• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquascaping Hungary Póló

xman

Főkertész
Sziasztok,

Egy ideje elkezdtem az Instagramon használni az #aquascapinghungary hashtaget annak reményében, hogy mint gyüjtő hashtag, Magyar akvák szerepelhetnének majd alatta. Ezután a hétvégi HAC Díjátadón pedig felbuzdultam, hogy milyen király lenne, ha lenne egy ilyen póló. Már csak azért is, mert néhányan külföldön élünk vagy pedig előfordulunk külföldi eseményeken.

Szóval összedobtam egy mintát amit még ugyan kicsit csiszolgatnom kell majd, de kiváncsi lennék, hogy volna e rá igény, volna e olyan aki majd szeretne belőle stb.
Szóval itt a "butított" minta és kiváncsian várom a gondolataitokat.

AH.png

Üdv,
Norbi
 
Nem veszem bántásnak, azzal so sincsen baj, ha van saját véleményed. Ebben a szakmában dolgozok már régen.

De kifejtheted bővebben, hogy mi az ami bántja a hatodik érzéked. [emoji854]

(Egyébként azt ettől az üzenettől független szeretném megemlíteni, hogy saját kedvtelésemre csináltam ezt a mintát és nem szeretném, hogy a beszélgetésből szakmai tanácsadás és kívánságműsor legyen.)
 
Túl szabályos. Alkalmazd az aranymetszést inkább. Az sem baj, ha az aranymetszés láthatatlan vonalai a logón kívülre esnek.
 
Nem kívánság, csak megjegyzés. :D Én hiányolom belőle a növényi részeket. Az ollós rész hirtelen odavonzza a szemet, és csak utána kezdem el a többi részletet nézni. A második, amit látok, és felismerek egy kő. Szóval van egy ollónk, és egy kövünk. Óhatatlanul is keresem a papírt. Utána pedig elolvasom a címet. Aztán vagy összerakja az ember, vagy nem. A bal oldali körkörös rész helyére valami leveles dolgot pakolnék.
 
Nem kívánság, csak megjegyzés. :D Én hiányolom belőle a növényi részeket. Az ollós rész hirtelen odavonzza a szemet, és csak utána kezdem el a többi részletet nézni. A második, amit látok, és felismerek egy kő. Szóval van egy ollónk, és egy kövünk. Óhatatlanul is keresem a papírt. Utána pedig elolvasom a címet. Aztán vagy összerakja az ember, vagy nem. A bal oldali körkörös rész helyére valami leveles dolgot pakolnék.
A baloldali vonalas történet absztrakt módon próbál a különböző formáranyírt növényi rétegekre utalni "térben".

A növény hiánya jogos. Azon még gondolkodom, hogyan csempésszem bele stilizáltan. [emoji106]
 
Engem az olló nem zavar, csak tényleg túl látványos. Esetleg ha az a rész kicsit kisebb lenne, és alá berakni valamilyen növénytípusokat, sorban a "földbe". :unsure: Nem kell teleültetni, csak 1-2 valamit.
 
Nem kívánság, csak megjegyzés. :D Én hiányolom belőle a növényi részeket. Az ollós rész hirtelen odavonzza a szemet, és csak utána kezdem el a többi részletet nézni. A második, amit látok, és felismerek egy kő. Szóval van egy ollónk, és egy kövünk. Óhatatlanul is keresem a papírt. Utána pedig elolvasom a címet. Aztán vagy összerakja az ember, vagy nem. A bal oldali körkörös rész helyére valami leveles dolgot pakolnék.
Érdemben nem tudok hozzászólni, ezért a Te megjegyzésedhez csatlakoznék, kiegészítve azzal, hogy én sajnos az ollót sem ismertem fel. :-( Sőt, az olló körüli vonalakkal sem tudok mit kezdeni. A körkörös növényi rétegekről nem is beszélve.
A "hegyről" pedig inkább a Mount Everest-et meghódítani készülő mászó csapat ugrik be. Ez egyébként a @Zuzmi által linkelt logo-kra is igaz.
Mivel nem értek se a grafikusi munkához, se a reklám szakmához, ezért a megjegyzésem sem releváns. A nagy kérdés, hogy vajon érdemes-e figyelembe venni azok látásmódját, akikhez az ennyire absztrahált formavilág kevésbé áll közel?

@xman !
Peace.
Kérlek meg ne sértődj a leírtak miatt. Nem kritikaként szántam, mert csak az kritizálhat, aki szebbet, jobbat tud készíteni, vagy legalább a képzettsége, alapja megvan hozzá, hogy "közvéleményt" alkosson. Csak a gondolataimat bátorkodtam leírni, amire az indító leveledben buzdítottál. ☮
 
A logo tervezés is olyan mint a foci. Mindenki ért hozzá :) Ez alap.

Éppen ezért kb 4 dolgot tehetsz :)
  1. Az eredeti elképzeléssel megcsinálsz egy mintát és hátha így jobban ráharapnak az emberek. A legtöbben egy ilyen logó alapján nem tudják elképzelni a pólót. Ezért vannak látványtervek, minták, vagy stock modelleken bemutatott darabok.
    A korábbi akvakertész matrica onnantól lett kelendőbb, amikor megjelentek az első valódi fotók a szélvédőkre felragasztva.
  2. Figyelembe veszed a kritikát. Ha szeretnéd, hogy más is rendeljen belőle.
  3. Megcsinálod magadnak és tojsz a többiekre. Lesz egy saját pólód, ami senkinek sincs.
  4. Elengeded az egészet.
Valamiért elkezdted így a feladást elvetném. :)
 
Érdemben nem tudok hozzászólni, ezért a Te megjegyzésedhez csatlakoznék, kiegészítve azzal, hogy én sajnos az ollót sem ismertem fel. :-( Sőt, az olló körüli vonalakkal sem tudok mit kezdeni. A körkörös növényi rétegekről nem is beszélve.
A "hegyről" pedig inkább a Mount Everest-et meghódítani készülő mászó csapat ugrik be. Ez egyébként a @Zuzmi által linkelt logo-kra is igaz.
Mivel nem értek se a grafikusi munkához, se a reklám szakmához, ezért a megjegyzésem sem releváns. A nagy kérdés, hogy vajon érdemes-e figyelembe venni azok látásmódját, akikhez az ennyire absztrahált formavilág kevésbé áll közel?

@xman !
Peace.
Kérlek meg ne sértődj a leírtak miatt. Nem kritikaként szántam, mert csak az kritizálhat, aki szebbet, jobbat tud készíteni, vagy legalább a képzettsége, alapja megvan hozzá, hogy "közvéleményt" alkosson. Csak a gondolataimat bátorkodtam leírni, amire az indító leveledben buzdítottál. ☮


Akkor te nem vagy az absztrakt vonal kedvelője :p
Köszönöm az észrevételedet, értékelem. Egyébként majd még kicsit gyúrom ezt a dolgot még, de a fő irányvonalat nem vetem el. 🙌
 
A logo tervezés is olyan mint a foci. Mindenki ért hozzá :) Ez alap.

Éppen ezért kb 4 dolgot tehetsz :)
  1. Az eredeti elképzeléssel megcsinálsz egy mintát és hátha így jobban ráharapnak az emberek. A legtöbben egy ilyen logó alapján nem tudják elképzelni a pólót. Ezért vannak látványtervek, minták, vagy stock modelleken bemutatott darabok.
    A korábbi akvakertész matrica onnantól lett kelendőbb, amikor megjelentek az első valódi fotók a szélvédőkre felragasztva.
  2. Figyelembe veszed a kritikát. Ha szeretnéd, hogy más is rendeljen belőle.
  3. Megcsinálod magadnak és tojsz a többiekre. Lesz egy saját pólód, ami senkinek sincs.
  4. Elengeded az egészet.
Valamiért elkezdted így a feladást elvetném. :)

Én mondjuk pont nem értek a focihoz. Ezért viszont nagyon boldogan felugrok mikor gólt rúgnak és általában csak utána veszem észre másokon, hogy ja, most nem szabad örülni. :p

Egyébként csináltam mockup-ot is amin látszik, hogy hogy néz ki a póló kb mikor le van szitázva. Majd később bedobom. Figyelembe is veszem talán a kritikát, nem az eladás volt a célom elsődlegesen, hanem hogy legyen egy ilyen pólóm, és ha más is szeretne, hát mért ne lehessen. (Csak leszitáztatni 30 pólót találomra esélyesen veszteséges, hacsak nem úgy nézem, hogy életem végéig járhatok abban ha nem vinnék el :D )

A feladás részét én is elvetem. (De most hogy ezt így be írtad már nem is tehetném 😃 )

Egyébként úgy látszik egy valaki már szeretné:

Screenshot_20190911_103817_com.instagram.android.jpg
 
Akkor te nem vagy az absztrakt vonal kedvelője :p
Ezt így nem mondanám. Minden logo jellegű dolognak szükségszerűen absztraháltnak kell lennie. Ezt kedvelni KELL, mert különben nem tudunk létezni a 21. században.
A kérdés az, hogy milyen és mekkora rétegeket akar megszólítani a kompozíció? Ha csak egy szűk réteget, akkor a formák bármilyen legegyszerűsítése megengedett. (Szélsőséges esetben, csak egy személy érti, hogy mit is akart kifejezni a kép.) Ha tágítani akarod az érdeklődők táborát, akkor "le kell süllyedni" az ő szintjükre. Ez alatt, magamat értem.
Minden célzatosság nélkül, csak egy példa: Green Aqua.
Ezzel azokat tudják megszólítani, akik tudnak annyit angolul, hogy mit jelent a "green" és valahol hallottak már az "aqua" szóról. Ezzel kb. megfelezték a magyar társadalmat. Aztán jönnek azok, akik ezt a két szót össze tudják rakni, és egy összetett szóként értelmezni. Ez megint lefelezi a csoportot. Aztán jönnek azok, akik veszik a fáradságot, és egyáltalán értelmezni akarják, hogy mit látnak. Ezen egyedek számára nem tippelek, de viszonylag csekély számra gondolok. ... és ebben a példában csak kilenc betűt kellett elolvasni. Nem kellett semmilyen logikát, összefüggést keresni a látottakban...
 
Back
Oldal tetejére