• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Személyes vélemény következik :) Hasonlóan gondolkodom, mint Laci, én sem érzem, hogy szükségem lenne a jelenlegi 100 megásnál gyorsabb kapcsolatra. A böngészés sebessége teljesen élvezhető, a nagyméretű tartalmaknál meg nem érzem, hogy ne lenne mindegy hogy 10 vagy 5 perc alatt jutok hozzá. Nyilván más a helyzet, ha sok eszközt kell kiszolgálni stabil kapcsolattal. Az adatok gyűjtögetését sem tartom fontosnak (kivéve ha tényleg ritkaságokról van szó), mindig lesznek olyanok, akik ezt sokkal nagyobban csinálják.
Viktor, mikori a UPC kapcsolatod? Régebben én is voltam a szolgáltatónál, nálam is az volt, hogy az első hetekben maximum-közeli volt az adatsebesség, aztán visszaállt valamivel a garantált fölé és csak néha-néha ugrott magasabbra.
 
Viktor, mikori a UPC kapcsolatod? Régebben én is voltam a szolgáltatónál, nálam is az volt, hogy az első hetekben maximum-közeli volt az adatsebesség, aztán visszaállt valamivel a garantált fölé és csak néha-néha ugrott magasabbra.

Novemberben volt 1 éves, és pár hete vettem észre, hogy nem pörög úgy a torrent letöltés mint mikor beüzemeltem a NAS-t. Ügyfélszolgálat, és a szerelő szerint is kifogástalan a jelszint, tehát a kábelek meg a modem is jól működik. Most lehet, hogy elég lenne a 100 megás net is, de ez volt a csomagban, és eddig meg is volt a sebesség. Lehet úgy is nézni, hogy visszadobtak egy kisebb csomagban, több pénzért.

Egyébként el sem tudom képzelni, hogy mit lehet ennyi adatot töltögetni, illetve tárolni. :D Mi is nézünk filmeket/sorozatokat, meg minden, de simán ellátjuk magunkat egy 120megás nettel és egy laptoppal. :)
szóval ez egyébként mindig érdekelt, hogy mit tudtok ennyit nézni, és mi értelme tárolni hosszú távra - ez tényleg csak személyes kíváncsiság.

Nem szoktam őrült módon töltögetni! Néha 1-2 HD-s film, vagy sorozatepizód, (XXX film), de torrent lévén vissza is kell osztani, így meg azért összejön némi adatforgalom, mert azért a korábbiakat is random módon seedeli még. Amíg meg nincs teli a winyó addig nem is szoktam törölgetni rajta.
Mondjuk szerintem a fiaim rendesen töltögetnek. Igaz csak 7 évesek az ikrek, de a régi telefonjainkat megkapták, és azon youtube-oznak, meg a play áruházból töltögetnek le folyamatosan játékot. Viszont a múltkor elvoltunk az egyik ismerősnél, meg anyáméknál, és az alatt az idő alatt a 3 gigás mobilnetemet lefogyasztották.
 
Utoljára módosított:
Nem mintha tömegtermék lenne, de totálisan lesokkolódtam, hogy a múlt évben megvásárolt Asus 1080Ti ROG grafikus kártyám röpke 100 ezer forinttal kerül többe 1 évvel később.
Ofcoz bitcoin nyomoroncok miatt, de ez mégis milyen már? Egy grafex kártyán. Aminek mostanra kb 30%-kal kevesebbe kellene kerülnie.
 
Nem mintha tömegtermék lenne, de totálisan lesokkolódtam, hogy a múlt évben megvásárolt Asus 1080Ti ROG grafikus kártyám röpke 100 ezer forinttal kerül többe 1 évvel később.
Ofcoz bitcoin nyomoroncok miatt, de ez mégis milyen már? Egy grafex kártyán. Aminek mostanra kb 30%-kal kevesebbe kellene kerülnie.
Az iponon is nehezményezik a termék véleményeknél. Csak nem te lennél a Mosdatlan_falusi? :D :D :D
 
Csak nem te lennél a Mosdatlan_falusi?

Úgy nézek én ki? Az avatár alapján lehet, na de mégis! :) :)

Ettől függetlenül a logikát nem értem. Ha kereslet van rá, akkor többet gyártanak, olcsóbbnak kellene lennie. Helyette drágább lett. Nem kicsit, nagyon (olyan Ferkósan mondva). 3 kilós kártyára még rápattintani egy office pc árát úgy, hogy közben szinte már elavult az elmúlt 1 évben.... :)

Sok makkfejűnek szólhatna valaki, hogy hiába fizetik ki a gatyájukat villanyra, mire kézzel markolható aranyforintok lennének bitcoin formátumban, jön szergej és egy CMD parancssrorral átemeli a saját tárcájába az 1 év alatt szétpörgetett bányászat eredményét. :)

Az 1 kilóból pont veszek egy high end tápot a gépbe EVGA-tól.

Szertefoszlott az SLI álom :) :)
 
Úgy nézek én ki? Az avatár alapján lehet, na de mégis! :) :)

Ettől függetlenül a logikát nem értem. Ha kereslet van rá, akkor többet gyártanak, olcsóbbnak kellene lennie. Helyette drágább lett. Nem kicsit, nagyon (olyan Ferkósan mondva). 3 kilós kártyára még rápattintani egy office pc árát úgy, hogy közben szinte már elavult az elmúlt 1 évben.... :)

Sok makkfejűnek szólhatna valaki, hogy hiába fizetik ki a gatyájukat villanyra, mire kézzel markolható aranyforintok lennének bitcoin formátumban, jön szergej és egy CMD parancssrorral átemeli a saját tárcájába az 1 év alatt szétpörgetett bányászat eredményét. :)

Az 1 kilóból pont veszek egy high end tápot a gépbe EVGA-tól.

Szertefoszlott az SLI álom :) :)

Konkrétan szánalmas hogy milyen árakat el mernek kérni csak a "bányászatra" hivatkozva az alkatrészekért. Durván átment pofátlanságba az egész, nem beszélve arról hogy esélytelen lesz normális VGA-t venni a használt piacon is fél év múlva ami nem lesz szénné hajtva ezzel a rohadt nagy batár h*lyeséggel amit bitcoinnak hívnak. Haver is most akart venni 1080-at, de azt mondta hogy inkább vesz új gumikat a motorra nyárra :D Sajnos nem tudom lesz ebből kiút vagy sem, van egy gyanúm hogy erre hivatkozva felnyomták az árakat és az új megjelenések is már ezeken az árcédulákon fognak mozogni. Lásd okostelefon piac, régebben 60-70ért prémium kategória megvolt, most 160-ért is középkategóriát emlegetnek. Vicc az egész.
 
Konkrétan szánalmas hogy milyen árakat el mernek kérni csak a "bányászatra" hivatkozva az alkatrészekért. Durván átment pofátlanságba az egész, nem beszélve arról hogy esélytelen lesz normális VGA-t venni a használt piacon is fél év múlva ami nem lesz szénné hajtva ezzel a rohadt nagy batár h*lyeséggel amit bitcoinnak hívnak. Haver is most akart venni 1080-at, de azt mondta hogy inkább vesz új gumikat a motorra nyárra :D Sajnos nem tudom lesz ebből kiút vagy sem, van egy gyanúm hogy erre hivatkozva felnyomták az árakat és az új megjelenések is már ezeken az árcédulákon fognak mozogni. Lásd okostelefon piac, régebben 60-70ért prémium kategória megvolt, most 160-ért is középkategóriát emlegetnek. Vicc az egész.

Egy jó ideje nézem az amerikai tech review-kat és a nyavajgást, hogy a bitcoin, etherium bányászat miatt elszálltak az árak.
Eleinte csak a másod harmad vonalbeli kártyákat érintette. Ez volt ár érték arányban egy olyan vonal amiből sokat lehetett venni, kevés maniért és termelni is termelt.
A 1080-as vonal kimaradt 6-8 hónapja még. Úgy látszik azóta osztottak szoroztak, vagy az algoritmusok változtak annyira, hogy már csak a high end kártyával lehet bányászni. Én nem hiszem, hogy 3-400 ezres kártyával pénzt lehet keresni. Mire kitermelné magát, szépen meg is főzik az egészet.

Várom, hogy mikor cseng le a grafikus gyorsítókra fókuszált bányászat.
 
Egy jó ideje nézem az amerikai tech review-kat és a nyavajgást, hogy a bitcoin, etherium bányászat miatt elszálltak az árak.
Eleinte csak a másod harmad vonalbeli kártyákat érintette. Ez volt ár érték arányban egy olyan vonal amiből sokat lehetett venni, kevés maniért és termelni is termelt.
A 1080-as vonal kimaradt 6-8 hónapja még. Úgy látszik azóta osztottak szoroztak, vagy az algoritmusok változtak annyira, hogy már csak a high end kártyával lehet bányászni. Én nem hiszem, hogy 3-400 ezres kártyával pénzt lehet keresni. Mire kitermelné magát, szépen meg is főzik az egészet.

Várom, hogy mikor cseng le a grafikus gyorsítókra fókuszált bányászat.

Láttam egy-két kártyát amit a gyártók állítólag direkt bányászatra készítettek, hihetetlen mennyi embert meg tudott hülyíteni ez a dolog, pedig én ezt úgy gondolom hogy ebből pénzt nem lehet kivenni, ha talán azt ki tudják szedni amit beletettek szerintem már jól érezhetik magukat. Kb mint a lottó... Nekem "csak" egy rx480 van, de ezek a kártyák estek bele ugye először ebbe a mániába ahogy említetted is, így még idejében vennem, most talán meggyilkolászva vehetném meg annyiért.
Ennek szerintem senki nem látja a végét csak a feltalálója hogy mikor gondolja úgy, elég volt megszedtem magam és lekapcsolom a gépeket :D
 
Aki nem vágná miről van szó.

80 ezer dodós monstrum. havi 6-8 ezer dolcsit termel. Ami persze állandóan változik. Lehet holnap csak 4 vagy 2 lesz.
1 év alatt behozza kb az árát.

A csúcson pörgetett kártyák amit normál használatban sosem hajtanál annyira, ilyen hosszan tuti megnyekkennek idő előtt. Hol itt a biznisz? Vagy közben kokót is árulnak ebben a szobában?
Majdnem elfelejtettem az elhanyagolható áram számlát, amit egy ilyen túlhajtott 1080Ti fogyaszt 1 éven keresztül. Nálam a 850-es táp nem bírta a strapát 1 kártyával. Itt van belőle egy pár polcnyi :) + a légkondi + a szünetmentesek vagy generátorok, nehogy lefeküdjön a farm.

70x300-350W/óra és ez 24 órában pörög

Ahelyett, hogy hagynák az idő közben apuka pocakkal megáldott gémereket játszani 4K-ban :)

 
Aki nem vágná miről van szó.

80 ezer dodós monstrum. havi 6-8 ezer dolcsit termel. Ami persze állandóan változik. Lehet holnap csak 4 vagy 2 lesz.
1 év alatt behozza kb az árát.

A csúcson pörgetett kártyák amit normál használatban sosem hajtanál annyira, ilyen hosszan tuti megnyekkennek idő előtt. Hol itt a biznisz? Vagy közben kokót is árulnak ebben a szobában?
Majdnem elfelejtettem az elhanyagolható áram számlát, amit egy ilyen túlhajtott 1080Ti fogyaszt 1 éven keresztül. Nálam a 850-es táp nem bírta a strapát 1 kártyával. Itt van belőle egy pár polcnyi :) + a légkondi + a szünetmentesek vagy generátorok, nehogy lefeküdjön a farm.

70x300-350W/óra és ez 24 órában pörög

Ahelyett, hogy hagynák az idő közben apuka pocakkal megáldott gémereket játszani 4K-ban :)


Na ez durva, ezt még nem láttam :eek:
Egyébként picit off de van egy összeesküvés elméletem, hogy ezekben a bulikban a gyártók is nyakig benne vannak a megalkotáskor. Nagyobb kereslet a cuccokra, rekord eladások stb..
De basszus milyen rendszer ez már a videón, nem normális :D Kisebb kategóriás szerverterem megirigyelnél :D

Update.
kimaradt az a rész, 850W tápot kifektette a 1080Ti? az azért nem gyenge meló, jó húsban van akkor terhelés közben a gépészet :)
 
Aki nem vágná miről van szó.

80 ezer dodós monstrum. havi 6-8 ezer dolcsit termel. Ami persze állandóan változik. Lehet holnap csak 4 vagy 2 lesz.
1 év alatt behozza kb az árát.

A csúcson pörgetett kártyák amit normál használatban sosem hajtanál annyira, ilyen hosszan tuti megnyekkennek idő előtt. Hol itt a biznisz? Vagy közben kokót is árulnak ebben a szobában?
Majdnem elfelejtettem az elhanyagolható áram számlát, amit egy ilyen túlhajtott 1080Ti fogyaszt 1 éven keresztül. Nálam a 850-es táp nem bírta a strapát 1 kártyával. Itt van belőle egy pár polcnyi :) + a légkondi + a szünetmentesek vagy generátorok, nehogy lefeküdjön a farm.

70x300-350W/óra és ez 24 órában pörög

Ahelyett, hogy hagynák az idő közben apuka pocakkal megáldott gémereket játszani 4K-ban :)


Ezt nem olvastátok még?
https://index.hu/tech/2017/08/29/a_fiuk_a_bitcoinbanyaban_dolgoznak/
 
Publikus milyen táp volt ez amiről szó van?

Corsair AX860i 860W

Nem egy ócó fajta, de valószínűleg gyártói hiba is hozzájárul a problémákhoz.
Ettől függetlenül nembírta a strapát a többi cuccal ami rá volt akasztva.

Kapott egy EVGA SuperNOVA 1000 T2 1000W Titanium-ot azóta megy mint a gép :)
Ezt akartam eredetileg is, de itthon nagyon gyengusz volt az ellátás.

Illetve a bányászat hamarabb utólérte a high end PSU-kat, mint a kártyákat. 1 éve alig lehetett normális tápot kapni. Nem tudom most mi a helyzet.
Valószínűleg elmozdult a bányászat a combosabb kártyákkal a nagyobb tápok irányába ahol már a hétköznapi gamerek és videó mahinátorok nem mozognak.
 
Viszont visszakanyarodva az eredeti témához, ha most egy normális erős gépet akarnál összerakni, csak akkor érdemes belevágni, ha ott a zsebedben a 30-40% felár. Ami egy milliós vasnál már akárhogy nézem 200-300 ezer forint. A semmire.

És ha le tudnak gyártani 100 millió iphone-t. Akkor miért nem tudnak legyártani ugyanennyi kártyát PSU-t stb? Ez nem mai igény. 1 éve is probléma volt.
Lehet tényleg csak arról szól, hogy most akármennyit elkérhetnek érte.

Viszont a bányászat egy elég spec piac. Ha kiesnek az átlag felhasználók a teljes PC piac szívni fog. Pedig nagyon nehezen állt talpra az elmúlt 10 évben.
 
Corsair AX860i 860W

Nem egy ócó fajta, de valószínűleg gyártói hiba is hozzájárul a problémákhoz.
Ettől függetlenül nembírta a strapát a többi cuccal ami rá volt akasztva.

Kapott egy EVGA SuperNOVA 1000 T2 1000W Titanium-ot azóta megy mint a gép :)
Ezt akartam eredetileg is, de itthon nagyon gyengusz volt az ellátás.

Illetve a bányászat hamarabb utólérte a high end PSU-kat, mint a kártyákat. 1 éve alig lehetett normális tápot kapni. Nem tudom most mi a helyzet.
Valószínűleg elmozdult a bányászat a combosabb kártyákkal a nagyobb tápok irányába ahol már a hétköznapi gamerek és videó mahinátorok nem mozognak.

Hát én is valami hibás darabra tippelnék, habár nem tudom mi volt még rákötve, 1080Ti elvileg ha nagyon durván meg van kínozva se fogyaszthat többet 300-320W-nál.
Habár kipróbálni még nem volt szerencsém :cry:
 
Mindenhogy rossz ez a bányászat és nagyon is kihat erre a témára.
Nagyon sokan vannak akik használt kártyákat vásárolnak illetve bármiféle alkatrészt. Még mindig azt mondom hogy sajnos olyan lesz mint a használtautó piac. (első női gazdás, garázsban tartott nem dohányzó, NEM visszatekert).
Most néztem épp egy videót, a VGA-k 80-90 fok között pörögtek, konkrétan a 1080Ti. Ezek pár hónap, esetleg egy év használat után megy ki a használt piacra "nem bányászatra használt" címszavakkal és szerencsétlen megveszi még így is szinte normál ára felett és csodálkozik hogy két nap game után lehal a VGA és mehet a kukába.
Nem szabad most PC-be fordítani az egyszer biztos, csak nagyon jó ajánlatokra lehet rámenni, egy-két jó akcióra.
Pl, tegnap este kinéztem magamnak MM-ben egy Logitech G633 fejhallgatót 36-ra le volt árazva, áh alszok rá egyet. Reggel felkeltem, mondom kosárba dobom, nézem 51. Kicsit se ment fel a pumpa :D
Szóval nagyon figyelni kell az akciókat akár hetekig is, néha-néha vannak jó fogások, de még mindig mi járunk rosszul persze, nem a gyártó és az árusító :)
 
Hát én is valami hibás darabra tippelnék, habár nem tudom mi volt még rákötve, 1080Ti elvileg ha nagyon durván meg van kínozva se fogyaszthat többet 300-320W-nál.

Nálam ez volt a jelenség:

"corsair random psu reboot issue" googleban keress rá. 295 ezer találat :) Na jó nem mind erről szól :)
A lényeg, hogy a terhelés függvényében teljesen össze vissza lelőtte magát. Újrabootolt. Vagy a bootból fel sem tudott állni, csak 10-15. próbálkozásra.
Szerintem selejtes a feszültségvédelem ezekben a tápokban. A smart védelmet nem sikerült rendesen lefejleszteni. Amikor szívtam vele végignyálaztam egy rakat fórumot és ugyanez volt a gond. Visszaküldték 2-3 alkalommal aztán vettek valami mást.

Ezért olvastam mindig kétkedve, hogy a sok éve tartó minél nagyobb PSU divat után elindult egy downsizing. A nagy pc buherátor siteok tele voltak vele, hogy egy ilyen kártyához, mint amit én is írtam elég egy 650-750-es táp bőségesen. Papíron....

Csak rápattintod a komolyabb procit, seregnyi drive-ot, túlhajtott memókat stb. És persze ha már jó vasad van nem is mehet stock beállítással, minden OC. Aztánt pillanatok alatt elfogy a PSU.

Lehet egy másik márkával stabilabban használtam volna a határon is. De olvasni kellett volna még többet review-kat. És leugrott volna a típushiba. Az EVGA amit használok egy terminátor :) Ha valaki ilyen rendszerben gondolkodik csak ajánlani tudom.
 
Nah és most, hogy kipanaszkodtam magam rátérhetek arra, hogy milyen érzés, hogy előtted egy jó vas, de nincs normális játék :)

Talán márciusban feléled a piac Far Cry stb....
Nem is tudom mikor kapcsoltam be utoljára az xbox-om.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére