• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Kicsit emeltünk a fényképezőgépen, meg balra is tolni kellett rajta, mer közel egy év után rájöttem, hogy a járólap fugákhoz állítottam (A.ttila) a állvány lábakat (4 30x30cm-es lap sor van) de az utolsó sor 8cm-rel keskenyebb (igaz nagyrészt szőnyeg takarja, ezért nem tűnt fel).

Kis kavicsok középre, geotextil be a homokágy alá (gondolni kel a bontásra is, így leszívásnál nem kapja el az alapnak használt lávakődarabokat):
View attachment 42734

Homokfeltöltés:
View attachment 42735

Pár kiegészítő kő a mederbe, jöhet a kavicsozás:
View attachment 42736

Továbbra is várjuk az észrevételeiteket!

Köszönettel!

AmegA
Létezik, hogy ezek a gögetegek/ kavicsok, lekopott seiryu kövek lennének? Hatalmas a mintabeli hasonlóság.
 
Sziasztok!

Létezik, hogy ezek a gögetegek/ kavicsok, lekopott seiryu kövek lennének? Hatalmas a mintabeli hasonlóság.
Nem pezseg ecetes fürdőben, úgyhogy nem valószínű.

Az alap meder kavicsozás részben kész, jöhetnek a fák:
_SAM2968 (2).JPG
Természetesen avval, hogy balra és -fel toltuk a gépet, minden elcsúszott :mad: , most már csak a fákkal, növényekkel variálhatunk!
AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


Nem pezseg ecetes fürdőben, úgyhogy nem valószínű.

Az alap meder kavicsozás részben kész, jöhetnek a fák:
View attachment 42743
Természetesen avval, hogy balra és -fel toltuk a gépet, minden elcsúszott :mad: , most már csak a fákkal, növényekkel variálhatunk!
AmegA

Ha en is hozzaszolhatok bar messze vagyok a versenyzestol. Nekem azzal a keppel van bajom ahova beraktad a fakat. Most hogy ismerem a koncepciot nekem az a bajom hogy ha fak igy erre bekerulnek es a novenyekkel besurusodik akkor el fog tunni a melyseg, mert a fak elol egy sorban vannak. Persze lehet hogy nincs igazam:)
 
Sziasztok!

Kínlódás a "fázás", 4 óra alatt:
_SAM2970 (2).JPG
Több fát szétvágtunk, metszettük a kiálló, akadályozó gyökereket, miattuk egyébként is nehéz jó irányba állítani és még valahogy rögzíteni kell őket!

... és még csak most látszik a sok hiba!

Azért ne kíméljetek minket, jöhet a hideg zuhany ... !

AmegA
 
Sziasztok!

Kínlódás a "fázás", 4 óra alatt:
View attachment 42764
Több fát szétvágtunk, metszettük a kiálló, akadályozó gyökereket, miattuk egyébként is nehéz jó irányba állítani és még valahogy rögzíteni kell őket!

... és még csak most látszik a sok hiba!

Azért ne kíméljetek minket, jöhet a hideg zuhany ... !

AmegA
Hát ha hideget akartok !
Nyissatok ablakot. piszok nagy szél van nálunk s hideg.
Na eszt megnézem milyen lesz.
 
Pár kisebb módosítás után az összes fénnyel, az eredeti magasságból fényképezve:
View attachment 42766

Az előteret még meg kell világítani.

AmegA

Számomra a jobb középtéri fák elrendezése az előző verzióban jobban növelte a mélységérzetet azáltal, hogy nem dőltek előre és ennyire össze.
Egyébként pedig baromira tetszik! Kíváncsian várom a folytatást!
 
Azért ne kíméljetek minket, jöhet a hideg zuhany ... !
Ti akartátok! ;)
Nekem továbbra is túl elől vannak a fák és túl sövény-szerűek.
Az utolsó csak köves kép viszont tetszik(y) Ez a magasság jónak tűnik a fotózáshoz.
Valamiért úgy érzem, hogy ehhez a scape-hez túl magas az akvátok. Valószínűleg fotózáshoz majd le kell engedni jócskán a vízből.
 
Sziasztok!

Ti akartátok! ;)
Nekem továbbra is túl elől vannak a fák és túl sövény-szerűek.
Az utolsó csak köves kép viszont tetszik(y) Ez a magasság jónak tűnik a fotózáshoz.
Valamiért úgy érzem, hogy ehhez a scape-hez túl magas az akvátok. Valószínűleg fotózáshoz majd le kell engedni jócskán a vízből.

Köszönjük Szabolcs, örülünk minden kritikának!
Sajnos a 65cm-es mélység miatt nincs lehetőségünk hátrébb tenni a "sövényt", mert akkor már a hegyek lábánál lennének és már így is említettem Annamarinak, hogy legyen az akvárium neve az "Égig érő fák" ,
japánul: "Tengoku no ki", Neki inkább a "Távoli hegyek" , "Tōku no oka" lenne szimpatikus, vagy lehetne árnyék és fény (előtér-háttér) "Kage to hikari".

Egyébként a fák csak a patak-folyó parton vannak, néhány kicsi hátrébb is, a közép részben (a vékonyabbak).

Az optimális fényképezési magasság a növényesített, vízzel feltöltött medence előtt lesz beállítva (jó hogy másra nem használjuk a fotó állványt, így mindig ugyanabból a pozícióból lőhetjük).

A vízből nem szeretnénk sokat leengedni, mert a bal hátsó szikla már így is ki fog lógni (az előző berendezésnél minimum 30 litert kellett ki- és vissza tölteni (de már öregszem (A.ttila)).

Szóval akkor nem nyitjátok meg a fa-lat? :)

Visszatérve a kérdésedre Gergő: ha megnézed a versenyek legjobbjainál szinte mindig van valami monumentális dekor ami kitakar nagy részeket az akvárium hátsó részéből, csak sejtetve hogy ott is van valami (sokszor eltűnő ösvény, patakmeder, vagy fa-, szikla kis részét mutatva), ezzel érdeklődővé, kíváncsivá téve a szemlélőjét (pl. bírákat), újabb részletek keresésére inspirálva és ha talál (-nak), nem marad el a siker!

A sokat kritizált középső kidőlt, gyökeres fa egy korábbi berendezésünkben:

Vagy ilyen a legutóbbiban is, a jobb oldali vaskos törzs a patakmeder fölött:


AmegA
 
Utoljára módosított:
ha megnézed a versenyek legjobbjainál szinte mindig van valami monumentális dekor ami kitakar nagy részeket az akvárium hátsó részéből
Ez igaz. Ahogy az is, hogy egyiknek sincs beépítve teljesen az eleje, legfeljebb középen, vagy kétoldalt. Nem erősködni szeretnék, de azt sem ha félreértenénk egymást, kíváncsian várom a továbbiakat.
 
Sziasztok!

Ez igaz. Ahogy az is, hogy egyiknek sincs beépítve teljesen az eleje, legfeljebb középen, vagy kétoldalt. Nem erősködni szeretnék, de azt sem ha félreértenénk egymást, kíváncsian várom a továbbiakat.
Igazad van Gergő! Kell valami más, ami eddig nem volt, azt gondoltam (A.ttila) hogy az előtéri kövek lesznek a kirívóak, de tévedtem.
Egész másként fog kinézni növényesítve, vízzel feltöltve.
Ami még szintén érdekes lesz benne, az hogy az első fele lesz árnyékos, a hátulja pedig világos (azt nem tudom hogyan birkózik meg a fényképezőgép ezzel a feladattal).

AmegA
 
A scape nagyon egyben van, gratu.

Mennyire fogjátok mohásítani a fákat? Csak mert ha nagyon bedúsul a moha, kitakarja a hegyeket, viszint nyírni egy ilyen sűrű scape-nél hát.. Annamari kisebb kezére kell hagyatkoznod. :)
 
Sziasztok!

A scape nagyon egyben van, gratu.

Mennyire fogjátok mohásítani a fákat? Csak mert ha nagyon bedúsul a moha, kitakarja a hegyeket, viszint nyírni egy ilyen sűrű scape-nél hát.. Annamari kisebb kezére kell hagyatkoznod. :)
Köszönjük Ati!
A fák most nem lesznek mohásítva, csak a kövek, sziklák.
A gyökerek közé bucék kerülnek, nem lesz agyon növényesítve.

AmegA
 
Valamiért mindig az jut eszembe ha ránézek az akváriumra, hogy ennek nekifutottam volna fák nélkül :)

Amennyit játszottatok a térrel és a dimenziókkal annyia lapos lett ez a fás rész. Mintha fel lenne préselve ez a pár fa az üvegre. Teljesen elveszik az extra teret.
Továbbra is nagyon zavar, hogy túlságosan egyenesek a fák. De ezt korábban is megoldottátok, így lehet csak engem zavar :)

Követem az építkezést megvárom mi sül ki belőle :)
 
Back
Oldal tetejére