• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áramszünet, avagy az akvakertész rémálma

Nyaraláskor? A szűrőt járatod akkor is, gondolom... És így - elvileg - semmi baja nem lesz a baciknak. Plusz ha rásegítesz egy szünetmentes táppel, akkor aztán jöhet az áramszünet... :)
 
És mi van akkor,ha visszajön az áram. Ezek a külső szűrők újra indulnak, légtelenítik magukat és kész.

Ha működött normálisan és csak áramszünet volt akkor az olyan mintha kihúztad volna és bedugod. Megy minden tovább, igaz mindent vissza fog nyomni a vízbe ami a szűrőben volt.
A prof 3e meg automatikus lelégteleníti magát.
 
Gondolom,ha szárazon jár a szűrő akkor annyi.
Csak kell akkor egy szünetmentes táp.

Szárazon nem nagyon tud járni, azért lelevegősödni nem nagyon szokott annyira, hogy ne maradjon víz a rotor körül. Ha kicsi levegőt szív azt visszanyomja, de áramszünetnél nem szokott levegős lenni.
 
Most dobták be a papírt, hogy jövő héten, pénteken egész napos áramszünet lesz, pedig most hétvégén akarom indítani az akváriumot :mad: , szegény bébi bacik rövid életűek lesznek.
 
Nálam is áramszünet lesz 09:00-15:00 óra között. Egy 55 W teljesítményű szűrőt kellene ez idő alatt üzemeltessek, így legalább 330 W teljesítményt kell biztosítani, ami inkább 480 W.
Ezt a típust néztem ki, szerintetek érdemes megpróbálni?
 
nem tudom nálatok ez hogy szokott lenni, mifelénk is ki szokták írni, hogy fél napos szünet, de 1-2 óránál nem szokott több lenni. Annyit egy beállt akvárium kibír. Az enyém többször is kibírt már.
Utána esetleg lehet nyomatni egy kisebb vízcserét és bacikat vagy 2-3 napig
Én legalábbis ezt szoktam. (vizcserét nem mindig).
Sosem volt belőle gondom. Sőt volt már, hogy lekapcsolva hagytam, akkor sem volt gond.
 
nem tudom nálatok ez hogy szokott lenni, mifelénk is ki szokták írni, hogy fél napos szünet, de 1-2 óránál nem szokott több lenni. Annyit egy beállt akvárium kibír. Az enyém többször is kibírt már.
Utána esetleg lehet nyomatni egy kisebb vízcserét és bacikat vagy 2-3 napig
Én legalábbis ezt szoktam. (vizcserét nem mindig).
Sosem volt belőle gondom. Sőt volt már, hogy lekapcsolva hagytam, akkor sem volt gond.
27 liter talaj van az akváriumban, ami egy éves. Ettől függetlenül szerintem kipróbálom és majd beszámolok mire jutottam.
 
Hány akváról van szó?
Ha csak egyről, akkor én maximum vennék horgászboltban egy elemes levegőpumpát, amivel a csalihalakat szokták életben tartani és egy garnitura jobb fajta elemet. Annak egy napig ki kell bírnia.
Ha a szűrődben lévő bacik egy része (nyilván csak az aerob bacik) meg is adja magát, a vízben is ott lévén, majd szépen visszatelepednek a szűrőanyagokra is.
Szerintem kicsit túl van aggódva a dolog.
 
Back
Oldal tetejére