• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áramlásmérő

vricsinfo

Főkertész
Sziasztok!

Szeretnék egy áramlásmérőt beépíteni a külső szűrőmbe, hogy lássam mennyire csökken a teljesítménye a koszolódás során. Számomra elég hasznos lenne, mert tudnám pontosan mikor kell szétkapni és kitakarítani.

A neten keresgélve kettő alternatíva tetszett meg.

Az első az un. rotaméter. Mechanikus, olcsónak tűnő és látszólag egy egyszerű szerkezet. Sajnos ebből nem nagyon találtam olyat, amit 20 000 Ft alatt be lehetne szerezni, ennyit viszont nem szánok rá...

A másik lehetőség egy elektronikus áramlásmérő. Érdekes módon ez egy fokkal olcsóbb, bár itt is elég nagy a szórás, de úgy tűnik, hogy 5 ezer, vagy 10 ezer forintos befektetésből megépíthető a dolog. Ezzel viszont az a bajom, hogy szerintem kevésbé tartós, mint a rotaméter és lehet egy év múlva cserélni kell a forgó alkatrész elkopása miatt.

Valaki használ ilyesmi eszközt, akinek nincs a szűrőjébe beépítve alapból?
 
Azt számold bele, hogy bármi amit a a szűrőcsőbe építesz csökkenteni fogja a teljesítményt. ;)
Amit én még nem látok, hogy nincs min. átfolyás mennyiség ami alatt már takarítani kell a szűrőt, ha meg kitapasztalod, hogy hány l/m-nél kell takarítani akkor az is megy, hogy ezt áramlásmérő nélkül meg mond. Szerintem. :)
 
Azt számold bele, hogy bármi amit a a szűrőcsőbe építesz csökkenteni fogja a teljesítményt. ;)
Amit én még nem látok, hogy nincs min. átfolyás mennyiség ami alatt már takarítani kell a szűrőt, ha meg kitapasztalod, hogy hány l/m-nél kell takarítani akkor az is megy, hogy ezt áramlásmérő nélkül meg mond. Szerintem. :)
A perlon eltömődése miatt nem vagyok benne biztos, hogy pontosan mikor kellene szétkapjam, ezért nekem tényleg megérne pár ezer forintot egy ilyen berendezés. A rotaméter szerintem nem fogná vissza túlzottan, de elég drága. Akkor már inkább veszek az árából egy EX 1200 szűrőt...
De hátha valaki tudja a jó választ...
 
Emlékszem, hogy régebben volt téma itt a fórumon, de meg nem mondom hol. Ott arra jutottak, hogy nem éri meg.
 
Próbáltam keresni mielőtt megnyitottam a topicot. Ezek szerint rám hárul a kihívás ezzel kapcsolatban :)
 
Végül próbálkozott bárki áramlásmérővel?
Én a YF-B5 szenzort néztem ki magamnak.
Az a tippem, hogy ez nem egy kardinális kérdés, mert kevesebb munkával kitapasztalja az ember, mikor gyengül az áramlás, mint hogy egy ilyet összerakna.
Meg inkább mindenki nagyobb szűrőt vesz és akkor nem kritikus. Persze ha az elektronika is a hobbid akkor megértem :)
Te olvastad valahol, hogy erre szükség lehet?
 
Az a tippem, hogy ez nem egy kardinális kérdés, mert kevesebb munkával kitapasztalja az ember, mikor gyengül az áramlás, mint hogy egy ilyet összerakna.
Meg inkább mindenki nagyobb szűrőt vesz és akkor nem kritikus. Persze ha az elektronika is a hobbid akkor megértem :)
Te olvastad valahol, hogy erre szükség lehet?
Inkább az utóbbi, mármint az elektronika és a hobby.
Igazából talán most inkább a lyukat keresem a folthoz, vezérlés úgy is lesz a világítás meg a konnektorok miatt, és nézelődök hogy milyen szenzorok vannak, és milyen mérhető mennyiségek lehetnek egy akváriumnál.
Mozgatja a fantáziámat, hogy hogyan nézne ki idővel ez a grafikon, miket lehet látni rajta, stb. De persze nagy esély van rá, hogy a kezdeti lelkesedés után ráunnék a nézegetésére.
 
Back
Oldal tetejére