• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ásványvíz

albee

Tapasztalt kertész
Kedves Fórumozók,
Nagyon sok posztot olvastam az akváriumok vizéről, nem lettem okosabb.
Levágtam, hogy nem egyforma víz paramétert igényelnek a különböző élőlények.
Azt is felfogtam, hogy a kiindulás az RO víz és visszasózzuk, azzal amire az adott élőlénynek szüksége van.
Aztán ott van a ph, vízkeménység, CO2, oldott ásványi anyag tartalom és még egy csomó paraméter.
Az az elvetemült ötlet villant be, hogy lehetséges lenne-e egy beállt akváriumot úgy fenntartani, hogy beleöntünk egy flakon szénsavas ásványvizet időnként.
Nagyon sokféle palackozott ásványvíz kapható, különböző ásványi anyagokkal, sókkal, kémhatással.
Egy szénsavas ásványvíz rövid ideig szerintem csökkentené a ph értékét és CO2-ot juttatna a vízbe. A vizében oldott elemek, ásványi anyagok, pedig fel vannak tüntetve a víz adatlapján, ami alapján egy adott élőlény igényeit ki lehet elégíteni.
 
Kedves Fórumozók,
Nagyon sok posztot olvastam az akváriumok vizéről, nem lettem okosabb.
Levágtam, hogy nem egyforma víz paramétert igényelnek a különböző élőlények.
Azt is felfogtam, hogy a kiindulás az RO víz és visszasózzuk, azzal amire az adott élőlénynek szüksége van.
Aztán ott van a ph, vízkeménység, CO2, oldott ásványi anyag tartalom és még egy csomó paraméter.
Az az elvetemült ötlet villant be, hogy lehetséges lenne-e egy beállt akváriumot úgy fenntartani, hogy beleöntünk egy flakon szénsavas ásványvizet időnként.
Nagyon sokféle palackozott ásványvíz kapható, különböző ásványi anyagokkal, sókkal, kémhatással.
Egy szénsavas ásványvíz rövid ideig szerintem csökkentené a ph értékét és CO2-ot juttatna a vízbe. A vizében oldott elemek, ásványi anyagok, pedig fel vannak tüntetve a víz adatlapján, ami alapján egy adott élőlény igényeit ki lehet elégíteni.
Nem
 
Miért is...?
Olvass egy kicsit többet a témában. Ezen a fórumon is lényegében minden info rendelkezésedre áll. Nagy meló. Ha viszont nem szeretnél fél éven keresztül olvasni, akkor fogadd el a rövid választ a kérdésedre: Nem lehet.
 
Miért is...?
Nem gondolnám, hogy a CO2 és egyéb ásványok és sók szintjének ingadozása jót tenne egy akváriumnak, szerintem ez valószínűleg algaháborúba torkollna.
De ha te kísérletező típus vagy, ne fogd vissza magad. Csak annyit szeretnék kérni, hogy oszd meg velünk a tapasztalataidat
 
Hat ez kb a növények szempontjabol azzal egyenértékű, mintha a halaktól azt várnánk, hogy eljek életüket amikor csak óránként 5 percre vízbe martjuk őket.
Azért mert napjában vagy a héten egyszer beleontunk egy flakon asvanyvizet és CO2-be fojtjuk a növényeket, nem lesz jó neki.
 
Olvass egy kicsit többet a témában. Ezen a fórumon is lényegében minden info rendelkezésedre áll. Nagy meló. Ha viszont nem szeretnél fél éven keresztül olvasni, akkor fogadd el a rövid választ a kérdésedre: Nem lehet.
Elég sokat olvastam (lehet nem eléggé) ebben a témában.
A sósav, vízkőoldó (foszforsav), citromsav, CO2 bevitel az hatásos mód a ph csökkentésére?
Szerintem ezeknek az anyagoknak nincs helyük az akváriumban.

Elfogadom a véleményedet, nekem semmi tapasztalatom nincs a lágyvizes akvarisztikáról.
Egy ötlet volt.
Szeretnék egy lágyvizes garnélás akváriumot beállítani. Ezért is regisztráltam ide.
 
Hat ez kb a növények szempontjabol azzal egyenértékű, mintha a halaktól azt várnánk, hogy eljek életüket amikor csak óránként 5 percre vízbe martjuk őket.
Azért mert napjában vagy a héten egyszer beleontunk egy flakon asvanyvizet és CO2-be fojtjuk a növényeket, nem lesz jó neki.
Egy 30%-os vízcsere is egy nagy stressz. Egy 30 literes akváriumba beleönteni egy 2 literes ásványvizet szerintem nem akkora.
Részemről csak egy felvetés volt, hogy a nálam tapasztaltabbak mit szólnak hozzá.
Viszont, azt szeretném, hogy mindenki indokolja meg, hogy miért nem.
Erről szólna fórum, hogy tanuljunk egymástól.
 
Elég sokat olvastam (lehet nem eléggé) ebben a témában.
A sósav, vízkőoldó (foszforsav), citromsav, CO2 bevitel az hatásos mód a ph csökkentésére?
Szerintem ezeknek az anyagoknak nincs helyük az akváriumban.

Elfogadom a véleményedet, nekem semmi tapasztalatom nincs a lágyvizes akvarisztikáról.
Egy ötlet volt.
Szeretnék egy lágyvizes garnélás akváriumot beállítani. Ezért is regisztráltam ide.
Isten hozott. A különféle savak kifejezetten károsak az akváriumban, mert felborítják a PH-t. CO2-t a fotoszintézis miatt adagoljuk. Van egy olyan jó tulajdonsága, hogy mellesleg csökkenti a PH-t is (ameddig adagolod). Olvasd el @inadsz hozzászólását, mindent leírt. Az ásványvíz ásványi anyag összetétele szerintem kifejezetten nem állat és növénybarát hosszú távon. Ha garnélás üveget szeretnél, ott nem is szabad nagy vízcseréket csinálni. Kérlek ne sértődj meg, de olvass még. Rengeteg info van itt a fórumon. Aki már egy ideje itt van, mindenki azt fogja mondani neked, hogy kb fél-egy évig olvasták a fórumot vissza, míg egy biztos alaptudást szereztek.
 
Egy 30%-os vízcsere is egy nagy stressz. Egy 30 literes akváriumba beleönteni egy 2 literes ásványvizet szerintem nem akkora.
Részemről csak egy felvetés volt, hogy a nálam tapasztaltabbak mit szólnak hozzá.
Viszont, azt szeretném, hogy mindenki indokolja meg, hogy miért nem.
Erről szólna fórum, hogy tanuljunk egymástól.

A 2 liter víz valóban nem sok, ha a csapviz vagy egy akvárium víz ásványianyag tartalmára gondolok. Azonban a legtöbb ásványvízben 5-600 mg/l ez az értek ami rengeteg. Ennek nagy része kalcium és magnézium, itt bukott a lágy víz és a co2 beoldas ötlete is. Azon kivul nátrium is van benne viszonylag sok, ami a növény és állat anyagcserere nincs jó hatással ha aránytalanul sok van a kaliumhoz képest.
És drága egyébként.
 
Egy 30%-os vízcsere is egy nagy stressz. Egy 30 literes akváriumba beleönteni egy 2 literes ásványvizet szerintem nem akkora.
Ez valóban így tűnhet, de nagyon nem így van. Szénsavas (ásvány)vizet akkor sem szabad akváriumba önteni ha az ásványtartalma pont olyan amilyet szeretnél, azaz

NE PRÓBÁLD KI!

A szénsavas víz pH-ja 3-4 között van, ami NAGYON savas. 1 pH változás 10-szeres H ion koncentráció különbségnek felel meg. Ez azt jelenti, hogy ha például egy liter 3 pH-s vízből szeretnél 6-os pH-t csinálni akkor legalább 1000 liter csapvízzel kellene hígítanod. Vagy nézd meg egy ásványvizes palackon az oldott CO2 koncentrációt és hasonlítsd össze az akváriumban maximálisan ajánlottal! Nem kell nagy fantázia elképzelni, hogy az állatoknak ez mit okozna. Angol nyelvű fórumon lehet olvasni, hogy valaki állítólag kipróbálta, és nagyon nem ajánlja.
 
Ez valóban így tűnhet, de nagyon nem így van. Szénsavas (ásvány)vizet akkor sem szabad akváriumba önteni ha az ásványtartalma pont olyan amilyet szeretnél, azaz

NE PRÓBÁLD KI!

A szénsavas víz pH-ja 3-4 között van, ami NAGYON savas. 1 pH változás 10-szeres H ion koncentráció különbségnek felel meg. Ez azt jelenti, hogy ha például egy liter 3 pH-s vízből szeretnél 6-os pH-t csinálni akkor legalább 1000 liter csapvízzel kellene hígítanod. Vagy nézd meg egy ásványvizes palackon az oldott CO2 koncentrációt és hasonlítsd össze az akváriumban maximálisan ajánlottal! Nem kell nagy fantázia elképzelni, hogy az állatoknak ez mit okozna. Angol nyelvű fórumon lehet olvasni, hogy valaki állítólag kipróbálta, és nagyon nem ajánlja.
Vannak, enyhe és bubimentes változatok is :unsure:.
A Mizsei víznek elég alacsony a nátrium tartalma, én is azt iszom, a kőbányai sörnek nem tudom, de jó az összetétele 🤪.
 
Back
Oldal tetejére