• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquatic Scapers International Aquascaping Contest 2010

Gratulálok én is a résztvevőknek!
Csak gyorsan átfutottam, így első ránézésre szerintem erős volt a mezőny, nagyon szép akik vannak köztük.
Úgy látom, hogy az európaiak is követik a távol-keleti trendeket.
A nanok közül nekem a 2. helyezett kis 10 literes jobban bejön, mint az első, a másik kategóriában az első az nagyon tetszik. De sok jó aki van köztük.
 
Érdemes megnézni, hogy Slobodan Lazerevic akváriuma, mennyire hasonlít a 2008-as AGA-ra nevezett akváriumára. Nem sokat vacakolt, megcsinálta kétszer nagyobb méretben is. :)

AGA:
622.jpg


Aquatic Scapers International Aquascaping Contest:
aquascape_2010_2_15__23_16__IMG_3162.jpg
 
Az a kis vízesés szerintetek miből készült? Valami zselé, olvasztott műanyag esetleg üveg? :oops: :wtf:
 
Gyerekek,ez nem ragasztó,annak ideljén olvastam, hogy micsoda,de most nem jut az eszembe.Ez valami természetes anyag,majd agyalok,talán eszembe jut.
 
Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan csinálja azt, hogy ezekből az ásványokból ilyen élethű vizet készít. Olyan mintha meg lennének olvadva, de ez a kvarcnál és az onixnál problémás, mert igen magas az olvadáspontjuk (ugyanaz a két ásvány csak az onixban van valamilyen elszineződést okozó nyomelem). Az alabástrom és a dolomit pedig metamorf mészkőzetek, ezek sem olvadnak egykönnyen.
A csiszolás sem lehet jó megoldás, mert az alabástrom meg a dolomit még egész könnyen, de a kvarcféleségek elég nehezen csiszolhatóak. A 10-es skálán (10=gyémánt) a kvarcok 7-es keménységűek, ezért is drágakövek. Az üveget karcolják, az acél pedig szikrát vet rajtuk és el is törhetik (tapasztalat, egy kalapácsom bánja). :ugeek: :ugeek: :oops:
 
Ezek szerint az illető ért az üvegolvasztáshoz, és van lehetősége ilyenekkel bíbelődni. Nagyon mutatós!
 
peti44 said:
Érdemes megnézni, hogy Slobodan Lazerevic akváriuma, mennyire hasonlít a 2008-as AGA-ra nevezett akváriumára. Nem sokat vacakolt, megcsinálta kétszer nagyobb méretben is. :)
Slobodan úgy tűnik egyrészt a "variációk egy témára" nagymestere, másrészt akkor sem remeg meg a keze, amikor a kis akvárium fogalmát kell újraértelmezni.. :) Nézzétek meg, görgessetek az oldal aljára is le. ;)

http://www.akvaristikayu.com/Octopus%20 ... allery.htm
 
oRphEus said:
peti44 said:
Érdemes megnézni, hogy Slobodan Lazerevic akváriuma, mennyire hasonlít a 2008-as AGA-ra nevezett akváriumára. Nem sokat vacakolt, megcsinálta kétszer nagyobb méretben is. :)
Slobodan úgy tűnik egyrészt a "variációk egy témára" nagymestere, másrészt akkor sem remeg meg a keze, amikor a kis akvárium fogalmát kell újraértelmezni.. :) Nézzétek meg, görgessetek az oldal aljára is le. ;)

http://www.akvaristikayu.com/Octopus%20 ... allery.htm
Érdekes. :) Köszi, hogy megosztottad velünk! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére