• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Artémia neveles

Selena

Főkertész
Gondoltam megosztom a legújabb kiserletemet...az artémia nevelést...

Amit felhasznaltam:

Műanyag üdítős üveg az alja levagva a kupakja kifurva ahol a levegőt pumpalom be
Egy 25W-os Sera Fűtő 28 fokra állítva
1W-os kis led lámpa
Egy leereszto cső egy csappal a végén

Naes a jbl artemio pur artémia tojások

Az indulás
9ce474de6232ca36c4af668986033a93.jpg

48 óra múlva a lefejt artémia lárvák

 
A felnevelésükkel nem próbálkoztál? Hogyan lehet hosszabb távon életben tartani őket?
Gondolom egy jó algás akvárium nem árt. Milyen szűrés, világítás kell nekik?
 
A felnevelésükkel nem próbálkoztál? Hogyan lehet hosszabb távon életben tartani őket?
Gondolom egy jó algás akvárium nem árt. Milyen szűrés, világítás kell nekik?
Ha jól tévedek, az a folyékony táp, amivel az amano nevelésnél operálnak pont artemia neveléshez lett kitalálva.
Az sem baj, ha van az embernek a tengerparton egy sólepárló medencéje, mert abban ez a látvány fogadná minden nap, amit Makrygialostól délre fotóztam 2007 nyarán:
2007_07120159.JPG
 
En eppen most probaltam a felnevelesuket 2 alkalommal is, sajnos nem nagy sikerrel... Rendesen kikeltek, es a youtube videok alapjan mentek egy 20 l-es uvegedenybe egy levegoztetocso tarsasagaban. JBl artemiakajat adtam nekik, es a netes tanacsok alapjan tejport es tojasport neha. A gond az volt, hogy megposhadt a vizuk par nap utan.....
Proba2: Itt kicsit alacsonyabb vizhofokkal futottam neki, ovatosabban a kajaval, de ez a viz is budosodni kezdett 3-4 nap utan. Leszivtam, lecsereltem a vizet, itt persze elvesztettem az elo rakok felet legalabb. De sajnos 8 nap utan is meg csak nagyitoval lattam oket....

A kovetkezo proba egy belso kis szivacsszuros akvarium lesz, talan az nem poshad meg.... csak az meg lehet hogy a szivacsba szivja a kis rakokat.

Ha valaki aktivan csinalja vagy csinalta mar a felnevelest, kerem ossza meg a tapasztalatot. Koszi

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Folyamatos feny sokat segit. En 7w-os kompaktal vilagitom 15-20cmrol, max 36oraig aztan szurom. 0,5L klormentes csapvizhez 20g jodmentes so es 26-30fok. 2-3kaveskanal sorak es par napig ellat friss eleseggel. Etetni barmilyen erre a celra marketingelt algalotyi jo lehet. 3-4napnal nalam egy ilyen keltetes nem birja tovabb, persze fugg az allomany nagysagatol. Porlaszto nem kell, inkabb jo laza levegoztetes sima 6/4es csovel, de legyen mindenhol finom egyenletes mozgas.
Sok sikert mindenkinek!
 
Nem a keltetés a kihívás, hanem a felnevelés. Talán valami nagyon finom mattent be lehetne vetni, de nem tudom, hogy ez mennyire működne sós vízben. Élőkő is szűr, de annak meg áramlás kell. Én biztosan nem fogok kísérletezni, a tuti módszerre várok! :D
 
Udv.
Delutan felrakok egy adag rotyogosat mert mar mozognak a kiskutyak a burokba :rolleyes:Kiprobalom a felnevelesuket, de Geza Torok modszerenek mukodnie kell, csak a tojasos adalekok nelkul.
Am. gyerekjatekok kozott lattam egyszer artemia nevelot, valami oskori viziszornyhoz hasonlitottak :DTehat ha mar a keltetes sikerul, akkor a felnevelesenek gyerekjateknak kellene lennie :) Jovok majd az eredmennyel barhogy is alakul majd.
 
Udv.
Delutan felrakok egy adag rotyogosat mert mar mozognak a kiskutyak a burokba :rolleyes:Kiprobalom a felnevelesuket, de Geza Torok modszerenek mukodnie kell, csak a tojasos adalekok nelkul.
Am. gyerekjatekok kozott lattam egyszer artemia nevelot, valami oskori viziszornyhoz hasonlitottak :DTehat ha mar a keltetes sikerul, akkor a felnevelesenek gyerekjateknak kellene lennie :) Jovok majd az eredmennyel barhogy is alakul majd.
Sok sikert, varom a fejlemenyeket.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Azért ha belekotyoghatok...pont a felnevelesuk a kihívás. Kíkeltetni nem gond viszont utána planktonokat kell táplálni őket. Ehhez vagy folyamatosan veszed a planktont vagy saját kultúrát nevetsz. Egy idő után viszont már kisebb darabos kaja kell nekik amivel szintén etetni kell őket. Szóval sok sikert hozzá!
 
Aloha
Igazatok lett, szétfoszlottak mindannyian az 5.-6. napra :D
Időm se volt annyi amennyit terveztem. Az első napon még bepakoltam a vödröt az ablak alól védett helyre, de aztán elfelejtődött...
Ez így nem került semmibe, szóval...kinyírtam 1 deci sórákot, de legalább Tibi már tudja és más is, hogy így nem kell csinálni. Jbl artemio fluid-ot kaptak 2 naponta míg éltek, de közben annak lejárt a szavideje...
ilyen a formám :D
Ha legközelebb előre tudom azt, hogy lesz szabadidőm ilyenre, akkor nekifutok még mert kísérletezős vagyok.
De lássuk be, ez a karaktereket is alig érte meg amiket most nyomkodok :D
Kitartás és béke legyen veletek.
 
Én is belevágtam a kísérletezésbe!:D

A koncepcióm a következő: talán @Nigro mondta, hogy itthon egy tenyésztő kint nevel artemiát kis kádakban. Az ötletet jónak tartottam, a Nap hatására tuti jó algás lesz a víz. Volt itthon 2 éve lejárt JBL-es keverékem, egy hordóm, benne 1 éves "élő" sósvíz, kb. 15l (ebben hoztam el tavaly az élőköveimet). Kinyitottam, beleszagoltam, semmi szaga nem volt, gondoltam egy kísérletre jó lesz. Kivittem az udvarra, bele egy nagy porlasztókő és így el is indult a kádam. :) Raktam bele egy kis baci kultúrát, majd a JBl-es keverékből bekevertem 2,5l-t és beleborítottam. Az aksiból szedtem egy kis karéjanemónát, ami elkezdett rámászni a zoámra, ment a hordóba tesztalanynak.:bag: Ez tegnap este történt.

Most értem haza, gyorsan lecsekkoltam a kis hordómat. Tele van kikelt sórákkal és a karéjanemóna is félig ki van nyitva!:eek: Lassan tolok egy kis JBL fluidot nekik egy kis Shrimpton-nal uzsira. Kíváncsi leszek, meddig húzzák. Remélem, gyorsan elkezd algásodni.
 
Berohadt az egész!:D:poop:

Következő és egyben utolsó próbálkozásom az üres, tengeriből leszívott víz lesz, ezt próbálom majd magában lealgásítani. Ha ez sem sikerül, akkor maradok a frissen kelt artémiánál.
 
Nem a nagy meleg miatt rohadt be? Nálam télen akár napokig elvannak 2-3L-es edénybe, most klímával 28fok van és naponta kell keltenem mert 1 napig ha bírják...
Sok sikert a következőhöz.
 
Restartoltam, kb. 30l friss tengervízzel. Kapott fél ampulla BioDigest-et, fél Bioptim-ot és egy löttyintés SpecialBlend-et. Megy a levegőztető természetesen. Most nem rakok bele semmit, csak simán az algásítást próbálom.
 
A hordó jól van, barna alga kezd kialakulni benne. Még nem raktam bele artemiát.

A JBL-es keltetőben több, mint egy hete élnek, néha kapnak egy kis kaját, kb. fél centisek.
Mivel etetted őket? Nálunk a boltban a keltetőben 2 nap után elpusztulnak.
 
Back
Oldal tetejére