• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Nálunk január óta egy Epson L3050 teljesít szolgálatot, szkennel, wifis, színes, külső tartályos. Még az első adag festékkel megy, kb 1500 oldalt nyomtattunk eddig, és ha ilyen ütemben fog fogyni a fekete festék, szerintem sosem kell utántölteni, pedig adtak hozzá még 2 darab 70 ml-es fekete festéket ajándékba. Dokumentumok nyomtatására alkalmas, fényképnyomtatást kipróbáltam, de meghaladja a képességeit.
Előző nyomtatónk egy Samsung mono lézer volt, az is szkennelt meg wifi is volt benne, de az eredeti toner eléggé húzós volt. Kipróbáltunk vele kb 7-8 féle utángyártott meg utántöltött tonert is, de kivétel nélkül átverve éreztem magamat (vagy a minőség volt silány vagy 300 oldal után kimerült belőle a por). Eredeti tonerrel a mai napig is hozza az elvárt minőséget, csak már nem nálam van.
 
Elolvastam (és a sajátjaimat is). Megértettem - elsőre is - hogy volt benned segítési szándék, ezt köszönöm. Tényleg nem emlékszem már pontosan a problémára, de próbáltam resetelni is és szakmai fórumok visszajelzése alapján azt a döntést hoztam, hogy nem viszem már szervizbe sem, mert nincs értelme.
Én semmiben nem vitatkoztam veled, nem cáfoltam a kijelentéseidet, sőt, ahogy visszaolvastam, kb ugyanazokat az előnyöket és hátrányokat állapítottam meg, amiket te is - ismétlem, egy csupán a gyártóját tekintve azonos nyomtatónál. Mégis valamiért te személyesre vetted az egészet. Sz.rul jött ki, hogy pont egymás után szerepelt az írásunk, de kb ennyi. Miért kell ilyen sértődötten reagálni? Ha bánod, hogy segíteni próbáltál, akkor kérlek legközelebb valóban ne tedd.

Egyébként meg WTF? :)

Már tényleg nem akartam ehhez hozzászólni, de a WTF megint rosszindulatra utal, ami nálam megint nem volt. De látom veled úgy se lehet megértetni. Igazad lesz, nem segítek itt már többet, ahhoz hozzászólhatsz, ha ilyet látsz. Azért sértődtem meg, meg tényleg a jó szándék vezérelt, viszont neked eléggé kötözködő a stílusod, illetve már úgy tűnik, hogy te veszed személyesre.
Személyes volt, hogy kiemeltem az MP495-öt, amihez leírtam a program nevét, ami nagyon sok hibakódra jó. Akkor még nem tudtam, hogy nincs meg, gondoltam megoldom neked, hogy ne kelljen nyomtató vásárlásán gondolkoznod. Ennyi volt a személyes rész.
És rosszul raktad össze a kivágott részleteket, de akkor most kivételesen én is megteszem, mert ezt itt ezek szerint engedik az adminok, és zavar, hogy rossz színben akarsz feltüntetni, amit én szintén nem is próbáltam!
@tibicuk nak ajánlottam azt a típust. A második mondat az jó helyen van. A harmadik meg nagyon nem. Ezzel nézd: Több mint 10 éve vannak canon nyomtatóim, egy nyomtató kibír sok-sok ezer nyomtatást is.
Tehát nem egy típusra alapozom, hogy a pixmák jók.

És a kiemelés sorrendben mosolygós smiley-val, mert így viccesnek lehet mutatni a rosszindulatot :) Persze ezt is ki lehet forgatni, hogy most akkor rosszindulatú vagyok, ami nem így van, szerencsére ezt sokan tudják.

Én nem vitázni akarok veled, de attól hogy nálad minden szuper, az én tapasztalatom még nem lesz más. A nyomtatóért kezeskedni gondolom te sem tudsz azok felé, akik ezt választják ;)

És igen, az utolsó mondatom valóban egy "odakoppintó" reakció volt a kardoskodásodra válaszul, kifejezve azt, hogy nem látom annak értelmét :)

Egyébként meg WTF? :)


De, a lényeg akkor az lenne, hogy sikerült @tibicuk nak egy kicsit segíteni, azért volt egy kis értelme ennek a párbeszédnek.
 
Nekem is volt régen PIXMA nyomtatóm(kb. 2-3 éve.)
Nekem semmilyen hibakódot nem dobott.Alapjában véve elégedett voltam vele.Ha jól emlékszem a kevés használat miatt beszáradt a fej,vagy ilyesmi.
Sokszor szükség lett volna skennelésre, ezért vettem egy multi Epson-t.Ez üzemelt egészen eddig.Nem régi,2-3 éves,de bele esett a papírtartóba egy
idegen test,ami csinált egy kis galibát,többek között azt is,hogy nem nyomtat feketét .Most vizsgálják,hogy pontosan mi a baja.
Szerintem elment volna még pár évet,teljesen jól működött.
Én a legrosszabbra készülök.Ha már venni kell egy újat,akkor az alulról vegye ki a tiszta papírt,és már teljesen normális elvárás , hogy legyen wifis.

@Jopet , elgondolkodtam azon,amit írtál.Én is főleg doksikat nyomtatok.Mint lehetőség, -és mindig ilyen nyomtató volt- jó lenne a színes nyomtatás lehetősége is.
De ahogy bele gondolok,lehet,hogy az elmúlt 1 évben nem is nyomtattam színeset,legalább is nem emlékszem rá.A fotóval én is úgy vagyok,hogy erre kizárt,hogy használni
fogom.Elgondolkodtam a mono lézer nyomtatón.
Sokat segítettetek,sikerült egy-két s szálon elindulnom.

Megoldódott a probléma.Sikerült kitisztíttatni a nyomtató fejet.Úgyhogy egyenlőre jegeljük a nyomtató vásárlást
 
Érdekes dolgot osztanék meg az UPC-s connec boxal kapcsolatban, hátha valaki hasonlóan jár vagy járt. 240-es netem van, amivel nem is volt gond bő 1 évig, majd vettem egy NAS-t, hogy nem az asztali gép menjen feleslegesen torrentezés, vagy filmnézés közben. Ezután pár hétre azt vettem észre, hogy lassabb lett a net, mérve közel sem volt a korábbi 240Mbit-hez, inkább 70-80-as értékeket mutatott a mérő. persze hívtam az ügyfélszolgálatot, meg a szerelőt is kiküldték aki nem kicsit volt bunkó, mert ,hogy mit akarok én mikor megvan a garantált minimum. Hiába kértem, hogy próbaljuk már ki egy másik boxal, nem volt hajlandó erre.
Beletőrődtem, hogy biztos bekorlátoztak, mert nagy volt az adatforgalom. Viszont nemrégiben úgy döntöttem, hogy leporolom a régi TP-linkes, routert, mert a Wifi-vel sem voltam megelégedve, ugyanis a telefonon folyton megszakadt pár percre ha kimentem a szobából. Sajnos ez csak vezetéken 100Megabites , így némileg még lassabb is lett a netem . Na akkor irány a műszaki áruház egy gigabites routerért. Hozzáteszem, hogy előtte a connect boxot átállítottam mondem üzemmódba. Megvolt a beüzemelés, és persze nyomtam egy sebességtesztet. Láss csodát full gázon meg a net, megvolt a 240Mbit. Nem tudom, hogy most távolról tudnak-e állítani úgy a boxon, hogy lassabb legyen, vagy eleve nem bírta a terhelés, de ezek szerint nem ártott volna kicserélni a szerelőnek a készüléket, és akkor nem lett volna ennyi bosszúságom.
 
Nem tudom, hogy most távolról tudnak-e állítani úgy a boxon, hogy lassabb legyen, vagy eleve nem bírta a terhelés,
Dolgoztam szolgáltatónál egy darabig, ez elég régi konteó. :D Ilyen formában nem fognak lassítani, abban biztos lehetsz. Viszont a koax hálózatoknak könnyen lehetnek korlátai a felhasználók számának függvényében - simán tapasztalhatod, hogy lassabb amikor sokan használják. Másrészt a szolgáltatói eszközök, mint a Connect box sosem "heavy user"-eknek készülnek, általában annyi a cél, hogy néhány felhasználó Facebook/YouTube használatát ki tudják szolgálni. A torrent erőforrásigényes a router részén, simán lehet, hogy ez a szolgáltatói csoda megfekszik tőle, sosem rossz gondolat egy jobb minőségű saját router beszerzése.
Persze ezt is túl lehet tolni kicsit, nekem egy 4.gen i7-es gép intézi a router funkciókat a gigabites digihez. :D
 
, sosem rossz gondolat egy jobb minőségű saját router beszerzése.
D-Link Dir-825ACG1-set vettem, de párszor már ezt is sikerült kifektetni :D:D. pedig nem csináltam semmi extrát, csak pl a MAC cimtiltást állítottam, aztán úgy eldobta magát, hogy csak a resetgomb segített rajta, meg egyszer már kilőtte magának a wifi-t, akkor csak ki kellett húzni .
 
Sziasztok! Hogy lehet a Facebook-on a régi Csoportjaim nézetet visszavarázsolni?
Ez az új (csatolt képen) számomra egyáltalán nem praktikus.

fb_csoport_nezet.png
 
Sziasztok!

Routert keresek az új házba. Elsődleges igény: Feleségem Teams/Skype stb. megbeszélés közben ne hallgassa, hogy nem hallunk, szakadozol. Másodlagos, hogy menjen stabilan a Netflix(4k), Youtube és Spotify wifin. A Digitől megtudtam, hogy a saját wifi modemjük állandó sávszélességére nem vállalnak semmilyen garanciát, csak a vezetékes részére. Most lemértem a vezetékes részét és leesett az állam, mert simán 800 Mbit fölé ment, míg wifin max 80, de sokszor csak 20-30 Mbit. Persze csak két porton a 4-ből, de az elég lesz a NAS-nak és egy külső routernek. Mivel a ház elég hosszú, így mindenképpen valamilyen sok antennás erős router kellene. Jól gondolom? Jelenleg a következő "fogyasztók" vannak zsinór nélkül a hálózaton: 2db TV, 2db hangfal, erősítő, 2db telefon, 2 laptop, sütő, mosogatógép, mosógép, wifis konnektor, porszívó, 4db klíma, tápadagoló. A lista nyílván idővel bővülni fog, tehát ezzel is kellene számolni. Nem szeretnék 2 év múlva újat venni, inkább most fizetnék valamivel többet. Szerintetek ez jó lehet nekünk: Asus TUF-AX5400? Nekem nincs semmi tapasztalatom. Tud valaki ebben segíteni?
 
Sziasztok!

Routert keresek az új házba. Elsődleges igény: Feleségem Teams/Skype stb. megbeszélés közben ne hallgassa, hogy nem hallunk, szakadozol. Másodlagos, hogy menjen stabilan a Netflix(4k), Youtube és Spotify wifin. A Digitől megtudtam, hogy a saját wifi modemjük állandó sávszélességére nem vállalnak semmilyen garanciát, csak a vezetékes részére. Most lemértem a vezetékes részét és leesett az állam, mert simán 800 Mbit fölé ment, míg wifin max 80, de sokszor csak 20-30 Mbit. Persze csak két porton a 4-ből, de az elég lesz a NAS-nak és egy külső routernek. Mivel a ház elég hosszú, így mindenképpen valamilyen sok antennás erős router kellene. Jól gondolom? Jelenleg a következő "fogyasztók" vannak zsinór nélkül a hálózaton: 2db TV, 2db hangfal, erősítő, 2db telefon, 2 laptop, sütő, mosogatógép, mosógép, wifis konnektor, porszívó, 4db klíma, tápadagoló. A lista nyílván idővel bővülni fog, tehát ezzel is kellene számolni. Nem szeretnék 2 év múlva újat venni, inkább most fizetnék valamivel többet. Szerintetek ez jó lehet nekünk: Asus TUF-AX5400? Nekem nincs semmi tapasztalatom. Tud valaki ebben segíteni?
hány eszközt dugnál bele kábelen? ha nagy a ház egy mesh rendszert javaslok, ami több access pointtal segít. ezek a cuccok wifin tudják egymást elérni, de én OCD-s és mérnök is vagyok, szóval biztos ami biztos alapon káblellel vannak összekötve, hogy atom legyen a sebesség (de ez nem kötelező). az enyémen 1-1 port van, ha szeretnél kábellel rájukdugni bármit, akkor kell egy párezer forintos switch még mellé- igazából a pénztárcádon múlik, nekem a nemlegfaszább de nemisbelépő M5 sorozat van: https://www.tp-link.com/hu/home-networking/deco/

ezzel a cuccal nekem 800mega kábelen és fix 400 wifin simán megvan. ha tetszik, és van még kérdésed szivesen segtek telón is
 
Sziasztok!

Routert keresek az új házba. Elsődleges igény: Feleségem Teams/Skype stb. megbeszélés közben ne hallgassa, hogy nem hallunk, szakadozol. Másodlagos, hogy menjen stabilan a Netflix(4k), Youtube és Spotify wifin. A Digitől megtudtam, hogy a saját wifi modemjük állandó sávszélességére nem vállalnak semmilyen garanciát, csak a vezetékes részére. Most lemértem a vezetékes részét és leesett az állam, mert simán 800 Mbit fölé ment, míg wifin max 80, de sokszor csak 20-30 Mbit. Persze csak két porton a 4-ből, de az elég lesz a NAS-nak és egy külső routernek. Mivel a ház elég hosszú, így mindenképpen valamilyen sok antennás erős router kellene. Jól gondolom? Jelenleg a következő "fogyasztók" vannak zsinór nélkül a hálózaton: 2db TV, 2db hangfal, erősítő, 2db telefon, 2 laptop, sütő, mosogatógép, mosógép, wifis konnektor, porszívó, 4db klíma, tápadagoló. A lista nyílván idővel bővülni fog, tehát ezzel is kellene számolni. Nem szeretnék 2 év múlva újat venni, inkább most fizetnék valamivel többet. Szerintetek ez jó lehet nekünk: Asus TUF-AX5400? Nekem nincs semmi tapasztalatom. Tud valaki ebben segíteni?
Társasházban laktok vagy kertesben? Sajnos sok esetben akármilyen routert is teszel be a környező lakásokban lévő összes többi AP zavarni fogja a te AP-det. Komolyabb routereken lehet vizsgálni melyik csatorna nem használt a környezetedben és lehet azt használni. Vannak routerek, melyek automatikusan ki tudják választani a csatornát, de tapasztalat szerint nem túl sikeresen.
Azt nem írtad, hogy 2,4 GHz-es vagy 5 GHz-en használod a WiFi hálózatot? 2,4-en a 20-30 teljesen átlagos.
Egy MESH WiFi is csak akkor működik jól ha etherneten össze vannak kötve.
Egyébként szabvány rögzíti az WiFi AP-k teljesítményét (küldés). Ezeket általában a legtöbb AP tudja is. Különbség az antennák érzékenységében van.
Én azt javaslom hogy ha van ismerősöd, akinek van valami komolyabb LinkSys vagy TP-Link routere kérd kölcsön és próbáljátok ki!
Ha esetleg van hálózatos ismerősöd aki ismeri a Mikrotik-et nézzétek meg azt!
 
Nem mint ajánlás, hanem mint "épp van háznál egy és nincs rá szükségem" üzenetként írom:
Van egy ILYEN kihasználatlan ASUS routerem. Ha próbálgatáshoz, kísérletezéshez, vagy bármihez hasznát tudod venni, neked @eMZé szívesen kölcsön- (vagy akár oda- is) adom, nincs időlimit.
 
hány eszközt dugnál bele kábelen? ha nagy a ház egy mesh rendszert javaslok, ami több access pointtal segít. ezek a cuccok wifin tudják egymást elérni, de én OCD-s és mérnök is vagyok, szóval biztos ami biztos alapon káblellel vannak összekötve, hogy atom legyen a sebesség (de ez nem kötelező). az enyémen 1-1 port van, ha szeretnél kábellel rájukdugni bármit, akkor kell egy párezer forintos switch még mellé- igazából a pénztárcádon múlik, nekem a nemlegfaszább de nemisbelépő M5 sorozat van: https://www.tp-link.com/hu/home-networking/deco/

ezzel a cuccal nekem 800mega kábelen és fix 400 wifin simán megvan. ha tetszik, és van még kérdésed szivesen segtek telón is
Társasházban laktok vagy kertesben? Sajnos sok esetben akármilyen routert is teszel be a környező lakásokban lévő összes többi AP zavarni fogja a te AP-det. Komolyabb routereken lehet vizsgálni melyik csatorna nem használt a környezetedben és lehet azt használni. Vannak routerek, melyek automatikusan ki tudják választani a csatornát, de tapasztalat szerint nem túl sikeresen.
Azt nem írtad, hogy 2,4 GHz-es vagy 5 GHz-en használod a WiFi hálózatot? 2,4-en a 20-30 teljesen átlagos.
Egy MESH WiFi is csak akkor működik jól ha etherneten össze vannak kötve.
Egyébként szabvány rögzíti az WiFi AP-k teljesítményét (küldés). Ezeket általában a legtöbb AP tudja is. Különbség az antennák érzékenységében van.
Én azt javaslom hogy ha van ismerősöd, akinek van valami komolyabb LinkSys vagy TP-Link routere kérd kölcsön és próbáljátok ki!
Ha esetleg van hálózatos ismerősöd aki ismeri a Mikrotik-et nézzétek meg azt!
Nem mint ajánlás, hanem mint "épp van háznál egy és nincs rá szükségem" üzenetként írom:
Van egy ILYEN kihasználatlan ASUS routerem. Ha próbálgatáshoz, kísérletezéshez, vagy bármihez hasznát tudod venni, neked @eMZé szívesen kölcsön- (vagy akár oda- is) adom, nincs időlimit.
Köszönöm Srácok, hogy ennyien foglalkoztok velem.

Csatolok egy alaprajzot:
eMZe_home.JPG
A ház kb. 115 négyzetméter és hagyományos téglák a belső falai. 10, illetve 30 centisek. A házat közvetlen közelről nem zavarja más szomszéd jele. Van egy nagyon erős USBs nagy antennás vevőm, azzal látszik sok hálózat, mert velünk szemben egy iskola van, meg pár szomszéd de azoknak harmat gyenge a jelük, illetve más eszköz nem is látja azokat.

A ház egy helységet kivéve be van kábelezve, de a kábelek végén még nincs UTP dugó. A kábelek elvileg a piros pontnál futnak össze (egy szekrényben). Itt található a Digi modem és a NAS is. Jelenleg a Digi modem 2db 1000-es portjára a NAS és egy TP-Link C50 wifi router van rádugva. Más vezetékes kapcsolatot egyenlőre nem tervezek. Itt meg kéne csinálni, de nincs krimpelő fogóm a dugókat és akkor át lehetne vinni a routert a zöld ponthoz. A zöld pontnál van UTP aljzat, illetve itt van az erősítő/TV, de egyik sem képes az 5G kapcsolatot használni, mert teljesen instabil, pedig a zöld és a piros pont között csak 10 centis a fal és 7 méter a távolság. A fal túlodalán a kék pontnál van a feleségem dolgozó sarka, de ott a kapcsolat néha nagyon bizonytalan. A kék és zöld pont között a falvastagság 30 cm. Igazából a kék és zöld pontok a prioritások, ezért gondoltam, hogy a zöld pontban elhelyeznék egy erős mindent is tudó routert ami vezetéken kapcsolódna a piros pontnál lévő Digi modemhez és így a nappalit röhögve elviszi. Illetve reményeim szerint a dolgozó sem probléma neki. Ha mégsem, akkor a falat át tudom törni és áthúzni egy zsinórt.

A Digi modem maradék két 100-as portját pedig össze lehetne kötni vezetékesen a két rózsaszín ponttal, de mivel a gyerekek még csak 5 és 6,5 évesek, így ez még nem prioritás, de nyílván később szükség lehet rá.

Na ezen tényezők miatt keresek megfelelő routert és a zöld pont lenne mindenképp az elhelyezkedése.
 
Utoljára módosított:
de nincs krimpelő fogóm a dugókat és akkor át lehetne vinni a routert a zöld ponthoz
Tudok neked adni. Meg kábel tesztert is. Ha kell esetleg beteszem a GA-ba és ott felveszed vagy valahol félúton összefutunk. A leírásod szerint én is azt javaslom, hogy nézz valami márkásabb MESH rendszert (LinkSys Velop vagy valami hasonló), kösd össze őket és menni fog. Az RJ45 csatlakozókat fel tudod rakni Youtube video alapján.
 
Köszönöm Srácok, hogy ennyien foglalkoztok velem.

Csatolok egy alaprajzot:
View attachment 172916
A ház kb. 115 négyzetméter és hagyományos téglák a belső falai. 10, illetve 30 centisek. A házat közvetlen közelről nem zavarja más szomszéd jele. Van egy nagyon erős USBs nagy antennás vevőm, azzal látszik sok hálózat, mert velünk szemben egy iskola van, meg pár szomszéd de azoknak harmat gyenge a jelük, illetve más eszköz nem is látja azokat.

A ház egy helységet kivéve be van kábelezve, de a kábelek végén még nincs UTP dugó. A kábelek elvileg a piros pontnál futnak össze (egy szekrényben). Itt található a Digi modem és a NAS is. Jelenleg a Digi modem 2db 1000-es portjára a NAS és egy TP-Link C50 wifi router van rádugva. Más vezetékes kapcsolatot egyenlőre nem tervezek. Itt meg kéne csinálni, de nincs krimpelő fogóm a dugókat és akkor át lehetne vinni a routert a zöld ponthoz. A zöld pontnál van UTP aljzat, illetve itt van az erősítő/TV, de egyik sem képes az 5G kapcsolatot használni, mert teljesen instabil, pedig a zöld és a piros pont között csak 10 centis a fal és 7 méter a távolság. A fal túlodalán a kék pontnál van a feleségem dolgozó sarka, de ott a kapcsolat néha nagyon bizonytalan. A kék és zöld pont között a falvastagság 30 cm. Igazából a kék és zöld pontok a prioritások, ezért gondoltam, hogy a zöld pontban elhelyeznék egy erős mindent is tudó routert ami vezetéken kapcsolódna a piros pontnál lévő Digi modemhez és így a nappalit röhögve elviszi. Illetve reményeim szerint a dolgozó sem probléma neki. Ha mégsem, akkor a felat át tudom törni és áthúzni egy zsinórt.

A Digi modem maradék két 100-as portját pedig össze lehetne kötni vezetékesen a két rózsaszín ponttal, de mivel a gyerekek még csak 5 és 6,5 évesek, így ez még nem prioritás, de nyílván később szükség lehet rá.

Na ezen tényezők miatt keresek megfelelő routert és a zöld pont lenne mindenképp az elhelyezkedése.
Továbbra sem akarok okoskodni - mert nem vagyok pro hálózati dolgokban - de így a leírásod alapján nekem nem tűnik úgy, mintha bármi extrára lenne szükséged. Én is feltételezem, hogy a routert a zöld pontba elhelyezve nem lehet probléma a kék pont stabil kapcsolata, a többi meg - a leírásod alapján - nem kell hogy 100%-os legyen. A legnagyobb távolság amúgy is 10-12 méter és max 2 fal (a gyerekszobákhoz), a konyha-nappali-terasz pedig nem szabad problémát jelentsen a legtöbb routernek.
A minőségi krimpelő fogók drágák, de kapsz olcsón is jót, ami alkalmi használatra tökéletes, pl. Gembird T-WC-03, nekem pl. ilyen van.
Szerintem csináld meg ezt a router áthelyezést, aztán még az is lehet, hogy nem kell drága routert sem venned.
 
Továbbra sem akarok okoskodni - mert nem vagyok pro hálózati dolgokban - de így a leírásod alapján nekem nem tűnik úgy, mintha bármi extrára lenne szükséged. Én is feltételezem, hogy a routert a zöld pontba elhelyezve nem lehet probléma a kék pont stabil kapcsolata, a többi meg - a leírásod alapján - nem kell hogy 100%-os legyen. A legnagyobb távolság amúgy is 10-12 méter és max 2 fal (a gyerekszobákhoz), a konyha-nappali-terasz pedig nem szabad problémát jelentsen a legtöbb routernek.
A minőségi krimpelő fogók drágák, de kapsz olcsón is jót, ami alkalmi használatra tökéletes, pl. Gembird T-WC-03, nekem pl. ilyen van.
Szerintem csináld meg ezt a router áthelyezést, aztán még az is lehet, hogy nem kell drága routert sem venned.
Köszi Gergő!

Egyenlőre ezt fogom tenni.
A meglévő TP-Link C50 routert elég furán viselkedik 5G kapcsolat esetén. Tegnap este a fél éves TCL TV szinte folyamatosan azt mondta, hogy nincs internet kapcsolata(2,4- nél minden ok). Én ma 4 méterrel arrébb 5+ Gigát töltöttem le gond nélkül 5G kapcsolaton. Egy 10 centis fal + 7 méter nem hinném, hogy problémát kellene jelentsen nekik. Na mindegy, teszek egy próbát. A Digi modem egyébként beszórja a ház jobb oldalát annyira, amennyire kell. A bal oldalt pedig remélem megoldja a zöld pontban elhelyezett router, legyen az bármilyen is.
 
Utoljára módosított:
Köszi Gergő!

Egyenlőre ezt fogom tenni.
A meglévő TP-Link C50 routert elég furán viselkedik 5G kapcsolat esetén. Tegnap este a fél éves TCL TV szinte folyamatosan azt mondta, hogy nincs internet kapcsolata(2,4- nél minden ok). Én ma 4 méterrel arrébb 5+ Gigát töltöttem le gond nélkül 5G kapcsolaton. Egy 10 centis fal + 7 méter nem hinném, hogy problémát kellene jelentsen nekik. Na mindegy, teszek egy próbát. A Digi modem egyébként beszórja a ház jobb oldalát annyira, amennyire kell. A bal oldalt pedig remélem megoldja a zöld pontban elhelyezett router, legyen az bármilyen is.
Én már csak ilyen routereket használok Tp-Link Archer AX 55. vagy ettől feljebbi tipusok is brutálisak. Meg is van az ára. Digi routerből húzva CAT7-es kábellel 960mbps a wifi 5Gn 350 és stabit. 11 cumó megy rajta gond nélkül. Saját tűzfala van ami előfizetős, de ez nem kötelező... én tolom neki azért és heti ill. havi jelentést kapok a routerről.
 
Egy 10 centis fal + 7 méter nem hinném, hogy problémát kellene jelentsen nekik.
Pár éve a fenti Asus routerem jó ár/értékarányos router volt, most is megállja a helyét. Tulajdonképpen azért nem használom, mert a szolgáltatóm modemje most megfelel, nem rakok be egy plusz eszközt csak azért mert jobb. A térerejét mondjuk nem teszteltem nagyobb távolságon és több falon keresztül, legfeljebb csak remélni merem hogy megbírkózna velük. A prohardver tematikus fórumát olvasva választottam. Ott is ugyanilyen elborultak vannak, mint itt, mindig lebeszélnek egy csomó típusról, általában mindig 4-5 készüléket favorizálnak kategóriánként. :) Na mindegy, arra akarok kilyukadni, hogy sajnos de!, állítólag a routerek többségének sok ez a távolság és akadály a stabil/gyors kapcsolathoz.

Ránéztem a C50-edre. Trükkös ez a jószág :)
A fórumon sokan írják, hogy nem ajánlott vétel, mert nem csak a LAN-ja 100-as, hanem a WAN-ja is. De tulajdonképpen a HONLAPján se hazudnak, csak elmismásolják a lényeget. A WIFI hiába 867+300 Mbps, ha a WAN csak 100-as. Sőt, így az összes LAN és WLAN egyszerre osztozik a 100-as sávszélességen. Kivéve persze, ha nem internetet használsz, hanem helyben kommunikálsz. Mocskok :)
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére