• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

A korlátozásokra nem is gondoltam, pedig teljesen jogos. Amúgy nem szoftver, hanem egy weblap kell, hogy menjen. De nem szeretnék, hogy ingyen netező hely legyen a faluban a lottózó, ezért kell a microtik router. Ha a korlátozásokat linuxon nem lehet beállítani, akkor marad a Window. Kár hogy az csak fizetősben létezik.

Ami az elbarikádozást illeti, jó ötlet, de attól tartok nem lesz rá hely. Pedig, ha látnád kik fogják használni....
Androidos TV stick parental control appal telepitve?
 
Affranc, beillesztett egy képet mikor nem kellett volna... na még egyszer :D

A korlátozásokra nem is gondoltam, pedig teljesen jogos. Amúgy nem szoftver, hanem egy weblap kell, hogy menjen. De nem szeretnék, hogy ingyen netező hely legyen a faluban a lottózó, ezért kell a microtik router. Ha a korlátozásokat linuxon nem lehet beállítani, akkor marad a Window. Kár hogy az csak fizetősben létezik.

Ami az elbarikádozást illeti, jó ötlet, de attól tartok nem lesz rá hely. Pedig, ha látnád kik fogják használni....

A legegyszerűbb (és legolcsóbb) megoldás akkor következő:
- marad a Kensington zár
- kikapcsolod a bluetoothot BIOS-ban (ha van)
- beállítasz egy új felhasználót, amivel automatikusan bejelentkezik a gép
- beállítod a böngészőt, hogy bejelentkezéskor induljon, a böngészőt pedig hogy azt a weboldalt hozza be
- (opcionális) bedugsz egy USB-s vezetéknélküli billentyűzetet, felismerteted a géppel
- tiltod csoportházirendben az új USB-s eszközök csatlakoztatásának a lehetőségét
- szétszeded a laptopot, kikötöd a billentyűzetet illetve a touchpad-et
- elindítod, hogy minden stimmel-e
- (opcionális) van egy vezetéknélküli billentyűzeted, amivel karban tudod tartani a gépet, ha valami gebasz van

szerk.: biztonsági kockázat, de a billentyűzet nélküli használatot meg tudod oldani Teamviewer távoli asztallal (teljes verzióssal, hogy ne rakjon ki felugró ablakot a távoli kapcsolat végeztével), illetve távoli billentyűzet alkalmazással is (pl. input director), ha van egy másik gép a közelben, látótávolságban.
 
Utoljára módosított:
A kérdés csak áttételesen tartozik az asztali gépekhez,nem nyitnék új topikot ezért.
Biztosan vannak itt olyan hozzá értők,akik válaszolni tudnak nekem.
Nyomtatót szeretnék vásárolni otthoni használatra.Az évi kapacitás kb olyan 300-500 oldal között van. Többnyire doksikat nyomtatok,néha színeset.
Milyen nyomtatót ajánlotok,amihez kifizetődő a tintapatron,tehát van után gyártott hozzá?
Vannak az úgynevezett külső tartályosok,amik nyomtatnak 13-15 ezer oldalt is egy feltöltéssel,
de ennek az az ára,hogy egyszerre kell 8000ft-ot festékre kifizetni,bár akkor csak 3-4 évente kellene tölteni ilyen kapacitás mellett.
Nem ártana,ha Wifis lenne,bár tudom azok drágábbak,én amit láttam,60eft-nál kezdődött.
 
Szia,

A HP InkAdvantage sorozatba viszonylag olcsó az eredeti patron és van hozzá utángyártott is.
Nézd meg mik kaphatóak és melyik felelne meg neked.

Majd nézz rá, hogy van-e utángyártott patron hozzá. (mi a feketét utángyárottban vesszük, színeset ereteibe).
Ebből majd mindegyik WiFi-s és scanner is van benne.
 
A kérdés csak áttételesen tartozik az asztali gépekhez,nem nyitnék új topikot ezért.
Biztosan vannak itt olyan hozzá értők,akik válaszolni tudnak nekem.
Nyomtatót szeretnék vásárolni otthoni használatra.Az évi kapacitás kb olyan 300-500 oldal között van. Többnyire doksikat nyomtatok,néha színeset.
Milyen nyomtatót ajánlotok,amihez kifizetődő a tintapatron,tehát van után gyártott hozzá?
Vannak az úgynevezett külső tartályosok,amik nyomtatnak 13-15 ezer oldalt is egy feltöltéssel,
de ennek az az ára,hogy egyszerre kell 8000ft-ot festékre kifizetni,bár akkor csak 3-4 évente kellene tölteni ilyen kapacitás mellett.
Nem ártana,ha Wifis lenne,bár tudom azok drágábbak,én amit láttam,60eft-nál kezdődött.

Szia!
Nekem van egy hp 5510-es nyomtatóm.
Wifis, scanneres, viszont teljesen kihasználatlanul áll nálam régóta, szóval örömmel Neked adom.
A patronok már biztosan beszáradtak, de ha ennyit bevállalsz, a tiéd.
Küldj pontos címet és TNT-vel elküldöm akár holnap!

Csilla
 
Nyomtatópatront én mindig külföldről, németektől, angoloktól rendelek, lényegesen olcsóbb mint nálunk még postával is. Viszont ha ritkán nyomtatsz, akkor inkább lézer fele érdemes elindulni, mert a tintasugaras hamar beszárad. Nekem egy Samsung CLX-3185 van amibe 17-ezerből megvan a 4 tintakazetta, és nagyon sokáig elég bele a por. Van hozzá töltőszett és chip is, ha valaki pacsmagolni akar a töltéssel úgy még olcsóbb a fenntartása. De a legjobb, hogy akár egy hónap eltelte után se kell aggódnom, hogy bekötött a tinta, és nem lesz olyan mint valamelyik évebn a HP Deskjettemmel, hogy az adóbevallásom nyomtatásakor nem jött semmi, mert bekötött a szinte full tele patron.
 
Brother DCP-J105-öt választottam tavaly decemberben. Nagyon elégedett vagyok vele!
Ez a Brother DCP-J105 jónak tűnik. Ez valami japán cucc?A patronok barátiak,ha azt nézzük,hogy 2400ff-1300szines a kapacitás.
Nyomtatópatront én mindig külföldről, németektől, angoloktól rendelek, lényegesen olcsóbb mint nálunk még postával is. Viszont ha ritkán nyomtatsz, akkor inkább lézer fele érdemes elindulni, mert a tintasugaras hamar beszárad. Nekem egy Samsung CLX-3185 van amibe 17-ezerből megvan a 4 tintakazetta, és nagyon sokáig elég bele a por. Van hozzá töltőszett és chip is, ha valaki pacsmagolni akar a töltéssel úgy még olcsóbb a fenntartása. De a legjobb, hogy akár egy hónap eltelte után se kell aggódnom, hogy bekötött a tinta, és nem lesz olyan mint valamelyik évebn a HP Deskjettemmel, hogy az adóbevallásom nyomtatásakor nem jött semmi, mert bekötött a szinte full tele patron.
A lézer nagyon jó lenne , csak az a baj,hogy többnyire FF-ben nyomtatnak.Ha színes kell,és wifis,az már zsebbenyúlós.
Szia,

A HP InkAdvantage sorozatba viszonylag olcsó az eredeti patron és van hozzá utángyártott is.
Nézd meg mik kaphatóak és melyik felelne meg neked.

Majd nézz rá, hogy van-e utángyártott patron hozzá. (mi a feketét utángyárottban vesszük, színeset ereteibe).
Ebből majd mindegyik WiFi-s és scanner is van benne.
A HP-nek még utána nézek.

Köszi az eddigieket.Ha valakinek van még ötlete,szívesen veszem.
 
Brother DCP-J105-öt választottam tavaly decemberben. Nagyon elégedett vagyok vele!

Nekem is tavasz óta van ez a nyomtató, céges dolgokat nyomtatok vele, még azt se lehet mondani hogy sűrűn, 2 hetente van bekapcsolva kb. De wifin megy mindig és az nagyon jó, stabil a kapcsolata is. Patronokról még nem tudok nyilatkozni :)
Nekem is bevált eddig a fél év alatt kb.
 
A kérdés csak áttételesen tartozik az asztali gépekhez,nem nyitnék új topikot ezért.
Biztosan vannak itt olyan hozzá értők,akik válaszolni tudnak nekem.
Nyomtatót szeretnék vásárolni otthoni használatra.Az évi kapacitás kb olyan 300-500 oldal között van. Többnyire doksikat nyomtatok,néha színeset.
Milyen nyomtatót ajánlotok,amihez kifizetődő a tintapatron,tehát van után gyártott hozzá?
Vannak az úgynevezett külső tartályosok,amik nyomtatnak 13-15 ezer oldalt is egy feltöltéssel,
de ennek az az ára,hogy egyszerre kell 8000ft-ot festékre kifizetni,bár akkor csak 3-4 évente kellene tölteni ilyen kapacitás mellett.
Nem ártana,ha Wifis lenne,bár tudom azok drágábbak,én amit láttam,60eft-nál kezdődött.

Szia!

A lényeg, hogy színenként lehessen nyomtatópatront cserélni, illetve tudja a duplex nyomtatást. Ciss rendszer teljesen felesleges szerintem is, többe kerül, mint amennyire megtérülne sok-sok év alatt. Jelenleg ár/arány szempontjából a legjobb választás ez a típus:
CANON PIXMA MG5750
Ez most olyan 26 ezer ft körül mozog, viszont a dokumentumokhoz van külön xl-es fekete színű patron, ami utángyártottként 762ft és most nem aukciós link moderálva stb árat írok.
Ez a patron kell bele: PGI-570XL PGBK
Wifis, szkennel, keveset fogyaszt.. hátrányként a méretét tudnám kiemelni egyedül.
Ha, havi 1-2 lapot kinyomtatsz, akkor tuti nem fog beszáradni a patron, emiatt sem kell aggódnod. Első bekapcsolásnál tuti el van vagy 2-3 percig, ezt még bele kell kalkulálni nyomtatásnál, ilyenkor nyomtatófej igazítást végez, nem a patront fogyasztja szerencsére.
Röviden ennyi :)
 
Marikához hasonlóan én is dilemmában vagyok, hasonló feltételek mellé tervezem nyomtató vásárlását. Előző két nyomtatóm Canon Pixma nyomtatók voltak, a régebbi pontos típusára nem emlékszem, a legutóbbi MP495 volt. Mindkettő vásárlásánál a multifunkcionalitás, wifi és olcsó tintapatron voltak a fő szempontok. Mindkettő kb 2 év után mondta be az unalmast egy általános hibakóddal. Elsőnél még azt hittem, hogy véletlenül kifogtam egy ilyet, második után meggyőzhetetlen vagyok, hogy nem a tervezett elavulás állította le őket végleg. Minden hónapban legalább egyszer 30-50 oldalt nyomtattam velük, ezen felül rendszertelenül és változó - de mindenféleképpen kis - gyakorisággal használtam őket, biztos hogy nem a túlhasználat lett a vesztük. Alapvetően meg voltam velük elégedve, a tintahasználat megfelelő volt, sose száradt be - pedig színeset ritkán nyomtattam. Hátrányuknak egyedül a lassú és zavaróan hangos üzembehelyeződést róttam fel..... amíg működtek.
Most, az új dilemmában először én is a külső tartályosok felé kacsintgattam, de végül a következőkre jutottam - mivel a jövőben is csupán hasonló gyakorisággal és minőségben tervezek itthon nyomtatni (nem érné meg a hosszú távú megtérülés):
- Alapvetően nem használom a fénymásolás funkciót, a mai mobiltelefonok mellett az alkalmi szkennelés is megoldott, így a szkenner funkciót könnyedén nélkülözöm.
- Fotókat csak a lehetőség kihasználása miatt nyomtattam velük. Nagyon ritkán nyomtatok fotót, ilyenkor ragaszkodom a profi minőséghez, nem terhes ezt a megfelelő helyen (nem otthon) megoldani.
- Az egyéb - csak részben - színes nyomtatások meg-megjelentek nálam is, de ezekkel szemben tudok kompromisszumot vállalni, jó lesz az feketében is :)
Így jutottam el a monokróm lézer nyomtatókhoz. A típust még nem választottam ki. Próbálok az alsó árkategóriában maradni, de egyben 5-10 évre tervezni is. Ez technikailag talán nem túl nagy vállalás, mert előreláthatóan a nyomtatási igényeim nem fognak változni. Ha mégis, akkor ott amúgy is egy komolyabb darabra lesz szükség. Hogy melyik típussal és mennyire esek ismét a tervezett elavulás áldozatává, azt nyilván nem tudhatom, de egy újabb márkának adok esélyt, ez is biztos.
 
Nyilván nem ajánlottam volna PiXMA-t, ha rossz lenne. Több mint 10 éve vannak canon nyomtatóim, egy nyomtató kibír sok-sok ezer nyomtatást is. Szokott hibakódot dobni, amikor kifogy a patron, ilyenkor 3mp-ig nyomva kell tartani egy gombot és megy tovább. Szokott hibakódot dobni egy patronnál, ha 3-4X újra van töltve, de szintén pár gombnyomás után megy tovább, vagy, ha a chipet ragasztjuk át a másikra. Én 300ft-ért vettem anno chip nélküli patront, amit átraktam a gyáriról, ezért kellett ezt is resetelni + néha színenként cserélgetni. Még a 6C10-es hibakódot is sikerült progival resetelni, ami szolgáltatás hibát jelent, nehogy már kiderítse az ember mit takar. Egy idő után ezzel már nem tudtam mit kezdeni, de 8 év extrém használat után teljesen jó szerintem. Szedtem is szét a nyomtatóimat, kipucoltam őket, bár nem szokták, de legalább tudom, hogy a fúvókák nem tömődnek el, ahogy írni szokták. Most is egy Canonom van, beújítottam egy jobba, bár belegondolva az előző 9600*2400-as felbontást tudott, amit akárhogy néztem, nem lehetett szemmel látni a különbséget, talán a dvd nyomtatásoknál volt szerepe, ezt nem tudom sajnos. Android telón teljesen jó a nyomtató progija, igaz eléggé egyszerű, de nekem pont ez tetszik benne. Szerintem a Service Tool alkalmazással simán helyre tudod hozni az MP495-öt. Nálam jól működött ez a program, bár mostanában nem kellett használni, valószínűleg azért, mert drágább a nyomtatóm, így belekalkulálták, hogy tovább legyen hibakód mentes :)
 
Hónapokkal ezelőtt volt (a másik meg évekkel ezelőtt), már nem emlékszem a kódokra. Akkor természetesen rákerestem, próbáltam megoldást keresni, de a találatok is csak megerősítették a megállapításomat. Már nincs meg egyik nyomtató sem.
Nyilván nem ajánlottam volna PiXMA-t, ha rossz lenne.
Én nem vitázni akarok veled, de attól hogy nálad minden szuper, az én tapasztalatom még nem lesz más. Nyilván egy jól befutott márkáról beszélünk, ez is bizonyítja, hogy a többségnek bevált. Nekem nem. Hidd el, az én véleményem önmagában senki vásárlási szándékát nem fogja megváltoztatni, legfeljebb kicsit megingatni. A nyomtatóért kezeskedni gondolom te sem tudsz azok felé, akik ezt választják ;)
 
Hónapokkal ezelőtt volt (a másik meg évekkel ezelőtt), már nem emlékszem a kódokra. Akkor természetesen rákerestem, próbáltam megoldást keresni, de a találatok is csak megerősítették a megállapításomat. Már nincs meg egyik nyomtató sem.

Én nem vitázni akarok veled, de attól hogy nálad minden szuper, az én tapasztalatom még nem lesz más. Nyilván egy jól befutott márkáról beszélünk, ez is bizonyítja, hogy a többségnek bevált. Nekem nem. Hidd el, az én véleményem önmagában senki vásárlási szándékát nem fogja megváltoztatni, legfeljebb kicsit megingatni. A nyomtatóért kezeskedni gondolom te sem tudsz azok felé, akik ezt választják ;)

Nyilván nem vitatkozni akarsz, bár az utolsó mondat eléggé arra utal ;)
Én nem egy pixma nyomtatóról beszéltem, illetve vannak típus hibák is, ezt minden szervizes tudja. Ezek a hibakódok azok. Amúgy meg pont segíteni akartam Neked is, ezért is írtam amit, de sajnos nem jött át az üzenet! Az utolsó mondatot amúgy nem is értem, miért kéne kezeskednem, mert ajánlottam egy jó nyomtatót? De elárulok egy titkot, mindig segíteni szoktam, és nem egy embernek oldottam meg olyan hibákat, ami sokba került volna nekik.
 
Nézd, én szimplán csak leírtam a nyomtató-tapasztalataimat és azt is, hogy milyen szempontok alapján fogok most választani. Főleg az utóbbi volt az írásom lényege. Ez volt a kérés, ennek tettem eleget.
Eggyel előttem te is írtál egy ajánlást, a kettő egymástól teljesen független, főleg hogy nem is ugyanarról a típusról nyilatkoztunk.
Mégis, a következő írásodat egyértelműen az enyém megcáfolására szentelted egy hatalmas "Nyilván" felütéssel :confused:, bizonygatva hogy nem értesz velem egyet és te jobban is tudod. Én egyáltalán nem vonom kétségbe egyiket sem (hiszen tényleg kevés nyomtató-tapasztalatom van), de mint mondtam, ez sajnos nem fogja feltámasztani a behalt darabokat.
És igen, az utolsó mondatom valóban egy "odakoppintó" reakció volt a kardoskodásodra válaszul, kifejezve azt, hogy nem látom annak értelmét :)
 
Nézd, én szimplán csak leírtam a nyomtató-tapasztalataimat és azt is, hogy milyen szempontok alapján fogok most választani. Főleg az utóbbi volt az írásom lényege. Ez volt a kérés, ennek tettem eleget.
Eggyel előttem te is írtál egy ajánlást, a kettő egymástól teljesen független, főleg hogy nem is ugyanarról a típusról nyilatkoztunk.
Mégis, a következő írásodat egyértelműen az enyém megcáfolására szentelted egy hatalmas "Nyilván" felütéssel :confused:, bizonygatva hogy nem értesz velem egyet és te jobban is tudod. Én egyáltalán nem vonom kétségbe egyiket sem (hiszen tényleg kevés nyomtató-tapasztalatom van), de mint mondtam, ez sajnos nem fogja feltámasztani a behalt darabokat.
És igen, az utolsó mondatom valóban egy "odakoppintó" reakció volt a kardoskodásodra válaszul, kifejezve azt, hogy nem látom annak értelmét :)

Akkor olvasd el még egyszer amit írtam, mert tényleg félre értelmezed! Neked is írtam, mert segíteni akartam, nem hiába írtam le, mit kell vele csinálni! Nem hiába írtam most sem, hogy segíteni szoktam, tehát segítettem volna Neked megoldani, bár már bánom, hogy megint segíteni próbáltam, itt valahogy ezt mindig félreértik :(
Leírom érthetőbben akkor! Eszembe se jutott megcáfolni Téged, de, ha észreveszed, folyton ott van hogy hibakódot írok, tehát pont megerősítenélek, hogy szokott ilyen lenni, és nem csak canonnál. Aztán mindig azt írtam, hogy reszetelni kell, nem véletlenül írtam, mert ezzel másoknak is segítek, aki idetéved. A nyílvánt sem érzem erősnek, mert egy szóval sem írtam, hogy nem értesz hozzá, ezzel csak azt akartam sugallni, hogy tudom mit csinálok, van mögöttem jó sok szervizes tapasztalat, de ne is menjünk bele, értelmetlen.. Félreértettél, ennyi. Az odakoppintás meg eléggé szomorú..
 
Elolvastam (és a sajátjaimat is). Megértettem - elsőre is - hogy volt benned segítési szándék, ezt köszönöm. Tényleg nem emlékszem már pontosan a problémára, de próbáltam resetelni is és szakmai fórumok visszajelzése alapján azt a döntést hoztam, hogy nem viszem már szervizbe sem, mert nincs értelme.
Én semmiben nem vitatkoztam veled, nem cáfoltam a kijelentéseidet, sőt, ahogy visszaolvastam, kb ugyanazokat az előnyöket és hátrányokat állapítottam meg, amiket te is - ismétlem, egy csupán a gyártóját tekintve azonos nyomtatónál. Mégis valamiért te személyesre vetted az egészet. Sz.rul jött ki, hogy pont egymás után szerepelt az írásunk, de kb ennyi. Miért kell ilyen sértődötten reagálni? Ha bánod, hogy segíteni próbáltál, akkor kérlek legközelebb valóban ne tedd.

Egyébként meg WTF? :)

a legjobb választás ez a típus:
CANON PIXMA MG5750

Nyilván nem ajánlottam volna PiXMA-t, ha rossz lenne.

Én nem egy pixma nyomtatóról beszéltem
 
Nekem is volt régen PIXMA nyomtatóm(kb. 2-3 éve.)
Nekem semmilyen hibakódot nem dobott.Alapjában véve elégedett voltam vele.Ha jól emlékszem a kevés használat miatt beszáradt a fej,vagy ilyesmi.
Sokszor szükség lett volna skennelésre, ezért vettem egy multi Epson-t.Ez üzemelt egészen eddig.Nem régi,2-3 éves,de bele esett a papírtartóba egy
idegen test,ami csinált egy kis galibát,többek között azt is,hogy nem nyomtat feketét .Most vizsgálják,hogy pontosan mi a baja.
Szerintem elment volna még pár évet,teljesen jól működött.
Én a legrosszabbra készülök.Ha már venni kell egy újat,akkor az alulról vegye ki a tiszta papírt,és már teljesen normális elvárás , hogy legyen wifis.

@Jopet , elgondolkodtam azon,amit írtál.Én is főleg doksikat nyomtatok.Mint lehetőség, -és mindig ilyen nyomtató volt- jó lenne a színes nyomtatás lehetősége is.
De ahogy bele gondolok,lehet,hogy az elmúlt 1 évben nem is nyomtattam színeset,legalább is nem emlékszem rá.A fotóval én is úgy vagyok,hogy erre kizárt,hogy használni
fogom.Elgondolkodtam a mono lézer nyomtatón.
Sokat segítettetek,sikerült egy-két s szálon elindulnom.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére