• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Huh reméltem, hogy a tegnapi bejegyzésem nem egy erős gyomrosként hat majd. Nem ennek szántam.

Valahogy hiányzik az az info nekem, hogy egy napló miért csodaszép mindig, a másik pl miért algás. Most a kezdő hibákat nem is sorolnám ide. Az egész más kategória.

Az sem lenne jó, ha korlátoznánk a tartalmat és az sem, ha csak akkor posztolnátok, ha minden rendben van.
Én mögé látom, hogy mi miért van és per pillanat az egyik, vagy talán az egyetlen olyan napló (az előzővel együtt), ahol drasztikus átalakítások mennek a cél érdekében a fotózásig.
Enélkül szegényebb lenne a fórum. Sokat lehet tanulni belőle.

Talán csak a tájékoztató tábla hiányzik, hogy építési terület :) Lehet csak túllihegem a sztorit. :)

Én mondjuk követem és drukkolok, hogy a vége olyan legyen, amit szeretnétek vagy elképzeltetek. (y)
Semmi gond Viktor, azért tudtunk aludni!
Igazad van, hosszú idő ez egy akvárium életében algásan, de ez nem mindig elkerülhető, amikor határokat kell feszegetni.
Továbbra is szeretnénk nyilvánosan naplózni, csak a félreértések elkerülése végett!

A tábla kitéve!

Köszönjük a figyelmed és várjuk a további észrevételeidet (fel vagyunk vértezve :blackeye:)!

AmegA
 
Szia Zoli!

Ez így közelebb áll a valósághoz?

View attachment 48905
El kéne jönnöd!
Sokkal zöldebb, élénkebb, mint a közeli képeken.
De most nincs rendes fotószerkesztő a gépünkön (a múltkori oda lett, kinyúvadt a laptoppal együtt), ezért mi sem tudjuk olyanra szerkeszteni ami megközelíti az eredetit.
Azért köszönjük! Jó érzés hogy Te is követed a naplónkat!

AmegA
 
Szia Zoli!


El kéne jönnöd!
Sokkal zöldebb, élénkebb, mint a közeli képeken.
De most nincs rendes fotószerkesztő a gépünkön (a múltkori oda lett, kinyúvadt a laptoppal együtt), ezért mi sem tudjuk olyanra szerkeszteni ami megközelíti az eredetit.
Azért köszönjük! Jó érzés hogy Te is követed a naplónkat!

AmegA
Ha időm engedi, nézelődöm kicsit.
Nem tudom milyen fényképezőt használtok és milyen színbeállításokkal, de az én fotóimhoz képest nagyon sokat kellett tornászni rajta és messze nem vagyok megelégedve a végeredménnyel.
Nagyon színszegények a képek, mintha valami szűrő lecsapná a dinamikát:
Képkivágás.JPG

És itt az egyik saját fotómé:

z.JPG

Nem bírtam magammal masszíroztam még a képeteket. Kíváncsi lennék tényleg a valóságra.

_SAM3930 (4).JPG
 
A fák szokásos összevisszaságban, holnapután talán rendezettebb lesz:
Nem tudom skacok, de ez így nekem teljesen természetes. Egy alámosásokkal tarkított patakparton a vízhez közeli fák közül elég sok meg/ki szokott dőlni.
Majd a nyírással/metszéssel lehetne kicsit játszani, hogy egy-egy előtérben lévő növény ne takarja ki ennyire a háttérben lévő hegyeket.
Szerintem jó irányban haladtok(y)
 
Sziasztok!

Ha időm engedi, nézelődöm kicsit.
Nem tudom milyen fényképezőt használtok és milyen színbeállításokkal, de az én fotóimhoz képest nagyon sokat kellett tornászni rajta és messze nem vagyok megelégedve a végeredménnyel.
Nagyon színszegények a képek, mintha valami szűrő lecsapná a dinamikát:
View attachment 48906

És itt az egyik saját fotómé:

View attachment 48907

Nem bírtam magammal masszíroztam még a képeteket. Kíváncsi lennék tényleg a valóságra.

View attachment 48908

Samsung NX 300, automatán.
Ez már hasonlít, a zöldek vörösek jók, a szürke kicsit narancsos barnás lett.
Mikor jársz felénk?

Nem tudom skacok, de ez így nekem teljesen természetes. Egy alámosásokkal tarkított patakparton a vízhez közeli fák közül elég sok meg/ki szokott dőlni.
Majd a nyírással/metszéssel lehetne kicsit játszani, hogy egy-egy előtérben lévő növény ne takarja ki ennyire a háttérben lévő hegyeket.
Szerintem jó irányban haladtok(y)
Köszi Szabolcs, jó ezt látni, egy igazi természetjáró-horgász véleménye itt sokat számít!
Az előbbi kérdés itt is aktuális!

Megnyestem a Hm-et szálanként (tudom hogy nem úgy szokták, de nekem természetesebb képet mutat amikor marad is néhány alacsonyabb vágatlan szál és nem látszik hogy tarolva lett).

Találtam Helena petét (jó az állomány @Szella ).

Mai nappal elmondhatom, hogy látványosan pusztulni kezdett a szakáll alga, könnyen leszedhető, szürkés-kékes zöld színű.
Az utóbbi idők változtatásai:
- CO2 bubiszám 1.5x-ös emelése, egy órával korábbi időponttól,
- világítás 6-ról 5 órára csökkentése, 55cm-ről 45-re engedve (a Hc nagyon nyurgult, miután kevesebbet világított az eredeti magasságban),
- heti 2x120l vízcsere az 1-2 heti helyett, minden második alkalommal előszűrő szivacs mosás, növények, mohák legyezése, az elpuhult vékony gyökerek eltávolítása,
- micro -macro tápok 15-ről 20ml/napi adagra-, S.F. excel 5-ről 10ml/napi mennyiségre emelve,
- karbantartás fő világítási időben,
- folyamatos alga szedés (igaz az korábban is volt),
- napközben az elülső roló leengedve.

Most már csak a végső formát kell megadni és lehet hamarosan fotózni!

Holnap ismét vízcsere.

A.ttila
 
Sziasztok!

Teszt eredmények:
- K 60mg/l, !
- PO4 6mg/l, !
- Fe 1.2-1.5mg/l !

Tápanyaghiányra nem panaszkodhatnak a növények!
Az alap feltevés, hogy az úszónövények elszívják a táp nagyját nem bizonyult helytállónak!
Az előző akváriumban használt dupla foszfátos tápozás a kevesebb aktív talaj miatt túlzott lett.
A kálium szint érthetetlen 2x kellett higgítani az oldatot hogy mérhető legyen!
A Macro tápot kiöntjük és újat keverünk felezett káliummal, harmadolt foszfáttal, a szokásos nitrát adag mellé, marad ebből a 20ml/nap.
Megvolt a 120l víz csere, a hétvégén lehet nyomunk egy nagyobbat is.
Micro táp adagot felezzük, 10ml/nap lesz holnaptól.
Egy hét múlva ismét rámérünk a szintekre.

AmegA
 
Sziasztok!

Teszt eredmények:
- K 60mg/l, !
- PO4 6mg/l, !
- Fe 1.2-1.5mg/l !

Tápanyaghiányra nem panaszkodhatnak a növények!
Az alap feltevés, hogy az úszónövények elszívják a táp nagyját nem bizonyult helytállónak!
Az előző akváriumban használt dupla foszfátos tápozás a kevesebb aktív talaj miatt túlzott lett.
A kálium szint érthetetlen 2x kellett higgítani az oldatot hogy mérhető legyen!
A Macro tápot kiöntjük és újat keverünk felezett káliummal, harmadolt foszfáttal, a szokásos nitrát adag mellé, marad ebből a 20ml/nap.
Megvolt a 120l víz csere, a hétvégén lehet nyomunk egy nagyobbat is.
Micro táp adagot felezzük, 10ml/nap lesz holnaptól.
Egy hét múlva ismét rámérünk a szintekre.

AmegA
En ezeket az uszo novenyeket az akvariumban nem is ertem, amennyiben nem kifejezetten ragaszkodik valaki hozza a formaja, vagy neveny kedvtelesbol tartasa miatt. A velemenyem ezzel kapcsolatban az, hogy aranytalanul szivja el a tapanyagokat, foleg ha ido hiany miatt nagyon elszaporodik. A tap draga mulatsag, es a helyes dozis beallitasa meg draga ertekes idot vesz el, amit a szaporodasaval szinte par nap alatt fel tud boritani. Amellett hogy elsziv, meg fenyt is elvesz a novenyek felett, ami mar a fotoszintezis lassitasaval jar, igy eleg nehez barmit is pontra beallitani. Egy low akvariumban ahol nem igazan kell makro, de az allatok uruleke illetve a bomlastermekek tulzott makroanyag emelkedest eredmenyeznek, hiheto lenne, hogy jo lehet, de megint ott jarunk, hogy ott alapbol kevesebb fenyt hasznalunk, amit szinten elvesznek ezek a novenyek. Ha mar szepen elrendezem, nevelgetem a novenyeket, fenyt, tapot szamolok akkor annak kedvezek nem a viz tetejen invaziv modon szaporodo novenyeknek. Nem kell, hogy barmit is elszivjon mert azt elszivhatna az alatta levo is. A dimmer vagy cto krom meg pontosabb stabilabb adatot szolgal mint egy garnitura uszoka ami napmint nap egyre tobb lesz. Remelem nem veszed trolkodasnak, mert nem olyan cellal jegyeztem meg de ez szerintem merlegelendo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Phú
Ezek baromi magas értékek. Kész csoda, hogy nem kapott el titeket jobban az alga. A rövidebb világítás miatt lehet meg jobban vissza kellene a tápozást.
Elkapott rendesen!
Két óra alatt, csipesszel, kézzel, fogkefével és amit a leszívó csővel vízcserénél eltávolítottam az még itt sincs, 1dl:
_SAM3943.JPG
Most egy ideig párszor megmérjük a tápanyagokat.
Érdekes az előző berendezésnél is pont 3 hónapig bírtam az algaharcot, a tápanyagszintek ismerete nélkül. Túl nagy az algatoleranciám!

En ezeket az uszo novenyeket az akvariumban nem is ertem, amennyiben nem kifejezetten ragaszkodik valaki hozza a formaja, vagy neveny kedvtelesbol tartasa miatt. A velemenyem ezzel kapcsolatban az, hogy aranytalanul szivja el a tapanyagokat, foleg ha ido hiany miatt nagyon elszaporodik. A tap draga mulatsag, es a helyes dozis beallitasa meg draga ertekes idot vesz el, amit a szaporodasaval szinte par nap alatt fel tud boritani. Amellett hogy elsziv, meg fenyt is elvesz a novenyek felett, ami mar a fotoszintezis lassitasaval jar, igy eleg nehez barmit is pontra beallitani. Egy low akvariumban ahol nem igazan kell makro, de az allatok uruleke illetve a bomlastermekek tulzott makroanyag emelkedest eredmenyeznek, hiheto lenne, hogy jo lehet, de megint ott jarunk, hogy ott alapbol kevesebb fenyt hasznalunk, amit szinten elvesznek ezek a novenyek. Ha mar szepen elrendezem, nevelgetem a novenyeket, fenyt, tapot szamolok akkor annak kedvezek nem a viz tetejen invaziv modon szaporodo novenyeknek. Nem kell, hogy barmit is elszivjon mert azt elszivhatna az alatta levo is. A dimmer vagy cto krom meg pontosabb stabilabb adatot szolgal mint egy garnitura uszoka ami napmint nap egyre tobb lesz. Remelem nem veszed trolkodasnak, mert nem olyan cellal jegyeztem meg de ez szerintem merlegelendo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Igen Henrik igazad van! Szeretem az úszónövényeket, de valóban nincs helye egy versenyakváriumban! De már csak így van ez, valaki növényeket gyűjt, valaki nem elégszik meg ennyivel és akváriumokat még több növénnyel :D!

A magas káliumra azóta van egy ötletem, előfordulhat hogy össze lett keverve a nitráttal (porokból van keverve és a legutóbbi vásárlásnál az eladó elfelejtette melyik zsákból tette a dobozba a porokat és ránézésre írta rá a vegyjeleket), holnap csinálok egy híg oldatot belőlük és ellenőrzöm mielőtt az új tápot összekeverem.

Most úgy néz ki az akvárium mintha el is vonult volna a vihar.

Mindenesetre megnyugtató hogy van min változtatni és van remény a javulásra!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma csak az excelt nyomtuk.
Volt algaszedés is.
Ismét van 60l rovíz a cseréhez.
Tápkeverés holnap (lehet hogy pár napig csak nitrot teszünk bele, aztán később kiegészítve káliummal, végül a foszfáttal).
Alakul a látvány, csökken az alga.
A kötözés megint a mumus (a vékonyabb fák törzsére a riccardia, felső felére a forrásmoha), de majd csal elkészül.
Na de mit csinálunk utána???

AmegA
 
Még az is eszembe jutott, hogy lassan itt a tavasz, és a kerti tavon is el lehet meditálni. Mit lehetne jobban csinálni, mit felejtettek el tavaly , meg hogy időben elkezdeni stb. Én őszintén, kíváncsi vagyok hogy ott is mit fogtok alkotni idén. Így ismerve titeket nem fogtok unatkozni. :)Én drukkolok a benti munkákra is meg a kintire is.:)(y)
 
Sziasztok!

Délelőtt kicsit vegyészkedtem.
Kiszámoltam először is hogy a jelenlegi macro tápból mennyi Kálium-Nitrát kerül naponta az akváriumba: 1000ml-80g, 20ml-1.6g.
Ezután megnéztem a kálium tesztel a KNO3 (Kálium-Nitrát) port, úgy hogy 1 liter ozmóvízbe tettem a zöld kanál kisebbik végével egy adagot a vízbe, összekevertem, majd a szokásos módon megmértem, 15mg/l-ert hozott ki.
Utána a K2SO4 (Káliumszulfát) port, ami értelem szerűen kétszer annyit tartalmazott- így a felcserélés este szerencsére nem forog fenn.
A zöld adagoló kanál nagyobbik részével kimértem hogy mennyi 1.6g (20 kanál 6g) a káliumnitrátból és ennyit adagoltam mára az akváriumba, még a holnapi vízcsere előtt is így teszek aztán kapja az új keverékből a 20ml napi adagot, a nitrát szint tartása végett.

Bekevertem az új macró tápot 1000ml ozmóvízbe:
- 80g KNO3,
- 20g K2SO4,
- 4g KH2PO4 (Kálium-Foszfát).

Mikro tápból pedig 10ml-ert öntünk naponta holnaputántól az alacsonyabb vas szint érdekében (addig szünet).

Jövő hét végén pedig újra tesztelünk Annamarival.

Hónap végén jó lenne az első versenyfotót elkészíteni!

A.ttila
 
Sziasztok!

Vártok még szépen letisztul minden, benevezitek az új versenyre, és gondolkodtok az új scape-be.:):p
Köszönjük Adrián!
A következő három berendezés már a fejünkben van, készen.

Még az is eszembe jutott, hogy lassan itt a tavasz, és a kerti tavon is el lehet meditálni. Mit lehetne jobban csinálni, mit felejtettek el tavaly , meg hogy időben elkezdeni stb. Én őszintén, kíváncsi vagyok hogy ott is mit fogtok alkotni idén. Így ismerve titeket nem fogtok unatkozni. :)Én drukkolok a benti munkákra is meg a kintire is.:)(y)

Most is foglalkozunk a tóval - minden nap szedünk belőle élő eleséget (Daphnia, Cyklops és egyébb ázalékállatkák) a halaknak kiegészítésképpen.

AmegA
 
Sziasztok!

Még nincsenek felkötözve a mohák, csak úgy odatéve a hátsó fák tetejéhez.
Csináltam 5 fényképet különböző távolságokból a 16-50-es objektívvel.

1m:
_SAM3944.JPG

1.5m:
_SAM3945.JPG

2m:
_SAM3946.JPG

2.5m:
_SAM3947.JPG

falig kopp.:
_SAM3948.JPG

Ha most a homályosságot és a színeket nem nézzük, akkor nekem az 1méter távolságból készített adja a legjobban a térhatást.
Ti hogy vélekedtek erről?

A.ttila
 
Ha most a homályosságot és a színeket nem nézzük, akkor nekem az 1méter távolságból készített adja a legjobban a térhatást.
Ti hogy vélekedtek erről?

Szerintem is az első, az 1 méteres a legjobb, az előtérben lévő dolgokat nagyobbnak mutatja, mint a többi. Továbbra is nagyon tetszik! :)
 
Az én szememnek a 1,5 m távolság a legjobb. Nagyon brutális tempóban tisztul, látszik h minden nap foglalkoztok vele. Középen a háttérbe terveztek még valamit? Ott a két fa között ahogy át lehet látni nekem üres, de ha pont ez a cél akkor nem szóltam.:)
 
Back
Oldal tetejére