• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquatic Nature Pro-Soil

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni kinek milyen tapasztalata van a címben szereplő tátalajról (ha használta már egyáltalán valaki)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Nálam ez váltotta a manado-t amikor megcsináltam a kis 50-es üvegem. Lehet vele dombokat csinálni, egész szépen megfogják egymást a szemek. Nagyon nyomogatni nem érdemes mert szét lehet nyomni 2 ujj között is :) Ültetni elég könnyű bele, ha csak talajig töltöd a vizet fel akkor szinte ragad és minden benne marad nagyon szépen. Én dobozos marsileát ültettem bele majdnem szálanként aminek még nem voltak túl nagy gyökerei és egész jól lent maradtak. Viszont ha feltöltötted és javítgatni akarsz valamit benne akkor már trükkösebb és simán ki lehet szedni véletlenül pár növényt ha nem figyelsz oda..kicsit az idegeimre is ment néha :) Sajnos elfelejtettem lemérni, hogy a 8 literes adag hány kg. akkor lenne összehasonlítási alap az amazonia 9l = 10kg arányhoz (ezt olvastam pár napja, sajnos összehasonlítási alapom nincs vele mert ahhoz még nem volt eddig szerencsém)
A színe teljesen rendben van nem olyan teljesen fekete inkább szép sötétbarna, semleges. Negatív tapasztalatom még nincs vele azon kívül, hogy utólag feltöltve matatni vele kicsit idegörlő :)

Imi
 
Üdv!
Nekem is hasonlóak a tapasztalataim. Feltöltött akváriumban a szemek picit könnyűnek tűnnek, ezért amíg nem tartják a növények egy-egy hirtelen mozdulatra könnyen fellebben. Ültetéssel nincs gond, és állítólag lágyítja a vizet az első időkben. Erről nincs tapasztalatom, mert amikor elkezdtem használni, nem tudtam mérni. Most indítottam újra az akvát, ezt a talajt benne hagytam. Annyi biztos, hogy most visszakeményíti a vizet, úgyhogy gondolom ezelőtt valamennyit lágyított, amíg magába szívta a "keménységet". Nekem bejön a színe is. Ez előtt ADA Africana talajom volt, annál picit kisebb a szemcsemérete, és nekem kellemesebb, hogy nem olyan világos a színe, bár ha teljesen benövik a növények akkor a szín mindegy is, ne ez legyen az elsődleges szempont. Agyagos talajban szerintem jó ár/érték arányú.
 
Sziasztok!

Köszönöm SammiTheSalmon, zoi!

A folyékony tápozást mikor kezdtézek?
Ajánlás szerint?
Aljzat porszívózás ennél is tiltó listán van?
Menyire ködösített?

Köszönettel!

A.ttila
 
Szia
Nem találtam rá utalást, hogy ebben van bármi extra tápanyag, ha valaki talál nyugodtan szóljon :) Én egyből öntöttem bele napi szinten a micro, macro, carbo hármast. Nem poros vagy piszkos úgyhogy ködöt nem tapasztaltam, szerintem 1 óra alatt a szűrő teljesen tisztává tette a vizet indítás után. Majd az idő megmondja, hogy mennyi ideig maradnak egyben a szemek, porszívózással lehet, hogy kicsit lemorzsolódnak.

Imi
 
Szia Attila,
nekem is hasonlóak a tapasztalataim a talajjal mint az előttem szólóknak, bár én még csak egy hónapja használom. Nekem van kH tesztem, amivel mértem is eleinte a keménységet. A 12-13-as csapvizet simán visszalágyította 5 kH-ra. A szemcsék valóban könnyen szétnyomhatóak kézzel, és akkor teljesen atomjaira hullik, de még így sem okozott ködösödést nálam. Én vízcserekor a kezemmel szoktam egy kis örvényt kavarni a talaj felett, hogy a mulmot felhozza, illetve ekkor némi porfelhő is felszáll, azonban ezt könnyen le tudom szívni a gumicsővel. Ami porfelhő pedig marad, az is kb egy órán belül leülepedik, utána tiszta a víz. A feltöltött akváriumban utólag ültetni ebbe a talajba valóban idegőrlő, én általában két csipesszel oldom meg, ha az apróbb növényeket kell utólag elültetni. Az egyes csipesszel belenyomom a gyökereket a talajba, a kettes csipesszel pedig megfogom és helyén tartom a növényt, amíg az egyes csipeszt kihúzom a talajból. Így megy nálam az utólagos ültetés. Telepítéskor a bespriccelt talajba nagyon jó volt ültetni, azzal nem volt gond.
Tápanyagtartalomról én sem tudok nyilatkozni, telepítéskor Tropica táptalajt tettem alá. A folyékony tápozást én is azonnal elkezdtem, ammóniát nem mértem, csak nitrátot. 20-25 mg/l volt, nem egy kiugró töménység, tehát szerintem az ammónia csúcstól nem kell félni.
Talajporszívózásról nem tudok nyilatkozni.
Üdv: Norbert
 
Sziasztok!

Köszönöm az információkat!
SammyTheSalmon said:
Nem találtam rá utalást, hogy ebben van bármi extra tápanyag, ha valaki talál nyugodtan szóljon

Norbert said:
Tápanyagtartalomról én sem tudok nyilatkozni, telepítéskor Tropica táptalajt tettem alá. A folyékony tápozást én is azonnal elkezdtem, ammóniát nem mértem, csak nitrátot. 20-25 mg/l volt, nem egy kiugró töménység, tehát szerintem az ammónia csúcstól nem kell félni.

Az üzlet a termék leírásánál azt ajánlja hogy 4-6 hét után kell elkezdeni tápozni.

No majd kitapasztalom!

Mégegyszer köszi!

A.ttila
 
Sziasztok!

SammyTheSalmon said:
Sajnos elfelejtettem lemérni, hogy a 8 literes adag hány kg. akkor lenne összehasonlítási alap az amazonia 9l = 10kg arányhoz

Könyebb az Amazóniánál, a 8 liter 7kg.

Az ültetés csak nedvesítéssel könnyen ment, a feltöltés utáni igazgatás csak nagyon óvatosan, mert a visszaültetés víz alatt már izgalmas.

Ködösödést nem tapasztaltam.

A Manadónál sokkal jobb ("nem is lehet egy napon említeni"), remélem az Amazóniával is össze tudom majd vetni egyszer!

A.ttila
 
Nálam az 50x30as üvegbe egy maréknyi kivételével beleöntöttem a 8 litert. Elöl kb 4-5 centi vastagság lett hátrafelé meg emelkedik azért :)
a kép minőségét nem nézni, csak ellőttem egyet hátha tudok vele szemléltetni :)
P1020758.JPG
 
Ahogy látom ezzel a talajjal is az van, hogy nagyon gömbszerűek a bogyók. Nem természetes formájúak és nem elég változatosak. Nálunk aszem a Shirakura ilyen formájú.
 
Köszönöm srácok!

A domb emelését mennyire volt nehéz megoldani vele? A kövek megtartják?
 
Egy cunamit ez sem él túl de egész szépen megtartják egymást a szemek :) A manadohoz tudom csak hasonlítani mert azzal volt dolgom..azzal csak síkságot tudtam csinálni ezzel már lehet építkezni is azért :) Eddig nem bántam meg, hogy ez került be (amikor be tudtam szerezni nem volt egy nagy kiadás :) ) de mindenképpen ki fogom próbálni az ada talajokat is egyszer :)
 
Szia!




Szerintem nem olyan régen használjuk legtöbben.

Még nincs tapasztalat.

Majd jövőre!

A.ttila


Azóta megkaptam a választ.Óvatos voltam, de így is iszonyatosan felkavarodott a víz, kellett neki 2 nap, hogy szépen letisztuljon. Viszont most már szép tiszta, és a felső "por réteget" sem volt nehéz kiporszivózni.
 
Az elmúlt napokban kicsit átrendeztem az akvárium egy részét és új parvula mezőt ültettem. A korábbi hozzászólásommal ellentétben,
...A feltöltött akváriumban utólag ültetni ebbe a talajba valóban idegőrlő, én általában két csipesszel oldom meg...
minden probléma nélkül sikerült egy csipesszel elültetni a pici parvula szálakat. Egyébként a talajban szépen fejlődnek a növények, de ez a Tropica táptalajnak is köszönhető. A parvula gyökereit és új hajtásait már 3-4 nap múlva látni lehetett a talajban a frontüveg mögött. Összességében elégedett vagyok az AN Pro-Soil és a Tropica táptalaj kombinációval.
 
Nálunk is egy hónapja van 1,5 L egy 18 literes garnélás nanoban. Nem raktunk semmilyen táptalajt alá, és még nem tápozunk, de a Hemianthus Cuba úgy nő benne mint a gomba. Lehet ez annak is köszönhető, hogy a nagy aksim mellé került, ahol fölé lóg a 3db 120 cm-es fénycső vége, így majdhogynem 1w/L fényt kap. Az utólagos rendezés tényleg necces, de hál Istennek, a kis nano a párom idegein táncol, mert az ő reszortja :D
 
Back
Oldal tetejére