• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Armatúra felfüggesztése házilag

Ha jól olvasgattam, akkor 190 l-es akit világítanál meg vele. Szerintem a 4x39 W-al jobban járnál, mint a 4x54 W-al. Azzal már átlépnéd az 1W/l-t és ez már veszélyes játék. Függ attól is, hogy lesz-e hozzá nagynyomásúd stb. A T5-öt javaslom én is. A terelőket kikapnám és tükörfóliát használnék helyette.
 
Hát igen,megközelitőleg 190L, nem is akarom átlépni az 1W/litert mert igyis nagy ugrás lesz a mostani 108W-om helyett.nagynyomásu rendszer lesz,de csak késöbb ezért addig egy kicsit folyékony CO-zok:/
 
Ha egy ideig nem lesz CO2-őd, akkor főleg nem ajánlom a 4x54 W-ot! Tuti algásodáshoz vezet, mert carboval nem tudod kiváltani a nagynyomásút, csak kiegészíteni. Ha az 54 W-nál maradsz, akkor meg csak max. 3 csővel üzemeltesd.
 
Szerintem 4x39w-osat fogok beleszerelni. Es majd kesobb lesz csak a 4x54. Addig "kezdésnek" jo lesz a 156W-is;)) eloszor beszerzem az armaturát es meglátom hogyan lehet bôviteni:)
 
Sziasztok!

A leírások alapján lógatott armatúra felfüggesztésen gondolkodok. 1 dologban vagyok bizonytalan, amiben a segítségetek szeretném kérni. A drótkötél végét mivel tudom ízlésesen önmagához rögzíteni? A képen valamilyen csavaros megoldást alkalmaznak.

thx Jani



Uploaded with ImageShack.us
 
Sziasztok!

A leírások alapján lógatott armatúra felfüggesztésen gondolkodok. 1 dologban vagyok bizonytalan, amiben a segítségetek szeretném kérni. A drótkötél végét mivel tudom ízlésesen önmagához rögzíteni? A képen valamilyen csavaros megoldást alkalmaznak.

thx Jani



Uploaded with ImageShack.us

Én egymásba kapcsoltam őket és úgy húztam meg a csavarokat.
Itt talán látszik:
DSC_2000_.JPG
 
Én inkább javasolnék olyan drótkötelet, ami állítható magasságú a későbbiekben is könnyedén, azaz fékrendszert tartalmaz.
Nekem ilyen van és nagyon bevált

LIGHT_Wire.jpg
 
én a magasságállítást a hátfal tetején elhelyezett két szeggel oldottam meg. Nem látszik és simán felhúzom a lámpát és ráakasztom. olcsóbb megoldás, mint a meglévő felfüggesztésemet több ezer forintért lecserélni :)
 
Annyira nem vészes ám az ára. Alulra a becsavart kis négyzetes fejű csavar helyére bekerült nálam egy elég masszív, készített menetes kampó ( nekem hagen armaturám van, ahol egy -egy fülecskén keresztül van a felfogatás).
 
A szerelvényboltban kaptam egy egész használható ötletet. A drótkötelet a lámpán fűzzem át és a fölötte lévő polcon két sorkapocscsal vagy csokival kapcsoljam össze. Oldható, állítható, szabályozható.

200 Ft 12 db csoki:


Uploaded with ImageShack.us

A műanyag burkolatot lebontva így néz ki


Uploaded with ImageShack.us
 
Sziasztok!

Én is egy függesztett világítást tervezek a nanomhoz, viszont kicsit elakadtam a saválló csövek hajlításánál. Tudtok ajánlani Budapesten vagy Dunakeszi környékén olyan szakit aki ezt meg tudja csinálni nekem (mármint a csőhajlítást)? Egy U alakot szeretnék hajlíttatni max 1 cm átmérőjű saválló csőböl vagy vékonyabb rúdból, az U két szárára pedig valamilyen fém talpakat gondoltam (azért nem a szekrény oldalára lesz felerősítve a cső, mint az általában megszokot, mert egy jóval szélesebb szekrényen van az akim). Ja, és ha valaki jó beszerzési forrást is tudna ajánlani a saválló csőre, az már igazi bónusz lenne :).

Előre is köszi
 
Sziasztok!

Én is egy függesztett világítást tervezek a nanomhoz, viszont kicsit elakadtam a saválló csövek hajlításánál. Tudtok ajánlani Budapesten vagy Dunakeszi környékén olyan szakit aki ezt meg tudja csinálni nekem (mármint a csőhajlítást)? Egy U alakot szeretnék hajlíttatni max 1 cm átmérőjű saválló csőböl vagy vékonyabb rúdból, az U két szárára pedig valamilyen fém talpakat gondoltam (azért nem a szekrény oldalára lesz felerősítve a cső, mint az általában megszokot, mert egy jóval szélesebb szekrényen van az akim). Ja, és ha valaki jó beszerzési forrást is tudna ajánlani a saválló csőre, az már igazi bónusz lenne :).

Előre is köszi

Lehet kapni krómozott csöveket és hozzá mindenféle idomot. A szekrény mögé is szokták rakni a két csövet.
 
A feleségemnek csináltam egy lámpát a tengeri aki fölé!
Alapanyagok:Bútorlap,műanyag 10x10-es takaró és 15x15mm-es szögvas a tartó!
17522895_275cbac99d8b6f27d3725dece35a1641_m.jpg

17522897_00f4608ea0e3e61c4ce409ac65c54bb6_m.jpg

17522999_7e8fa2ec1a3ce0194d2714dc6faa7b34_m.jpg

Csak ennyi képem van róla!De jól működik!
 
Back
Oldal tetejére