• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ati 63 literes növényese

Ati20

Kertész tanonc
Sziasztok!

Már régebben olvashattatok Nigro blogján a februárban elindított 63 literes növényesemről. Azóta eltelt pár hónap, így felteszem ide is. Természetesen az akkori tudásom alapján indítottam, ma már sokmindent másképp csinálnék. Amolyan tanuló akváriumnak is felfogható a dolog, kitapasztalhattam a HC szőnyeg és egyéb növények nyírását (akár drasztikusabb módon is) hogy erre hogyan reagálnak, az algák elleni küzdelemben is volt részem (kisebb-nagyobb mennyiségű és sokféle algával találkoztam, mindig más periódusban). Szóval érdekes dolgokat figyelhettem meg és lassan elindítom a 290 literes növényesem (erről majd később), ami alles zusammen egy kisebb vagyont ér. Bár ha belegondolok a 63 literes is... :twisted: na de ebbe nem szabad belegondolni, szóval el is felejtem és inkább gyönyörködöm a víz alatti világba.

Májusi állapotról már láthattok képeket a blogon - http://akvarisztika.budapet.hu/2009/04/ ... novenyese/ , addig ott volt nyomonkövethető az akvárium, mostantól itt lesz és a képtáramban is böngészhettek a képek között - http://indafoto.hu/Ati89

Most pedig 1-2 tegnapi kép. Tudni illik -bár nem mentség-, hogy egy elég húzós vizsgaidőszakon vagyok túl, így az idő alatt a tápozás, vízcsere ugyanúgy volt, de a növényeket nem volt időm megnyírni, így erős túlburjánzás látszik :) .

4494797_649266768a7ad3572f7b06b9d84b3eb8_l.jpg

4494799_51bb25027a94c218497ab75a95029791_l.jpg

4494801_9b3f510bffc85e9d0c7938b3ddc37a91_l.jpg

Na nem halogattam tovább a nyírást, este újabb képek következnek!
 
Nyírás után. A növényeket eléggé visszavágtam, mert már kezdtek az alsóbb részeken sárgulni. A HC néhol elérte az 5cm-es vastagságot is, azt is megnyírtam elég erőteljesen. Végeztem egy 90%-os vízcserét. Az Eleocharist pár nap múlva fogom visszavágni, addig a többi növény "megindul". A fára jávai mohát kötözök majd, valamint látszik a képeken talán, hogy van M. tenerum is -2 kis adag- . Ezek más növényekkel kerültek be, 1cm-es levelekből lettek mára majd 10 centis csomók. Szóval ezeket nevelem, majd kikerülnek, meg lesz a helyük. Amit láttok levelet, az egy kis darab tebang.
Régebben szó volt róla, hogy kövek is kerülnek az akváriumba a fa alá, meg volt az elképzelésem hogyan, de végül úgy döntöttem, hogy hagyok a növényeknek még helyet terjeszkedni. Valamint idő közben beültettem egy régi kedvencem is, pár tő P. helferit. Igazából ezeket is teszteltem, mennyire lehet vágni és még mi az a méret, ami életképes marad... szépen fejlődnek. Külön képet majd készítek azokról is. A zöld cső eszméletlenül zavar, még mindig nem cseréltem le, itt az ideje tényleg.

4495441_8539b8c476236b24d678534868cd9bd9_l.jpg
 
Ati jól csinálod!
A legfontosabb, hogy megismerd a növények "működését". Hogy reagál a nyírásra, hogy nő utána, mennyire terjeszkedik. Utána sokkal könnyebb egy következő akit megtervezni és fenntartani.
Tudod, mint a házépítésnél :
- az elsőt az ellenségednek
- a másodikat a barátodnak
- a harmadikat magadnak
:p
 
Nigro,
ezekszerint amit láttam, az a 3. ház amit "felhuzattál" ? :mrgreen:
Természetesen a kérdés költői.
 
Back
Oldal tetejére