• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Ugyanaz a helyzet itt is. Azt gondolom, hogy elöl a fák nagyon bezárják az előteret, illetve kizárják a hátteret a képből. Kb. mintha egy fal lenne. Egyszerűen nem látom azt, hogy a továbbépítés során hogyan alakulhat ki az egyensúly az előtér és a háttér tekintetében, jelenleg nem érzem hogy meglenne.

A görgetegek szépek, tetszenek. Az kavicsos ösvények is jók lennének, felülről profin mutatnak, és jobban érvényesülhetnének, ha a gyökerek nem takarnák ki azokat.

Lehetne esetleg egy felülnézeti képet kérni, ahol az egész akvárium látszik?

Kíváncsian várom hogy jelen helyzetből mit hoztok ki, irány előre!
 
Sziasztok!

Még egy fél vödör homokot öntöttünk az előtér hátsó felébe.
A táptalaj is bekerült a 3 ültethető részbe, meg egy kevés használt vegyes fedőtalaj.

Valamiért mindig az jut eszembe ha ránézek az akváriumra, hogy ennek nekifutottam volna fák nélkül :)

Amennyit játszottatok a térrel és a dimenziókkal annyia lapos lett ez a fás rész. Mintha fel lenne préselve ez a pár fa az üvegre. Teljesen elveszik az extra teret.
Továbbra is nagyon zavar, hogy túlságosan egyenesek a fák. De ezt korábban is megoldottátok, így lehet csak engem zavar :)

Követem az építkezést megvárom mi sül ki belőle :)
Lehet hogy fel kéne tölteni vízzel, megnézni hogy mutat.
Élőben jobban adja a térhatást.

Ugyanaz a helyzet itt is. Azt gondolom, hogy elöl a fák nagyon bezárják az előteret, illetve kizárják a hátteret a képből. Kb. mintha egy fal lenne. Egyszerűen nem látom azt, hogy a továbbépítés során hogyan alakulhat ki az egyensúly az előtér és a háttér tekintetében, jelenleg nem érzem hogy meglenne.

A görgetegek szépek, tetszenek. Az kavicsos ösvények is jók lennének, felülről profin mutatnak, és jobban érvényesülhetnének, ha a gyökerek nem takarnák ki azokat.

Lehetne esetleg egy felülnézeti képet kérni, ahol az egész akvárium látszik?

Kíváncsian várom hogy jelen helyzetből mit hoztok ki, irány előre!

Kevés a hely az akvárium fölött, de holnap megpróbáljuk.

AmegA
 
Sziasztok!

Oldalról is kell még alakítani (nem látszódott szemből a párhuzamosság), az étkezőasztalnál ezt látni (a vízcseppek ugyan zavaróak, de nem szabad a fáknak kiszáradniuk, ha már ennyit áztak):

_SAM2997 (2).JPG

A fákat végül nem rögzítettük véglegesre, csak a kövek közé szorítottuk, így bármikor kivehetőek lesznek (megnyugtatásként @Jopet , @viktorlantos , @ideoda ).

AmegA
 
Sziasztok!

Az összes fát nem szeretném kiszedni a középső részről, de kettőt "kiradíroztam" Annamari segítségével.

Talán jobb lesz így:
View attachment 42966

Legyetek szívesek ne tartsátok magatokban a véleményeiteket!

Köszönettel!

A.ttila
Nekem tovabbra is tetszik, mar most belelatom a tavolban levö hegyeket is, de fenntartom ugyanakkor, hogy nem latom meg tovabbra sem azt a koncepciot, amit elkepzeltetek, ezert megvarom, hogy milyen lesz feltöltve, növenyesitve.
Nekem is kicsit belenyomul az elöterbe a sok fa, de ezt nehez most meg megitelni, hogy ez mennyire "mosodik" el kesöbb.
 
Sziasztok!

Az őszi szünet előnye, hogy folytatódhat az építkezés.
Csökkent a fák létszáma kettővel.
A jobb szélről az első két fa kikerült, helyére a baloldali patak jobb partján lévő első fa települt át a jobb alsó sarokba (majdnem ugyanúgy néz ki mint az elődje, csak előnyösebb gyökérzettel bír), betekintést engedve a patakmedrekre.

Nekem tovabbra is tetszik, mar most belelatom a tavolban levö hegyeket is, de fenntartom ugyanakkor, hogy nem latom meg tovabbra sem azt a koncepciot, amit elkepzeltetek, ezert megvarom, hogy milyen lesz feltöltve, növenyesitve.
Nekem is kicsit belenyomul az elöterbe a sok fa, de ezt nehez most meg megitelni, hogy ez mennyire "mosodik" el kesöbb.
Köszönjük a hozzászólást, korrigálunk folyamatosan, de nem akarjuk elkapkodni.
Vízzel feltöltve a hónap végén lesz.

Lehetne esetleg egy felülnézeti képet kérni, ahol az egész akvárium látszik?
Készült, csak most nincs itthon az átjátszó kábel, este feltesszük!

Mindenkinek köszönjük az eddigi észrevételei megosztását!
Továbbra is várjuk!
Amit többen is javítani valónak éreztek azon próbálunk változtatni, természetesen megtartva az eredeti koncepciót, de itthon előtte ülve mindig jobban mutat, mintha kívülállóként néznénk (nem sárga, nem kicsi, nem savanyú, de a miénk :D)!

AmegA
 
A koncepció tetszik.
Én csak attól félek, hogy benövényesítve a háttérből nem fog látszani semmi sem és akkor lesz belőle egy nagyon szűk mélységű akvárium. Az előző berendezésetekkel is ez volt az érzésem és a végére valóban nagyon eltűnt a mélységérzet. Tudom sűrű olló használattal minden megoldható, de kérdés, hogy meritek-e elég bátram használni az ollót? Én is ezen szoktam elbukni, csak azért merem ezt leírni.
 
most kicsit magasabbról lőttük
Szerintem sokkal jobb ez a magasság, jobban rálátni az egészre(y)
Az összes fát nem szeretném kiszedni a középső részről, de kettőt "kiradíroztam" Annamari segítségével.
Azt a (korábban jobbról második) jobbról kivett fát szerettem, nagyon egyedi a törzs és a gyökérzet is. Valahol fogjátok használni?
Bal oldalon az ecset kissé beleharapott a maradóba;):p
Összességében jót fog tenni neki, hogy jobban hátra lehet látni(y)
 
A szikla alap a végére nagyon baba lett. Minden hibáját kiküszöböltétek és mindent hoz amit szeretnétek.
A fák nekem nem jönnek át aminek az okai:
- nagyon vastagok
- túl világosak elvonják a figyelmet.
- de a legfontosabb, hogy mintha vihar után lennének. Minden fa felfele akar nőni nem jobbra 40 fokba másik meg balra 30 fokba. pl ez:

dd460dbde7219c40ee17d40247f92571.jpg
 
A koncepció tetszik.
Én csak attól félek, hogy benövényesítve a háttérből nem fog látszani semmi sem és akkor lesz belőle egy nagyon szűk mélységű akvárium. Az előző berendezésetekkel is ez volt az érzésem és a végére valóban nagyon eltűnt a mélységérzet. Tudom sűrű olló használattal minden megoldható, de kérdés, hogy meritek-e elég bátram használni az ollót? Én is ezen szoktam elbukni, csak azért merem ezt leírni.

Az en mostani scapem erre a tokeletes pelda, pedig nekem van benne egy osveny is, igy is a fak tul elore kerultek, es a mohasitassal elegge eltunt a melyseg. Most epp azon agyalok hogyan kellene hozzanyulni hogy jobb legyen. Ezert emlitettem en is hogy tul sok a fa elol.
 
Sziasztok!


Először a képek.

Oldalról:
_SAM3005 (2).JPG
Szemből:
_SAM3004 (2).JPG

Felülről bal oldal:
_SAM3013 (2).jpg

... jobb:
_SAM3020 (2).jpg

A koncepció tetszik.
Én csak attól félek, hogy benövényesítve a háttérből nem fog látszani semmi sem és akkor lesz belőle egy nagyon szűk mélységű akvárium. Az előző berendezésetekkel is ez volt az érzésem és a végére valóban nagyon eltűnt a mélységérzet. Tudom sűrű olló használattal minden megoldható, de kérdés, hogy meritek-e elég bátram használni az ollót? Én is ezen szoktam elbukni, csak azért merem ezt leírni.
Köszönjük Zoli, örülünk hogy tetszik, ez sokat jelent nekünk!
A korábbi berendezést direkt dzsungelesítettük, most szellősebben szeretnénk.
A legkisebb stemek lesznek benne: Gratiola, Hm, Rotala mini, Myriophyllum Guyana.
Mivel kicsi rész lesz ültetve, ezért nem fog sokáig tartani a nyírásuk.

Szerintem sokkal jobb ez a magasság, jobban rálátni az egészre(y)
Azt a (korábban jobbról második) jobbról kivett fát szerettem, nagyon egyedi a törzs és a gyökérzet is. Valahol fogjátok használni?
Bal oldalon az ecset kissé beleharapott a maradóba;):p
Összességében jót fog tenni neki, hogy jobban hátra lehet látni(y)
Köszönjük Szabolcs! Igen jobb a fentebbről készített kép. A kivett fáknak egyenlőre nincs funkciójuk.

A szikla alap a végére nagyon baba lett. Minden hibáját kiküszöböltétek és mindent hoz amit szeretnétek.
A fák nekem nem jönnek át aminek az okai:
- nagyon vastagok
- túl világosak elvonják a figyelmet.
- de a legfontosabb, hogy mintha vihar után lennének. Minden fa felfele akar nőni nem jobbra 40 fokba másik meg balra 30 fokba. pl ez:

View attachment 42976
Köszönjük hogy szántál időt az akváriumunkra!
A kövesítésben pedig nem vagyunk valami jók, de nekünk is tetszik a végeredmény!
A korábbi berendezésben 3-5x ilyen vastag fákat használtunk, talán ezért nem érzékeljük, hogy nagyok lennének, de ezen pont nem tudunk változtatni.
Reményeink szerint sokat fognak idővel sötétedni.
A fákat a gyökérzetük miatt nem lehet függőlegesen állítani, eredetileg sem voltak.
A folyóparton, erdei patakok, vízmosások szélén sokszor a víz fölé nyúlnak a fák, talán a kimosott, jég által elvágott gyökerek és ahogy te is írod a szelek, viharok miatt (legalább is kirándulás, kajakozás közben sok ilyet láttunk).
Az általad linkelt képen inkább egy síkvidéki fenyvest imitáló berendezés látható.


Az en mostani scapem erre a tokeletes pelda, pedig nekem van benne egy osveny is, igy is a fak tul elore kerultek, es a mohasitassal elegge eltunt a melyseg. Most epp azon agyalok hogyan kellene hozzanyulni hogy jobb legyen. Ezert emlitettem en is hogy tul sok a fa elol.
Reméljük így jobban tetszik!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Valóbban befognak sötétedni, mert minden fa, hajlamos a vízben besötétedni. Nálam is a Green Chaos-ban , elég világos volt mikor beraktam, most már szinte, sötét barna.Ez függ a fától is.
 
Sziasztok!

Mármint, hogy világos maradjon ?
A sötétítésre gondolt Béla.

A mai átalakítás úgy érzékelem sokat segített megszüntetni a "fal" hatást.
Kicsit időigényes feladat minden változtatás.
A gyökerek sok esetben a szomszédos fák gyökereivel vannak összeköttetésben, így majdnem az összeset ki kellett szedni 3 eltávolításához.
Egy változtatás közben többször meg kell nézni távolabbról, fényképező gépen keresztül is, hogy megbizonyosodhassak, hogy jó irányú a módosítás.
Ha mégsem tetszik, kezdhetem elölről.
Közben vigyázni kell hogy ne boruljon a környezetében lévő többi fa.
Talán a jobb oldali medret is emelni kéne egy kicsit.

Holnap tényleg a mohásítás következik.

A.ttila
 
Sziasztok!


A sötétítésre gondolt Béla.
A.ttila
Lehet hogy hülye kérdést tettem fel, de nem értem hogy mért kell besötétíteni , ha amúgy is 1-2 hónapon belül természetesen besötétedik. A növényeknek is kell annyi idő még nőnek és terjeszkednek. Gondoltam, hogy tud valami trükköt, hogy világos maradjon. Fura is volt hogy vasfával összefőzni, mivel a vasfa, már alapból sötét fa. Ezzel a erővel a mikro-ban is berakhatom, mert attól is bebarnul, feltéve ha belefér.
 
Sziasztok!

Lehet hogy hülye kérdést tettem fel, de nem értem hogy mért kell besötétíteni , ha amúgy is 1-2 hónapon belül természetesen besötétedik. A növényeknek is kell annyi idő még nőnek és terjeszkednek. Gondoltam, hogy tud valami trükköt, hogy világos maradjon. Fura is volt hogy vasfával összefőzni, mivel a vasfa, már alapból sötét fa. Ezzel a erővel a mikro-ban is berakhatom, mert attól is bebarnul, feltéve ha belefér.
Bélánál nincs idő ilyesmire!
Két hónap múlva már az akvárium harmadik-negyedik berendezésén gondolkozik, nem azon, hogy mikorra lesznek elég sötétek a fák!
De az Ő munkatempója már számunkra is követhetetlen, de ez így van jól, valakinek elől kell lenni, hogy mehessünk utána!

AmegA
 
A kövek elöl szerintem angyalkövek lesznek, mi is vettünk a barkácsboltban 1 kilót és azt tettük a terráriumba.
 
Sziasztok!

A kövek elöl szerintem angyalkövek lesznek, mi is vettünk a barkácsboltban 1 kilót és azt tettük a terráriumba.
Saját gyűjtésű kvarc kavicsok.
Van belőle egy tonna, szín és méret szerint szelektálva.

Sajnos ma reggelre elromlott a laptop, ezért a javítás, vagy csere idejére nem lesznek feltöltve képek!

De az ötleteiteket továbbra is szívesen fogadjuk!

Köszönettel!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére