• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Armatúra felfüggesztése házilag

Könnyen és gyorsan lehet szép tartót építeni a Jolly krómcsöves üzletberendezés rendszer elemeiből. Egy komplett lámpatartószett 4500.- ból meg van.
Én most terveztem egyet. A terv készen van, már csak az elemek megrendelése és el hozatala van vissza és egy nap alatt össze lehet állítani. Csak egy fémfűrész és egy csavarhúzó kell hozzá. Na meg egy nagyon kevés kézügyesség. Ha lesz időm holnap felrakom a kész tervet és leírást. Majd pedig ha építem akkor a fotókat is, mert készíteni szeretnék a fázisokról.
A webshop linkjét pü-ben megadom szívesen.
 
Könnyen és gyorsan lehet szép tartót építeni a Jolly krómcsöves üzletberendezés rendszer elemeiből. Egy komplett lámpatartószett 4500.- ból meg van.
Én most terveztem egyet. A terv készen van, már csak az elemek megrendelése és el hozatala van vissza és egy nap alatt össze lehet állítani. Csak egy fémfűrész és egy csavarhúzó kell hozzá. Na meg egy nagyon kevés kézügyesség. Ha lesz időm holnap felrakom a kész tervet és leírást. Majd pedig ha építem akkor a fotókat is, mert készíteni szeretnék a fázisokról.
A webshop linkjét pü-ben megadom szívesen.
Én gyorsan megtaláltam a webshopot. Eszméletlen jó cuccok vannak és nagyon kedvező áron. Ha hamarabb jelzed, akkor ebből lett volna az akvárium tetőtartóm, de már csinálják vasból. :(
 
Nálam is az említett shopból vásárolt krómcsöves tartóra van a lámpám rögzítve. Esztétikus, olcsó és erős. Plusz a csövet hajlítani sem kellett mivel, derékszög idomot is lehet kapni.
 
eve8y6ah.jpg


Így néz ki a tartó. Elég masszív szerkezet. A lámpám jó nehéz,de bírja :)
 
Nos én úgy oldom meg hogy a szekrényhez lesz rögzítve középen.Van hozzá kész rögzítő elem is. Meglehet oldani fent egyenesen, vagy kétoldalt hajlított idommal.
Egyenessel az egész 4050.- a két szélén hajlított idommal és a két rögzítő csappal összesen (+ 2.684.-) 6.734.-
Senki nem mondja meg utána, hogy ez egy saját készítésű. A bowden rögzítése is egyszerű, mert a két végén rögzítő csap van. a felénél elvágva be lehet fűzni z armatúra egy 4 mm lyukon tetején. A bowden végén meg kell csinálni a Victor ( szerdai videó bejegyzése alapján) a fonott hurkot és kész. Holnap felteszem a terveimre készült két képet, az egyenessett és a hajlított végűt is.
 
Én gyorsan megtaláltam a webshopot. Eszméletlen jó cuccok vannak és nagyon kedvező áron. Ha hamarabb jelzed, akkor ebből lett volna az akvárium tetőtartóm, de már csinálják vasból. :(
Voltál nálam nekem is "ruhafogasból" abból van a lámpatartó.
 
Voltál nálam nekem is "ruhafogasból" abból van a lámpatartó.
Nagyjából emlékszem rá, de én nem lápa tartót akarok csinálni, hanem egy fordított L betű, amit nyíráskor berakok egy tartóba, majd arra teszem fel a komplett tetőt, így elférek alatta. Ha kész lesz, akkor teszek fel róla fotókat. :)
 
Bingo! Valóban így van megoldva nálam :)
Nem kívánod leírni az általad készítettet? Mert ha nem akkor én készítenék róla egy leírást, hogy én hogyan képzelem el a falra szerelhető, íves felső résszel a tartószerkezetet.
 
Készítettem egy lámpa függesztőt, ezt szeretném megosztani Veletek. Egy IKEA-s polctartó konzolt használtam elforgatva. 2-2 lyuk volt az alján, amik így oldalra kerültek. Ezekbe hosszabb csavarokat tettem, amik pont illettek bele, eltüntetve a lyukat, illetve mivel a belsejében kilógnak, alájuk be lehet tenni a felesleges sodronyt, így semmi nem látszik belőle. Akkora lyukat fúrtam rájuk, amibe pont belefér a Quad függesztő szetjében található magasság állító "pöcök". Alulra a rendes helyre is került 1-1 ilyen, így a sodronyok esztétikusan csatlakoznak, és alul-felül állítható a magasság. A konzol belsejében el lehet rejteni minden alkatrészt. Tettem a sodronyra egy ütközőt is, így mikor felemelem a lámpát, akkor csak benyomva a pöcköket pont addig engedi le magát, ahol eredetileg volt. Mivel ezeket a konzolokat nem ilyen irányú terhelésre tervezték, mert így nem tud támaszkodni, ezért 10*70-es tipliket és bele való csavarokat használtam, hogy biztosan ne történjen baleset. Ez elég jól sikerült, akár rá is lehetne csimpaszkodni.:)
IMG_20150627_201542.jpg
IMG_20150627_221136.jpg
 
ezért 10*70-es tipliket és bele való csavarokat használtam, hogy biztosan ne történjen baleset. Ez elég jól sikerült, akár rá is lehetne csimpaszkodni.
Ezt a fajta tiplit szoktam én is használni, brutál, mit elbír, ráadásul a blokktéglákhoz van kitalálva, így a 10-es tipli 14 mm átmérőjű "lyukon kívül". Egy tipli, a bele való 6-os csavarral egy ember súlyát simán elbírja(y)
A megoldásod szép lett, várjuk a képeket a berendezett akváriumról is;)
 
Szuper lett, pont ilyet akarok én is. Milyen hosszú a tartó? Nekem 40cm-es kellene.
19 és 28 cm létezik belőle. A 28-as elég a 40 cm mély aksihoz , ha beleszámoljuk a fal és az akvárium közötti távolságot is. Elég, ha az akvárium közepétől kicsit túlnyúlik.

A megoldásod szép lett, várjuk a képeket a berendezett akváriumról is;)
Folyamatban van az is, hamarosan jelentkezek vele.:)
 
Back
Oldal tetejére