• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Hogy néz ki felülről amúgy? Innen úgy tűnik, hogy a fák és a hátsó hegyek között brutál sok hely van még. Ha így marad a hardscape, mi lesz a középső részen?
 
Sziasztok!

Részemről még törpölök, ahogy valószínűleg Ti is...
Ha jól saccolom valami patakpart szeretne lenni a koncepció, háttérben hegyekkel.
Ha nagyjából jó irányban gondolkodok, akkor két apró észrevételem lenne eddig:
- bal elől az a nagy bazalt túl elől van, lehet, hogy valahol a jobb hátuljában jobban segítené a koncepciót
- a fák egyelőre túlságosan fal szerűen vannak elhelyezve: lehet, hogy valahol egy nyiladék/"kanyar" (a patak medre) átláthatóbbá és változatosabbá tenné

Ha a hátsó nagy bazaltok nem távoli hegyek akarnak lenni, akkor viszont zavaró, hogy nagyon másmilyen kövekből épül a scape... ...főleg ha majd látszani is fognak a bazaltok is és a görgetegek is...
Köszönjük Szabolcs hogy megosztottad velünk az észrevételed!
Igen jól látod!
A koncepció:
- elől hatalmas görgeteg kövek a folyóban (később kisebbekkel kiegészítve) a nagyságukkal a térérzet növelése a cél,
- a parton kimosott gyökerű fák,
- kétoldalt (közel a harmadokban) kis patakok ömlenek a folyóba,
- a patakok közrefognak egy zöld domboldalt,
- kétoldalt sziklák, melyek közül szintén előbuknak patakok,
- háttérben hegyek.
Az első oldalon található inspirációs képekhez hasonlóan.

Visszacsináljuk a polizstirol alapnál a jobb oldali beugrást, mert tényleg kicsit egyenesre sikerült a part.
A patakmedrek kiépítése még fojamatban van, mikor majd látszanak akkor másként mutat.
A bal oldali bazalt maszkolva lesz növényekkel.
A nagy álló kavics teteje a jobb alsó aranymetszésben van, ő a egyik szemmágnes (a mostani berendezés "vasvillája), tehát marad.
Az eltérő szín a bazalt és a kavicsok között nem lesz zavaró, kontrasztosabb lesz.

Nagyon szivesen hozzaszolunk, ha tudnam, hogy mit kellene mondanom...
Egyenlöre en nem latom a koncepciot, ezert meg varok, hogy mit hoztok ki belöle.
Igy most elsöre azt mondanam, amit az elöttem szolok (@Pecás, @ideoda), hogy a bal oldali bazalt tul "intenziv" ott nekem, emellett az allo gorgeteg kö is jobb oldalon elöl.
A fak szuperek, nekem egyböl hozzak az erdös hangulatot, de nem tudom, hogy mit szeretnetek lattatni.
Nekem furcsa a kövek elterö texturaja, de abbol kiindulva, hogy milyen lett az elözö, ez is biztos jo lesz, csak nekem meg homalyba burkolozik, mint Anakin jövöje a Star Wars-ban, hogy mi fog ebböl kisülni.
Erdö, mögötte hegyseggel? Patakmeder, mögötte kövekkel, melyek a parton hevernek?
Nekem tul közelinek tünnek a görgeteg kövek a frontüveghez...de hisz en meg versenyen sem indultam, az en velemenyem igazan nem lehet relevans.
Azt tudom, hogy biztosan jo lesz, akarmi is sül ki belöle.
Köszönjük!
Nem kell szerénykedned, mindenkitől lehet tanulni, nem kell ahhoz versenyzőnek lenni, elég pár jó kérdés is!
Valóban közel vannak görgetegek a frontüveghez, de ez a mélység ennyit enged.
Inkább most csak parti fasor lesz, szeretnénk hogy legyen egy kis nyitott tér középen!

Ha a bazaltok moházva lesznek akkor szerintem nem gáz hogy másmilyenek a kövek. Nekem jobb elöl szemet szúrt az álló görgeteg. Lehet hogy az nem jó ott.
(y)
Hogy néz ki felülről amúgy? Innen úgy tűnik, hogy a fák és a hátsó hegyek között brutál sok hely van még. Ha így marad a hardscape, mi lesz a középső részen?
20-25cm az elülső rész.

AmegA
 
A nagy álló kavicsot megtartanám én is, viszont, hogy harmónikusabban illeszkedjen a képbe, enyhén dönteném jobbra. Valahogy furcsa a vízáram közepén egy teljesen függőleges tengelyű elem. Hogy megmaradjon a csúcsa a nevezetes pontban, lehetne csak az alját balra tolni.:) Egyébként nekem nem sokat segít a frontüvegen a szabásminta, leginkább az aranyspirált figyelem itt és annál az ominózus kőnél mindig megakad a folyam.:)
 
Ez a spirálos cucc nekem kínai :) Mármint értem, hogy miről szól, de az építésben nem tudom elképzelni, hogyan segíthet. Konkrétan nem ott és úgy vannak a dolgok a képen. Mivel ez csak egy vonal, mi meg szabálytalan alakzatú dekorokat használunk, tulajdonképpen ráfoghatjuk, hogy pl. a kőnek nem a széle, hanem valamelyik éle fut ott, nemde? Vagy hogy nem az aranyspirálhoz igazítottuk a képet, hanem a Fibonacci spirálhoz. Minimális az eltérés, mégis van. Lényeg, hogy legyen dinamikája a képnek, nem? Aztán majd rárajzoljuk a spirált valamelyik oldalra, ahová pontosan beillik :D Na de aztán csak hajrá, használjátok ha ti értitek. Biztosan csak én vagyok hozzá túl egyszerű, csak ez kikívánkozott belőlem.

Lesz ebben az akiban is átláthatatlan dzsungel, mint az előzőben? Ott is valamit ötleteltünk a kövekkel, oszt' semmi se látszott belőlük :) De legalább elmondhatom, hogy menő ötletet adtam egy bajnok akihoz. Hogy most is jóelőre kivegyem a részem a dicsőségből, mondok most is valami jelentéktelen tippet. Engem az apró térbeli rendellenességek zavarnak picit. Önmagukban ezek semmiségek, de ha körülöttük minden kidolgozott és patent lesz, akkor illúziórombolók tudnak lenni. Ilyen pl a jobboldali két ág kereszteződése. Az árnyékosabb ág töve magasabban és hátrébb van, mint a mellette levő göcsörtösé, fent mégis elé nyúlik annak. Ha jól sejtem, a mélységábrázolás azt hivatott majd láttatni, hogy a sima fa sokkal hátrébb van, mint a göcsörtös, akkor mégis hogyan nyúlik elé? 95%-ra tippelném, hogy ebből semmi sem fog majd látszódni :D, ezért is jeleztem az elején.
A másik hozzászólásom meg egy ötlet, ami egyben egy kritika is az előzőre, remélem nem bánjátok :notworthy:. A kép mélységében alapvetően két dimenziós volt és most is az. Egy közeli, meg egy távoli rész van. Ennél most, ha megnyitjátok a pataknak a falat, akkor ott szerintem dolgozzatok ki majd részletes átmenetet a két dimenzió között. Az nagyon megdobja majd a mélységet. Amit Béla is éppen csinál most a Kongban.
Kíváncsian várom, ebből most mit hoztok ki. Az előzőhöz meg gratulálok (y)
 
Szemben ülve nem mutatja a pontokat, vonalakat, kell a fotó, hogy látszódjon min kell variálni, -van mit:

Ha szabad mazsolaként belekotyognom, számomra az ominózus nagy álló kavics ezen a képen sokkal természetesebben mutat. Kicsit előre buktatva -patak alámosta feelinggel- is el tudnám képzelni.
 
Sziasztok!


Köszönjük Szabolcs hogy megosztottad velünk az észrevételed!
Igen jól látod!
A koncepció:
- elől hatalmas görgeteg kövek a folyóban (később kisebbekkel kiegészítve) a nagyságukkal a térérzet növelése a cél,
- a parton kimosott gyökerű fák,
- kétoldalt (közel a harmadokban) kis patakok ömlenek a folyóba,
- a patakok közrefognak egy zöld domboldalt,
- kétoldalt sziklák, melyek közül szintén előbuknak patakok,
- háttérben hegyek.
Az első oldalon található inspirációs képekhez hasonlóan.

Visszacsináljuk a polizstirol alapnál a jobb oldali beugrást, mert tényleg kicsit egyenesre sikerült a part.
A patakmedrek kiépítése még fojamatban van, mikor majd látszanak akkor másként mutat.
A bal oldali bazalt maszkolva lesz növényekkel.
A nagy álló kavics teteje a jobb alsó aranymetszésben van, ő a egyik szemmágnes (a mostani berendezés "vasvillája), tehát marad.
Az eltérő szín a bazalt és a kavicsok között nem lesz zavaró, kontrasztosabb lesz.


Köszönjük!
Nem kell szerénykedned, mindenkitől lehet tanulni, nem kell ahhoz versenyzőnek lenni, elég pár jó kérdés is!
Valóban közel vannak görgetegek a frontüveghez, de ez a mélység ennyit enged.
Inkább most csak parti fasor lesz, szeretnénk hogy legyen egy kis nyitott tér középen!


(y)

20-25cm az elülső rész.

AmegA
De jó nektek, hogy 65 cm nettó mélységetek van, sokkal jobb lehet benne építeni, mint egy 40cm körüliben...
 
Az előző akva sem volt semmi, de ez nagyon durván fog kinézni... Én még egyenlőre csak álmodni sem mernék ilyen akváriumokról :D Igyekszem majd én is felnőni egy hasonló szintre :p
 
Este ezt alakítottuk
Kiváncsi leszek a fák elhelyezésére....;):)
Az akvátok -finoman szólva- nem kicsi, de ne aprózzátok el: szerintem elég lenne egy patakmeder alaposan kidolgozva a hátrafelé menő egyszem kanyarját és így maradhatna helyetek a részletekre. (a partra, a fák közti/melletti susnyásra, a hegyek felé felfutó lankákra)
A fák elég nagyok ahhoz, hogy könnyen elvigyék a tekintetet a sok (lehetséges) apróságról.
A jelenlegi elhelyezés nekem kb azt sugallja, hogy ülök a patakban valamelyik kövön, előteremben a csobogó víz és a belőle kiálló kövek vannak (tetejük akár vékonyan mohás is lehet;)), hátrébb dob a patak medre egy kanyart és a parti susnyáson és a fák közti réseken keresztül felsejlenek a hegyek, ahonnan a patak érkezik.
Ezért kezdtem azzal, hogy kíváncsi leszek a fák elhelyezésére...
Jobb elől a harmadolónál lévő nagy kőtől hátrafelé látni vélem a meder vonalát, amit egy ügyes fordulattal valahogy megpróbálnék balra felkanyarítani a hátsó nagy bazaltok közötti nyiladékhoz.
A meder két oldalának a kialakítása és főleg láttatása tűnik az igazi kihívásnak(y)
...szerintem...
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra:)
 
Sziasztok!

A nagy álló kavicsot megtartanám én is, viszont, hogy harmónikusabban illeszkedjen a képbe, enyhén dönteném jobbra. Valahogy furcsa a vízáram közepén egy teljesen függőleges tengelyű elem. Hogy megmaradjon a csúcsa a nevezetes pontban, lehetne csak az alját balra tolni.:) Egyébként nekem nem sokat segít a frontüvegen a szabásminta, leginkább az aranyspirált figyelem itt és annál az ominózus kőnél mindig megakad a folyam.:)

Köszönjük Sanyi!
A követ elborítottuk, miután kivettünk egy háromszöget a polisztirol alátétből, nem lehet csak kicsit dönteni, mert nagyon kiemelkedett.
A legutóbbi képen láthatod a szabásminta előnyét, a beforgatott kövek, csíkok, élek találkozásai a vonalakkal, metszésekkel.
Sajnos a spirál nem lett tökéletes, azt jó lenne újra rajzolni.

Ez a spirálos cucc nekem kínai :) Mármint értem, hogy miről szól, de az építésben nem tudom elképzelni, hogyan segíthet. Konkrétan nem ott és úgy vannak a dolgok a képen. Mivel ez csak egy vonal, mi meg szabálytalan alakzatú dekorokat használunk, tulajdonképpen ráfoghatjuk, hogy pl. a kőnek nem a széle, hanem valamelyik éle fut ott, nemde? Vagy hogy nem az aranyspirálhoz igazítottuk a képet, hanem a Fibonacci spirálhoz. Minimális az eltérés, mégis van. Lényeg, hogy legyen dinamikája a képnek, nem? Aztán majd rárajzoljuk a spirált valamelyik oldalra, ahová pontosan beillik :D Na de aztán csak hajrá, használjátok ha ti értitek. Biztosan csak én vagyok hozzá túl egyszerű, csak ez kikívánkozott belőlem.

Lesz ebben az akiban is átláthatatlan dzsungel, mint az előzőben? Ott is valamit ötleteltünk a kövekkel, oszt' semmi se látszott belőlük :) De legalább elmondhatom, hogy menő ötletet adtam egy bajnok akihoz. Hogy most is jóelőre kivegyem a részem a dicsőségből, mondok most is valami jelentéktelen tippet. Engem az apró térbeli rendellenességek zavarnak picit. Önmagukban ezek semmiségek, de ha körülöttük minden kidolgozott és patent lesz, akkor illúziórombolók tudnak lenni. Ilyen pl a jobboldali két ág kereszteződése. Az árnyékosabb ág töve magasabban és hátrébb van, mint a mellette levő göcsörtösé, fent mégis elé nyúlik annak. Ha jól sejtem, a mélységábrázolás azt hivatott majd láttatni, hogy a sima fa sokkal hátrébb van, mint a göcsörtös, akkor mégis hogyan nyúlik elé? 95%-ra tippelném, hogy ebből semmi sem fog majd látszódni :D, ezért is jeleztem az elején.
A másik hozzászólásom meg egy ötlet, ami egyben egy kritika is az előzőre, remélem nem bánjátok :notworthy:. A kép mélységében alapvetően két dimenziós volt és most is az. Egy közeli, meg egy távoli rész van. Ennél most, ha megnyitjátok a pataknak a falat, akkor ott szerintem dolgozzatok ki majd részletes átmenetet a két dimenzió között. Az nagyon megdobja majd a mélységet. Amit Béla is éppen csinál most a Kongban.
Kíváncsian várom, ebből most mit hoztok ki. Az előzőhöz meg gratulálok (y)
Megtisztelő Gergő a hozzászólásod, hogy időt szánsz mások akváriumának jobbításához, nagyon rendes dolog!

A "spirálos cucc" egy mankó, mert nem mindenki rendelkezik fényképész, vagy festő aggyal, így jól jönnek a támpontok, -vonalak.
Nem lesz dzsungel, inkább csak fasor, -csoport.
A sziklák most látszani fognak.
A fákat még mozgatjuk, ez még csak egy próba volt, hogy miként mutat bent az üvegkeretek között, de jó hogy felhívtad a figyelmünket a "rendellenességre"!
A kisebbedő kavicsok fogják növelni a távolságot, meg persze a különböző méretű növénypárok.
Most a középső résznek kell távolabbinak tűnnie, mint a két szélének!
Újra köszönjük a gratulációt!

Az előző akva sem volt semmi, de ez nagyon durván fog kinézni... Én még egyenlőre csak álmodni sem mernék ilyen akváriumokról :D Igyekszem majd én is felnőni egy hasonló szintre :p

A legfontosabb, hogy elhidd, Te is tudsz ilyet csinálni!
Ha ezzel a hozzáállással közelíted meg, akkor sikerülni fog!

De jó nektek, hogy 65 cm nettó mélységetek van, sokkal jobb lehet benne építeni, mint egy 40cm körüliben...

A méret is a tervezés fontos része volt. Mivel tudtuk hogy szeretnénk versenyezni vele, ezért egyértelmű volt, hogy a lehető legnagyobb mélységgel "operáljunk".

Ha szabad mazsolaként belekotyognom, számomra az ominózus nagy álló kavics ezen a képen sokkal természetesebben mutat. Kicsit előre buktatva -patak alámosta feelinggel- is el tudnám képzelni.

Köszönjük a tanácsodat Évi!
Teljesen el kellett borítanunk a nagy követ, de talán így is jó lesz.

Kiváncsi leszek a fák elhelyezésére....;):)
Az akvátok -finoman szólva- nem kicsi, de ne aprózzátok el: szerintem elég lenne egy patakmeder alaposan kidolgozva a hátrafelé menő egyszem kanyarját és így maradhatna helyetek a részletekre. (a partra, a fák közti/melletti susnyásra, a hegyek felé felfutó lankákra)
A fák elég nagyok ahhoz, hogy könnyen elvigyék a tekintetet a sok (lehetséges) apróságról.
A jelenlegi elhelyezés nekem kb azt sugallja, hogy ülök a patakban valamelyik kövön, előteremben a csobogó víz és a belőle kiálló kövek vannak (tetejük akár vékonyan mohás is lehet;)), hátrébb dob a patak medre egy kanyart és a parti susnyáson és a fák közti réseken keresztül felsejlenek a hegyek, ahonnan a patak érkezik.
Ezért kezdtem azzal, hogy kíváncsi leszek a fák elhelyezésére...
Jobb elől a harmadolónál lévő nagy kőtől hátrafelé látni vélem a meder vonalát, amit egy ügyes fordulattal valahogy megpróbálnék balra felkanyarítani a hátsó nagy bazaltok közötti nyiladékhoz.
A meder két oldalának a kialakítása és főleg láttatása tűnik az igazi kihívásnak(y)
...szerintem...
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra:)

Az egyszem patakmedret már Annamari is forszírozta, de nem engedek (A.ttila), nagyon részletgazdagnak kell lennie!
Sőt, még gondolkozom egy újabb medren, vagy ösvényen, azon a részen amit Te is írtál.
A meder széleit bazaltok, fák, növények szegélyezik.
A meglátásaid nagyon jók Szabolcs!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A fákat lejjebb kell majd ültetni, a fotót pedig magasabbról készíteni, mert így túl sokat takarnak (legalábbis most víz és növények nélkül úgy tűnik).

AmegA
 
Sziasztok!

A fákat lejjebb kell majd ültetni, a fotót pedig magasabbról készíteni, mert így túl sokat takarnak (legalábbis most víz és növények nélkül úgy tűnik).

AmegA
Jön a hétvége, lesz idő a kreativitást szabadjára engedni:)(y)
Aztán -jó szokásotokhoz híven- mutassátok is meg az eredményt;)
Annamari: az erő(m) veled van!:D Ne hagyd magad! (bocs Ati:))
 
Sziasztok!

Jön a hétvége, lesz idő a kreativitást szabadjára engedni:)(y)
Aztán -jó szokásotokhoz híven- mutassátok is meg az eredményt;)
Annamari: az erő(m) veled van!:D Ne hagyd magad! (bocs Ati:))


A hétvégén talán lesz idő befejezni.
Teszünk fel képeket is!
Jó lenne a mohásításig eljutni vasárnap estig!

AmegA
 
Sziasztok!

A két szélső szikla hátrébb került, a jobb oldali elé került egy új.

Az ígért kép, reggel:

_SAM2961 (2).JPG

... az aktuális állapot:
_SAM2963 (2).JPG
Kisebb kiegészítő sziklák kerültek a középső részbe és jobb hátra.

Folytatjuk ... .

AmegA
 
Utoljára módosított:
Néztétek már vízben megvilágítva ezeket a köveket a háttér sziklákkal együtt? Időnként megtréfál a szín. Most azt mondanám nagyon világos lesz a többi látványelemhez képest.
Egyébként igzi elképzelés. Ilyenkor mennyivel világítjátok? Már tényleges fénnyel megy a helyén?
 
Sziasztok!

Néztétek már vízben megvilágítva ezeket a köveket a háttér sziklákkal együtt? Időnként megtréfál a szín. Most azt mondanám nagyon világos lesz a többi látványelemhez képest.
Egyébként igzi elképzelés. Ilyenkor mennyivel világítjátok? Már tényleges fénnyel megy a helyén?
Köszönjük Viktor a figyelmed, kérdésed!
Igen, víz alatt közepes szürkék a kövek, a csíkok természetesen fehérek, néhányuk tetejét (az elméleti folyóból kilógó részüket) mohásítjuk és várhatóan a lombkorona (terv szerint Bolbitis növendékek) is árnyékol rajtuk.
Ezzel együtt szeretnénk ha kontrasztos lenne, fekete-szürke-fehér-zöld (még azt nem tudjuk mennyire változik a fák törzsének színe, mert eddig nem sokat sötétedett), mindenesetre biztos különleges, egyedi lesz a teljes kép, ha túl sok növény már nem is fér bele.
Most csak a két tartalék (karbantartó+fényképezést segítő) cső megy az Ati-ban építés közben, de mohásítás után bedurrantjuk a többi 6-ot.

Egy ösvényt is tervezünk:

_SAM2963 (2)1.jpg

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Kicsit emeltünk a fényképezőgépen, meg balra is tolni kellett rajta, mer közel egy év után rájöttem, hogy a járólap fugákhoz állítottam (A.ttila) a állvány lábakat (4 30x30cm-es lap sor van) de az utolsó sor 8cm-rel keskenyebb (igaz nagyrészt szőnyeg takarja, ezért nem tűnt fel).

Kis kavicsok középre, geotextil be a homokágy alá (gondolni kel a bontásra is, így leszívásnál nem kapja el az alapnak használt lávakődarabokat):
_SAM2964 (2).JPG

Homokfeltöltés:
_SAM2965 (2).JPG

Pár kiegészítő kő a mederbe, jöhet a kavicsozás:
_SAM2966 (2).JPG

Továbbra is várjuk az észrevételeiteket!

Köszönettel!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére