• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Tegnap ismét kiürítettük az áztató hordót és friss esővízzel töltöttük föl, most kristálytiszta, talán lassan mehet bele a csersavporból a 10 literenként késhegynyi.
Kicsit variáltunk az oldalsó sziklákkal is, de még nem az igazi.

AmegA
 
Sziasztok!

Tegnap ismét kiürítettük az áztató hordót és friss esővízzel töltöttük föl, most kristálytiszta, talán lassan mehet bele a csersavporból a 10 literenként késhegynyi.
Kicsit variáltunk az oldalsó sziklákkal is, de még nem az igazi.

AmegA
Csersavpor miért kell?
 
Pár inspirációs kép
A második nagyon bejön:)
Eléggé részletgazdag, de még megépíthetőnek tűnik és tág teret hagy a mélységgel játszani. A hab a tortán pedig az előtérben lévő nagy kő:)
Ja, nem utolsó sorban nagyon néécsőőőőr!:woot:(y)
 
Sziasztok!


A kép csak illusztráció, kb. 50-60kg "kavics" és hasonló mennyiségű bazalt (a patakok finomabb kavicsokkal lesznek elkészítve, ez csak a vázlat):
View attachment 40344
Még alacsonyabbra lesznek ültetve a fák és nem is lesz ennyi, hogy látszódjanak a távoli hegyek, meg a patak medrek, de most ki kellett próbálni az összessel (természetesen még össze-vissza állnak):
View attachment 40345
AmegA
Szia,
Én a vékonyabb gyökér szálak nagy részét levágnám, hogy jobban érvényesüljenek a kövek.

Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
 
Sziasztok!

Szia,
Én a vékonyabb gyökér szálak nagy részét levágnám, hogy jobban érvényesüljenek a kövek.

Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
Köszönjük Andris!
A természetességhez hozzátartozik a dús gyökérzet.
Nem kerül be az összes fa, a kövek ott lesznek hangsúlyosak ahol a patakok az előtérbe futnak és lesz egy nagy kő is közel a frontüveghez ahogy @Pecás kolléga írta.

Ismét sikerült kicserélni a teljes áztatóvizet a fákon, igaz olyan tiszta hogy inni lehet belőle (csak a tüdőm ellenkezett amikor kicsit túlszívtam (A.ttila) a slagot, a csatlakozók miatt nem érzékeltem hogy már megindult a víz).

AmegA
 
Sziasztok!

Meg van az átlátszó fólia (130cm széles, vékony terítő, 10cm-rel rövidíteni kell) és az alkoholos filcek (kék, zöld, piros, fekete).

AmegA
 
Sziasztok!

Megvolt az utolsó vízcsere a fákon, gyökérkefével végig lettek sikálva.
Elég tartósnak néznek ki, még a legvékonyabb gyökerek is elég erősek és rugalmasak.
Jövő hétvégén kezdődik az építés (y)!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma egy csapott evőkanálnyi csersavport raktunk az áztató hordóba.


A mi kis "hollandunk":

_SAM2703 (2).jpg

_SAM2704 (2).jpg _SAM2705 (2).jpg

Ideiglenes növénytároló 25l, tóföld táptalajjal, használt agyagos aljzattal, világítás 36W 6500K 5 órában, kis belső szűrő. heti 2 vízcsere, 2x 2,5ml mic-mac, napi 1,5ml carbó.

AmegA
 
Sziasztok!

Már az aljzat, homok kimosva.
A hétvégén reményeink szerint összeáll a berendezés váza, és az emers joghurtos mohásítás.
Még beszerzés alatt áll egy üveg sósav, 2méter rozsdamentes 4mm átmérőjű menetes szár.
Kellenek még apró, matt, fehér sávos szürke kavicsok.

A bal felső fókuszban a világos háttér, lent a patakmeder, a jobb felsőben egy szikla teteje, a lentiben pedig egy előtérben sziklára nőtt fa gyökere lesz a hangsúlyos.

AmegA
 
Sziasztok!

Ilyen inspirációdömpingben a legjobb építkezni.

A kicsi akváriumba is raktunk néhány amanó garnélát és 1 gébet, hogy a csigákon kívül más is karbantarsa az algát.

Holnap estére már szeretnénk valamit mutatni is, most végre üres a medence!
Így hogy két hete bontjuk az akváriumot, visszacseng az előző berendezés eredeti neve a fülembe (A.ttila), emlékeztek még rá!

AmegA
 
Sziasztok!

A haltartó 60x40x40 :

_SAM2781 (3).JPG

Tisztán:
_SAM2784 (3).JPG

A szabadkezes spirál nem sikerült:
_SAM2785 (2).JPG

A régi alap természetesen nem passzol:
_SAM2786 (2).JPG

Kavicsok hanyagul bedobálva:
_SAM2787 (2).JPG

Szemben ülve nem mutatja a pontokat, vonalakat, kell a fotó, hogy látszódjon min kell variálni, -van mit:
_SAM2788 (2).JPG

Holnap folytatás!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Ígéretes berendezés!
Az aranymetszet hálót én simán felrajzolom alkoholos filccel az üvegre.Utána hígítóval lejön,de volt rá példa,hogy óvatos csiszatolással
mosogató szivaccsal és szerrel lejött a filc.
Homokozni és is így szoktam,csak én épp amit találok,azt használom az oldallapoknak.Asztal tetejére virágfölddel.
A családom nagy örömére.De egyébként a mostani nem így volt össze rakva.
Közben változott az elképzelés, totál legó volt az akváriumban.

Egész pontosan milyen ágak ezek?Valami sövény?
A kőgyűjtés hasznos tud lenni,én a 15-20 kilós köveket cipeltem a kocsihoz.
 
Sziasztok!

Köszönjük Mária a hozzászólást!
Ígéretes berendezés!
Az aranymetszet hálót én simán felrajzolom alkoholos filccel az üvegre.Utána hígítóval lejön,de volt rá példa,hogy óvatos csiszatolással
mosogató szivaccsal és szerrel lejött a filc.
Homokozni és is így szoktam,csak én épp amit találok,azt használom az oldallapoknak.Asztal tetejére virágfölddel.
A családom nagy örömére.De egyébként a mostani nem így volt össze rakva.
Közben változott az elképzelés, totál legó volt az akváriumban.

Egész pontosan milyen ágak ezek?Valami sövény?
A kőgyűjtés hasznos tud lenni,én a 15-20 kilós köveket cipeltem a kocsihoz.
A rajzolt háló így mobil és nem kell mindig újra rajzolni, később kiegészítésnél, a növényesítésnél, vagy nyírásnál egyszerűen elé lehet tekerni.
Az ágak valóban egy sövénynövényből vannak: Közönséges jezsámen (Philadelphus coronarius).

Újratervezés:

_SAM2790 (2).JPG

Betoldottunk a nagy polisztirol lap mögé egy 6cm-es darabot, így előrébb jött az egész.
Most beragasztjuk az emeléseket, aztán mehetnek vissza a sziklák, majd jöhet a legózás a "kavicsokkal".

Minden észrevételt szívesen fogadunk!

AmegA
 
Sziasztok!

Kicsit tovább nézegetve mégsem tetszett a bazalt az előtérben, kikerült.

Egy kicsit több ragasztót nyomtunk alá:
_SAM2792 (2).JPG

Minden kő és nagyobb kavics a helyén:
_SAM2793 (2).JPG

Alzat emeléshez a kimosott lávakövet használjuk:
_SAM2794 (2).JPG

A fák első száraz próbája:
_SAM2796 (2).JPG

Kérjük szóljatok hozzá!
Most még lehet rajta variálni!
Minden javaslatot szívesen veszünk!

AmegA
 
Minden javaslatot szívesen veszünk!
Részemről még törpölök, ahogy valószínűleg Ti is...
Ha jól saccolom valami patakpart szeretne lenni a koncepció, háttérben hegyekkel.
Ha nagyjából jó irányban gondolkodok, akkor két apró észrevételem lenne eddig:
- bal elől az a nagy bazalt túl elől van, lehet, hogy valahol a jobb hátuljában jobban segítené a koncepciót
- a fák egyelőre túlságosan fal szerűen vannak elhelyezve: lehet, hogy valahol egy nyiladék/"kanyar" (a patak medre) átláthatóbbá és változatosabbá tenné

Ha a hátsó nagy bazaltok nem távoli hegyek akarnak lenni, akkor viszont zavaró, hogy nagyon másmilyen kövekből épül a scape... ...főleg ha majd látszani is fognak a bazaltok is és a görgetegek is...
 
Ha a bazaltok moházva lesznek akkor szerintem nem gáz hogy másmilyenek a kövek. Nekem jobb elöl szemet szúrt az álló görgeteg. Lehet hogy az nem jó ott.
 
Sziasztok!

Kicsit tovább nézegetve mégsem tetszett a bazalt az előtérben, kikerült.

Egy kicsit több ragasztót nyomtunk alá:
View attachment 42483

Minden kő és nagyobb kavics a helyén:
View attachment 42484

Alzat emeléshez a kimosott lávakövet használjuk:
View attachment 42485

A fák első száraz próbája:
View attachment 42486

Kérjük szóljatok hozzá!
Most még lehet rajta variálni!
Minden javaslatot szívesen veszünk!

AmegA
Nagyon szivesen hozzaszolunk, ha tudnam, hogy mit kellene mondanom...
Egyenlöre en nem latom a koncepciot, ezert meg varok, hogy mit hoztok ki belöle.
Igy most elsöre azt mondanam, amit az elöttem szolok (@Pecás, @ideoda), hogy a bal oldali bazalt tul "intenziv" ott nekem, emellett az allo gorgeteg kö is jobb oldalon elöl.
A fak szuperek, nekem egyböl hozzak az erdös hangulatot, de nem tudom, hogy mit szeretnetek lattatni.
Nekem furcsa a kövek elterö texturaja, de abbol kiindulva, hogy milyen lett az elözö, ez is biztos jo lesz, csak nekem meg homalyba burkolozik, mint Anakin jövöje a Star Wars-ban, hogy mi fog ebböl kisülni.
Erdö, mögötte hegyseggel? Patakmeder, mögötte kövekkel, melyek a parton hevernek?
Nekem tul közelinek tünnek a görgeteg kövek a frontüveghez...de hisz en meg versenyen sem indultam, az en velemenyem igazan nem lehet relevans.
Azt tudom, hogy biztosan jo lesz, akarmi is sül ki belöle.
 
Back
Oldal tetejére