• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áramszünet, avagy az akvakertész rémálma

És a szűrők??[emoji17] Adagolhatom a bacit utána
Amugy köszönöm a jótanácsot[emoji6]

Nem tudsz kölcsönkérni valahonnan autós invertert? Kocsi akku kell hozzá meg az átalakító. Reggel 8-16 ig egy szűrőt elvisz, mielőtt lemerülne az akku
 
Semmi gond nem fog történni. Ahogy mondtak utana vizcsere valamikor es 2 napig meg bacit adagolsz es kész.
 
Autós inverterrel óvatosan! Ezek az olcsóbb változatok négyszögjelet adnak ki. (nekem van ilyenem, de ilyen célra nem ajánlom)
Neked egy olyan inverter, vagy szünetmentes táp volna jó aminek szinuszos kimenete van. Nem régiben láttam olcsóért ilyen valamelyik használt cuccos weboldalon. Ha jól emlékszem 10e alatt volt.
Szerintem ha egy ilyen táppal félóránként 5 percre bekapcsolod a szűrőket, mintha mise történt volna :)
Ja és fontos még, hogy 230 nélkül is indítható legyen, mert nem mind tudja ezt!

Nem tudsz kölcsönkérni valahonnan autós invertert? Kocsi akku kell hozzá meg az átalakító. Reggel 8-16 ig egy szűrőt elvisz, mielőtt lemerülne az akku
:(Ma nézem a szórólapon, hogy 12.-én 8-16-ig áramszünet lesz az utcánkban.Auuuuu.......:mad:
 
:(Ma nézem a szórólapon, hogy 12.-én 8-16-ig áramszünet lesz az utcánkban.Auuuuu.......:mad:

Pár hete nálunk is volt, 8-13-ig volt betervezve, aztán 15 után jött vissza az áram. 16 óra körül értünk haza és semmit nem vettünk észre az egészből.
 
Autós inverterrel óvatosan! Ezek az olcsóbb változatok négyszögjelet adnak ki. (nekem van ilyenem, de ilyen célra nem ajánlom)
Mi történik ha mégis valaki ilyent használ? Van nekem is valami kínai, meg nem mondom milyen, 1x kipróbáltam, és a motort forgatta. De csak próba volt nem tartós üzem.
 
Látod ez jó kérdés :) Mivel mindenhol azt mondták ne kössem rá, én nem is kötöttem. :) Most próbáltam rákeresni a fizikai magyarázatára de konkrétat sehol nem írnak, csak azt, hogy ne. De utánanézek.

Mi történik ha mégis valaki ilyent használ? Van nekem is valami kínai, meg nem mondom milyen, 1x kipróbáltam, és a motort forgatta. De csak próba volt nem tartós üzem.
 
Látod ez jó kérdés :) Mivel mindenhol azt mondták ne kössem rá, én nem is kötöttem. :) Most próbáltam rákeresni a fizikai magyarázatára de konkrétat sehol nem írnak, csak azt, hogy ne. De utánanézek.


Én az ég adta világon mindent rákötöttem már 200 wattos fogyasztásig és semminek nem lett baja tőle.
 
Látod ez jó kérdés :) Mivel mindenhol azt mondták ne kössem rá, én nem is kötöttem. :) Most próbáltam rákeresni a fizikai magyarázatára de konkrétat sehol nem írnak, csak azt, hogy ne. De utánanézek.
Majdnem pont 2 év elteltével, most végre hasznát láttam a kínai inverternek. 2 napig kemény villanyszerelésben voltam ami alatt mindkét nap órákra az inverterről ment a szűrő, és tökéletesen vitte végig a 2080-as Eheimet (25 watt). Mást azért nem tettem rá :)
Akkutöltő csak az esti töltés miatt van benn, de napközben egyáltalán nem volt rá szükség . Eon már bejelentette, hogy a jövő hónapban többórás áramszünet lesz, így már nyugodtan várom.
IMG_20170527_080930[1].jpg
 
Laikusként kérdezem, hogy milyen szünetmentes tápegységet érdemes beszerezni? Jövő héten lépcsőházunkban 2 napig áramvezeték csere lesz, így valahogy meg kell oldanom az akvárium energiaellátását. Egy EHEIM 2226-osom van, világítás 2x24 W.
 
Gyanítom, hogy nincs az a szünetmentes táp ami kibírná 2 napig, amíg a villanyvezetéket cserélik neked, még úgy sem ha csak a szűrő megy. Az én megoldásommal is kb 1 napig mehetett volna a szürő. Viszont a kínai 100wattos inverter 45 wattos se bírt el. Pénteken volt áramszünet, rátettem a 2080-at, és Az Evo 2212-t, és azóta pirosan világít rajta a LED. KO :mad:
 
Laikusként kérdezem, hogy milyen szünetmentes tápegységet érdemes beszerezni? Jövő héten lépcsőházunkban 2 napig áramvezeték csere lesz, így valahogy meg kell oldanom az akvárium energiaellátását. Egy EHEIM 2226-osom van, világítás 2x24 W.
A jó válasz: minél nagyobbat!
De... nem a teljesítmény a lényeg, hanem a kapacitás. A teljesítmény mértékegysége ugye [W]. A kapacitásé (akkumulátor kapacitásról beszélünk, ami igazából munka) [Wh].
Mint laikusnak magyarázom: Egy számítógépekhez használt 500W-os UPS általában kb. 10 percig működik, ha le kell adni az 500W teljesítményt. Ha 50W-ot kell leadnia, akkor 10x10percig működik, ha 5W-ot kell leadnia, akkor 100x10 percig működik.
Világítás és fűtés nélkül simán elvan az akvárium 2 napig. A szűrőt viszont járatni kell. De a szűrőben a baktériumok is kibírnak 10-15 percet víz áramlás nélkül (állítólag). Én azt csinálnám, hogy az UPS-ről csak a szűrőt járatnám, úgy, hogy 5 percig megy, 10 percig nem. Ki tudod szorozni a szűrőd teljesítményének ismeretében, hogy mekkora UPS, így meddig bírja. Az UPS kapcsolgatását sajnos nem lehet gyári időzítőre bízni, mert annak is jelentős a teljesítmény felvétele, tehát terheli az UPS-t.
Az UPS mérete csak pénz kérdése. Rajtad múlik, mekkorát veszel.
 
A jó válasz: minél nagyobbat!
De... nem a teljesítmény a lényeg, hanem a kapacitás. A teljesítmény mértékegysége ugye [W]. A kapacitásé (akkumulátor kapacitásról beszélünk, ami igazából munka) [Wh].
Mint laikusnak magyarázom: Egy számítógépekhez használt 500W-os UPS általában kb. 10 percig működik, ha le kell adni az 500W teljesítményt. Ha 50W-ot kell leadnia, akkor 10x10percig működik, ha 5W-ot kell leadnia, akkor 100x10 percig működik.
Világítás és fűtés nélkül simán elvan az akvárium 2 napig. A szűrőt viszont járatni kell. De a szűrőben a baktériumok is kibírnak 10-15 percet víz áramlás nélkül (állítólag). Én azt csinálnám, hogy az UPS-ről csak a szűrőt járatnám, úgy, hogy 5 percig megy, 10 percig nem. Ki tudod szorozni a szűrőd teljesítményének ismeretében, hogy mekkora UPS, így meddig bírja. Az UPS kapcsolgatását sajnos nem lehet gyári időzítőre bízni, mert annak is jelentős a teljesítmény felvétele, tehát terheli az UPS-t.
Az UPS mérete csak pénz kérdése. Rajtad múlik, mekkorát veszel.
Köszönöm a kielégítő választ! Lehet, hogy nem teljes 2 nap az áramkimaradás, csak szakaszosan szakítják meg. Utánanézek, hogy mekkora a minimum kapacitás, amit be kell szerezzek.
 
Laikusként kérdezem, hogy milyen szünetmentes tápegységet érdemes beszerezni? Jövő héten lépcsőházunkban 2 napig áramvezeték csere lesz, így valahogy meg kell oldanom az akvárium energiaellátását. Egy EHEIM 2226-osom van, világítás 2x24 W.
2 napig? Biztos nem lesz két napig folyamatosan áramszünet...:rolleyes: Vagy igen?o_O Akkor a hűtők tartalmát fizeti a villanyszerelő?
 
Mivel kemény munkával építem fel a bacikultúrámat, most esik le, hogy nagyon megérné egy olcsó és egyszerű kicsi szünetmentes. Már nagyon olcsón lehet belépőszintűeket kapni és mivel 2*22W-os szűrőt kell üzemeltetnie nem egy 500W-os PC-t a VA nem is annyira fontos.

FSP Nano 600VA 13e Ft
FSP Nano 800VA 14e Ft
EATON 5E500I 500VA 14e Ft

Ezeket néztem ki.

Elsőt példának kiemelve:

600 VA szorozva a cos fi-vel = 360W osztva a két szűrővel (44W) = 8,18 óra működés

Ez minden tekintetben elégnek tűnik. Már csak a márkát kellene kitalálni. Van valakinek tapasztalata?
Aminek még utána kell olvasnom, hogy melyik mikor sípol. Mert az agyamra fog menni, hogy 5 perces áramszünetnél is visítani kezd. S mivel ezek a belépő szintűek nem programozhatóak, nem tudok változtatni a sípoláson.

Vettem egy Samsung mikrót és akár mit csinálok sípol. Ha megnyomok egy digitális gombot az előlapon. Ha elindítom...ha csak ránézek. Agyamra megy, nem tudok benne melegíteni ha mások alszanak. Emiatt fokozottan érdekel mikor fog sípolni a szünetmentes. :D
 
Mivel kemény munkával építem fel a bacikultúrámat, most esik le, hogy nagyon megérné egy olcsó és egyszerű kicsi szünetmentes. Már nagyon olcsón lehet belépőszintűeket kapni és mivel 2*22W-os szűrőt kell üzemeltetnie nem egy 500W-os PC-t a VA nem is annyira fontos.

FSP Nano 600VA 13e Ft
FSP Nano 800VA 14e Ft
EATON 5E500I 500VA 14e Ft

Ezeket néztem ki.

Elsőt példának kiemelve:

600 VA szorozva a cos fi-vel = 360W osztva a két szűrővel (44W) = 8,18 óra működés

Ez minden tekintetben elégnek tűnik. Már csak a márkát kellene kitalálni. Van valakinek tapasztalata?
Aminek még utána kell olvasnom, hogy melyik mikor sípol. Mert az agyamra fog menni, hogy 5 perces áramszünetnél is visítani kezd. S mivel ezek a belépő szintűek nem programozhatóak, nem tudok változtatni a sípoláson.

Vettem egy Samsung mikrót és akár mit csinálok sípol. Ha megnyomok egy digitális gombot az előlapon. Ha elindítom...ha csak ránézek. Agyamra megy, nem tudok benne melegíteni ha mások alszanak. Emiatt fokozottan érdekel mikor fog sípolni a szünetmentes. :D
Kár, hogy az ember hiába akar segíteni. :(
Nem érdemes hozzászólni...
 
Back
Oldal tetejére