• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

A legtutibb - és nem reklámozni akarom - a GA-s sűrű szövésű zsák.

Sajnos a 100 ml-es Seachem Purigen saját zsákja tényleg nem a legjobb, én is folyamatosan ragasztom meg őket zselés pillanatragasztóval. Rádaásul ha kicsit koszolódik, már brutál módon fogja az áramlást, míg a GA-s zsák ebből a szempontból sokkal jobb. Mondjuk én 250 ml-es zsákot használok a 100 ml-es adagokhoz, jobban el is lehet lapogatni a szűrőben.
 
A legtutibb - és nem reklámozni akarom - a GA-s sűrű szövésű zsák.

Sajnos a 100 ml-es Seachem Purigen saját zsákja tényleg nem a legjobb, én is folyamatosan ragasztom meg őket zselés pillanatragasztóval. Rádaásul ha kicsit koszolódik, már brutál módon fogja az áramlást, míg a GA-s zsák ebből a szempontból sokkal jobb. Mondjuk én 250 ml-es zsákot használok a 100 ml-es adagokhoz, jobban el is lehet lapogatni a szűrőben.

nem tudom hány regenerálás után vagy, nekem mindkét akváriumomban a gyári 100 milis zsákban van a Purci és még nem volt szakadásom, igaz, az idősebb is másfél éves kb ...
Szóval nálam még bírja a gyári, elhelyezni viszont biztosan praktikusabb ahogy írod!
 
nem tudom hány regenerálás után vagy, nekem mindkét akváriumomban a gyári 100 milis zsákban van a Purci és még nem volt szakadásom, igaz, az idősebb is másfél éves kb ...
Szóval nálam még bírja a gyári, elhelyezni viszont biztosan praktikusabb ahogy írod!
nälam van härom eves is, de en szärazon hagyom nem tartom viz alatt! csak amikor a szüröben van! ;)
 
A regenerálást nem bírja a gyári 100ml zacsi, a félreértések elkerülése végett. :) Valamiért "megeszi" a fehérítő a műanyag zsákocska anyagát.

Egyébként én az átalágnál sűrűbben regenerálok szerintem, mert a garnis akvákba folyamatosan megy az égertoboz és a tölgyfa meg catappa levél... szóval van mit kiszednie ezért hamar telítődik.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Köszönjük a zoknis-zsákos ötleteket, a térdharisnya néz ki legjobbnak, na de hány denes legyen?!

@Etele ifjonc garnélái felelnek a "Narancs" vonal vérfrissítéséről, egyenlőre a neveldében, két petés, három-négy nyerges és a legszebb fiúk társaságában.

A CO2 mizéria miatt berágtam, büntiben van az akvárium 3-5 napig, nem lesz világítás, ha már gáz nincs, ne legyen fény sem :devil: !

Majd a jövő héten jelentkezem!

A.ttila
 
nem tudom hány regenerálás után vagy, nekem mindkét akváriumomban a gyári 100 milis zsákban van a Purci és még nem volt szakadásom, igaz, az idősebb is másfél éves kb ...
Szóval nálam még bírja a gyári, elhelyezni viszont biztosan praktikusabb ahogy írod![/QUOTE

En az utolso elotti regenalashoz kivettem a zsakbol, aztan amikor tettem vissza vegig szakadt az also heggesztes, fel eves volt a szak. Most zsakkal regeneraltam, meglatom mi lesz, de szakban nem lehet rendesen kimosni a purigenbol az apro mulmot. Radasul a gyari zsak kicsi az egy adagnak, alig lehet benne eligazgatni. Lehet valtok en is GAs zacsira.
 
Sziasztok!

Köszönjük a zoknis-zsákos ötleteket, a térdharisnya néz ki legjobbnak, na de hány denes legyen?!

@Etele ifjonc garnélái felelnek a "Narancs" vonal vérfrissítéséről, egyenlőre a neveldében, két petés, három-négy nyerges és a legszebb fiúk társaságában.

A CO2 mizéria miatt berágtam, büntiben van az akvárium 3-5 napig, nem lesz világítás, ha már gáz nincs, ne legyen fény sem :devil: !

Majd a jövő héten jelentkezem!

A.ttila

Amiket én használtam fel erre a célra, a legmezeibb, pár nélkül maradt harisnyák voltak. Betettem a purigent, megcsavartam a harisnya szárát és csináltam még 1 réteget. Hogy hány denesek voltak, nem tudom, de nem a vastag típus volt.
 
Sziasztok!

Pár napja sötét van, egyszer kaptak enni a halak.
Kaptunk @BlackOut Viktortól egy reduktort kölcsön (ezúton is köszönjük!), ma éjszaka teszteljük, hogy tartja-e a nyomást, ha jó holnap vízcsere és indulhat a fényterápia.

Tudom-tudom nem illik ilyen állapotról képet közölni .... de, ha valaki vissza nézi a https://akvakertesz.hu/threads/saru-no-asobiba-120x67x50cm-400l.5717/page-22 oldalt, itt a képek 1-2 héttel a versenyfotózás előtt készültek.
Vagyis kb. 2-3 napos munka szükséges az áhított versenyformához.
Van egy testépítős párhuzam - jártam egy ideig egy konditerembe csak hogy mozogjak valamit, ahol edzett egy Európa bajnok bodybuilder srác.
Ő mesélte hogy egy évben 2-3x 2-4 órán keresztül néz ki úgy hogy fotózható a teste, "kiállítási formában", egyéb időszakban 10-20kg! plussz van rajta.
Külföldi versenyzések után hazafelé 6-8kg folyadékot és táplálékot pumpált magába a mérlegelési súlyához képest!

Kicsit ilyennek érzem ezt a medencét is, persze ez nem követendő példa!

Reménykedem az esős hosszú hétvégében! Biztos lesz nyugodtabb időszaka is az életünknek Annamarival, amikor nem bontunk, építünk, költözünk, stb... csak élvezzük amink van (per-pill. egy örökölt telket rendezünk (25 éves elhanyagoltság 900nm-en), de Petőfihez hasonlóan valószínű nem "ágyban, párnák közt...".

... és akkor vihar előtt helyett -után:

_SAM4123.JPG

Algahelyzet sokat javult, növények túlnőve, fák egy része kidőlve, mohák szabadon, lesz ez még jobb is!

A.ttila
 
Sziasztok!

Hosszú volt ez a hétvége, de nem úgy ahogy számítottam!

A 10 napos sötétkúra rendesen adott az algák kb. 80 százalékának.
3 naponta volt egy fél óra karbantartó fény (2x54W) az etetés és beszívótisztítás idejére.
A növények egész jól viselték, még nőttek is (felesleg az eladó topicban : https://akvakertesz.hu/threads/elado-noevenyek.100/page-181 ).
A Hc-t viselte meg egyedül a sötétség, de valószínű hamar regerenálódik.

Egy vízcsere előszűrő takarítással meg volt.
Tegnap és ma 2dl maradék algaeltávolítással szinte 2-3%-ra zsugorodott a csúcshoz képest a mennyiség.

A C. dokit beüzemeltem ("super" 3-as fokozaton), ahogy a többi technika, az utolsó szűrőrekeszben landolt, a bubis vizet a pumpa nyomja az élettérbe.
Egy nap után még nincs látható eredménye, se negatív, se pozitív (talán mintha a halak aktívabbak lennének).

A CO2 reduktor nem ereszt, talán holnap azt is összerakom (vízcseréig útban volt a hordó), a mágnesszelepből a közdarab egyik részét már sikerült kioperálnom (imbuszkulcsos, belülről kitekerhető).
Tápozás holnaptól 10ml micro-macro-fosfo-excel. Jövő hét végén mérés!

Pár közeli kép tegnapról:

_SAM4124.JPG _SAM4125.JPG _SAM4126.JPG _SAM4127.JPG _SAM4129.JPG _SAM4130.JPG _SAM4132.JPG _SAM4134.JPG

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap óta ismét megy a CO2.
Valahogy nagyon tiszta lett az akvárium (rendetlen, de tiszta).
Holnap reggeltől kora délutánig kötözés,rendezgetés lesz.
Most elég dzsungeles, de ritkítjuk, mert nem akarunk eltérni az eredeti koncepciótól.
A hétvégére jó lenne egy végleges közeli képet elérni!
Így is élvezhető, de most már a nehezén túl jutva már a csúcsra járatás lebeg a szemünk előtt!

AmegA
 
Sziasztok!

Az előtér kész.
Az összes növényt kiszedtem a fák és gyökereik közül, levagdostam az öreg-, lyukas-, eldeformálódott-, nagyon algás levelet, viszáb vágtam a túlnőtt gyökérzetet.
Alacsonyabbra (az aljzathoz közelebb) dugdostam vissza őket, hogy több látszódjon a háttérből.
Manuálisan tovább gyérítettem az algát.
A bal hátsó sarkot kipucoltam, a Hm-ből megy vissza valamennyi.
Nagyon sok a növény, a feleslegből szemezgethettek az eladó topicban!
A hétvégén vizet is cserélek.
Annamarinak új telefonja van, amit próbálgatott a nap vége felé, többek között a kameráját az akvárium előtt (holnap feltöltjük a rendezés alatti állapot egy-két képét).
Halak, garnélák, csigák jól vannak (kiv. Postakürt-, Hólyag csigák, azoknál besegítek a Helenáknak, mert láthatóan nem győzik a ritkítást).

A.ttila
 
Sziasztok!

a c doki már megy pár napja,

esetleg látsz valamit tőle?
Sajnos rendet nem rak:D! Kevesebbnek és gyengébbnek látszanak az algák.

Ma reggel volt vízcsere, de csak 100 liter, a legfelső szűrőszivacs öblítéssel.
Estig viszont kint voltunk a telken fákat ápolni, permetezni Olajos rézkénnel, igaz hajmosás, zuhanyozás volt, meg minden ruhát a szennyesbe dobtunk, de ma nem merünk az akváriumok közelébe menni (meg a fáradságtól nem is nagyon bírunk), majd holnap.

AmegA
 
Sziasztok!

Az elmúlt napok történései:
- az összes Hm kikerült, 10% rövidítve vissza, pár szál mini myriophyllummal vegyítve,
- 5 Narancs sakurával bővült a kapirgáló állomány,
- ismét halásztam a tóból élő eleséget a Neonoknak,
- a garnélás akváriumból kiszedtem az élőlényeket, kivettem a helyéről és át aljzatporszívózás után ment vissza a növényzet, 15db felnőtt és a legapróbbak (kb 60-an). A centisek közül 20db a Galaxisba kerül.

Ma még a Galaxys 40 literes akváriumot kicserélem a 60x40x40-esre, mert már akkorák a kishalak hogy mehetnek a szülőkhöz.
Még jó hogy kitaláltuk Annamarival, hogy csak egy akváriumunk lesz :confused::D(y)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére