• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aranymetszés,fókuszpont számoló segédlet

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Itt található egy kis megnyitható progi a fókuszpont kiszámolásához.Nem kell osztani,szorozni,vagy saccolni,ez a kis segéd kiszámolja helyettünk.
 
Helló!

Nekem ez valahogy nem akar működni, nem nagyon vágom ezt az aranymetszést, mondjuk 2-es voltam matekból...

Valami más mód van a meghatározására?

Köszi
 
Helló!

Nekem ez valahogy nem akar működni, nem nagyon vágom ezt az aranymetszést, mondjuk 2-es voltam matekból...

Valami más mód van a meghatározására?

Köszi


Milyen széles az akváriumod? Kiszámolom neked ha gondolod.
 
Szia!

20gAquarium_GoldenRatio31.jpg

Ezen a képen illusztrálva, ha mondjuk 24" széles és 16" magas az akvárium, akkor beírod a fent linkelt program nagy dobozába, hogy 24, amely kiadja, hogy 14.83281572999, ekkor ezt jobbról felméred a hosszanti tengelyre, hasonlóképpen beírod, hogy 16, amire megkapod, hogy 9.888543819998, ekkor ezt a tetejétől méred fel, az előbbi ponton átmenő merőleges, valamint az utóbbi ponton átmenő vízszintes egyenes metszéspontja adja meg a fókuszpontot, ahová érdemes a fő kompozíciót elhelyezni. :)
 
vedd az egy harmadát és rontsd el egy kicsit a közepe felé. Látni fogod. hogy mennyire. Körülbelül ez az aranymetszés ha nem akarsz számokkal bíbelődni.
 
Szia!

20gAquarium_GoldenRatio31.jpg

Ezen a képen illusztrálva, ha mondjuk 24" széles és 16" magas az akvárium, akkor beírod a fent linkelt program nagy dobozába, hogy 24, amely kiadja, hogy 14.83281572999, ekkor ezt jobbról felméred a hosszanti tengelyre, hasonlóképpen beírod, hogy 16, amire megkapod, hogy 9.888543819998, ekkor ezt a tetejétől méred fel, az előbbi ponton átmenő merőleges, valamint az utóbbi ponton átmenő vízszintes egyenes metszéspontja adja meg a fókuszpontot, ahová érdemes a fő kompozíciót elhelyezni. :)

Igen, én is ezt a majdnem 2/3 - 1/3 arány gondoltam ki alapból, de úgy, hogy a jobb oldalon van a metszés pont. Így is működhet?

Mindez col-ban van, tehát még át kell váltanom cm-be, mindez sajna íves frottal és térben :p
 
vedd az egy harmadát és rontsd el egy kicsit a közepe felé. Látni fogod. hogy mennyire. Körülbelül ez az aranymetszés ha nem akarsz számokkal bíbelődni.
Érdekes ez az aranymetszés dolog, mert ha fotózól és pl. nagylátószögű obival csinálsz képet akkor el fog csúszni a precízen bemért aranymetszési vonal, szóval én letsgodisco barátommal értek egyet, hogy érzésre kell beállítani.
 
Mindez col-ban van, tehát még át kell váltanom cm-be, mindez sajna íves frottal és térben

Nem kell átváltani, az aranymetszésnek nincs dimenziója :), ha centiméterben adod meg, akkor a centiméterben kapod vissza az eredményt.
 
Én letöltöttem egy widgetet gépre. Egy mozdulat és egyből ott van :)
GoldenRatio a neve Mac-re.
 
Back
Oldal tetejére