• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquascaping WIKI

Engem az sarkall legfőképpen ezekre a kísérletekre, mert a fórumomon ezek a kérdések gyakran felmerülnek, és csak mainstream elmélettel nem tudok nekik érdemben segíteni. A többiek, akik tapasztalatból beszélnek, a "semmi hatása, kamu", és a "nekem ettől tűnt el az algám" között váltakozik, és ez nem segít a kérdezőnek annyira. Én azt szeretném megmondani, hogy amikor nem hat, miért nem hat, és amikor hat, miért hat.
Én pont ezért szeretem olvasni az írásaidat.
A WIKI-re visszatérve, jó lenne ilyen információkat összegyűjteni egy adatbázisba, de valószínűleg kevesen olvasnák megfelelően. A többség csak az őt közvetlenül érdeklő információt ragadná ki és nem venné figyelembe az összefüggéseket, mert az már nagyon megbonyolítja az egészet, hiszen itt minden mindennel összefügg. Így persze téves következtetéseket vonnak le. Szóval egy nagyon szűk rétegnek lenne hasznos.
Személy szerint, én sem szeretek száraz adatokat olvasgatni, főleg megtanulni. Inkább olvasok érdekes kísérletekről, ahol folyamatában tudom követni az összefüggéseket. Így megérteni is sokkal könnyebb és szórakoztat is. Ugyanezért szeretek naplókat és érdekes vitákról szóló bejegyzéseket is olvasni. Sokszor a történet a lényeg.
 
Valamiert az ugrik be amikor a kutatasok szerint a kv karos, de a maiban epp hasznos... sajnos tomegevel vannak ilyen tudomanyos allasfoglalasok minden temaban.
 
és nem venné figyelembe az összefüggéseket, mert az már nagyon megbonyolítja az egészet, hiszen itt minden mindennel összefügg. Így persze téves következtetéseket vonnak le. Szóval egy nagyon szűk rétegnek lenne hasznos.
OFF:
Erről egy történet jut eszembe, amit szerintem nagyon sokunk ismer meg kisebb korából:
Tudósok azzal kezdtek kísérletezni, hogy egy szöcskét egy fém dobozra helyeztek, majd hangosan rákiabáltak. A szöcske elugrott. Ezek után levágták az egyik lábát, majd a kísérletet megismételték, a szöcske megint elugrott. Folytatva a kísérletet, a szöcskének újabb és újabb lábát vágták le. A szöcske mindig elugrott, egészen addig, ameddig az utolsó lábát le nem vágták. Ekkor a szöcske már nem ugrott el. Tudományos következtetés: a szöcske a lábával hall :)
ON
 
OFF:
Erről egy történet jut eszembe, amit szerintem nagyon sokunk ismer meg kisebb korából:
Tudósok azzal kezdtek kísérletezni, hogy egy szöcskét egy fém dobozra helyeztek, majd hangosan rákiabáltak. A szöcske elugrott. Ezek után levágták az egyik lábát, majd a kísérletet megismételték, a szöcske megint elugrott. Folytatva a kísérletet, a szöcskének újabb és újabb lábát vágták le. A szöcske mindig elugrott, egészen addig, ameddig az utolsó lábát le nem vágták. Ekkor a szöcske már nem ugrott el. Tudományos következtetés: a szöcske a lábával hall :)
ON

Nyilván lehet egy kísérletet rosszul is értelmezni, de ha nem is próbáljuk a dolgokat megérteni, az még inkább helyet ad félrebeszélésnek és a misztikának olyan dolgokban, amik mögött egyértelmű ok és okozat van.
 
Sziasztok. Láttam, hogy ebben a topicban volt szó George Farmer Aquascaping című könyvéről. Olvastátok? Megéri megvenni vagy az igyenesen elérhető guide-októl (pl Ada honlap) nem nyújt többet? Köszönöm
 
Sziasztok. Láttam, hogy ebben a topicban volt szó George Farmer Aquascaping című könyvéről. Olvastátok? Megéri megvenni vagy az igyenesen elérhető guide-októl (pl Ada honlap) nem nyújt többet? Köszönöm
Ha új vagy a hobbiban, megéri megvenni
 
Ha új vagy a hobbiban, megéri megvenni
Akvarisztika világában újrakezdő vagyok, növényes fronton totál kezdő. GAs növénysulit, Nigro alapokat és az Ada guideokat elolvastam már, de próbálok tovább művelődni, mielőtt belevágok.
 
Akvarisztika világában újrakezdő vagyok, növényes fronton totál kezdő. GAs növénysulit, Nigro alapokat és az Ada guideokat elolvastam már, de próbálok tovább művelődni, mielőtt belevágok.

Az ilyen könyveket általában nem azért vesszük, hogy új infót tanuljunk belőlük. Leginkább a szerző saját véleménye, szemszöge, módszerei, történetmesélése miatt érdemes.
Ha 1-2 epizódot sikerült már elkapnod a podcastből, akkor kb tudod mire számíthatsz.

Én pl simán vettem egyet ajiba B-nek. Emiatt mondjuk elolvasni még nem tudtam :D
 
Az ilyen könyveket általában nem azért vesszük, hogy új infót tanuljunk belőlük. Leginkább a szerző saját véleménye, szemszöge, módszerei, történetmesélése miatt érdemes.
Ha 1-2 epizódot sikerült már elkapnod a podcastből, akkor kb tudod mire számíthatsz.

Én pl simán vettem egyet ajiba B-nek. Emiatt mondjuk elolvasni még nem tudtam :D
Akkor egyelőre halasztom ennek a könyvnek a beszerzését és próbálok továbbra is tőletek tanulni :)
 
Akkor egyelőre halasztom ennek a könyvnek a beszerzését és próbálok továbbra is tőletek tanulni :)
Nem tudom, merre laksz, de ha Bp-en, akkor ugorj be hozzám, és belelapozhatsz. Utána dönthetsz saját véleményed alapján.
Szerintem hasznos könyv és hiánypótló.
 
Az ilyen könyveket általában nem azért vesszük, hogy új infót tanuljunk belőlük. Leginkább a szerző saját véleménye, szemszöge, módszerei, történetmesélése miatt érdemes.
Ha 1-2 epizódot sikerült már elkapnod a podcastből, akkor kb tudod mire számíthatsz.

Én pl simán vettem egyet ajiba B-nek. Emiatt mondjuk elolvasni még nem tudtam :D
Ha meggyógyultál, kölcsönadom. :)
 
Nem tudom, merre laksz, de ha Bp-en, akkor ugorj be hozzám, és belelapozhatsz. Utána dönthetsz saját véleményed alapján.
Szerintem hasznos könyv és hiánypótló.
Köszönöm a felajánlást, BP vonzáskörzetében lakok, lehet hogy szabadon foglak egyszer. ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére