• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Arcadia OT2 + LED

viktorlantos

Alapító
Admin
Épp tegnap olvastam az ARCADIA új lámpájáról, ami az én OT2-es lámpámnak a továbbfejlesztése, annyi eltéréssel, hogy 6 csöves és középően durva LED zuhany van. Ma már a mikrosite is elindult ami a lámpát hivatott bemutatni:

http://www.ot2-led.info/Arcadia_OT2-LED/Home.html

Nem olcsó mulatság. Úgy rémlik 1500 font körül van. Csak összehasonlításképp én 600 Font körül vettem a 4 csöves OT2 lámpát.

ot2_tech_pagepsd.jpg
 
Hát igen, a LED már kezd betörni az akvarisztikába is, de végül is ez a jövő. Ma még egy kicsit drága, de szerintem hamarosan megfizethető áron lesznek ezek a világítások.
 
Nem akartam új topikot nyitni (ha azt kell, majd az adminok megteszik) és még megfelelőbb helyet sem találtam neki, ezért itt kérdezek rá. Az egyik oka, hogy ez a kínai lámpa az Arcadia OT2 és OT5 lámpáit kompitotta le és gyúrta egybe egy 3 csöves megoldásban. Az lenne a kérdésem, hogy valaki látott-e már ilyet élőben, esetleg van-e olyan, aki használja a SunSun HSD sorozatát, abból is a 800C, ami kimondottan érdekelne, mert árulják nálunk is. Ebben pl. az tetszik, hogy 3db T5 24W cső van benne, de a lámpatest miatt el lehet benne tolni a csöveket. Ha valaki nem akar vadulni nagyon a fénnyel, annak a 4 cső sok lehet, a 2 meg kevés, de a három cső egy érdekes alternítva. Amellett, hogy még ugyan úgy felnyitható is , mint az Arcadia, ami egy akváriumra szerelet armatúránál nagyon nagy kényelmi segítség tud lenni karbantartás idején.

Egy kép róla

hsd-800c.jpg
 
Back
Oldal tetejére