• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Artémia neveles

Sziasztok! Ezzel van valakinek tapasztalata? Kikelnek? :D (a közelben sehol nem árulnak, neten meg több a szállítás mint maga a pete.) Itt meg ingyenes és negyed annyiba kerül. Screenshot_2017-03-19-17-44-37-434_com.aukciós link moderálva.mobile.png
 
Sziasztok.
Mi nem rendelkezünk házi sómedencével, sem saját tengerparttal... :D De épp kipróbálás alatt van a bolti, gyerekeknek készült keltető bagázs. Egy nem teljes nap után már kikeltek a kis artemiák, holnap átkerülnek a dobozban található műanyag medencébe. Mi is kíváncsiak vagyunk, meddig maradnak életben, mert a leírásban szó nincs kihalásról. Elvileg búza- és szójaliszttel is etethetőek, mi szeretnénk ezt a költségkímélő módszert próbára tenni.
Főleg így, hogy sokan írják, a külön erre megvásárolt termékek sem biztosítják az életben maradást.
A leírásban egyébként az áll, hogy ha etetés után 2 nappal újra tiszta a víz, akkor megfelelő mennyiségű kaját kaptak. Ezenkívül minden nap pótolni kell sós vízzel (mint fentebb írtátok) az elpárolgott mennyiséget, ezenkívül a termelt hulladékot, salakanyagot pipettával el kell távolítani.
Meglátjuk, én szívesen írok róla, hogy alakul.

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy ha feladják, akkor attól még bedobhatjuk-e a halaknak.
 
Elolvastam gyorsan, hogy tudok képet feltölteni, de még túl fiatal vagyok hozzá. :D
Szóval ebben a műanyag kis médansziéban nincs levegőztetés, ennek örömére nem elég, hogy alig látod a kis nyamvadtakat, de ráadásul jól meg is halnak. Naponta. Többen.
http://www.de-bedienungsanleitung.d...9937-galileo-original-salzkrebse-113814-2.jpg

Végül nem lisztezek, mert rájöttem, hogy anno kaptam valakitől algakapszulákat és mivel 100 % alga tartalmú, ezért egyet feltörtem és azt szórom nekik. Valamint első alkalommal vettem a DM-ben sörélesztő granulátumot (flocken, szóval hasonló alakú, mint a lemezes haltáp), amit mozsárban megtörtem és beszórtam nekik.
Hogy eszik-e? Jó kérdés. Egy biztos, a víz jó kulás lesz tőle. :D Némelyikük növöget (a rákok), így valamit biztos happolnak....

A medence tisztítása pipettával történik. Azt írták (a maarhák), hogy a pipettával SOOOHADESOOOHA ne szippants fel a jószágokat. :D :D :D HÁHÁÁ!
Nos, erre az a megoldás, hogy DE! Majd a különszedett szennyvízben úszkáló lényeket PIPETTÁVAL kiszedem, rongyzsepis szűrésen esnek át (pont nem esnek át! :D) és a bájos neonjaink hasába vándorolnak. A hulladék és a megboldogult rákbanda megy a lefolyóba.
Ma 31.-e van, péntek. Még most is irdatlan mennyiségű élőlényem van. Minden nap vizet pótolok (forralt víz, kb. 26-8 fokosra hűtve) és a kivett vizet sós vízzel.

Ha látjátok a linkelt képet, azon van egy piros spatula, a kerek vége egy baromi pici kis merőkanál. Azzal szedtem EGY adag rákpetét (egy része eleve só és tápanyag), és abból kelt ki vagy 1000 rák.
 
Utoljára módosított:
Április 8, szombat, helyzetjelentés.
Két hét telt el a petepukk óta. Az elmúlt 3-4 napban nem voltam túl gondoskodó, kevesebb víztisztítás történt. Valamint napközbenre lekapcsoltam a lámpát. A rákok megnőttek, volt már 1-2 combos falat köztük, legalább két miliméteres!!
Többen csatát vesztettek, de tegnapra és mára egy komplett háborút is sajnos...
Ma megvolt egy tisztítás, de 5,5 rák került csak a neonok hasába, korábban volt az 20 is.
A medencében is szerintem max huszan lébecolnak, szóval szó nincs itt centis jószágokról. És még van vagy 6-10 ugyanekkora adag pete.....
Ha volna anyegi kedvem egy kis levegőztetést belevinni a játékba, akkor újra indulhatna a kísérlet.
Érdekes tapasztalat, de halasoknak, eleségovinak semmiképp nem ajánlom - ebben a formában.

Sok finom kávét kívánok mindenkinek!
 
Az elmúlt 1 évben senki nem jutott előrébb a felnevelés terén?
A keltetés nálam is gond nélkül megy, de a legkeményebb túlélők is feladják 4 nap után. :(
 
Még egy kérdés.
Sok helyen olvastam, hogy a kikelt sórákokat ne szívjuk le pipettával és tegyük közvetlenül az akvárium vízébe.
Ennek mi az oka?
Gondolom nem a magas só koncentrátum, hiszen a pipettával csak pár milliliter juthat az akvába.
Van esetleg olyan és annyi bomlás termék a vízben ami ennyire karos lenne?
 
Sziasztok!

Valaki használ még ilyen keltetőt? Az lenne a kérdésem hogy a jbl artémia szetthez van 4 különböző méretű szűrő, melyiket jó használni?
köszönöm
 
Sziasztok!

Valaki használ még ilyen keltetőt? Az lenne a kérdésem hogy a jbl artémia szetthez van 4 különböző méretű szűrő, melyiket jó használni?
köszönöm
Mind a 4-et: felül a legritkább, alá meg az egyre sűrűbb szövetűeket.
 
akkor ha jól értem a kifolyó csap alá egyben mind a 4et alá kell tenni, és akkor különböző méretű sórákocskáim lesznek.

köszi
 
akkor ha jól értem a kifolyó csap alá egyben mind a 4et alá kell tenni, és akkor különböző méretű sórákocskáim lesznek.

köszi
Ne haragudj, késő van, és lehet, hogy azért nem esik le a tantusz.
Miért szeretnél folyó csapvíz alatt keltetni, amikor az képtelenség???
 
:D a jbl keltető-nevelő tartály alján van egy csap, ami alá kell tenni a poharat, és a szűrőket. De ugye jól értem hogy mind a 4 szűrőt egyszerre kell a pohárra tenni, felülre a legritkábbat, alulra a legsűrűbbet? nem csak 1 szűrőt?

ROZFgTqITbJ3HNB4CGm1LDi_hzMqf_af3JmW-_lDCEFfrsB1Y3.jpg
 
:D a jbl keltető-nevelő tartály alján van egy csap, ami alá kell tenni a poharat, és a szűrőket. De ugye jól értem hogy mind a 4 szűrőt egyszerre kell a pohárra tenni, felülre a legritkábbat, alulra a legsűrűbbet? nem csak 1 szűrőt?

View attachment 88726
En nem hasznaltam meg ilyet, de a videomegoszto is a baratom. Ott parat megneztem es csak egy szurovel hasznaljak.
 
A szuro szett nem kelteteses hanem neveleses rendszerhez van. Keltetesnel nem lesz olyan, hogy kulonbozo meretu artemiaid vannak, mert mindegyik a legkisebb kategoria. Ha mar nevelni szeretned oket, akkor kell a szett, hogy kiszurje a nagyokat, amiket feletetsz, a tobbi meg megy vissza. En is a szettet vettem, de csak 1 max 2-t (ha mar tobb naposak) hasznalok a keltetonel. A nagyobb szitak meg szuro/akva takaritasnal jonnek jol, mert kiszurik a garnelakat a vodorbol. :)
 
A szuro szett nem kelteteses hanem neveleses rendszerhez van. Keltetesnel nem lesz olyan, hogy kulonbozo meretu artemiaid vannak, mert mindegyik a legkisebb kategoria. Ha mar nevelni szeretned oket, akkor kell a szett, hogy kiszurje a nagyokat, amiket feletetsz, a tobbi meg megy vissza. En is a szettet vettem, de csak 1 max 2-t (ha mar tobb naposak) hasznalok a keltetonel. A nagyobb szitak meg szuro/akva takaritasnal jonnek jol, mert kiszurik a garnelakat a vodorbol. :)

ez szuper válasz, köszönöm. nem igazán értettem minek van 4 szűrő hozzá.
 
Köszi!
Bár az elmélet eddig is megvolt, csak gyakorlatban nem akar összejönni... :confused:
Nekem gyerekoromban volt Sea-Monkeys nevű "játékom" és úgy emlékszem gond nélkül felnőttek a rákocskák.
Lehetséges hogy ezek nem sima sórákok, bár kétlem hogy tényleg külön hibrideket hoztak volna létre emiatt:

"The animals sold as Sea-Monkeys are claimed to be an artificial breed known as Artemia NYOS, formed by hybridising different species of artemia. They are also claimed to live longer and grow bigger than ordinary brine shrimp, however there are no references to these claims outside marketing material from the manufacturer."


Ami még segíthet:

"A colony is started by adding the contents of a packet labelled "Water Purifier" to a tank of water. This packet contains salt, water conditioner, and some brine shrimp eggs. After 24 hours, this is augmented with the contents of a packet labelled "Instant Life Eggs", containing more eggs, yeast, borax, soda, salt, some food and sometimes a dye. Shortly thereafter, Sea-Monkeys hatch from the eggs that were in the "Water Purifier" packet. "Growth Food" containing yeast and spirulinais then added every few days. The best temperature for hatching is 24–27 °C (75–81 °F)"

Itt a források között még lehet találni hasznos/érdekes infókat:
 

Ezt is érdemes megnézni.
Itt buborékoltatás nélkül keltet.
2:45-től van az artémiás rész.
És a mágneses burok gyűjtés is kipróbálandó. 😯
 
Back
Oldal tetejére