• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

artegor 1,5 literes nano-ja

artegor

Tapasztalt kertész
üdv megint.
ma reggel felkeltem, ugy mentem suliba hogy "az tartott életben"hogy meglesznek a Green Aqua tápok :)
akkor még nem gondoltam, hogy aznap már egy nano birtokában leszek .
megvettem a tápokat.( nagyon boldog voltam) bementem rokonokhoz, kaptam egy kis nano kockát.
hazafelé uton gondolkodtam mit csinálhatnék vele,mire összeált a kép.
nem akartam rá semmit költeni ezért olyan cuccokból raktam össze ami volt itthon
gyöngykavics, mangrove, jávai moha( ez még a 35 literesből van, ez se a legszebb, kicsit barnás), bacopa, microsorium, és víz:D
beraktam néhány physa sp. csigát
élesztős co2-vel(0.5 l)
akvárium: 10x10x15
a lámpa: a nállam jol megszokott asztali feeling 9W : D
vízcseréket 2 naponta szeretnék végezni , az egész víz lecserélésével(kavicsig)
tápnak: easy life profito, carbo, sera daydrops
néhány kép:
3901725_832769e022f0740107b1ea49461e6eb1_l.jpg
3901751_44001a60dc719ed54efeccb9346d084f_l.jpg
3901769_f91fd34f0f36b7873bb03b4346b2e732_l.jpg
3901785_4c7a899428494e6b704b326a282a1340_l.jpg
3901823_11aff47985e8ba461abcf0d8ab2f782b_l.jpg
végül ilyen lett estére. valósziüleg változtatok még a növények elrendezésén és teszek be még néhányat,csak ma nem volt elég időm : )
3901919_fcda499120696fb924799c036c6e2362_l.jpg
képek szempontjábol itt most teljesen másak a beállítások mint a nálam megszokott. majd próbálok szebbet csinálni.
kérdés: ti mit változtatnátok?
üdv.
art.
 
Szerintem ekkora akiba mohan kivül semmilyen más növény nem illik. Az aljzat az akvárium méretéhez képest nagyszemű és túl színes. Egy homogénebb pl homokszínű dekor homokkal jobban járnál vagy fekete aprószemű aljzattal az kidobja a zöld szint.
 
Bizony Art! Ennél sokkal aprólékosabb munkát várunk tőled.
A kavics már szinte szikláknak hat. Homokot, vagy az ADA powder-t kell beletenni. A moha és a fa ok, bár a közelin látszik, hogy nincs aprólékosan rákötözve. A többi növény :arrow:
Helyette max HC, vagy eleocharis. A CO2 és a növénytáp vízcserekor megy bele, mégpedig a nagy akidból átrakott vízzel ;)
Kérjük a következő setupot! :)
 
Mivel meglévő anyagokat írtál, és nem akartál rá költeni igy gondolom ezért ez a talaj... Nekem csak a mennyiségével van bajom, kicsit soknak tűnik az akva méretéhez, szerintem túl magasra tetted..
 
Viszonylag magas az akvárium, szóval ez még nem is lenne olyan nagy gond. A világos színek, mint tudjuk "kövérítenek", jelen esetben pedig többnek tűnik az aljzat, mint amennyi. Ez a magasság egy fekete színű aljzattal nagyon szép lenne.
Art: ha annyira nem akarsz rákölteni, tényleg lehetnének benne csak mohák, mondjuk Riccia az aljzaton, és Jávai moha a fára kötözve. Mondjuk az biztos, hogy az Atti által ajánlott növények még szebbek lennének.
Ahogy kilóg a mangrove az akváriumból, az viszont (nekem) nagyon tetszik.
Hajrá Art!
 
Tetszik ez az elrendezés.

De én nem tennék elsőre ennyi mohát bele, csak pár szálat kötöznék a fára, majd megnő.
A többi növény nem kell bele, esetleg a microsorium maradhat, de még az is túl nagy lesz ide.

Az aljzatot meg teljesen kihajítanám és rácson átnövesztett ricciát vagy jávai mohát tennék bele gyepszőnyegnek.

Ami viszont nehezen áthidalható probléma az az, hogy ekkora méretnél ez az üvegvastagság is durung nagynak hat. Esetleg egy egybeöntött akvárium szerencsésebb volna. Vagy valami 3 mm-es képüvegből ragasztott.
 
Mindenki nano lázban ég :cool:
Nem rossz az összkép, bár az aljzat valóban lehetne kisebb szemcséjű(folyami homok...). Nekem ezek az extrém kis akváriumok, már kicsit túlzásnak tűnnek. De lehet csinálok én is egyet, pont van egy üres kis bettásom itthon(ugyanilyen egész konkrétan).
 
Szia Artegor!

Az jutott eszembe, mi lenne, ha egy fekete csíkot (öntapadós tapéta stb..) ragasztanál az aki alján körbe és ezzel takarnád ki a kavics vastagságát.

Optikai szempontból aljzat csere nélkül nem dobna rajta vagy tompítaná az arányokat. Többiek vélemény?

üdv

Spagi
 
Hy Art...Ha működik a nano, teszel képet a mostani állapotrol :)??? (Kiváncsi vagyok az extrém pici akvák miként alakulnak...) Köszönöm ;) ;) ;)
 
szia.
megszüntettem.most kipróbálom a bacopa monnierit emersen nevelni.
félig föld, félig kavics van benne.
a növény kezd észhez térni az átalakulásból :)
art.
 
friss képek az emers bacopa monnieri-ről.
mint írtam. félig föld( a kertünk végéből, kifőzve) , félig kavics, meg a tetején víz kb 3-4 cm-en, ami szép fonalalgás :)
nekem csak a víz pótlása a dolgom. a többi a természetre van bízva.
mostanában kezd érdekelni az emers világ. a következő próbálkozásom hamaroan indul :cool:
és persze a képek:
4792053_ad964888be87af228a0e38088f4c779a_l.jpg
4792059_dcad5e963f7b37c0534e318b61859b6b_l.jpg
4792057_8dea00877c11949e553cc9db198ef8f4_l.jpg

az összképet nem kell figyelni. most nem arra összpontosítottam, bár egyre jobban mutat. már kb 2x annyi benne a zöld mint a kiindulásnál.
art.
 
Nagyon szép kis virágai vannak. El tudnám képzelni valami kis kocka alakú (nem átlátszós) cserépben. De biztos szép lenne egy kerti tó sekélyebb részén is. Arról tud valaki valamit hogy milyen időközönként virágzik?
 
Nagyon szép fejlődés ;).
Ez a kis aki már el is mehetne Wabi-Kusa stílusnak is. :lol:
Mégegyszer grat.
 
Egyébként lehet hogy semmi újat nem mondok vele, de egy újszülöttnek minden sztori új ugye! :) De tudtátok, hogy némelyik növény, amit mi az akváriumunkba ültetünk, gyógyhatással rendelkezik, amit a gyógyszeriparban felhasználnak? Pl.:
"A Bacopa Monniera a 6. évszázad óta ismert gyógynövénye az elmebeli képességek és az agyi funkciók javításának, amit valószínûleg úgy ér el, hogy javítja az idegszövetek vezetõképességét. Manapság egyre inkább elismerik, mint annak alkalmazkodást segítõ hatását, ami a szer enyhe nyugtató és szorongásgátló hatásának köszönhetõ. Hatását a Ginkgo Biloba, Ashwaganda, Yogaraj Guggul,Saussurea Root, Gotu Kola, Cardamom Fruit, Asparagus Racemosa, Chebulic Myrobalan Fruit, és Valerian Root Ayurvedikus keveréke növeli. Javítja a memóriát, a szellem tisztaságát, a koncentráció készséget, azéberséget, valamint az agy kognitív képességeit.Az agy vérkeringését felfrissíti és energiával, oxigénnel látja el az agysejteket. "
Lehetne nyitni egy postot: "Vízinövények gyógyhatásai" címen. Tehát ha valakinek túlszaporodna az akváriumában a növény, csak kikötné szárítani a teraszra, és mehet a teafőzőbe! :lol:
 
spawn85 said:
Egyébként lehet hogy semmi újat nem mondok vele, de egy újszülöttnek minden sztori új ugye! :) De tudtátok, hogy némelyik növény, amit mi az akváriumunkba ültetünk, gyógyhatással rendelkezik, amit a gyógyszeriparban felhasználnak? Pl.:
"A Bacopa Monniera a 6. évszázad óta ismert gyógynövénye az elmebeli képességek és az agyi funkciók javításának, amit valószínûleg úgy ér el, hogy javítja az idegszövetek vezetõképességét. Manapság egyre inkább elismerik, mint annak alkalmazkodást segítõ hatását, ami a szer enyhe nyugtató és szorongásgátló hatásának köszönhetõ. Hatását a Ginkgo Biloba, Ashwaganda, Yogaraj Guggul,Saussurea Root, Gotu Kola, Cardamom Fruit, Asparagus Racemosa, Chebulic Myrobalan Fruit, és Valerian Root Ayurvedikus keveréke növeli. Javítja a memóriát, a szellem tisztaságát, a koncentráció készséget, azéberséget, valamint az agy kognitív képességeit.Az agy vérkeringését felfrissíti és energiával, oxigénnel látja el az agysejteket. "
Lehetne nyitni egy postot: "Vízinövények gyógyhatásai" címen. Tehát ha valakinek túlszaporodna az akváriumában a növény, csak kikötné szárítani a teraszra, és mehet a teafőzőbe! :lol:

ez tök jó. lehet délután belegelek egy kis zöldet akkor. :lol:
egyébként támogatom a hasonló topik létrehozást.
 
spawn.
köszi az infót. néhány elszáradt levelét majd megeszem :D vagy.. hmm : )
sajnos most nincs keret új növényre. elment másra : )
de majd még valamit beültetek mellé, hogy még természetesebb legyen. most még elég összevissza az egész.
valaki tudna írni egy listát, hogy milyen növényeket szoktak rakni a wabi kusa akváriumokba?
üdv.
art
 
Back
Oldal tetejére