• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquatic Nature Pro-Soil

Szia!




Szerintem nem olyan régen használjuk legtöbben.

Még nincs tapasztalat.

Majd jövőre!

A.ttila

Szia Attila!
Érdeklődnék ,hogy még mindig az AN talaj van e az akidban?Ennyi idő elteltével tudsz e nekem mondani róla pár infót?Ezt néztem ki a boltban ,de gondoltam előtte lecsekkolom itt a fórumon olyantól aki már régebb óta használja.;)
 
Szia Everka!

Érdeklődnék ,hogy még mindig az AN talaj van e az akidban?
Igen!
Meg vagyok vele elégedve!
Azóta már használtan is csináltam vele átalakítást, feltöltést.
Kevergetve nem szabad mosni mert elkopik, csak vízsugárral!
A nagyobb szemű talajba könnyebben megül a mulm, az apró ebből a szempontból jobb (vagy pl. fedésre).
Nem málik, -színtelenedik.
Lassan egyenesedik ki (főleg az Amanók miatt csökken a domborzat).
Kezdeti amónia bummot nem tapasztaltam.
A vizet az elején lágyítja, savanyítja, érdemes azért sűrűbben vizet cserélni!
De volt, ahol enélkül is működött.
Az ára azért közel van az ADA talajokhoz (súlyra kivetítve).

Remélem tudtam segíteni!

A.ttila

Használhatod nyugodtan!
 
Szia Everka!


Igen!
Meg vagyok vele elégedve!
Azóta már használtan is csináltam vele átalakítást, feltöltést.
Kevergetve nem szabad mosni mert elkopik, csak vízsugárral!
A nagyobb szemű talajba könnyebben megül a mulm, az apró ebből a szempontból jobb (vagy pl. fedésre).
Nem málik, -színtelenedik.
Lassan egyenesedik ki (főleg az Amanók miatt csökken a domborzat).
Kezdeti amónia bummot nem tapasztaltam.
A vizet az elején lágyítja, savanyítja, érdemes azért sűrűbben vizet cserélni!
De volt, ahol enélkül is működött.
Az ára azért közel van az ADA talajokhoz (súlyra kivetítve).

Remélem tudtam segíteni!

A.ttila

Használhatod nyugodtan!

Szia!
Csak azért kérdeztem ,mert AN van Baján ,ADA meg GA-ból lenne .Mondjuk ennek nem jártam utána hogy sulyra kivetítve melyik jobb árban.
 
A vizet az elején lágyítja, savanyítja, érdemes azért sűrűbben vizet cserélni!
Üdv mindenkinek.Olvasom AN pro soil-ról ezeket az infókat ,de engem még az is érdekelne ,hogy ennél a talajnál is kell várni az élőlényekkel valamennyi időt?
 
Üdv mindenkinek.Olvasom AN pro soil-ról ezeket az infókat ,de engem még az is érdekelne ,hogy ennél a talajnál is kell várni az élőlényekkel valamennyi időt?

Minden talajnál kell várni! Legalább 2 hetet várj vele. Ki kell alakulnia a bakt. kultúrának a talajban, szűrőben.
 
Sziasztok!
A héten vettem 8 litert ebből a talajból használtan, következő lenne a kérdésem , átmosáson kívül kell e még valamilyen előkészítés ennek a talajnak ?
 
Sziasztok!
A héten vettem 8 litert ebből a talajból használtan, következő lenne a kérdésem , átmosáson kívül kell e még valamilyen előkészítés ennek a talajnak ?

Át se kell mosni a gyártó szerint. Rosszat biztos nem csináltál vele max felesleges volt. Nyugodtan mehet az akiba. Én is egyből beleraktam ;)
 
Csak hogy használtan vettem, emiatt kérdeztem .
És neked mennyire vált be ez a talaj ?

Nézz be a régi naplómba. Igazából minden egyszerűbb növény megindult benne. Nem volt vele bajom. Most is ez van a wabimban. Nem használtam meg ADA-t de biztos nem véletlen tartják jobbnak. De lowtechbe teljesen jó ;)
 
Sziasztok!
Ilyen talajom van és arra lennék kíváncsi, hogy aljzat porszívóval neki lehet -e esni? Nem-e túl könnyűek a szemcsék hozzá?

Köszi
 
Sziasztok!

kb két éve használom ezt az aljzatot, nekem még mindig tartja a formáját. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek meddig lehet ezt használni, mikor érdemes frissíteni, esetleg cserélni kell időnként?

Előre is köszönöm segítséged.

üdv
tokken

Ja és még egy kérdés, még megvan az eredeti zacskó fele, ennyi idő után is felhasználható?

kösz
tokken
 
Szerintem nem romlik meg. Amit használsz az kimerül de átépítésnél táptalajt kell alárakni és mehet tovább. Ha meg nem építed át akkor táprudakat lehet bele dugni.:)
 
Szia!

Köszönöm a választ. Igazából a növényeken nem látszik kevés lenne a táp, csak kíváncsi voltam, hogy van e erre valami jól bevált módszer.

üdv
tokken
 
Back
Oldal tetejére