• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Valóbban befognak sötétedni, mert minden fa, hajlamos a vízben besötétedni
Hát ezzel egy a kérdés: mennyi idő alatt...
Konkrét példa: betettem egy ecetfa gyökeret jó rég, mert nagyon tetszett a formavilága, rá voltam akkor valamiért kattanva. Nos az csak egy dolog, hogy mire víz alatt maradt hónapok teltek el, de 3-4 hónap víz alatt töltött idő után is csak jóindulattal volt közép barnának mondható.
Meglátjuk ezeket a fákat, hogy mit produkálnak majd élesben;)
A kivett fáknak egyenlőre nincs funkciójuk.
Azt a volt jobb kettest ezesetben lehet, hogy megpróbálom elkunyizni:woot: Túl jól néz ki ahhoz, hogy ne essen kísértésbe az ember...:)
A korábbi berendezést direkt dzsungelesítettük, most szellősebben szeretnénk.
Itt szükség is lesz a szellősségre, hogy jobban érvényesülhessen a háttér, a mélység (a hegyek):);) Ha be lesz ültetve, nagyon baba lesz, már nagyon várom a hétvégi változásokat:D
Annamari, Ati, jól látom a 3. és 4. képen, hogy kilátszik a polisztirol?:p Csak hogy kicsi kötekedés is legyen;)
 
Sziasztok!

Szerencsére csak az operációs rendszer szállt el de már egy ismerősünk megcsinálta.

Ma szinte végig az akváriummal foglalkoztam.
Kicsit emeltem a jobb oldali patakmeder hátulján.
Végre sikerült a mohásítás.
A hátsó sziklákra vegyesen mini fissidens (köszönet @Etele ), riccardia került joghurtos technikával.
A medrek szélére a bazaltra karácsony moha (köszönet @Szabó Henrik ) és jávai lett felkenve.
Az előtéri sziklákra és az eső részbe normál fissi, lomariopsis és Plagiochila sp. "Cameroon (ez fájt a legjobban mikor beindítottam a botmixert).

AmegA
 
Hát ezzel egy a kérdés: mennyi idő alatt...
Konkrét példa: betettem egy ecetfa gyökeret jó rég, mert nagyon tetszett a formavilága, rá voltam akkor valamiért kattanva. Nos az csak egy dolog, hogy mire víz alatt maradt hónapok teltek el, de 3-4 hónap víz alatt töltött idő után is csak jóindulattal volt közép barnának mondható.
Meglátjuk ezeket a fákat, hogy mit produkálnak majd élesben;)
Nem vagyok benne biztos, csak tippelek. Szerintem az akváriumban másképen viselkedik ez a barnulás ( ha emlékszel még, kérdezted is hogy szőlő, mikor beraktam az akváriumba(Green Chaos), és mondtam hogy nem). Ha most megnézed, elég barna. Mikor az akváriumba került elég világos volt, és ez is ázott 2,5 hónapig. Vissza térve az elejére, szerintem közrejátszik az a bizonyos dolgok ami az akvárium vizében van, táp és baktérium. Én erre tudok tippelni.
 
Sziasztok!

Nem is lényeges annyira milyen színűek a fák, ha nem sötétednek be akkor sem történik semmi, még egyedibb lesz!

A szokásos hozzávalók: görög joghurt, ozmovíz (1/10 arány), kiskanál, botmixer, moha-minden fajtából kb 2 diónyi mennyiség:
_SAM3023.JPG _SAM3024.JPG
Ecsettel hordtuk fel, a finomabbakat vékonyabbal, az erősebb felépítésűeket vastagabbal:
_SAM3026.JPG
Pár közeli, a gyökerekre és a fák alsó észére került csak moha:
_SAM3027.JPG _SAM3028.JPG _SAM3029.JPG _SAM3030.JPG

Az utolsó kicsit habosabb lett:
_SAM3031.JPG

Persze nem bírtam ki (A.ttila) hogy ne kerüljön bele emersen is növény, a fele stem és cryptó, némi montecarlóval, hydrocotileval már párában várja a feltöltést.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nem is lényeges annyira milyen színűek a fák, ha nem sötétednek be akkor sem történik semmi, még egyedibb lesz!

A szokásos hozzávalók: görög joghurt, ozmovíz (1/10 arány), kiskanál, botmixer, moha-minden fajtából kb 2 diónyi mennyiség:
View attachment 43032 View attachment 43033
Ecsettel hordtuk fel, a finomabbakat vékonyabbal, az erősebb felépítésűeket vastagabbal:
View attachment 43034
Pár közeli, a gyökerekre és a fák alsó észére került csak moha:
View attachment 43035 View attachment 43036 View attachment 43037 View attachment 43038

Az utolsó kicsit habosabb lett:
View attachment 43039

Persze nem bírtam ki (A.ttila) hogy ne kerüljön bele emersen is növény, a fele stem és cryptó, némi montecarlóval, hydrocotileval már párában várja a feltöltést.

AmegA
Jól fest..
Ilyenkor, mikor ezt a módszert alkalmazzátok, DSM-el indultok? Csak azért kérdem, mert gondolom, ha fel lenne töltve simán vízzel, akkor lemosódna ez a joghurtos keverék,nem?
 
Sziasztok!

Ma végre sikerült egy feles vízcserét csinálni az összes akváriumban, a belsőszűrők szivacsait is kinyomkodtam.
A leszívott vízzel pedig kitakarítottam a nagynak a szűrőrekeszeit, szűrőanyagokkal együtt, eltartott 4 órán át (igaz, hogy a koszos vizet levittem a kertbe).
Pakoltam is, bár az még holnapra is marad.

A joghurtos mohák kicsit rászáradtak a felületekre, most már lehet őket nyugodtan spriccelni, nem jönnek le.

A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit a mohásításról:

Az alapkoncepció, hogy mindenhova jusson bőven, inkább később ritkítjuk mint hogy valahonnan hiányozzon.

Az aprítást kezdetekben alaposan végeztük, nagyon finomra, de így sok ment kárba, mert teljesen ködszerűen terült el a moha a joghurtos vízben, lehet hogy így is ott lesz mindenhol, de nem látványos.
Később már nem nyomtuk a turbó gombot a mixeren, így jobban ki lehetett szedni a léből a mohát, mert a nagyobb darabok le tudtak ülepedni a folyadék aljára.
Főleg a lomariopsist nem aprítottuk túl kicsire, mert az előző berendezésben 3 hónap kellett mire kezdett látszani, hogy egyáltalán maradt belőle.
Mindegyik lének a 95%-a a Wc-ben landolt, kivéve a Plagiochila sp. "Cameroon, azt teljes egészében felhasználtuk az előtérbe (drága növény, sajnáltuk volna a nagy részét a lefolyóba önteni), reméljük dúsan növekszik.
A karácsony moha magától nem igazán tapad, ezért kevertük a jávaival, mert az viszont elég jól ragaszkodik a körülötte lévő dolgokhoz (akár az üvegre is felmászik).
A mohásítás kezdete előtt nedvesítettük a dekorokat, utána már csak másnap reggel, így volt ideje a joghurtnak odatapasztani a növénytörmeléket.
Első alkalommal folyamatosan spricceltük, de így a mohák nagy része lemosódott.

Az előtérben összegyűlő ozmóvizet időnként leszívjuk, mert erősen algásodott korábban, meg vízen úszó növényt is tettünk a kis tócsák tetejére, hogy ezt a tápanyagban gazdag részt árnyékolja, csökkentse a felesleget.

Most nem portápoztuk a táptalajt külön, mert az lehet hogy sok volt korábban.

Amennyiben meglátásotok, vagy kérdésetek van, ne tartsátok magatokban!

Köszönettel!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A leszívott vízzel pedig kitakarítottam a nagynak a szűrőrekeszeit, szűrőanyagokkal együtt
Ami érdekesség: víz is maradt bent a szűrőrekeszekben, kb. félig. A víz színe alatt kifehéredett a használattól bebarnult szűrő anyag, felette megmaradt a színe, feltehetően a bacitelep pusztult le az alsókról.
Most nedvesen várják a feltöltést, de indító baktérium kultúrát biztos fogunk adagolni.

Mintha már most sötétedtek volna a fák, így másfél hét távlatából. Penészt egyenlőre nem látunk, talán köszönhető ez a napi háromszori ozmóvizes spriccelésnek.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma végre a berendezőkeret is el lett téve a helyére, homok bezsákolva, pihen most közel háromnegyed évet.
Hosszú volt, kicsit el is fáradtunk, "nem habos torta" egy ekkora akvárium átrendezése.
Reméljük megéri a fáradságot!

Napi 1-1,5 liter ozmóvíz megy el spriccelésre.
A leszivárgó víz mára letisztult, de azért vettünk 2m levegőcsövet a leszíváshoz.

AmegA
 
Sziasztok!

Ezt a méretet rendben tartani sem lesz kis munka.
Készen állunk a feladatra! Köszönjük Zoli a növényeket! Sok erőt a következő hetekhez, majd hónapokhoz!

Még a téli víztelenítés előtt megtöltjük ozmóvízzel a kertben lévő hordókat (kb. 500 liter), hogy legyen tartalék, az akvárium feltöltéshez és az első néhány vízcseréhez.

Holnap néhány növényt még beteszünk (bucékat, anubiasokat, talán még forrásmohákat).

Leszívunk az összegyűlt vízből is.

Este lepucoljuk a front üveget és csinálunk egy fényképet.

AmegA
 
Ami érdekesség: víz is maradt bent a szűrőrekeszekben, kb. félig. A víz színe alatt kifehéredett a használattól bebarnult szűrő anyag, felette megmaradt a színe, feltehetően a bacitelep pusztult le az alsókról.
Most nedvesen várják a feltöltést, de indító baktérium kultúrát biztos fogunk adagolni.

Amennyiben van rá lehetőség, a szűrőanyagokat érdemes indítás előtt akváriumvízben alaposan átöblíteni! A ledöglött baktériumok igen komoly gondot tudnak okozni (sajnos tapasztalat). Minél kevesebb elpusztult marad a szűrőanyagokban, annál könnyebben indul újra (tapasztalat). A legjobb az volna, ha tudnátok kérni valakitől frissen kiszedett mattenfilter iszapot, és azzal indítani újra a szűrést. Tudom a baktériumkultúrákból sokféle van, és mindenki másra esküszik. Nekem a SERA Nitrivec a kedvencem. Az első feltöltésnél a javasolt adag duplája mehet, utána naponta egy hétig az ajánlott. Ezzel a módszerrel elkerülhető a félig lepusztult szűrő károkozása és így indulhat el leggyorsabban.
 
Sziasztok!

Már az ozmóvíz fele meg van.

Amennyiben van rá lehetőség, a szűrőanyagokat érdemes indítás előtt akváriumvízben alaposan átöblíteni! A ledöglött baktériumok igen komoly gondot tudnak okozni (sajnos tapasztalat). Minél kevesebb elpusztult marad a szűrőanyagokban, annál könnyebben indul újra (tapasztalat). A legjobb az volna, ha tudnátok kérni valakitől frissen kiszedett mattenfilter iszapot, és azzal indítani újra a szűrést. Tudom a baktériumkultúrákból sokféle van, és mindenki másra esküszik. Nekem a SERA Nitrivec a kedvencem. Az első feltöltésnél a javasolt adag duplája mehet, utána naponta egy hétig az ajánlott. Ezzel a módszerrel elkerülhető a félig lepusztult szűrő károkozása és így indulhat el leggyorsabban.
Köszönjük András! Szerencsére van utánpótlás működő szűrőből is, a régi materiát pedig akváriumvízzel átöblítettük alaposan. Az élőlények a feltöltést követően még egy ideig nem kerülnek bele.

Megy a sűrítés:
_SAM3128 (2).JPG _SAM3130 (2).JPG _SAM3131 (2).JPG _SAM3132 (2).JPG _SAM3133 (2).JPG _SAM3134 (2).JPG

AmegA
 
indító baktérium kultúrát biztos fogunk adagolni
A most működő akvák szűrőinek szivacsából mossatok majd bele "trutyit". Attól tökéletesebb indító nincs!(y)
A legjobb az volna, ha tudnátok kérni valakitől frissen kiszedett mattenfilter iszapot
Na, ez a másik tuti(y) Az sem baj, ha nem teljesen friss, de saját vizében tárolt legyen.
Annamari, Ati csak annyit mondhatok: eddig hozzátok a formátokat(y) Csak így tovább:)
 
Sziasztok!

Már csak kb. 40l ozmó fér a 240-es hordóba és meg lesz az 500l.

Este elmaradt a középső nyílás letakarása az üvegtetőn, így reggelre teljesen leszáradt a kövek teljes felülete (6 óránként lehetne spriccelni), ennek ellenére a mohák több helyen is "csücskösödnek".

Jövő héten feltöltés (y) !

AmegA
 
Utoljára módosított:
A most működő akvák szűrőinek szivacsából mossatok majd bele "trutyit". Attól tökéletesebb indító nincs!(y)

Na, ez a másik tuti(y) Az sem baj, ha nem teljesen friss, de saját vizében tárolt legyen.
Annamari, Ati csak annyit mondhatok: eddig hozzátok a formátokat(y) Csak így tovább:)
Én úgy szoktam, hogy a helyi akváriumos ismerősöket és a Facebook csoportot megkérdezem, ki mikor mos szűrőt. Szerencsére mindig szokott lenni valaki, aki tud adni egy kis masszát a szűrő aljáról. Ha tálba mossa át a szűrőanyagot, azt a vizet is érdemes kannában elhozni. Mire hazaértek, leülepszik minden az aljára. A vizet lehet róla a medencébe öteni, de a masszát érdemes inkább a szűrőrekeszbe. Amíg nem rendeződik el a szűrőanyagok között, érdemes a pumpát kikapcsolni. Még azzal is lehet játszani, hogy pl. ha több kanna víz van, az egyiket alaposan felkeverni és a szűrőanyagos zsákokat átöblíteni benne. Majd ennek a maradékát ráönteni a bepakolt szűrőanyagokra. Viszont ha ilyen erősen indított szűrés lesz, akkor egy kis tálba tennék ba haleleséget (lebomlik), így a baktériumoknak lesz mit enniük. Különben hiábavaló volt az egész.
 
Back
Oldal tetejére