• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok !

Nem találtam hasonló topikot,ezért is nyitottam egy újat,na meg azért hát ha valaki tud nekem segíteni.
A probléma :
Adott egy számítógép 2006-ból a kőkorszakból :D
Sata dual 936 os alaplap
Amd Atholon 3500+ processzor
1 gb ram
200 gb merevlemez
Nvidia Geforce 7300GT PCI videó kártya

Na már most minden jól működött egészen két héttel ezelőttig míg nem egy kék halál kíséretében a gép el nem szállt.
Először azt hittem hogy az op rendszer a ludas de miután mások is megerősítették kiderült hogy a videó kártya meghalt :(

A kérdésem az lenne illetve kérésem az lenne hogy aki ért valamicskét a gépekhez az segíthetne nekem egy videó kártyát ajánlani bele.Tegnap megkérdeztem a 9000.-Ft lenne bele egy új,de megmondom őszintén egy ilyen idős gépre már egy használt kártyának az áránál többet nem szeretnék költeni tehát max 3000.-/4000.-Ft ami szóba jöhet.
Előre is köszönöm mindenkinek bármi nemű javaslatát és segítségét.;)
 
Sziasztok !

Nem találtam hasonló topikot,ezért is nyitottam egy újat,na meg azért hát ha valaki tud nekem segíteni.
A probléma :
Adott egy számítógép 2006-ból a kőkorszakból :D
Sata dual 936 os alaplap
Amd Atholon 3500+ processzor
1 gb ram
200 gb merevlemez
Nvidia Geforce 7300GT PCI videó kártya

Na már most minden jól működött egészen két héttel ezelőttig míg nem egy kék halál kíséretében a gép el nem szállt.
Először azt hittem hogy az op rendszer a ludas de miután mások is megerősítették kiderült hogy a videó kártya meghalt :(

A kérdésem az lenne illetve kérésem az lenne hogy aki ért valamicskét a gépekhez az segíthetne nekem egy videó kártyát ajánlani bele.Tegnap megkérdeztem a 9000.-Ft lenne bele egy új,de megmondom őszintén egy ilyen idős gépre már egy használt kártyának az áránál többet nem szeretnék költeni tehát max 3000.-/4000.-Ft ami szóba jöhet.
Előre is köszönöm mindenkinek bármi nemű javaslatát és segítségét.;)

Ez olyan, mint az akvárium, több adat kell, hogy legyen egy jó válasz. [emoji12]

Mire használod a gépet? Csak netezés, irodai progik? Akkor bőven elég lenne a legegyszerűbb VGA kártya. S ha esetleg van alaplapi, meg is lenne oldva 0 Ft-ból.

De visszatérve a hibára: biztos, hogy elromlott, nem lehet csak driver hiba? Nem volt frissítve? Ha nem, frissítsd próbaképp, ha igen, tedd vissza a régebbi drivert.
 
ÁÁÁÁÁÁÁ
10 perce kotorászok a gépes cuccaim között, mikor kiderült számomra, hogy egy hónapja kiselejtezett elektronikai hulladékba dobtam az ATI hasonló korú "csúcskártyát". Most baromi pipa vagyok magamra, mert nagyon szívesen oda adtam volna.
 
Sziasztok !

Nem találtam hasonló topikot,ezért is nyitottam egy újat,na meg azért hát ha valaki tud nekem segíteni.
A probléma :
Adott egy számítógép 2006-ból a kőkorszakból :D
Sata dual 936 os alaplap
Amd Atholon 3500+ processzor
1 gb ram
200 gb merevlemez
Nvidia Geforce 7300GT PCI videó kártya

Na már most minden jól működött egészen két héttel ezelőttig míg nem egy kék halál kíséretében a gép el nem szállt.
Először azt hittem hogy az op rendszer a ludas de miután mások is megerősítették kiderült hogy a videó kártya meghalt :(

A kérdésem az lenne illetve kérésem az lenne hogy aki ért valamicskét a gépekhez az segíthetne nekem egy videó kártyát ajánlani bele.Tegnap megkérdeztem a 9000.-Ft lenne bele egy új,de megmondom őszintén egy ilyen idős gépre már egy használt kártyának az áránál többet nem szeretnék költeni tehát max 3000.-/4000.-Ft ami szóba jöhet.
Előre is köszönöm mindenkinek bármi nemű javaslatát és segítségét.;)
Hasonló cipőben járok, sajnos eddig nem sikerült normális áron találnom normáls videokarit. Esetleg az iponnál nézz szét, vannak 7-8 körül ilyen multimédiás low profil kártyák 3 év garral esetleg megérheti.
 
Ez azért nem olyan, itt minden egyértelmű, nem kérdés mire szeretné használni ezt a gépet, mert igen kötött mire lehet használni (sajnos komfortosan szint semmire)
PCbonto pont hu oldalon találsz bontottat pl:256MB nVidia 8400GS, PCI-e foglalatos VGA kártya, újba pedig bőven sok a legolcsóbb is pl Sapphire Radeon HD5450 512MB PCIe.
 
Köszönöm a válaszokat srácok (y)
A gép az nyugdíjazva lesz és biztosan a videó kártya ment el mert a full hd led monitoron olyan csíkozásokat produkált hogy öröm volt nézni.
Szóval igen szinte semmire nem jó már ez a gép ezért is lesz majd betervezve egy új vásárlása.
De addig is valami életet kellene ebbe lehelnem,megnézem az említett oldalakat hátha találok valami tűrhetőt.
Köszi még egyszer ! ;)
 
PCbonto pont hu oldalon találsz bontottat pl:256MB nVidia 8400GS, PCI-e foglalatos VGA kártya
Ezt most nézem akkor elméletileg ez a kártya jó lenne még a gépbe ?
Szállítással 6000.-Ft lenne,újonnan boltban meg 8.900.-Ft
 
Sziasztok !

Nem találtam hasonló topikot,ezért is nyitottam egy újat,na meg azért hát ha valaki tud nekem segíteni.
A probléma :
Adott egy számítógép 2006-ból a kőkorszakból :D
Sata dual 936 os alaplap
Amd Atholon 3500+ processzor
1 gb ram
200 gb merevlemez
Nvidia Geforce 7300GT PCI videó kártya

Na már most minden jól működött egészen két héttel ezelőttig míg nem egy kék halál kíséretében a gép el nem szállt.
Először azt hittem hogy az op rendszer a ludas de miután mások is megerősítették kiderült hogy a videó kártya meghalt :(

A kérdésem az lenne illetve kérésem az lenne hogy aki ért valamicskét a gépekhez az segíthetne nekem egy videó kártyát ajánlani bele.Tegnap megkérdeztem a 9000.-Ft lenne bele egy új,de megmondom őszintén egy ilyen idős gépre már egy használt kártyának az áránál többet nem szeretnék költeni tehát max 3000.-/4000.-Ft ami szóba jöhet.
Előre is köszönöm mindenkinek bármi nemű javaslatát és segítségét.;)


Ha leírod az alaplap pontos típusát akkor akkor meg tudom nézni, hogy pontosan milyen a videokártya csatolófelülete. Van AGP és PCIe csatolófelület a videokártyáknál.
Mivel gondolom nem működik a gép ezért ha leveszed a gépház oldalát az alaplapra rá szokták írni a nevet és a tipus számot.
Nem mindegy milyen a csatolófelület mert létezik pl 7300gt AGP-s és PCIe foglalatú is és nem tudod belerakni csak a megfelelő alaplapba.
Használtan mindkét típus 4000-4500 forintért mennek a Prohardveren.
 
Hú ez nem volt egyszerű de újra ketyeg a gép,valameddig :D
@Victor kolléga kisegített és jóvoltából egy Gigabyt Radeon x 1600 pro kártyát helyeztem el a gépben.
Jelenleg xp fut sp3-mal ez arra amire akarjuk megfelel.
De hát már elkezdetem nézegetni az új gépeket is ............ :whistle:
Még egyszer köszönöm a segítséget,és akinek hasonló baja van az írhat ide nyugodtan ;)
 
Hú ez nem volt egyszerű de újra ketyeg a gép,valameddig :D
@Victor kolléga kisegített és jóvoltából egy Gigabyt Radeon x 1600 pro kártyát helyeztem el a gépben.
Jelenleg xp fut sp3-mal ez arra amire akarjuk megfelel.
De hát már elkezdetem nézegetni az új gépeket is ............ :whistle:
Még egyszer köszönöm a segítséget,és akinek hasonló baja van az írhat ide nyugodtan ;)

Szerintem próbáld ki valamelyik puppy linux disztrót. (vagy valamelyik direkt erre a célra való linuxot), ismerősöknek szoktam rakni a "10éve csúcs gép volt, jó ez még" gépükre...

Az esetleges vitát megelőzve: Én napi szinten win8.1 és OsX10.9 felhasználó vagyok.
 
Radeon x 1600 pro kártyát
Ilyen van nálunk is a csajok gépében,amivel elég sokat szívtam mostanában.Még "szerelőnél" is volt a hiba miatt.Baromira be volt lassulva a gép ,de senki nem tudta megcsinálni.Win 8-at tettem rá régebben próbaképp.Erre egy barátom átjött a multnap,kiderült az egyik sata foglalat rossz volt(persze arra volt dugva a kábel),átrakta,és visszatettük a win7-et.Mintha uj lenne a gép.Megint olyan gyors mint régen.Ezt csak azért írtam le ide ,mert hátha témába vág.Tanulság számomra:nem biztos hogy a régi hardware-ekkel jól elfut a win8,még annak ellenére sem ,hogy állitólag kevesebb memóriát eszik.;)
 
A Firefox-om nem tölti be a Flickr-t és több másik oldalt sem. A legfrissebb verzió, winxp szintén a legfrissebb. Ezt az üzenetet kapom, mit csináljak?
c3d2ad367fe792a2d56578339f06001e.jpg
 
Nézd meg a számítógépeden az idő/dátum beállítást, mert tipikusan akkor szokott baj lenne ha el van állítva nagyon a dátum....


ezt hogy érted? :)))
December 3 volt!:D:D:D Köszi! Az XP a lehető legfrissebb.:hilarious:
 
Sziasztok!
Várom, hogy meghozza a multi a netet a házba, közben bőven van időm gondolkodni (nem sietnek, nincs a környéken versenytárs), és eszembe jutott, mi lenne, ha nem csak a hurcolós laptoppal, hanem a régi doboz géppel is wifivel kapcsolódnék az internetre????? o_O
Maximum egy fallal mennék arrébb, routerként a szolgáltató (T) dobozkáját használnám, eddig a laptoppal jól működött, nem játszom online játékokkal, de előfordul, hogy huzamosabb ideig megnő az adatforgalmam valami letöltés vagy mifene kapcsán...;)
Rákerestem a wifi adapterekre, de nekem a specifikáció nem sokat jelent, nem érzem a 2 és a 20 ezres usb csodák közötti árkülönbség okát.:wacky:
Mielőtt kérdeznétek, miért nem PCI-E-s kütyüt nézek: irodába gyártott Dell házról van szó, csak E nélküli PCI van benne (kivéve, ha tévedek, majd este megnézem).
Hatalmas lájkot, meg sok-sok szmájlit dobok annak, aki szolgál némi hasznos infóval.:notworthy:
 
Sziasztok!
Rákerestem a wifi adapterekre, de nekem a specifikáció nem sokat jelent, nem érzem a 2 és a 20 ezres usb csodák közötti árkülönbség okát.:wacky:

ha az asztali gépben van pci akkor elég lenne egy pár ezer ft-os low profil belső wifi kártya is, szeirntem 3-4e -t kapsz már
a 20e-s USB szerintem az minimum n szabványt tud (300mbit/sec) neked bőven elég az 54-es g szabvány is :)
el tudod küldeni üzenetben a dell géped service-tag-jét, vagy típusát?
 
Sziasztok!
Várom, hogy meghozza a multi a netet a házba, közben bőven van időm gondolkodni (nem sietnek, nincs a környéken versenytárs), és eszembe jutott, mi lenne, ha nem csak a hurcolós laptoppal, hanem a régi doboz géppel is wifivel kapcsolódnék az internetre????? o_O
Maximum egy fallal mennék arrébb, routerként a szolgáltató (T) dobozkáját használnám, eddig a laptoppal jól működött, nem játszom online játékokkal, de előfordul, hogy huzamosabb ideig megnő az adatforgalmam valami letöltés vagy mifene kapcsán...;)
Rákerestem a wifi adapterekre, de nekem a specifikáció nem sokat jelent, nem érzem a 2 és a 20 ezres usb csodák közötti árkülönbség okát.:wacky:
Mielőtt kérdeznétek, miért nem PCI-E-s kütyüt nézek: irodába gyártott Dell házról van szó, csak E nélküli PCI van benne (kivéve, ha tévedek, majd este megnézem).
Hatalmas lájkot, meg sok-sok szmájlit dobok annak, aki szolgál némi hasznos infóval.:notworthy:
Őszintén szólva szerintem bőven elég egy TP-LINK TL-WN725N 150Mbps nano WIFI USB adapter kb 2 darab ezerforintosért. Igaz, ha mindent usb-n dugsz rá a gépre, szükséged lesz egy usb hub-ra is idővel, de az 4-5 ezerért már kávét is főz neked (nem). Persze nyilván pci-s menőbb, de mondjuk én a raspberry pi-omon ezt használom és tök jól el vagyok vele a lakás minden pontján. Másolgatok letöltögetek stb, sztem simán jó igazából bármi hasonló, csak nyilván arra figyelj, hogy kompatibilis legyen az op rendszereddel, meg tudjon mindenféle alap biztonsági protokolt (wpa, wpa2), és azért 150mbps vagy fölötte. Szerintem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére