• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Szerintem is az első, az 1 méteres a legjobb, az előtérben lévő dolgokat nagyobbnak mutatja, mint a többi. Továbbra is nagyon tetszik! :)
Köszönjük Éva!
Az én szememnek a 1,5 m távolság a legjobb. Nagyon brutális tempóban tisztul, látszik h minden nap foglalkoztok vele. Középen a háttérbe terveztek még valamit? Ott a két fa között ahogy át lehet látni nekem üres, de ha pont ez a cél akkor nem szóltam.:)
Az az üresség adja a különlegességét.
A második kép gyújtótávolsága jön be a legjobban.
Ezer köszönet Viktor!

Nekem is a közelebbi verzió tetszik. Egy-egy tereptárgyat kiszúrva látszik mennyivel távolabbinak néz ki 1 méterről fényképezve. Viszont a felső két él is jobban szembe ötlik, meg a tükröződések.
Még a hétvégén a másik objektívvel is kipróbáljuk ezeket a távolságokat és aszerint döntünk melyik tetszik jobban (vagy ismét megkérünk egy Kedves Fórumtársat akinek nagyobb tapasztalata és komolyabb technikája van hogy segítsen a versenykép készítésben).

Kedden éjszaka volt vízcsere, azóta az új mennyiségű-összetételű tápot kapja a rendszer, a következő előtt újra tesztelünk.

A.ttila
 
Sziasztok!

Mai mérések vízcsere előtt:
- No3 40 mg/l
- No2 0.25 mg/l
- Gh 7
- Kh 6
- Ph 6.8
- CO2 25 mg/l
- K 30 mg/l
- PO4 0.3 mg/l
- Fe 0.4 mg/l

AmegA
 
A scape nagyon bejön. Igazi mederfenék, ilyet csak ti tudtok csinálni. Szépség a káoszban.

A folyamatos algadzsungel miatt számomra viszont elveszik minden ami érték.

Miért nem teszitek rendbe a víz értékeit?
 
Végül is... Én is gondolkodtam rajta, hogy nem kéne-e megmenteni a bacikat, de az előszűrőt sokszor nem vízcserekor tisztítom, olyankor marad a csapvíz. Meg mondjuk nekem csak alig fél liter térfogatról van szó....
Két havonta egyszer klórozzák a csőhálózatot. Azt is hétköznap. Amennyiben te hetente egyszer cseréld a vizet és tisztítod az előszűrőt 4 év is eltelik mire belefutsz egy klórozott vízbe. Ezért nem érdemes küzdeni. Ha meg hétvégén csinálod akkor meg sosem. Fő szűrő közeggel persze nem kockáztat az ember.
 
Sziasztok!

És ti hogyan értékelnétek ezeket az eredményeket?
Az NO3 kicsit magas, 30mg/l-nél nem kéne többnek lennie.
Az NO2, Gh, Kh, Ph, CO2 megfelelő.
K felső értéken van.
A PO4 jelentősen csökkent az előző méréshez képest, abból kicsit több kellhet (min. 3x ennyi).
Az Fe pont jó.

A scape nagyon bejön. Igazi mederfenék, ilyet csak ti tudtok csinálni. Szépség a káoszban.
A folyamatos algadzsungel miatt számomra viszont elveszik minden ami érték.
Miért nem teszitek rendbe a víz értékeit?
Köszönjük! Bárki más is tud hasonlót, ha van hozzá alapanyag!
Egyet értünk veled!
Folyamatban van a tápozás beállítása.

Ma vízcserével (kb 140l) egybekötött szűrőház takarítás volt. Komoly mennyiségű mulm gyűlt össze az előző takarítás óta. Az üvegre is ráfért a plasztikolás.
Adagoltunk utána bacikultúrát is.

Kikerültek a kinti hordóból az azóta ott ázó kimaradt gyökerek (amit Szabolcs ( @Pecás ) nem vitt el egy hete), azokkal megcsináljuk a jobb oldali patakbefolyót is.

Az algahelyzet változó- hol jobb, hol rosszabb, ennek ellenére a növények szépen nőnek.
A legvékonyabb ágak törnek mint a ropi, várható, hogy pár hónap múlva elkopnak (részben okolható az algásodásban a málló gyökerek, ágak bomlásából kikerülő extra tápanyag is, lehet hogy a jezsámen sok káliumot tudott megkötni, ami ellenőrizetlenül került a vízbe, felborítva a tápanyag egyensúlyt).

A halak garnélák jól vannak, bejárják az egész medencét, sokkal többnek látszik a létszámuk, hogy nem olyan sűrű a berendezés, hátul nyitottabb.

Holnap lesz időm (A.ttila) rendezgetni a medencét, este lehet csinálunk fotót is.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Videókat nem terveztek csinálni? Technikákról meg a scaperől, állványról pár perces filmeket. Jó kis youtube channelt lehetne összehozni. :)
 
Sziasztok!

Sziasztok! Videókat nem terveztek csinálni? Technikákról meg a scaperől, állványról pár perces filmeket. Jó kis youtube channelt lehetne összehozni. :)
Már régen tervben van, víz alatti is, de még nem jutottunk odáig.

Kicsit növeltük a foszfát adagolást.
A ma délután elment algaszedéssel, másra nem maradt idő.

6cm vastag a jég a tavon, élő eleség így is volt alatta bőven, most inkább apró szemű.

Holnapra nekiveselkedek (A.ttila) a forrásmoha kötözésnek, már túl kell esni rajta, nem húzhatom tovább!

AmegA
 
Sziasztok!


Az NO3 kicsit magas, 30mg/l-nél nem kéne többnek lennie.
Az NO2, Gh, Kh, Ph, CO2 megfelelő.
K felső értéken van.
A PO4 jelentősen csökkent az előző méréshez képest, abból kicsit több kellhet (min. 3x ennyi).
Az Fe pont jó.

AmegA

Igen, én is a nitrát-foszfát arányra gondoltam, a többi szerintem is klappol.
 
Sziasztok!

A szűrőtakarítás, extra vízcsere, lápaemelés (kb 8cm), táp csökkentés meghozta a hatását!
Brutálisan beindultak a növények, lesprintelve az algákat, még van itt-ott, de lassan keresni kell!
A rendezetlenség ellenére is nagyon jó hangulata lett a medencének!
A kusza lombos fák a dús színes aljnövényzetükkel, a szürkés köves előtér a gyökerekkel, a hátsó világos zöld növénycsoportok egy kevés narancsos beütéssel, a foltokban mohás sziklák, a laza rajban úszó neonokkal szinte megunhatatlan látványt nyújtanak!

Ma este már mindketten azt éreztük, hogy lesz ebből valami!

AmegA
 
Sziasztok!

A szűrőtakarítás, extra vízcsere, lápaemelés (kb 8cm), táp csökkentés meghozta a hatását!
Brutálisan beindultak a növények, lesprintelve az algákat, még van itt-ott, de lassan keresni kell!
A rendezetlenség ellenére is nagyon jó hangulata lett a medencének!
A kusza lombos fák a dús színes aljnövényzetükkel, a szürkés köves előtér a gyökerekkel, a hátsó világos zöld növénycsoportok egy kevés narancsos beütéssel, a foltokban mohás sziklák, a laza rajban úszó neonokkal szinte megunhatatlan látványt nyújtanak!

Ma este már mindketten azt éreztük, hogy lesz ebből valami!

AmegA
fotó? már rég nem láttunk!! részlet is elég!
a leírás alapján nyálcsorgás beindult!:cool:
 
Sziasztok!

Ma a narancs garnikon volt vízcsere, 10 önkéntes fiú bekerül a nagy medencébe villanyoltás után.
A lányok vagy petések, vagy erősen nyergesek voltak, pár élénkebb színű hímet hagytunk mellettük.
Jövő héten pedig jön a frissítés @Etele kollégától.

Az algahelyzet biztató.
A stemek nagyon megugrottak, van ami vízfelszínig ér.
Két órával a lápa lekapcsolása előtt minden erőteljes bubizásba kezd.

Az ozmóvíz készlet ismét maximumon a hét elején megint vízcsere.

A mohakötözés mumus :)android:) még mindig sakkban tart.

A csigaevőket nem nagyon látjuk, de üres csigaházakat igen, de nem olyan mértékben mint szeretnénk, ezért kénytelen-kelletlen besegítünk nekik.

A bal oldali harmad jó sűrű lett, de így tetszik ezért marad valószínűleg a versenyfotón is, a jobb oldal és középrész szellősségégét próbáljuk konzerválni.

A tavon már kb. 12cm-es jég volt a legutóbbi eleség gyűjtéskor.

fotó? már rég nem láttunk!! részlet is elég!
a leírás alapján nyálcsorgás beindult!:cool:


Hogy mikor lesz kép még nem tudjuk (de még ezen az oldalon biztosan)!

AmegA
 
Sziasztok!

Csak hogy legyen fénykép (persze legtöbben nem ilyenre számítotok):

_SAM4117.JPG _SAM4120.JPG

Ezek nem Ingolák, hanem a "S" betűvel kezdődő márka CO2 csövei a reduktor-mágnesszelep-tűszelep közötti régóban leledztek, már erősen zsugorodott állapotban (zárt pozícióban az elülső, működés közben a hátsó is majdnem ujjnyi vastagságú lufi volt), fél év után pukkant ki a két szelep közötti, nyitott állapotban. Pont matattam az akváriumban mikor durrant. Ez normális?
Még jó hogy van egy ADA szett visszafolyásgátlóval, azzal tudom pótolni.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Minden nap azt gondolom, hogy végre minden a helyére kerül, de persze nem.
Megvettem a közdarabokat a CO2 rendszerhez, de nincs megfelelő méretű villáskulcsom hozzá :mad:!
Rendeltünk távolkeletről egy Chihiros Doctort, de nem jó dugóval küldték :(!
Szerencsére ezek a vízcsere után derültek ki (homokkevergetéssel 3 óra), így legalább attól nem ment el a kedvem (nem úgy mint a mohakötözéstől - ja ahhoz nem is volt :D).

Az utóbbi időben sokszor eszembe jut az akvárium első neve.
Mikor órákig csinálok benne valamit és az az érzésem, hogy sosem jutok a végére.

Kiszedem a legvékonyabb fákat, gyökereket, mert nagyon vonzzák az algát a bomlástermékükkel.
Ha még nem kaptátok ki a Nagyi kertjéből a Jezsámen bokrot akkor ne is tegyétek, nagyon felviszi a kálium szintet, most már ott tartok, hogy a következő táp keverésnél ki is hagyom a szulfátot, elég ami a nitráttal, foszfáttal bekerül.

Még a purigent kéne berakni az utolsó szűrőrekeszbe, de előtte be szeretném tenni egy vékony gyerekzokniba, mert a zsákjából valahogyan kijönnek az apró gyöngyöcskék (ez már a második eset, nincs a zsáknak több lehetősége).

Napról napra kevesebb alga van, de valahogy nem akar tejesen eltűnni.
Még jó hogy időben elindítottuk a medencét.
A következő berendezés viszont egy lassabb tempójú lesz, 24 órában pötyögő CO2-vel, 2x54W világítással, mohákkal, páfrányokkal, csak Galaxykkal, rengeteg garnélával, szeptembertől indítva, kell egy kis pihenés :sleep:.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Minden nap azt gondolom, hogy végre minden a helyére kerül, de persze nem.
Megvettem a közdarabokat a CO2 rendszerhez, de nincs megfelelő méretű villáskulcsom hozzá :mad:!
Rendeltünk távolkeletről egy Chirios Doctort, de nem jó dugóval küldték :(!
Szerencsére ezek a vízcsere után derültek ki (homokkevergetéssel 3 óra), így legalább attól nem ment el a kedvem (nem úgy mint a mohakötözéstől - ja ahhoz nem is volt :D).

Az utóbbi időben sokszor eszembe jut az akvárium első neve.
Mikor órákig csinálok benne valamit és az az érzésem, hogy sosem jutok a végére.

Kiszedem a legvékonyabb fákat, gyökereket, mert nagyon vonzzák az algát a bomlástermékükkel.
Ha még nem kaptátok ki a Nagyi kertjéből a Jezsámen bokrot akkor ne is tegyétek, nagyon felviszi a kálium szintet, most már ott tartok, hogy a következő táp keverésnél ki is hagyom a szulfátot, elég ami a nitráttal, foszfáttal bekerül.

Még a purigent kéne berakni az utolsó szűrőrekeszbe, de előtte be szeretném tenni egy vékony gyerekzokniba, mert a zsákjából valahogyan kijönnek az apró gyöngyöcskék (ez már a második eset, nincs a zsáknak több lehetősége).

Napról napra kevesebb alga van, de valahogy nem akar tejesen eltűnni.
Még jó hogy időben elindítottuk a medencét.
A következő berendezés viszont egy lassabb tempójú lesz, 24 órában pötyögő CO2-vel, 2x54W világítással, mohákkal, páfrányokkal, csak Galaxykkal, rengeteg garnélával, szeptembertől indítva, kell egy kis pihenés [emoji99].

A.ttila
Milyen dugoval kuldtek? Mekkora villaskulcs kell?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére