• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AQUARIO Neo Media Pure

mixee

Tapasztalt kertész
neoMediaPure.png

Sziasztok!

Hallottatok már erről a biológiai szűrőanyagról?
Jurijs legújabb videójában ezzel tölti meg a szűrőt.
Ezután kerestem rá. Magyar oldalt nem találtam, ami foglalkozna vele.

Amin leginkább megakadt a szemem, az a felület: 4000nm
Az úgy elég soknak tűnik nem? Főleg, hogy a Seachem Matrix "csak" 700nm.

neoMedia-04.jpg

neoMedia-07a.jpg
X300

neoMedia-07b.jpg
X1000

neoMedia-07c.jpg
X2000



 
Valamikor jön majd az Aquario cuccainkkal, 1-2 hónapja már beszélünk róla, de a számokat azért érdemes fenntartással kezelni.

Tesztelni sem ártana, mert ha kopik, mint a substrat pro, akkor cserélgetni is kell időközben.
 
Valamikor jön majd az Aquario cuccainkkal, 1-2 hónapja már beszélünk róla, de a számokat azért érdemes fenntartással kezelni.

Tesztelni sem ártana, mert ha kopik, mint a substrat pro, akkor cserélgetni is kell időközben.

Na igen, az ítéletet, mint mindig, itt is a felhasználók mondják majd.
Gondolom, akkor majd ti is alávetitek tesztnek, ha egyszer odaér.
Jurijs azt mondta a videóban, hogy teszteli és majd kapunk róla infót. Kíváncsi vagyok.
 
Na igen, az ítéletet, mint mindig, itt is a felhasználók mondják majd.
Gondolom, akkor majd ti is alávetitek tesztnek, ha egyszer odaér.
Jurijs azt mondta a videóban, hogy teszteli és majd kapunk róla infót. Kíváncsi vagyok.

Nehéz tesztelni. Valószínűleg a tesztek alapján csak az fog kijönni, hogy:
- A pH-t milyen mértékben érinti
- Kopik vagy sem
- Mennyire lesz tiszta a víz. (pl matrix esetén ez elég látványos vs substrat pro)

Felület alapján sokkal több anyagot használunk most is mint amire szükség lenne.

Viszont ami érdekes (szerintem), hogy végre van egy olyan termék ahol eltérő pH módosító hatással készítik a szűrőanyagot.
Azt hiszem 3 féle van belőle. Ilyet már kb egy étvizede is láttunk ázsiában, de valamiért nem terjedt el azóta sem. Talán majd most.

Nálunk valószínűleg kivált majd más anyagot. Pl Micromec stb mennek. És helyére érkezik ő.
 
View attachment 68364

Sziasztok!

Hallottatok már erről a biológiai szűrőanyagról?
Jurijs legújabb videójában ezzel tölti meg a szűrőt.
Ezután kerestem rá. Magyar oldalt nem találtam, ami foglalkozna vele.

Amin leginkább megakadt a szemem, az a felület: 4000nm
Az úgy elég soknak tűnik nem? Főleg, hogy a Seachem Matrix "csak" 700nm.

View attachment 68365

View attachment 68366
X300

View attachment 68367
X1000

View attachment 68368
X2000



Egy kérdés fogalmazódott meg bennem úgy általában a "biológiai" szűrőanyagokkal kapcsolatban: jó, jó, hogy ennyi, meg annyi az aktív felület, de hogy jut oda a víz a golyó belsejébe? (a "golyó" szót általánosságban használom, még akkor sincs jelentősége a formának, ha a macskaeledel formájú a szűrőanyag).
Lehet, hogy nem jól, vagy nem érthetően fogalmaztam meg a kérdést: Arra célzok, hogy rendben van a 10-20 szoros vízforgatás, a golyók között zubogó patak sebességével fog a víz áramlani, de ebből a sodrásból mennyi, és hogyan jut el tisztítandó víz a legbelül lakó baktériumokhoz?
Csak a szemléletesség kedvéért egy blőd példa:
- ha mondjuk csak mákszemnyi méretű lenne a golyók mérete, akkor a belül lévő baktériumokhoz a víz 0,5mm megtétele után jutna el. Ez egész jó értéknek tűnik.
- ha focilabda méretű lenne a golyó, akkor 10cm-t kellene a víznek megtennie, hogy a baktériumokhoz jusson. Nem nehéz elképzelni, hogy ez szinte sose következne be.
A linkelt video talán azt igyekszik szemlélteni (a buborékokkal), hogy az új szűrőanyag belseje jobban átjárható a víz által, mint a "hagyományos" szűrőanyag?
 
Bennem is megfogalmazódott egy kérdés, hogy meddig lehet a belső bacikra számítani, és mikor fog eltömődni a belső szerkezete? Mivel nem csak biólógiai szűrés történik, hanem mechanikai is, illetve ahogy megtelepszik belül a baci, úgy könnyen el is tud pusztulni egy hosszabb takarítástól, vagy ha az akvarista szünetelteti a hobbit. Innetől meg majdnem olyan mint a Seachem Purigen amit mindig nedvesen kell tartani nehogy kiszáradjon. Eltömődés után meg szerintem képtelenség kitisztítani, onnantól meg marad a külső felület porózussága a baciknak.
 
Sziasztok !
Indítanék egy szűrőt Neo Media Pure M szűrőanyaggal.A GA-tól rendeltem és kaptam hozzá kis "zacskós baktériumot". Tud valaki tanácsot adni hogy ezt hogy kell használni, mert a termékleírásban nem szerepel erről semmi infó.
Köszönöm
 
Sziasztok !
Indítanék egy szűrőt Neo Media Pure M szűrőanyaggal.A GA-tól rendeltem és kaptam hozzá kis "zacskós baktériumot". Tud valaki tanácsot adni hogy ezt hogy kell használni, mert a termékleírásban nem szerepel erről semmi infó.
Köszönöm
Rá kell szórni a szűrőanyagra.
 
@viktorlantos mik az eddigi tapasztalatok a szűrőanyaggal? El tudtátok ár fejben helyezni a palettán?

Örülünk, hogy bővült kicsit a paletta egy olyan szűrőanyaggal, ami nekünk kedvező irányba hat a vízre. Jelenleg a Matrix, Bio Rio és az Aquario szűrőanyagai külön csoportot alkotnak ebből a szempontból.
Érdemes több alternatívát tartani különösen a jelenlegi helyzetben, amikor nem tudhatod melyik beszállító nem tud majd szállítani a következő kanyarban.

Nem érzem, hogy többet tudna a versenytársainál, de nincs még elég tapasztalat.

A felület erősen marketing gyanús a gyári kommunikációban. Viszont egy jó anyag.
Az adatok szerint 1 liter médium 5.7L matrixot váltana, ami nem reális.
 
Örülünk, hogy bővült kicsit a paletta egy olyan szűrőanyaggal, ami nekünk kedvező irányba hat a vízre. Jelenleg a Matrix, Bio Rio és az Aquario szűrőanyagai külön csoportot alkotnak ebből a szempontból.
Érdemes több alternatívát tartani különösen a jelenlegi helyzetben, amikor nem tudhatod melyik beszállító nem tud majd szállítani a következő kanyarban.

Nem érzem, hogy többet tudna a versenytársainál, de nincs még elég tapasztalat.

A felület erősen marketing gyanús a gyári kommunikációban. Viszont egy jó anyag.
Az adatok szerint 1 liter médium 5.7L matrixot váltana, ami nem reális.
Baromi kíváncsi lennék egy olyan mikroszkópos vizsgálatra, mint amit @NagyViktor csinált a használatban lévő matrixon pár éve. Én egy tengeri üvegben kezdtem el használni és eddig nincs rossz tapasztalatom vele. Összehasonlításom viszont sajna nincs. Kíváncsi leszek hosszú távon mi lesz a verdikt..
 
Baromi kíváncsi lennék egy olyan mikroszkópos vizsgálatra, mint amit @NagyViktor csinált a használatban lévő matrixon pár éve. Én egy tengeri üvegben kezdtem el használni és eddig nincs rossz tapasztalatom vele. Összehasonlításom viszont sajna nincs. Kíváncsi leszek hosszú távon mi lesz a verdikt..
Nem csak a Matrix-szal kísérleteztem,belevettem még pár anyagot. Úgy általában véve azt tudtam levonni egységesen a képekből, hogy a felület növekedésével arányosan csökken a baktériumok behatolási mélysége(ezt egy picit árnyalja a járatok átmérője és formája,de a megfigyelt jelenséget nem írja felül, csak maximum finomhangol).

Már a siporaxban is, ami egy kicsit kisebb felületű, olyan volt a népsűrűség, mint egy tanyavilág, kintről befelé ritkulva. Ha a példánál maradunk, a mátrix belseje hold, külseje metropolisz. De csak azt amit látsz is, az a külseje.
Ha a topicban említett anyag felülete(gondolom 1 literé) 4000 nm, annak nagyon nagy része lakatlan lesz. A víz nem jár tízes nagyságrendű pórusokban sem már, úgy 50-100 mikrométer az a határ amit nem keresztbe, a felszínen szőttek át a képeken. Baktériumok tekintetében nagyjából felesleges beszélni mikropórusosságról(50-100 mikrométerig) csak a felszínen lesz élet, egy síkban, mintha egy tömör golyó lenne.

Ezt a mátrix képei nagyon szépen megmutatják. Csak a Hydor quartz(és így gondolom az ista quartzie glass is, meg ami még ilyesmi) volt mélységben is lakott, kisebb mértékben a siporax.
A vizet valószínűleg a mátrix főleg nem bakteriális úton tudja tisztítani, hanem a fésűs felülete által végez fizikai mikroszűrést, és ha igazam van, pont akkor a leghatékonyabb ha nem hagyjuk belakni baktériumok által, mert egyenesítik a felszínét. Tehát ha előtte elvégeztetjük mással a biológiai szűrés oroszlán részét, és már nem kap szerves anyaggal terhelt vizet.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Nézegetem a pH csökkentő verziót mennyire lehet neki hinni? Meddig tartja a pH csökkentést. Előre is köszönöm.
 
Most hogy feljött ez a topik, megosztom a tapasztalatom. Néhány új ügyfél, építés projektjébe betettem az Aquario-t. Mind nagyon (de tényleg nagyon) simán indult. Sajnos nem volt időnk méregetni, így pH-ra egyebekre nem tudom a választ, de hozta azt amit vártunk tőle.
 
Most hogy feljött ez a topik, megosztom a tapasztalatom. Néhány új ügyfél, építés projektjébe betettem az Aquario-t. Mind nagyon (de tényleg nagyon) simán indult. Sajnos nem volt időnk méregetni, így pH-ra egyebekre nem tudom a választ, de hozta azt amit vártunk tőle.

Legközelebb ha karbi stb van mérjetek rá pls. Így össze lehetne hasonlítani pl szokásos Matrix akváriumokkal
 
Most hogy feljött ez a topik, megosztom a tapasztalatom. Néhány új ügyfél, építés projektjébe betettem az Aquario-t. Mind nagyon (de tényleg nagyon) simán indult. Sajnos nem volt időnk méregetni, így pH-ra egyebekre nem tudom a választ, de hozta azt amit vártunk tőle.
Szia! Köszi a választ. Lehet adok neki egy esélyt. Max majd meg írom mit változtatot a vízen.
 
Sziasztok! Nézegetem a pH csökkentő verziót mennyire lehet neki hinni? Meddig tartja a pH csökkentést. Előre is köszönöm.
Screenshot_2022-07-25-22-44-44-848_com.android.chrome.jpg
Csak részben válasz a kérdésedre, a gyártó oldalán találtam. A leírt adatok alapján kis finom cucc lehet ph csökkentésre. Én is nézegettem,hogy ki kéne próbálni. :)
 
Back
Oldal tetejére