... 🙄🙄
 
Jelentem megoldódott a probléma, hiba nélkül megy a lámpa. Többet a menü ezen részéhez nem nyúlok 😁
Ne legyél benne olyan biztos...
A napokban volt egy áramszünetünk. A visszakapcsolás és óra beállítása után rögtön megjelent a felkiáltójel és még hidegen is rögtön ledimmelte magát mindkét channel 10%-ra, pedig a szenzora csak 35 fokot mért.
Kiderült, hogy a fan manual és temp default értékét 5-re állította, vagyis ha melegebb van 5 foknál (ami azért elég gyakori egy átlagos lakásban :) ), akkor automatikusan beindul a biztonsági dimmelés.
Szóval a kikapcsolás/áramszünet bele tud nyúlni a service menübe is.
 
Ne legyél benne olyan biztos...
A napokban volt egy áramszünetünk. A visszakapcsolás és óra beállítása után rögtön megjelent a felkiáltójel és még hidegen is rögtön ledimmelte magát mindkét channel 10%-ra, pedig a szenzora csak 35 fokot mért.
Kiderült, hogy a fan manual és temp default értékét 5-re állította, vagyis ha melegebb van 5 foknál (ami azért elég gyakori egy átlagos lakásban :) ), akkor automatikusan beindul a biztonsági dimmelés.
Szóval a kikapcsolás/áramszünet bele tud nyúlni a service menübe is.
Igen, rosszul fogalmaztam 😁😉, kísérletezés céljából nem állítgatom... Így a helyes.
 
Szervusztok!

Adott egy Ati Sunpower 8x80w Dimmable. 1-es chanel (2cső) 2-es chanel 6 cső. Először mikor lekapcsolás után villogtak nagyon halványan a csövek, megfordítva a dugvillát elmúlt a jelenség. Utánna 1x volt hogy Az 1-es chanelnél ha programba, ha manuálba off-ra rakom ki is írja a vezérlő, azonban a 2cső nagyon halványan ég. Áramtalanítva majd öszes gombot nyomva resetelve megoldódott ez a probléma. Tegnap este viszont takarításnál kézibe világítottam vele, majd visszarakva programra megint előjött a jelenség hogy lekapcsolva világít a 2cső. Áramtalanítás és reset után is megvan a jelenség. Valaki tudna segíteni hogy mi lehet a baja, esetleg a megoldás rá? Köszönettel Gábor
 
Sziasztok!

Ati Sunpower 4x24w dimm. lámpám kijelzőjén az egyik középső sor meghalt:
IMG_20221110_211929.jpg
Az lenne a kérdésem, hogy beszerezhető/cserélhető-e még maga a kijelző?
Működést nem befolyásolja, de ha még egy sor bedöglik, akkor esetleg nehézkes lenne újrakalibrálni egy-egy áramszünet után.
Próbáltam kutakodni neten utána, de nem találtam semmi infot.
Lassan cserélni kéne a csöveket, szeretném még 1 évig megtartani.

@inadsz @danyi03 ?
Előre is köszi!
 
Sziasztok!

Ati Sunpower 4x24w dimm. lámpám kijelzőjén az egyik középső sor meghalt:
View attachment 170913
Az lenne a kérdésem, hogy beszerezhető/cserélhető-e még maga a kijelző?
Működést nem befolyásolja, de ha még egy sor bedöglik, akkor esetleg nehézkes lenne újrakalibrálni egy-egy áramszünet után.
Próbáltam kutakodni neten utána, de nem találtam semmi infot.
Lassan cserélni kéne a csöveket, szeretném még 1 évig megtartani.

@inadsz @danyi03 ?
Előre is köszi!

Kompletten cserélhető a vezérlőpanel. Van ilyenünk, írj egy e-mailt az infora, amikor aktualis es intézzük.
 
Sziasztok!

Ati Sunpower 4x24w dimm. lámpám kijelzőjén az egyik középső sor meghalt:
View attachment 170913
Az lenne a kérdésem, hogy beszerezhető/cserélhető-e még maga a kijelző?
Működést nem befolyásolja, de ha még egy sor bedöglik, akkor esetleg nehézkes lenne újrakalibrálni egy-egy áramszünet után.
Próbáltam kutakodni neten utána, de nem találtam semmi infot.
Lassan cserélni kéne a csöveket, szeretném még 1 évig megtartani.

@inadsz @danyi03 ?
Előre is köszi!
Ez egy német lámpa, tehát abnormális konstrukció, gyenge minőségű, beszerezhetetlen alkatrészekből. Örülj neki, hogy eddig működött. Kijelzőt nem kapsz hozzá. Valószínűleg vettek egy ládányi olcsó kínai alkatrészt egy ismertlen gyártótól, aki utána bezárt, eltűnt. A neten 100 féle, egymással kompatibilis 2x16-os kijelzőt találsz, de EZ egyikkel sem kompatibilis. Szóval, vehetsz hozzá komplett vezérlést, ami ugyan ilyen alkatrészekből készült... :-( Több sorstárssal konzultáltam, és méréssel nem sikerült beazonosítani a kivezetéseit (mondjuk ez nem is csoda, a multiplex vezérlés miatt). Én elkezdtem egy másik úton haladni, eljutottam valameddig, de félúton abba hagytam. Nem ér annyit az egész. Talán, majd ha nyugdíjas leszek, folytatom... 😄
A meghajtókkal kb. ugyan ez a helyzet, bár azt viszonylag egyszerűbb kiváltani egyéb termékekkel.
 
Ma bent volt @premierpark és gondoltam meglegyen az utókornak leírom a tanulságot.
A lámpa ha minden igaz már otthon működik nála gond nélkül.

Mi volt a probléma?
A dim computer gyári progamjában 2 celsius fokra volt állítva a tiltás limit.
Ez azt eredményezte, hogy amint bekapcsolt a lámpa és a hőmérséklet szenzor átadta az infót a TMS-nek az letiltotta a lámpát és dobta a felkiáltójelet.
A ventiket maxiumra kapcsolta, hogy a 2 celsius fok feletti őrült hőt ki tudja pumpálni a házból. Ettől volt zajos a venti, mert max feszültségen ment.
Természetesen a probléma nem szűnt meg, mert lehetetlen volt 2 fokra hűteni a lámpát. De legalább a fénycsöveket is fél fényen tolta....

A boltban a szervíz programba belépve láttuk hogy 2 celsiusfokon van a limit. Feltoltuk 49-re.
Bekapcs és láss csodát elmúlt mindhárom hibajelenség. A felkiáltójel megszűnt. Venti beállt normál fordulatra. Így nem volt zajos. És a fénycsövek is 100%-on mentek.
A lámpa a bekapcs után néhány perccel is csak 29 fokos volt.

Ha valakinek hasonló problémája van mindenképp ellenőrizze a gyári beállítást. Lehet túl alacsonyan van a védelem:
SollTemp
A gyári fan beállítást hol lehet megtalálni? Mert megnèzném milyen hőfok ra van beallitva.
 
A gyári fan beállítást hol lehet megtalálni? Mert megnèzném milyen hőfok ra van beallitva.

Valahol talán fent van a fórumon milyen gombokat kell nyomogatni hozzá.
Mivel kb 7+ éve használtam utoljára, én passzolom. Már azt is elfelejtettem hogy egyáltalán voltak T5 lámpák....
Lassan mint a walkman, vagy a kazettás magnó, ahogy jöttek úgy mentek is.

ui: google 1 perc :)

...To get into the hidden menu you have to push the following buttons quickly:
Up, Left, Down, Right, Up, Right, Down, Left, Middle
Now you are in a hidden menu (It will switch back after 5 seconds without pushing a button)
 
Valahol talán fent van a fórumon milyen gombokat kell nyomogatni hozzá.
Mivel kb 7+ éve használtam utoljára, én passzolom. Már azt is elfelejtettem hogy egyáltalán voltak T5 lámpák....
Lassan mint a walkman, vagy a kazettás magnó, ahogy jöttek úgy mentek is.

ui: google 1 perc :)

...To get into the hidden menu you have to push the following buttons quickly:
Up, Left, Down, Right, Up, Right, Down, Left, Middle
Now you are in a hidden menu (It will switch back after 5 seconds without pushing a button)
Köszike. Megtaláltam.
 
Back
Oldal tetejére