• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Átépítési tanácsok

Satu

Főkertész
Sziasztok!

Szeretném a tapasztalat(abb) kertészek segítségét kérni, mert ebben a témában nem találtam meg egyre duzzadó fórumunkon a segítséget.

Szeretném átépíteni az akváriumot, de a mikéntjét nem tudom, és nem lenne jó, ha mind a növények, mind az állatok megsínylenék ezt. Van 1-2 gondolatom, azt leírom, és ha van olyan dolog is ami fel sem merült bennem, akkor kérlek írjátok meg azt is.

A halakat, rákokat egy másik (üres) akváriumba tenném, az eredeti vizzel, szűrővel. A növényeket kiszedve a talajból, csak tegyem be melléjük? Co nélkül elvannak 1 (esetleg 2) napig?
A talajt (ADA Africana) hogyan érdemes átmosni, hogy használható legyen, és ne törjön össze? Az aki alján lévő táptalajt dobjam ki, és helyette tegyek be újat?

Ha kimostam mindent, és megcsináltam az új layoutot, akkor a fauna mikor foglalhatja vissza a helyét? Mivel technikából csak 1 van, ezért a csupasz tartalék akváriumban nem "teleltetném" őket 2-3 hétig.

Kérlek írjátok meg, hogy Ti hogy csináltátok, és mi a tapasztalatotok.

Köszi!
 
CO2 akkor kell, ha érzékeny garnéláid vannak és a Ph-t savasan kell tartani (6.8 körül), ha csak amanok van red cherry akkor nem kell a co2 se.
Növényeket tehetsz be nekik, hogy nyugiban legyenek a lakók.
Arra figyelj, hogy a talajt úgy szedd ki, hogy ne keveredjen össze a táptalajjal. Az Amazoniát én egy nagy vödörbe raktam és addig kavargattam óvatosan amíg már nem folyt ki belőle az iszapos lé. Ha csak kevés talaj van, akkor tedd adagonként egy sűrű szűrőbe és zuhannyal engedd át rajta a vizet, majd napon szárítsd meg. Táptalajt ha régi cserélhetsz és akkor már jót vegyél, pl Tropica.
Mivel az Africanat használsz, ezért mehet bele 2 nap után mindenki, azért előtte cserélj egy kis vizet a nagy akin.
 
Sziasztok!

Szeretném a tapasztalat(abb) kertészek segítségét kérni, mert ebben a témában nem találtam meg egyre duzzadó fórumunkon a segítséget.

Szeretném átépíteni az akváriumot, de a mikéntjét nem tudom, és nem lenne jó, ha mind a növények, mind az állatok megsínylenék ezt. Van 1-2 gondolatom, azt leírom, és ha van olyan dolog is ami fel sem merült bennem, akkor kérlek írjátok meg azt is.

A halakat, rákokat egy másik (üres) akváriumba tenném, az eredeti vizzel, szűrővel. A növényeket kiszedve a talajból, csak tegyem be melléjük? Co nélkül elvannak 1 (esetleg 2) napig?
A talajt (ADA Africana) hogyan érdemes átmosni, hogy használható legyen, és ne törjön össze? Az aki alján lévő táptalajt dobjam ki, és helyette tegyek be újat?

Ha kimostam mindent, és megcsináltam az új layoutot, akkor a fauna mikor foglalhatja vissza a helyét? Mivel technikából csak 1 van, ezért a csupasz tartalék akváriumban nem "teleltetném" őket 2-3 hétig.

Kérlek írjátok meg, hogy Ti hogy csináltátok, és mi a tapasztalatotok.

Köszi!
Már is átrendezed, hiszen még csak most volt hogy elvitted a cuccokat a GA-ból!!:cool:
Na de most komolyan, mostanában úgy látszik mindenki átesik vagy átesett ezen a dolgon, új akvárium vagy a régi átrendezése miatt!!
Daninak mindenben igaza van, annyi még hogy azért én egy kicsit a 2 napot kitolnám 1 hétre, biztos ami biztos (bár ez én vagyok)! A lakóknak az új helyen elég lenne egy szimpla kölcsönkért belső szűrő (a fórumról sztem tudnak segíteni), addig is az új hardscape-et tovább tudod nézegetni! Én így csinálnám!;)
Viszont hogy mikor tedd vissza a halakat az megosztó lehet hiszen mindenki más hogyan csinálja!
 
Már nem is emlékszem arra, hogy mikor vittem el... bár ez lehet a koromnak tudható be, és nem az eltelt időnek :)

Köszi a gyors válaszokat! Nem is gondoltam, hogy ki is kell szárítani a talajt...
Red Cherryk vannak, úgyhogy azok bírni fogják. A kezdő akváriumot eddig is úgy bírták, hogy néhány hónap alatt 10-ből lett legalább 40.
Jó ötlet a belső szűrő, majd cserébe adok néhány garnélát! :)
 
Én is inkább az egy hétre voksolok,mégpedig amiatt,mert minél tovább áll be a víz,ha természetesen,ha raksz bele valami startert,annál jobb!
Kényszer helyzetben raktam már halakat nem egyszer (bolt átalakítás,költözés) sima,kezeletlen csap vízbe és kibírták,nem is tapasztaltam elhullást,ennek inkább úgy gondolom,hosszú távon lehetnek következményei:legyengült immunrendszer,stressz..ezek sosem jók..szóval,ha teheted,várjál a halacsok,garnélák telepítésével!:)
 
Köszi az infókat. Közben körvonalazódik az átépítés, és rájöttem, hogy tenni akarok még bele friss talajt is, úgyhogy lesz az 2-3 hét is, amíg nyugodt szívvel vissza merem engedni a vadállatokat. Csak az asszonynak kell majd beadni, hogy kicsit hosszabb időszakban bővül az akváriumkészlet. :)

Viszont a mostani talajban, az akvárium szélén lévő cianoid algával mi lesz a teendő? Azt próbáljam meg nem keverni, és úgy kiszedni a talajt (azt a részt kidobva), vagy átmosásnál úgyis lejön?
 
Köszi az infókat. Közben körvonalazódik az átépítés, és rájöttem, hogy tenni akarok még bele friss talajt is, úgyhogy lesz az 2-3 hét is, amíg nyugodt szívvel vissza merem engedni a vadállatokat. Csak az asszonynak kell majd beadni, hogy kicsit hosszabb időszakban bővül az akváriumkészlet. :)

Viszont a mostani talajban, az akvárium szélén lévő cianoid algával mi lesz a teendő? Azt próbáljam meg nem keverni, és úgy kiszedni a talajt (azt a részt kidobva), vagy átmosásnál úgyis lejön?
Add neki fecskendővel a napi Carbo adagot leállított szűrő mellett(mohára ne). Pár perc után indulhat a szűrő. Mindenképp érdemes csinálni, mert egyre jobban elterjedhet és akkor több talajt kell kidobnod.
Amennyiben marad, akkor én inkább kidobnám azt a kevés talajt, méghozzá úgy, hogy leszívnám gumicsővel, mert akkor nem keveredik.
 
Üdv! Szeretnék segítséget kérni. Van egy akim Manado van benn és abba van belekeverve JBL Florapol növénytáp koncentrátum . Sajnos az akim elég karcos :( és le szeretném cserélni. A kérdésem az lenne ha ebből az akiból ha kiveszem a manadot akkor ugye nagy valószínűséggel a növénytáp koncentrátum a felszínre kerül ami gondolom elég nagy gond. Én úgy terveztem az új akváriumnál, hogy veszek táptalajt arra ráöntöm ezt a régit és arra még egy réteg új Manado. Ez így jó ötlet lehet? Várom a segítségeteket. Köszi
 
Szia Ádám!

Üdv! Szeretnék segítséget kérni. Van egy akim Manado van benn és abba van belekeverve JBL Florapol növénytáp koncentrátum . Sajnos az akim elég karcos :( és le szeretném cserélni. A kérdésem az lenne ha ebből az akiból ha kiveszem a manadot akkor ugye nagy valószínűséggel a növénytáp koncentrátum a felszínre kerül ami gondolom elég nagy gond. Én úgy terveztem az új akváriumnál, hogy veszek táptalajt arra ráöntöm ezt a régit és arra még egy réteg új Manado. Ez így jó ötlet lehet? Várom a segítségeteket. Köszi


Igen, de csak akkor ha az egészet legalább 4cm vastagon új fedi!

A.ttila
 
Igen, de csak akkor ha az egészet legalább 4cm vastagon új fedi!
Rendben. Köszönöm szépen a választ. De már azon is elgondolkodtam igazából hogy ADA talajt veszek vagy valami hasonlót. Most igazából egy 112 L-es van és most olyan 60 liter környékén gondolkodom. Úgy vagyok vele hogy inkább legyek kisebb de az jobb ;)
 
Rendben. Köszönöm szépen a választ. De már azon is elgondolkodtam igazából hogy ADA talajt veszek vagy valami hasonlót. Most igazából egy 112 L-es van és most olyan 60 liter környékén gondolkodom. Úgy vagyok vele hogy inkább legyek kisebb de az jobb ;)
Szia!
Ha tudsz, szerezz be ADA talajt, az jobb és nem is olyan macerás mint a táptalaj+Manado combo.
 
Azért az Ada talajok alá is illik táptalajt tenni! :D
Nálam például nincsen az amazónia alatt semmi. Ha elég vastagon használod, akkor _low tech_ körülmények között nem létfontosságú szerintem. De figyelembe kell venni a növényválasztást is.
 
Nálam például nincsen az amazónia alatt semmi. Ha elég vastagon használod, akkor _low tech_ körülmények között nem létfontosságú szerintem. De figyelembe kell venni a növényválasztást is.
Én azt tapasztaltam, hogy rendesen meghálálják a növények!
Nem egy akkora tétel, amin spórolni kellene vagy lehetne. ;)
 
Nem nagyon illik ide, de gondoltam megkérdezem.
Ha egy új akvárium indításához már egy beállt akva vízét használnám fel, akkor az akvárium víz mennyi ideig tartható egy lezárt kannában felhasználás előtt?
Most volt vízcsere, és betartottam 5 litert. Valószínűleg még pár napot várni kell az akvárium indításig, addig "eláll" a víz? :)
 
Nem nagyon illik ide, de gondoltam megkérdezem.
Ha egy új akvárium indításához már egy beállt akva vízét használnám fel, akkor az akvárium víz mennyi ideig tartható egy lezárt kannában felhasználás előtt?
Most volt vízcsere, és betartottam 5 litert. Valószínűleg még pár napot várni kell az akvárium indításig, addig "eláll" a víz? :)
Attól függ, hogy mi a célod a vízmentéssel.
 
10 literes akiba szeretném beleönteni, hogy ne csak sima csapvízzel kevert ioncserélt vízzel kezdjen.
 
Az a baj, hogy amennyiben nem keringeted a vizet, nem lesz benne tápanyag és kellő mennyiségű levegő, úgy a bacik gyorsan mennek a levesbe (órákon belül), nélkülük meg nincs sok értelme a víz tárolásának.
 
Back
Oldal tetejére