• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Armatúra felfüggesztése házilag

Én is ezzel oldottam meg már 1 éve:
16449013_6bf49f0997188963eb602907ad75d71b_l.jpg

16449035_0fd60b3bd8f79a74cfedac96600ee9b4_l.jpg
[/qu
Én inkább javasolnék olyan drótkötelet, ami állítható magasságú a későbbiekben is könnyedén, azaz fékrendszert tartalmaz.
Nekem ilyen van és nagyon bevált

LIGHT_Wire.jpg
Szia!
Ilyet honnan sikerült beszerezni ?
 
Linkelni sajna nem szabad, de ha az ebayen rákeresel a következőre, akkor garantáltan megtalálod ;)

Aquarium Lighting Stainless steel Hang-on Wire For All
 
felf_ggesztett_armat_ra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Sziasztok!

Nemsokára elkészül teljesen a házi felfüggesztésem, a zsinór egyelőre ideiglenes, helyette megpróbálok majd kitalálni valami elegánsabbat. A vázat ma délelőtt dobtuk össze, már csak szépíteni kell :)
 
Ezzel még adós voltam:
DSC00666.jpg


Alapból elég DIY style, a fali konzol falon lévő része le lesz még festve a fal színével megegyezőre. Sajna a magasság állítása csak csavarhúzóval lehetséges, viszont a faltól lévő távolság tetszés szerint állítható a bowdent kijjebb húzva.
Anyagköltség minimál: 2db MTB fékbowden, 2db kibelezett 'csoki', két konzol és 2x30cm alu L profil. Felül a bowdent küllőanyákkal, forrasztással fixáltam, de mivel randa lett, ezért került rá egy-egy koax-csatlakozó, melyeket még ragasztottam.
Alapvetően egész jó lett, bár lehetne stabilabb (a vezeték elhúzza, ezt most csak celluxal orvosoltam), de jobb, mint a gyári (ami ugye nincs).

(az akváriumról majd hamarosan lesz napló is)
 
Valószínűleg már nem kapható így. Kerestem én is többféleképpen ebayen, de ami normálisan nézett ki az arany áron volt. Google-val keress rá így, DIY Cable Suspension Fittings, egy angol tecni-cable nevü cég forgalmaz ilyeneket, de ezek sem olcsók, 3-16 font közötti darabáron vannak. Ilyenkor jön jól egy esztergályos ismerős ;).
Találtam egy jó videót, ha valaki szép hurkot szeretne a drótkötelére, meg lehet csinálni vékony sodronnyal is ha két egyforma fonatra tudod szedni a végét.
 
Ezzel még adós voltam:
DSC00666.jpg


Alapból elég DIY style, a fali konzol falon lévő része le lesz még festve a fal színével megegyezőre. Sajna a magasság állítása csak csavarhúzóval lehetséges, viszont a faltól lévő távolság tetszés szerint állítható a bowdent kijjebb húzva.
Anyagköltség minimál: 2db MTB fékbowden, 2db kibelezett 'csoki', két konzol és 2x30cm alu L profil. Felül a bowdent küllőanyákkal, forrasztással fixáltam, de mivel randa lett, ezért került rá egy-egy koax-csatlakozó, melyeket még ragasztottam.
Alapvetően egész jó lett, bár lehetne stabilabb (a vezeték elhúzza, ezt most csak celluxal orvosoltam), de jobb, mint a gyári (ami ugye nincs).

(az akváriumról majd hamarosan lesz napló is)
A lámpatesthez hogyan rögzítetted??? Azt még elárulnád?
 
Valószínűleg már nem kapható így. Kerestem én is többféleképpen ebayen, de ami normálisan nézett ki az arany áron volt. Google-val keress rá így, DIY Cable Suspension Fittings, egy angol tecni-cable nevü cég forgalmaz ilyeneket, de ezek sem olcsók, 3-16 font közötti darabáron vannak. Ilyenkor jön jól egy esztergályos ismerős ;).
Találtam egy jó videót, ha valaki szép hurkot szeretne a drótkötelére, meg lehet csinálni vékony sodronnyal is ha két egyforma fonatra tudod szedni a végét.
Ez nagyon szuper. A felső rész hurokkal megoldható.
 
Találtam egy rögzítési megoldást. Van több is. Lehet válogatni: epeiteszetikotel.hu/ és itt a Dekorációs célú alkalmazások » Préselés nélkül szerelhető terminálok » Szerelhető kötélterminál belső menettel - kúpos rögzítéssel. De van ilyen is: Kertépítés, növényfuttatás » Terminálok és feszítők » Szerelhető kötélterminál belső menettel - MINI. Ez csavarral rögzíthető az armatura és bele a sodronyt.
A lábat meg meg lehet oldani 4000.- ből meg egy kis szerelésből itt: varoczi.eu/ JOLLY KRÓMCSÖVES RENDSZER és itt csemegézni.
Sajnos linket nem lehet, pedig meg vannak.
 
Köszönöm! (y)
Hmmmm....milyen egyszerű!!!!!
Nos, kb. egy óra alatt megvolt, sajna a konyhapult volt a műhely, na meg sima fúrógép életlen fúrókkal (meg az elfelejtett mechanika tanulmányaimmal amiben az alumínium fúrásának csínját-bínját oktatták (ca. 19 éve):)), de azért összességében elégedett voltam magammal és az eredménnyel. Lehet egy komolyabb sodronnyal szebb lehet kivitelezni, de így se rossz. Ha az állvány a szekrényhez lenne erősítve (ami azért előnyösebb, mint a falat furkálni ha el akarod költöztetni az akit), akkor a vezetéket is profibban lehetne elvezetni (felfelé elvíve a lámpatesttől, a sodronyhoz rögzítve) és akkor már stabilabb lenne, de nekem sajna ehhez túl rövid a vezeték, avagy rossz helyen van a konnektorom. Sok sikert! ;)
 
felf_ggesztett_armat_ra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Sziasztok!

Nemsokára elkészül teljesen a házi felfüggesztésem, a zsinór egyelőre ideiglenes, helyette megpróbálok majd kitalálni valami elegánsabbat. A vázat ma délelőtt dobtuk össze, már csak szépíteni kell :)
Nekem ez eleg vaskosnak , durungnak tunik... de nem rosz.
 
fütesszerelesbol vannak koracel csövek minden vastagsagban, könyökkel is meg minden, szerintem abbol is szepen össze lehet hozni valamit.
 
Én a rézcsövet szeretem, szintén fűtés illetve vízvezeték technika. Egyszerűbben építhető belőle bármi, mivel könnyen vágható, forrasztható nem kell más csak egy gázlámpa és persze forraszanyag és folyasztószer. Ellenben a vascsővel, mit hegeszteni kell, vagy menetet vágni rá, ehhez pedig ajánlott némi szakértelem, illetve technikai háttér, hogy szép is legyen, pláne ha hegesztve van.
 
Csak a rezzel az a baj, hogy nem tul esztetikus a szine miatt, a koracel viszont egy kis kezelesses olyan mint a krom, es nem rohad, se mattul.
Ellentetben a rezzel egy idö utan oxidal azt bezöldül.
szerencsamre apam viszzerelö es maradek anyagbol könnyen megvalosithato a dolog, meg van neki presgepe is.majd ha beindula a projektem,szerintem nekilatok egynek..
 
Back
Oldal tetejére