• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquscaping turizmus 2.

IMG_0860.JPG IMG_0859.JPG IMG_0858.JPG IMG_0857.JPG IMG_0856.JPG

Sziasztok!
Voltam én is Dieternél Rodgauban, melyet már @kuchi Patrik is említett. Valóban hatalmas arc az öreg. Novemberben volt Japánban, de most is készül majd márciusban.
Mindig hoz valami növényt, most is mutatott néhányat, melyet az ADA-tól hozott, eredeti japán feliratokkal...:)
Ami nekem nagyon tetszett, valamilyen moha volt, soha nem is láttam még, szerintem még Európában sem nagyon van, úgy értettem.
Fotózni elfelejtettem...de lehet nem is engedte volna. Kicsit hasonlít a Fontinalishoz, de kevésbé "mohajellegű" a levele. Vörös apró léggyökérzetet növeszt, csudajól néz ki.
Egy félöklömnyi lávakőre rögzítve hozta, lassan növekszik neki.
Több ADA RGB lámpát is használ, tényleg valami brutál a fénye, és a halak színe...:rolleyes:
Eszméletlen ez a lámpa. Sajna nem sokkal zárás előtt érkeztem, így csak néhány képet lőttem nektek, meg sokat beszélgettünk.
 
Korábban említettétek a visszasózàst... Dieter az Elos regeneráló oldatot használja. TDS-t ritkán mér, csak vízcserekor adagol egy kevés Elos oldatot a visszasózáshoz.
A bolt szép, igényes, de azért ráférne az akvákra a karbantartás.
Mutatott egy új kvázi inline atomizert, nemrég helyezte üzembe. Gyakorlatilag, visszacsapó szelep, bubiszámláló, és diffúzor egyben, de az egész az akvárum oldalára, kívülről van tapasztva. A CO2 közvetlenül az üveg/akryl egységbe áramlik. Gyakorlatilag egy lily pipe az egész, ahol a gáz is ebbe a visszáramló egységbe csatlakozik. Érdekes volt látni, 89 Euro volt az ára, legalábbis ennyiért vette. Kíváncsi leszek a tapasztalatára.
Gyönyörű garnélái vannak, és szép növényi is, néhány igazán ritka, egyedi. Néhány nem is eladó.
Biztos visszatérő leszek!
 
Remélem mondtad neki,hogy üdvözlöm?Amúgy ennyi akit karban tartani egy 61 éves mukinak,nem könnyű!Úgy,hogy a Koi a fő biznisze!
 
Remélem mondtad neki,hogy üdvözlöm?Amúgy ennyi akit karban tartani egy 61 éves mukinak,nem könnyű!Úgy,hogy a Koi a fő biznisze!
Azt konkrétan nem, hogy üdvözlöd, de mondtam,hogy van egy közös ismerősünk, aki által hallottam róla.
????
A Patrik, der ungarische Aquascaper!
Ááá, a Patrik!!:)
Ki is tárgyaltunk téged....:)
Mondta, hogy a Patrik igazi ADA fun, elvakult aquascaper, a szó jó értelmében.
Melózik szerintem is keményen. Növényeire rá lehet majd repülni, lesznek érdekességei szerintem.
 
Back
Oldal tetejére