• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Köszi Srácok a hozzaszólásokat!
Mivel a vén laptop a halálán van, ezért mindenképpen lépnem kell. Azt már eldöntöttem, hogy valami olcsó nas lesz. Napi 0,5-1 letöltéshez elég kéne legyen. Plusz a családi fotókat kéne tárolni. Már csak azt kell kitalálnom akarok - e Raiddel szenvedni,vagy elég az 1 vinyós megoldás.
Én a helyedben megvenném a 2 vinyósat, de első körben csak 1-et tennék bele. Aztán, ha az anyagi helyzet engedi, jöhet a második, és a raid.
 
Köszi Srácok a hozzaszólásokat!
Mivel a vén laptop a halálán van, ezért mindenképpen lépnem kell. Azt már eldöntöttem, hogy valami olcsó nas lesz. Napi 0,5-1 letöltéshez elég kéne legyen. Plusz a családi fotókat kéne tárolni. Már csak azt kell kitalálnom akarok - e Raiddel szenvedni,vagy elég az 1 vinyós megoldás.
A családi fotókra pedig nincs olcsóbb és biztonságosabb tárolási mód a felhőnél (Google Drive, MS OneDrive, vagy bármely nagy szolgáltató).
Van aki parázik, hogy lenyúlják az adataikat, de a felhőbe nagyságrendekkel nehezebb betörni, mint egy otthon üzemeltetett gépre (persze ha rá van kötve a net). Plusz a felhőt nem tudják ellopni, nem ég le, nem csap bele a villám :)
 
A családi fotókra pedig nincs olcsóbb és biztonságosabb tárolási mód a felhőnél (Google Drive, MS OneDrive, vagy bármely nagy szolgáltató).
Van aki parázik, hogy lenyúlják az adataikat, de a felhőbe nagyságrendekkel nehezebb betörni, mint egy otthon üzemeltetett gépre (persze ha rá van kötve a net). Plusz a felhőt nem tudják ellopni, nem ég le, nem csap bele a villám :)

Én is ezen a véleményen vagyok, sokkal kényelmesebb a felhő, ráadásul bárhonnan elérhető, és egy két lépcsős, google authenticatoros fiókkal sokkal biztonságosabb is. Sokan túlmisztifikálják a nas-t, pedig az is meg tudja ám keményen szívatni az embert. Hallottam már olyanról, hogy adatmentő cég tudott csak segíteni az adatok visszaállításában.
 
Erre a kocka ismerőseim csak annyit mondtak, hogy a "felhő is csak egy másik számítógép." :D Ráadásul ha azt nézzük egy nagyobb cég felhőszolgáltatását sokkal többen és többen támadhatják ilyen-olyan okokból, míg az én kis otthoni nas-om a kutyát nem érdekli. Mármint feltörés szempontjából, a fizikai lopás már más tészta. Mondjuk az is tény, hogy mi nem a családi fényképek tárolására használjuk a nas-t, amire mi használjuk, nem megoldható felhővel.:rolleyes:
 
A családi fotókra pedig nincs olcsóbb és biztonságosabb tárolási mód a felhőnél (Google Drive, MS OneDrive, vagy bármely nagy szolgáltató).
Van aki parázik, hogy lenyúlják az adataikat, de a felhőbe nagyságrendekkel nehezebb betörni, mint egy otthon üzemeltetett gépre (persze ha rá van kötve a net). Plusz a felhőt nem tudják ellopni, nem ég le, nem csap bele a villám :)
Jelenleg 350 GB
Ennyit tudtommal senki sem tárol ingyen. Jelenleg az öreg laptopon és egy 3,5 külső vinyón is rajta vannak az adatok. Megmondom őszintén a Raidban sem bízom, így még ha az is lesz, akkor is lesz biztonsági mentés hddre.
 
Jelenleg 350 GB
Ennyit tudtommal senki sem tárol ingyen. Jelenleg az öreg laptopon és egy 3,5 külső vinyón is rajta vannak az adatok. Megmondom őszintén a Raidban sem bízom, így még ha az is lesz, akkor is lesz biztonsági mentés hddre.
A google-nél 16MP-es képméretig vagy max 1080p videókkat kortáltan a tárhely és ehhez jön még plusz 15GB az egyéb tartalmakra. Ez általában egy hétköznapi felhasználásra bőven elég. (Én azért magamnak megfejeltem ezt +85GB-al, havi 690 Ft-ért.)
Mondjuk 350GB főleg HQ tartalmakkal már nem számít hétköznapinak, így arra tényleg más megoldást érdemes választani.
 
Jelenleg 350 GB
Ennyit tudtommal senki sem tárol ingyen. Jelenleg az öreg laptopon és egy 3,5 külső vinyón is rajta vannak az adatok. Megmondom őszintén a Raidban sem bízom, így még ha az is lesz, akkor is lesz biztonsági mentés hddre.


flickr 1 TB-ig ingyenes, de RAW-t nem támogat.

A lényeg a BACKUP, ennél jobb a még több BACKUP.
 
Jelenleg 350 GB
Ennyit tudtommal senki sem tárol ingyen. Jelenleg az öreg laptopon és egy 3,5 külső vinyón is rajta vannak az adatok. Megmondom őszintén a Raidban sem bízom, így még ha az is lesz, akkor is lesz biztonsági mentés hddre.

A google, ahogy már írták bármennyit megeszik, ha nem ragaszkodsz a tömörítés mentes minőséghez, ami azért nagyjából fel sem tűnik. Ha androidot használtok, akkor ráadásul tök kézenfekvő, bár én ios-en is ezt használom az icloud helyett, mert korlátlan, nagyon jól rendezhető, multi platform, illetve nagyon jó kis kollázsokat, animációkat, vagy akár filmeket lehet vele készíteni. Ami még pluszban megfejeli, hogy ha beállítod a kétlépcsős hitelesítést, akkor google authenticator segítségével lehet csak belépni (amúgy is ajánlott manapság).
 
Vén fejemmel fél évvel ezelőtt elkezdtem torrentezni. Jelenleg egy kivénhedt 7 éves nagyon fapados laptopot használok erre a célra. USB 2.0 van rajta, így a filmek másolása nem egy nagy élmény külső vinyóra. Úgy állítottam be, hogy lecsukott kijelzőnél is menjen, meg kapcsolja ki a kijelzőt, de tartok tőle, hogy nem ez a legtakarékosabb megoldás, mert elég meleg akkor is ha nem használom.
Nézegettem NAS-okat. A fogyasztásuk nagyon kedvező. RAID-ben felmehetne rá az összes eddigi fotó/videó és akkor nem kéne többé fosni az adatvesztéstől. Elvileg zsinórral összekötve a Panasonic TV is látná és akkor nem kéne állandóan másolgatni a fájlokat.

Amiről sehol sem találok infót, hogy lehet-e futtatni rajta torrent klienst?
Tud valaki nekem segíteni?
Ti hogy csináljátok?

Szia!
Nem tudom, hogy aktuális-e még, de a NAS-okkal csak jól jár az ember. Nekem 8 éve megy hiba nélkül és torrentezésre is lehet használni. A gyári kliensek nem jók, ezért fel kell tenned a transmission nevű torrent klienst. Qnapnál nagyon egyszerű, simán rámész a telepítésre és kész, menni fog hiba nélkül. Synologynál is simán feltelepíted, de ott egy picit macerásabb. Pár kattintással több, de kb ennyi. Van hozzá windows alá egy gui, ami teljesen úgy néz ki, mint a microtorrent. Transmission remote gui a neve. Ha egyből a watch mappába teszed be a .torrent file-t, akkor automatikusan elindul elindul a letöltés, majd ha kész, folytatódik a seed. Ja igen, androidra is letölthető a gui, szóval a torrent nem akadály. 1 magos 256mb-os procival 300-500 torrent gond nélkül fut, de 1000+ nál sincs nagy gond, csak be tud lassulni, ha több oldalról seedelsz. Filmnézésre is tökéletes, bár nálam emiatt a Qnap kiesett. Megszűnt a Twonkey Media támogatása, ami lejátszotta a full hd filmeket. A gyári meg nem játszotta nekem le sajnos. A synologyval semmi baj nincsen, visz mindent. Én azt javaslom neked, hogy egy 2 vinyós megoldást keress, ha lehet, mivel akkor biztonságban vannak a képeid. Annyit még megemlítenék, hogy nekem egyik hdd se nas vinyo és hiba mentesek.
 
Szia!
Nem tudom, hogy aktuális-e még, de a NAS-okkal csak jól jár az ember. Nekem 8 éve megy hiba nélkül és torrentezésre is lehet használni. A gyári kliensek nem jók, ezért fel kell tenned a transmission nevű torrent klienst. Qnapnál nagyon egyszerű, simán rámész a telepítésre és kész, menni fog hiba nélkül. Synologynál is simán feltelepíted, de ott egy picit macerásabb. Pár kattintással több, de kb ennyi. Van hozzá windows alá egy gui, ami teljesen úgy néz ki, mint a microtorrent. Transmission remote gui a neve. Ha egyből a watch mappába teszed be a .torrent file-t, akkor automatikusan elindul elindul a letöltés, majd ha kész, folytatódik a seed. Ja igen, androidra is letölthető a gui, szóval a torrent nem akadály. 1 magos 256mb-os procival 300-500 torrent gond nélkül fut, de 1000+ nál sincs nagy gond, csak be tud lassulni, ha több oldalról seedelsz. Filmnézésre is tökéletes, bár nálam emiatt a Qnap kiesett. Megszűnt a Twonkey Media támogatása, ami lejátszotta a full hd filmeket. A gyári meg nem játszotta nekem le sajnos. A synologyval semmi baj nincsen, visz mindent. Én azt javaslom neked, hogy egy 2 vinyós megoldást keress, ha lehet, mivel akkor biztonságban vannak a képeid. Annyit még megemlítenék, hogy nekem egyik hdd se nas vinyo és hiba mentesek.
Azóta beruháztam egy Synology 2 lemezes NAS-ra. Plusz 2x 3TB WD NAS SATA3 merevlemezre. Amennyit torrentezek, arra nekem a gyári progik is megteszik és igen, használom telón is. Sajnos a legolcsóbb Synologit választottam, mert spórolni akartam az árán és a villanyszámlán is. Ez a leggyengébb verzió viszont gyakran szaggat a 4k filmeknél. Először azt hittem, hogy a SATA1 vinyó miatt, ezért cseréltem SATA3-ra, de ez sajnos nem segített. Minden más nagyon frankó.
 
Azóta beruháztam egy Synology 2 lemezes NAS-ra. Plusz 2x 3TB WD NAS SATA3 merevlemezre. Amennyit torrentezek, arra nekem a gyári progik is megteszik és igen, használom telón is. Sajnos a legolcsóbb Synologit választottam, mert spórolni akartam az árán és a villanyszámlán is. Ez a leggyengébb verzió viszont gyakran szaggat a 4k filmeknél. Először azt hittem, hogy a SATA1 vinyó miatt, ezért cseréltem SATA3-ra, de ez sajnos nem segített. Minden más nagyon frankó.
Video station-re kattints rá, majd egy filmre. Utána jobb oldalt felül lesz három pont ... arra kattints rá, majd offline átkódolás. A többi adja magát. Nálam így működik, szerintem nálad is hasonló. Ha ez se oldja meg, akkor sajnos semmi. Még nagyon kevés nas van, ami viszi a 4k-t, de egy próbát megér.
 
Ez a leggyengébb verzió viszont gyakran szaggat a 4k filmeknél.
Nem lehet, hogy inkább valami hálózati hiba van? Nekem ez a 25 ezres Zyxel NAS326 van, ami a fehér UPC-s connekt boxra vezetékkel, onnan a TV-re viszont WiFi-vel csatlakozik és nem vettem észre UHD-s filmnél, hogy megakadt volna.
Persze mivel ezen a, nincs HDMI, a TV látja a hálózaton a NAS-t, és a saját lejátszójával játsza le a filmet.
 
Azt esetleg nem tudja valaki - ha már okos tévézünk - hogy a 2016-os samu okosokhoz létezik-e valami lejátszó a natív szaron kívül? Az a bajom a beépítettel, hogy marhára nem jegyzi meg, hogy hol tartottunk egy filmnél, tehát mindig az elejéről kezdi a lejátszást, ami a kisebb baj - a nagyobb, hogy a "tekerés" egy kínszenvedés.... Kb olyasmit kell elképzelni, mint a szuper új HBO GO app.
A 2013-as kistesójával nincs ilyen gond, mert abban nem ez a hülye smartview van. Ott simán megy a tekerés is és meg is jegyzi, hogy hol jártunk és onnan folytatja a lejátszást a következő alkalommal.
Mind a két tévé ugyanazon a hálózaton, ugyanarra a notira, serviio-ra csatlakozik.
 
Nem lehet, hogy inkább valami hálózati hiba van? Nekem ez a 25 ezres Zyxel NAS326 van, ami a fehér UPC-s connekt boxra vezetékkel, onnan a TV-re viszont WiFi-vel csatlakozik és nem vettem észre UHD-s filmnél, hogy megakadt volna.
Persze mivel ezen a, nincs HDMI, a TV látja a hálózaton a NAS-t, és a saját lejátszójával játsza le a filmet.
Nekem is a fehér UPC doboz van. A NAS és a UPC között új kábel van, de a Panasonic TV-be egy régebbi kábel megy. Lehet még ez is probléma, mert úgy tudom a hálózati kábeleknél volt valamilyen szabvány változás és változott a bekötés (régebben nem használtak minden eret).
Azt viszont nem értem, hogy a NAS-ok miért nem tudják natív módon adni az adatokat a TV-nek, miért a saját lejátszójukat erőltetik. Egyébként TV USB 3.0 + HDD kombinációban simán viszi a 4k filmeket. Csak ugye pont a másolgatásból meg a HDD ki-be dugdosásából lett elegem, ezért vetem a NAS-t.
Na mindegy, szemüveg nélkül úgy sem látom a különbséget a 1080 és 4k között. A letöltött 4k filmek nagy része meg csak felskálázott 1080. Azt meg a TV is kiválóan megoldja, így egyszerűen nem töltök le 1080-nál nagyobb felbontásban.
 
úgy tudom a hálózati kábeleknél volt valamilyen szabvány változás és változott a bekötés (régebben nem használtak minden eret).
Azt viszont nem értem, hogy a NAS-ok miért nem tudják natív módon adni az adatokat a TV-nek, miért a saját lejátszójukat erőltetik.

Jól tudod, volt egy kis változás. A cat5-öt váltotta az cat5e és a cat6. A cat5-n max. 100Mbps adat tud átmenni. A cat5e már gigabites, tehát ezen és a cat6-oson már biztosra át kell mennie a 4k-s tartalomnak. Szerintem azért erőltetik a saját lejátszójukat, hogy a drágább modelleket is el tudják adni. A synology oldalán leírják, mely modellek viszik a 4k-t. Gondolom a gyengébb modellek is tudnák, csak akkor nem vennék meg jóval drágább nasokat. De ez csak az én véleményem, nem biztos, hogy így van. Amúgy tényleg bosszantó, hogy, amikor rádugja az ember a hdd-t a tv-re és megy minden a tv saját lejátszójával. Aztán a nas-t meg nem tudja sima hdd-nek érzékelni a tv.
Synology oldalán alul van egy lista, hogy mely modellek tudják tutira. Nekem például a qnap mindent lejátszott egy külső médialejátszós programmal. A gyárival meg akadozott minden, milyen érdekes.. Aztán megszűnt a támogatása ennek a twonky media lejátszó proginak és bumm, vennem kellett egy másik nast..
https://www.synology.com/hu-hu/know...ynology_NAS_transcode_4K_videos_for_my_device
 
Jól tudod, volt egy kis változás. A cat5-öt váltotta az cat5e és a cat6. A cat5-n max. 100Mbps adat tud átmenni. A cat5e már gigabites, tehát ezen és a cat6-oson már biztosra át kell mennie a 4k-s tartalomnak. Szerintem azért erőltetik a saját lejátszójukat, hogy a drágább modelleket is el tudják adni. A synology oldalán leírják, mely modellek viszik a 4k-t. Gondolom a gyengébb modellek is tudnák, csak akkor nem vennék meg jóval drágább nasokat. De ez csak az én véleményem, nem biztos, hogy így van. Amúgy tényleg bosszantó, hogy, amikor rádugja az ember a hdd-t a tv-re és megy minden a tv saját lejátszójával. Aztán a nas-t meg nem tudja sima hdd-nek érzékelni a tv.
Synology oldalán alul van egy lista, hogy mely modellek tudják tutira. Nekem például a qnap mindent lejátszott egy külső médialejátszós programmal. A gyárival meg akadozott minden, milyen érdekes.. Aztán megszűnt a támogatása ennek a twonky media lejátszó proginak és bumm, vennem kellett egy másik nast..
https://www.synology.com/hu-hu/know...ynology_NAS_transcode_4K_videos_for_my_device
cat5 is elég kéne legyen a 4k lejátszáshoz. Egyébként a NAS webes beállításai között a HDD-re írja, hogy nem 4k támogatott, amit hülyeségnek tartok, mert a SATA3 tudná. Na mindegy, így jár aki nem néz körül alaposan vásárlás előtt. Rákerestem a teljes 4k funkcióval rendelkező változatokra (a legolcsóbb DS216+) és nem lepődtem meg, hogy dupla áron kínálják az enyémhez képest (216SE). 3 max 4 év és az alap is tudni fogja féláron, majd akkor legfeljebb lecserélem.
 
Sziasztok!

UPC-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Pár hete beüzemeltem a NAS-t, ami elsősorban torrentezés miatt kellett. reggel 6-23-ig megy nálam, és ahogy nézem generálgat adatforgalmat. Mikor megvettem, akkor a 240 Mbit-es előfizetésemmel, szinte meg is volt a max letöltési sebesség. De újabban már csak max 14MB-al tudok letölteni, a korábbi 25-30MB helyett.
Most ment el a szerelő, és azt mondta, hardveresen minden rendben, és nem szólhatok semmit mert a csomagban foglalt minimumot, a 60Mbit/s-et most is megkapom. Még csak arra sem volt hajlandó, hogy egy másik modemmel kipróbáljuk a rendszert.
Elképzelhető szerintetek, hogy fogták és visszalassították a netemet, mert nagy volt az adatforgalom?
 
Sziasztok!

UPC-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Pár hete beüzemeltem a NAS-t, ami elsősorban torrentezés miatt kellett. reggel 6-23-ig megy nálam, és ahogy nézem generálgat adatforgalmat. Mikor megvettem, akkor a 240 Mbit-es előfizetésemmel, szinte meg is volt a max letöltési sebesség. De újabban már csak max 14MB-al tudok letölteni, a korábbi 25-30MB helyett.
Most ment el a szerelő, és azt mondta, hardveresen minden rendben, és nem szólhatok semmit mert a csomagban foglalt minimumot, a 60Mbit/s-et most is megkapom. Még csak arra sem volt hajlandó, hogy egy másik modemmel kipróbáljuk a rendszert.
Elképzelhető szerintetek, hogy fogták és visszalassították a netemet, mert nagy volt az adatforgalom?

Ez valamennyire nekem szakmába vág, bár nem a UPC-nél dolgozom, illetve már nem is teljesen ilyen területen, de nálunk például nem tudok róla, hogy lenne ilyen opció, szerintem túl nagy beruházás lenne ilyet fejleszteni. Ami elképzelhető, hogy leterheltebb a hálózat, van valami hálózati bibi, ami miatt a lassulást tapasztalod, elképzelhető, hogy a feltöltésed pörög és amiatt lassulsz, vagy egyszerűen ennyi jön a cucc a többiektől. Vagy a NAS nem bírja szuflával, elvégre nem erre való.
Azt tapasztalatból mondom, hogy ha eléred a garantált sebességet, akkor nem fog veled egyik szolgáltató sem foglalkozni, modemet cserélgetni, stb. Illetve ezt - ha teszel hibabejelentést - valószínűleg úgyis megvizsgálják központ oldalról. ;)

Egyébként el sem tudom képzelni, hogy mit lehet ennyi adatot töltögetni, illetve tárolni. :D Mi is nézünk filmeket/sorozatokat, meg minden, de simán ellátjuk magunkat egy 120megás nettel és egy laptoppal. :)
szóval ez egyébként mindig érdekelt, hogy mit tudtok ennyit nézni, és mi értelme tárolni hosszú távra - ez tényleg csak személyes kíváncsiság.
 
Egyébként el sem tudom képzelni, hogy mit lehet ennyi adatot töltögetni, illetve tárolni. Mi is nézünk filmeket/sorozatokat, meg minden, de simán ellátjuk magunkat egy 120megás nettel és egy laptoppal.
szóval ez egyébként mindig érdekelt, hogy mit tudtok ennyit nézni, és mi értelme tárolni hosszú távra - ez tényleg csak személyes kíváncsiság.
Azt ha összeomlik az internet akkor nem lesz mit nézned... Bezzeg aki felkészült az el lesz látva filmekkel és babkonzervvel a nehezebb időkben is :D
Egyébként szeretem azokat akik megőrzik az utókornak a filmeket. :notworthy: Mire mennék nélkülük mikor olyan filmet néznék ami már 10+ éves? Mindenki csak az utolsó két hétben feltett filmeket osztja meg általában.
 
Egyébként el sem tudom képzelni, hogy mit lehet ennyi adatot töltögetni, illetve tárolni. :D Mi is nézünk filmeket/sorozatokat, meg minden, de simán ellátjuk magunkat egy 120megás nettel és egy laptoppal. :)
szóval ez egyébként mindig érdekelt, hogy mit tudtok ennyit nézni, és mi értelme tárolni hosszú távra - ez tényleg csak személyes kíváncsiság.
Mi nagyon nagy animések voltunk (lennénk, ha lenne még értékelhető kínálat). A régebbi művek viszont eltűnnek az internet mocsarában, a feliratokkal együtt. Értékmegőrzés-féleségként gyűjtögetjük őket magunknak. Néhány régebbi sorozatot szintúgy (Buffy, Angel, stb). Lassan betelik a 8 terrás vinyó a NAS-ban, úgyhogy kell majd venni a következőt. :D

Bezzeg aki felkészült az el lesz látva filmekkel és babkonzervvel a nehezebb időkben is
Van pár konzervünk is elrakva, bár egy zombiapokalipszis esetén hamar éhen halnánk. :ROFLMAO:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére